dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Malowanie sufitu

    Za tydzień zaczynam malowanie domu. Fachowcy zadali mi pytanie jaki sufit, i tu zwątpiłam: czy dać pasek oddzielający biały sufit od kolorowych scian, czy malować do rogu, a może na suficie kolor o ton jaśniejszy niż ściany?
    Czekam na rady forumowiczów.

  2. #2

    Domyślnie

    hmm... wydaje mi sie, ze pasek oddzielajacy stosuje sie po to, zeby optycznie obnizyc pomieszczenie.
    Ja przy 2.7 wysokosci w salonie mam sufit w kolorze scian (kolor jasniutki) a pokojach sufit bialy a sciany kolorowe do samej gory (kolory tez jasne). Biale mam tez wszystkie sufity podwieszane. I jedno i drugie rozwiazanie wygada fajnie. Byc moze przy intensywnych kolorach scian w wysokim pomieszczeniu dalabym jednak pasek.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za radę. Ja w salonie mam ok. 3 m, w sypialniach coś ponad 2,7.to samo w holu i korytarzu i wysoka klatka schodowa z antresolą. Paski sugerowali malarze, ale myślę czy po prostu nie jest im tak łatwiej.

  4. #4

    Domyślnie

    3m to ladna wysokosc
    Najlatwiej jest chyba jednak pomalowac wszystko w jednym kolorze, wiec troche chca sie napracowac

    Wiesz, te paski kojarza mi sie z tradycyjnymi wnetrzami i sposobem malowania sprzed 20 lat (nie wiem czy slusznie czy nie ). W jednym kolorze sufitu i scian na pewno nie malowalalbym na intensywne ciemne kolory. Jasniutkie natomiast wygladaja calkiem ladnie. No i moze jest tak, ze masz krzywe sciany w rogach.. wtedy ten pasek nie bylby zlym rozwiazaniem.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yozka1

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    119

    Domyślnie

    ...a jednak! Dużo mniej czasu zajmuje pomalowanie oddzielnymi kolorami z zastosowanie paska odcinającego sufit ze ścianą, który owszem optycznie zwiększa pomieszczenie (w zależności jak duży będzie). Najprostsze malowanie to oczywiście cały pokój na biało.

    Jednak nie da nic tak idealnego wyglądu jak odcięcie kolorem linii ściany i sufitu w samym narożniku. Jest jednak ale, po takim malowaniu wychodzi "ręka" malarza lub jego poprzednika (bardzo dokładnie widoczny jest narożnik sufit/ściana, jego dokładne szpachlowanie lub nie, a czasami można zobaczyć jak prosty mamy sufit , ...dlatego zazwyczaj fachowcy proponują odcięcie paskiem bo to zmniejsza czas pracy i "polepsza" efekt. Tak zwany szybki strzał

  6. #6

    Domyślnie

    a znacie moze jakis sensowny sposob na latwe pomalowanie scian na kolor jesli sufit juz pomalowalem na bialo?

    Chodzi mi o to ze chce4 miec kolor do samego sufitu i moze sa jakies triki zeby teraz sprawnie pomalowac okolice laczenia sie scian z sufitem tak zeby nie wysmarowac kolorem tegoz sufitu

    pozdr

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yozka1

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    119

    Domyślnie

    Stosuje się różne techniki od przykładania metalowej pacy ostrym kątem w narożnik, po przyklejanie w/w taśmy na narożnik sufit/ściana (nie radze, można przy ściąganiu taśmy zerwać warstwę białej farby). Kiedyś markety sprzedawały taki wałek, do tzw "obcinania" ale dawno już tego nigdzie nie spotkałem. Poprostu weź dobry pędzel pierścieniowy z długim włosem, wygodną drabinkę, na 1sze malowanie radzę użyć rzadszej farby (zależy od rodzaju jaką malujesz) staraj się dobrze rozciągać pędzlem po ścianie, po dwukrotnym malowaniu (zależy od rodzaju jaką malujesz) zobaczysz efekt.

    Pamiętaj, że lepiej wolniej i spokojniej malowac kolorem, potem trudno to pokryć białą.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja chcę biały sufit, więc zlecę malowanie do rogu mimo że fachowcy przekonują mnie że pasek ladnej wygląda.
    A czy dawaliście na suficie styropian lub coś podobnego do styropianu? Wcześniej wydawało mi się, że pasuje to do wnętrz stylizowanych na stare, w sklepie przekonywano mnie, że to teraz najmodniejsze.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam.
    Jak zrobic łaczenie dwóch kolorów farby.Chce zrobic od połowy sciany w góre inny odcien.Czy pomalowac np ciemniejszym kolorem sciane-a nastepnie nałozyc do danego momentu inny odcien.Chodzi mi o to ,czy nałozyc kolor na kolor.Czy lepiej do czoła( jeden kolor tasma dokładnie obkleic i drugi kolor?)

  10. #10

    Domyślnie

    Ja zawsze robie pasek na scianie. Jakieś 4-5 cm. Tak się składa, że mieszkam w bloku a tam niestety kąty proste nie istnieją. Same skosy i krzywizny. Pasek pociągniety w kolorze sufitu pozwala ukryć fuszerkę robotników.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony