dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Chlor szok zastosowalem raz ale wyjatkowo skutecznie - cale kilo rozpuscilem w wiadrze i hlupppppp do basenu
    chlor w tabletkach jest caly czas w basenie na spodeczku by nie dotykal folii - dlaczego ma nie dotykac? Nie wiem ale skoro napisali to nie po to chyba by specjalny dozownik kupowac - a zreszta cholera ich wie
    A jak jest teraz - nie wiem - nie mieszkam chwilowo (mam nadzieje) w Grodzisku
    Pamietaj o zaleceniach - albo jedno albo drugie i antyglon w dwa dni po chlor szoku
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #42

    Domyślnie

    Co znaczy albo jedno albo drugie??
    Ja nie kupowałem chloro szoku.
    Tamtą starą wodę po prostu wylałem a z nową (do wczoraj) czekałem aż kupię chlor.
    Basen wymyliśmy, nalałem wody.
    Chlor kupiłem taki już do regularnego stosowania (napisane co wieczór).
    Piszą, żeby to nie dotykało basenu dlatego, żeby ci go nie odbarwiło. Przecież wybielacze do prania w większości oparte są właśnie na chlorze

    A powiedz jakie efekty przyniosło zastosowanie tego chloro szoku?? Wizualnie zaraz po wlaniu tego do basenu??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  3. #43

    Domyślnie

    Walcząc z glonami trzeba wykazać cierpliwość.

    Można do wody dodać takiej chemii, że nic nie przeżyje, ale chyba nie o to chodzi.

    Podstawa to filtrowanie - filtrowanie mechaniczne.
    Złożem filtracyjnym powinna byc specjalna wata, najlepiej kupić ją w sklepie akwarystyczny. W Castoramie nie mają. Nie jest droga, naprawdę znikomy wydatek.
    Ze względu na "wyłapywanie" zanieczyszczeń, w tym glonów trzeba ją często wymieniać.
    Glony rosnąc zużywają potrzebne im do wzrostu substancje. Wyrzucając glony wraz z watą filtracyjną eliminujemy również potrzebne do w zrostu glonów związki, które w innym przypadku zostają wraz z martwymi glonami.
    Z czasem glony przestaną rosnąć i będziemy mieć wolną od glonów i CHEMII wodę.
    Antoni

  4. #44

    Domyślnie

    Nie wierzę, żeby kiedykolwiek glonom przestało brakować w tego typu basenikach żródła "pokarmu"...biorąc pod uwagę leguralnie kąpiących się tam ludzi...

    A mam pytanko odnośnie chemi "antyglonowej". Czy można to stosować razem z regularnie stosowanym (codziennie) chlorem?? (nie mam tu na myśli czegoś w rodzaju chloro-szoku...????
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  5. #45

    Domyślnie

    mam basenik taki 5m3 pompke to cudo tez ma lecz sama pompka nie wystarczała zaczynała robić się slizgawka w basenie no i woda mętna zaczynała sie robić poczytałem tu i tam co dać chemie. kupiłem na allegro wielofunkcyjny srodek HTH .. tableki wielkosci hokejowego krązka (jedna tableta na 25m3 ) u mnie 5m3 wiec ją ciach ciach na 5 kawałków i sruu do takiej boii pływającej ijuz na drugi dzien woda zrobiła się klarowniejsza i tak z dnia na dzien lepiej, tabletka rozpuszcza się tak około 1,5 tyg jak sie rozpusciła dałem kolejną częśc tej tablety. Woda czysta, klarowna, glonow "nie widać ". Woda wczoraj mierzyłem miała 27stC
    Życie to ciągła walka ! Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

  6. #46

    Domyślnie

    A glony, szczególnie te przywierające i powodujące ślizganie też zanikły??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  7. #47

    Domyślnie

    były na dnie i na bokach ... na dnie to wcieło same pewnie od chodzenia dreptania siedzenia itd sie "wytarły" na sciankach im pomogłem gabką pojezdziłem i nie ma . A jeszcze jedno jak nie było chemi w basenie to pływało sobie koło ratunkowe w nim jak podniosłem to spodnia czesc cała sliska i zazieleniona sie robiła na biały było widac, teraz to samo kółko cały czas w basenie jest i nie ma na nim ani zieleniny ani ślizgawki.
    Basen na noc zakrywam przykryciem (było w komplecie z basenem) nie ma przynajmniej smieci, lisci, i robali latających a te które wpadną w dzien jak basen odkryty to wyławiam sitkiem
    Życie to ciągła walka ! Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    samo mechaniczne filtrowanie nic nie dalo - nawet jak pompka chodzila kilka dni non stop
    Niestety chemia chemia i jeszcze raz chemia pomogla
    Chlor szok zadzialal doslownie w ciagu kilku godzin - zniknela metna woda, zniknela oslizglosc scian basenu - rewelka
    A ze lekko smierdzi chlorem - wejdz do jakiegokolwiek publicznego basenu i powachaj brrrrr - swoja droga masz go niedaleko siebie
    Odczekalem dwa dni - zgodnie z instrukcja i wlalem antyglonu
    Bylo super przez wiele dni jak kapalem sie tylko ja synem lub w trojke z zona
    Jak tylko cala zgraja dzieciakow wlazla do basenu, co chwila wychodzili i wchodzili w przerwach latajac po trawie znow woda sie zmetnila i czeka mnei znow lekka terapia ale juz nie szokowa
    Stosuje Chlor wolno uwalniajacy sie w krazku - caly czas w basenie i jak zniknie daje od razu nastepny
    Teraz wrzucilem dwie tabletki i po dwu dniach znow woda klarowna
    Zadnych skutkkow ubocznych w postaci reakcji skornych czy innych nie stwierdzilem ani u siebie ani u innych
    Kup sobie takze szczotke do czyszczenia dna - rewelacja dziala jak odkurzacz i wszystki brudy jak i stworzonka co w stanie utopienia nie chca plywac na wierzchu i tona pieknie zbiera
    Wydatek cos ok 40-50 zeta (nie pamietam) do tego waz - tak by wystawal poza basem i brudna wode odprowadzal cos ok 15 zeta za mb - kija sobie za 85 zeta nie kupilem - wchodze do basenu, biore szczote i kleczac sprzatam a kij......no chyba ze na tesciowa kupie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #49

    Domyślnie

    Ja wiem, że przy tych upałach można się kąpać w chlorze i czort wie w czym jescze aby się ochłodzic.

    Przy filtracji mechanicznej trzeba wykazać cierpliwość.
    Jest z pewnością skuteczna. Tylko musi być prawidłowa. Złoże w filtrze musi być naprawdę zdolne do wychwytywania glonów. Jezeli takie będzie na pewno nie pochodzi kilka dni bez przerwy. Trzeba będzie je niestety na początku dość często wymianiać. Ale na szczęście jest tanie.

    A co sugerujesz pisząc, że glony będą i tak mieły co jeść bo się w tej wodzie kąpiemy?.
    Antoni

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antoi Zamojda
    A co sugerujesz pisząc, że glony będą i tak mieły co jeść bo się w tej wodzie kąpiemy?.
    Dokładnie tak, przynajmniej tak mi się wydaje...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  11. #51

    Domyślnie

    A ja mam pytanie co ze żelazem w wodzie robić? Tyle mam tego w wodzie że wytapiać mogę...Najpierw dzieciak jęczał że chce basen teraz jęczy że woda nie taka a ja jestem bliska obłedu. Nalałam wody jakieś 4500 ltrów wyszło, ale kolor mało estetyczny jest, żółty bełt...Jest pompa z papierowym filtrem ale to za mało i pewnie na to nie pomoże. Czy ten chlor w wersji szokowej pomoże choc trochę? A może jest jakis preparat wytrącajacy metale? Kiedyś wlewalam do akwarium cos takiego i rybki przezyły to może moje dziecko też przezyje? Moze macie jakies doswiadczenia?
    Matki to anioły na praktykach
    http://www.rozszczep.pl
    1% podatku - zbieramy...dla Zu. Jeśli możesz - pomóż.

  12. #52

    Domyślnie

    Obawiam się, że nic na to nie poradzisz...jak mniemam, nalałaś wodę ze studni wierconej....ze złą jakością wody. W tej wodzie masz kupe żelaza, które wytrąca się z wody, która ma kontakt z powietrzem.
    Sam to przerabiałem i uświniłem sobie już jeden basen.
    Nalej wody z wodociągu.
    Filtr papierowy nic ci tu nie pomoże.
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wykopywac 5 letni temat o basenach (w sezonie prawie zimowym... ) Jak ograniczonym trzeba byc, by taka reklame probowac tu tak wcisnac...
    Czy jakis moderator moglby to wyczyscic. Dzieki
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martylka12

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuzowamama Zobacz post
    A ja mam pytanie co ze żelazem w wodzie robić? Tyle mam tego w wodzie że wytapiać mogę...Najpierw dzieciak jęczał że chce basen teraz jęczy że woda nie taka a ja jestem bliska obłedu. Nalałam wody jakieś 4500 ltrów wyszło, ale kolor mało estetyczny jest, żółty bełt...Jest pompa z papierowym filtrem ale to za mało i pewnie na to nie pomoże. Czy ten chlor w wersji szokowej pomoże choc trochę? A może jest jakis preparat wytrącajacy metale? Kiedyś wlewalam do akwarium cos takiego i rybki przezyły to może moje dziecko też przezyje? Moze macie jakies doswiadczenia?
    witam! Mam identyczną sytuację. 14000 litrów wody wlane ze studni do basenu, po terapi szok chlor woda brązowa, szkoda mi wylewać tej wody, co robić. Czy ktoś znalazł na to żelazo jakiś sposób?
    Dzięki za odpowiedź

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jakby co, to duży wątek o ogrodowych basenach jest w dziale ogrody.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony