dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Grzejniki w 100 letnim domu-chcę założyć.teraz mam piece

    Kupiłam z mężem stary 100 letni dom. Jest ciepły, ma ściany 0,5 metra grubości. Zimę przeżyliśmy paląc w piecach węglowych. Są trzy: w pokoju, w kuchni i w łazience. Przed zimą wstawiliśmy do pieca w kuchni tzw cegiełkę ( w moim regionie tak to się nazywa), która ogrzewa nam wodę w boilerze. Chcemy założyć grzejniki. Mamy dylemat jak wykorzystać piec węglowy do CO. Chcemy aby jeden piec-ten w łazience ogrzewał wodę w boilerze i rozprowadzał ciepło po kaloryferach. Czy można zrobić dwa odzielne obiegi wody? czy ma ktoś coś takiego u siebie w starym domu?

  2. #2

    Domyślnie

    zobaczna "wymianą doświadczeń" tam więcej osób zagląda

  3. #3
    Guest

    Domyślnie Re: Grzejniki w 100 letnim domu-chcę założyć.teraz mam piece

    Cytat Napisał gogi25
    ...Chcemy aby jeden piec-ten w łazience ogrzewał wodę w boilerze i rozprowadzał ciepło po kaloryferach. Czy można zrobić dwa odzielne obiegi wody? czy ma ktoś coś takiego u siebie w starym domu?
    można
    woda z podkowy (cegiełki) wpuszczasz w węzownice bojlera i dalej na grzejniki ... powrót w podkowe
    wezownica w bojlerze ogrzewa ciepła wode
    kiedys to juz opisywałem ... rozwiazanie jest ekonomiczne
    (w przypadku gdybys trzon kuchenny chciała zachowac w kuchni i tam umiescic podkowe - nie w łazience - masz trzy w jednym - mozna jeszcze ugotowac obiad i bez podgrzewania miec go ciepłym kilka godzin ... potrawy gotowane na tradycyjnym ogniu smakuja inaczej niz gotowane na gazie czy płycie elektrycznej...)
    a w zasadzie masz cztery w jednym ...
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...light=#1149922
    Cytat Napisał Darek B
    ...PIEC jest mniej czasochłonny od kominka z wkładem . PIEC KAFLOWY emituje ciepło w postaci PROMINIOWANIA jak SŁOŃCE !!!! PIEC KAFLOWY emituje promieniowanie o ładunku UJEMNYM KORZYSTNE DLA CZŁOWIEKA !!!
    Cytat Napisał sono
    ... Pozdrawiam zwolennikow grzania sie przy tradycyjnym piecu. Tak na marginesie to piec kaflowy jonizuje ujemnie.
    podzielam zdanie przedmówców Darek B i sono co do jonizacji ujemnej ... masz dodatkowo korzystna jonizacje powietrza ...

    pzdr

  4. #4

    Domyślnie

    Wiem, że piece są zdrowsze, ale przy malaym brykającym dziecku, które wszystko dotyka, boimy się, że nie damy rady upilnować go aby nie było poparzeń. Wkońcu trzeba palić aż w trzech piecach.
    Zdecydowaliśmy się na CO ale piece kaflowe zostają, nie zlikwidujemy ich bo w życiu różnie może być.
    BRZOZA jeżeli możesz to napisz gdzie kiedyś opisywałeś takie ekonomiczne rozwiązanie, ja nie moge znaleźć.
    Bardzo dziękuję Tobie za odpowiedź.
    POZDROWIONKA

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    akurat swojego postu nie znalazłem ... ale podam link do innych ... tez w temacie "podkowa - cegiełka"
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...odkowa#1078652
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...odkowa#1079876

    Gogi - moje doświadczenia sa takie
    do podkowy podłaczyłem 2 spore grzejniki i bojler 150l i z tym podkowa dawała sobie rade ...
    ale muszisz sie liczyc z tym ze jesli u siebie pomieszczenia masz duze, wysokie, ze spora iloscia drzwi i okien, słabo ocieplony sufit - to podkowa (przy ciagłym poborze ciepłej wody i przy duzym ochłodzeniu na zewnatrz) moze sobie słabiej radzic
    u mnie taki układ ogrzewał kiedys 3 pomieszczenia
    kuchnia ogrzewana była samym trzonem kuchennym (z podkową w palenisku)
    łazienka (mała) ogrzewana była (celowo słabo wyizolowanym) bojlerem
    i pokój (ponad 20 m2) - dwoma kaloryferami - w sumie ten "układ" ogrzewał ok 45 m2 powierzchni mieszkalnej... a ciepłej wody nigdy nie musiałem oszczedzac
    w zimie -kiedy pali sie "na okrągło" i jest mocniejszy ciag kominowy - nie ma problemów z paleniem
    latem - kiedy jest słabszy ciąg kominowy a w podkowie jest zimna woda - moga wystepowac problemy przy rozpalaniu ...
    dlatego latem warto miec alternatywne źródło zaopatrzenia w ciepła wode

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony