dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 126
  1. #41

    Domyślnie

    Moi rodzice mają na dole panele Classena Hikora Pasadena, są prześliczne i tak się nam spodobały że u siebie na poddaszu też będziemy mieli takie

  2. #42

    Domyślnie

    zamierzam kupić panele Classena - seria Life - dąb stary.
    Jakiej grubości są te panele, bo na stronie producenta nie mogę nic znależć?
    Jaką grubość najlepiej kupić?
    Chyba czym grubsze tym lepsze?

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    zamierzam kupić panele Classena - seria Life - dąb stary.
    Jakiej grubości są te panele, bo na stronie producenta nie mogę nic znależć?
    Jaką grubość najlepiej kupić?
    Chyba czym grubsze tym lepsze?
    A jakiej klasy?Jeśli AC4 to 8mm jeśli AC3 to 7 mm.

  4. #44

    Domyślnie

    W naszym "przejściowym" mieszkaniu (przeznaczonym do zamieszkania na czas budowy domu i do sprzedania w końcówce budowy) położylismy panele Classen jakiś wzór typu Country, najgorszej klasy ,w cenie poniżej 30 zet. Traktowane bez szacunku, mokrym mopem, pazurami dużego psa itd.
    I ku wielkiemu zaskoczeniu wygladają idealnie, tylko w duzym pokoju mąż przypalił w dwóch miejscach zimnymi ogniami na Boże Narodzenie. Wzór z takimi sękami i plamami jest super, bo brudu nie widać, a teraz nie mam czasu sprzątać, bo zbliża się koniec budowy domku.
    Natomaist listwy takie z kanałami na kable są beznadziejne, tzn. dokladnie nie same listwy, tylko wciąż odpadają narożniki plastikowe i giną bo wciąga je odkurzacz.
    Może ktoś wie coś o lepszych rozwiązaniach?
    W domku na poddaszu też planuję panele Classen, tylko te lepsze AC4, jedynie te listwy mnie nurtują.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Upewniłam się dzięki wszystkim wpisom...."na żywo" przyglądałam się panelom z Classena i Kronopol ...kolorystycznie z obydwu da się wybrać coś ładnego....ale kupię Classen...taki ze strukturalna powierzchnią...absolutnie nie gładkie
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  6. #46

    Domyślnie

    A jakie podkłady dajecie pod panele?

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kasia Z10
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    u mnie w salonie i sypialniach gąbka 5,5, a na poddaszu trójka.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amor
    A jakie podkłady dajecie pod panele?
    Ja będę kłaść korek

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał Amor
    A jakie podkłady dajecie pod panele?
    Ja będę kłaść korek
    A jaka grubość?

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amor
    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał Amor
    A jakie podkłady dajecie pod panele?
    Ja będę kłaść korek
    A jaka grubość?
    2 mm

  11. #51

    Domyślnie

    el-ka - najlepiej listwy dociąc pod odpowiednim kątem i łączyć klejem na styk

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Sposobem na wypadajace narożniki jest podklejenie ich od spodu akrylem lub silikonem. Wtedy nie odpadają.
    My kupiliśmy panele w Obi. To austriacka produkcja dla sieci Obi. Mąż ukłądał i bardzo jest zadowolony z jakosci i sposobu montazu tych paneli.

    Jako podkład daliśmy na górze piankę zieloną 2mm. Na dół kupiłam płyty podkładowe Barlinka 5,5mm.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  13. #53

    Domyślnie

    Witam, a jak ostatnio również kupiłam classena "klon hartley", tak mnie urzekły że wzięłam na całą górę nowo stawianego domku. Fakturę mają super i wzór bardzo oryginalny.Testowałam je parę dni (rozłozyłam na podłodze w mieszkaniu i myłam, deptałam, brudziłam) są z lekkim połyskiem, ale nic na nich nie widać . W obecnym mieszkaniu mam krono, ale mam jednak wrażnie że classen zachowuje się lepiej. Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    Damro napisał:
    A jakiej klasy?Jeśli AC4 to 8mm jeśli AC3 to 7 mm.
    a o co chodzi z tymi klasami?
    Pewnie ta AC4 jest lepsza?
    A jakiej grubości są w ogóle panele?

  15. #55

    Domyślnie

    To jest klasa ścieralności,nawet się nie zastanawiaj jeśli masz dzieci,zwierzęta tylko bierz AC4

  16. #56

    Domyślnie

    pytanie ogólne do układających - czy maty wyciszające pod panelami jakoś sie mocuje? w instrukcji układania wyciszenia piszą o zachowaniu dylatacji - czy przy chodzącej podłodze dylatacja po jakimś czasie nie zaniknie?
    ---
    pozdrawiam
    ...gust jest kwestią ... gustu??

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Wskazane jest aby maty układać w karo, nie równolegle z biegiem paneli. My niczym ich nie mocowaliśmy. Dylatacja sama się robi bo trudno jest tak idealnie te podkłady ułożyc by te kilka mm nie było różnicy
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  18. #58

    Domyślnie

    a jaki podkład pod panele na ogrzewaniu podłogowym? słyszałam ,że należy dawać tekturę falistą ? czy to prawda?

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Co zostanie z tej tektury po roku?
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  20. #60

    Domyślnie

    właśnie ,co zostanie z tej tektury -a dla wyjaśnienia ,to taką in formację uzyskałam w profesjonalnym sklepie ?
    może są jakieś specjalne cienkie pianki? co zastosować na podłogówce ?

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony