dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21

    Domyślnie

    I za to cię Agnicha cenię, niby kobitka ale wyrazista i swoje zdanie masz, podobnie zresztą jak Majka. Pozdrawiam wszystkie kółeczka z krzyżykiem.

  2. #22

    Domyślnie

    Bogo, co miałeś na myśli pisząc "niby kobitka". Przypuszczam,że to "niby" wtrąciłeś zupełnie przypadkowo i teraz na pewno chciałbyś to sprostować.
    Pozdrawiam.

  3. #23

    Domyślnie

    Dziękuję za komplement - ale faktycznie - ja jestem 100% kobitka a nie niby-kobitka - choć wiem co miałeś na myśli
    pozdrowionka
    Agnicha

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Agniecha - nie wiem czy oglądałaś "I kto to mówi" (chyba II.cz.). Do Ciebie też pasowałoby to określenie - choć o ile pamiętam nie jesteś jeszcze mamusią - "mamusia to kobieta z jajkami".

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    A żeby nikt mi tu czegoś nie zarzucił, to wytłumaczę: chodzi o kobietę a właściwie dziewczynę z duuużą energią. O tym, że jesteś 100% dziewczyną świadczy styl wypowiedzi - bardzo sympatyczny. Ale tak w ogóle, to znowu zeszłem z tematu wątku. Przepraszam.

  6. #26

    Domyślnie

    Oj tak Frankai - ja jestem żywy ogień - nie do ugasenia. Ale w życiu nie przypuszczałam, że to będzie tak wyraźnie widać po moich wypowiedziach
    Agnicha

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Widać, widać. Podobnie jak mam już wyrobione zdanie o charakterach paru innych osób z Forum. Mnie już też zresztą trafnie ktoś ocenił w emalii. Z dziewczyn bardzo charakterystyczne (inne niż Ty) wypowiedzi mają też Alanta, Opal i Majka.

  8. #28

    Domyślnie

    No to wytłumaczę, pisząc "niby" miałem na myśli powszechne mniemanie o słabości tej połowy gatunku ludzkiego co wcale nie musi być prawdą (ani in minus ani plus po prostu tak jest).

  9. #29
    Guest

    Domyślnie


  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    Może faktycznie Redakcja zapyta głównego inspektora ochrony danych osobowych jak się te dane chroni?
    W końcu Ustawa jest chyba faktycznie nadrzędna nad jakimś prawkiem budowlanym i to w dodatku wczesniej ustanowionym.
    Późniejsza Ustawa powinna więc na zdrowy rozum automatycznie znosić obowiązek eksponowania swoich szczegółowych danych na tablicy informacyjnej.

  11. #31

    Domyślnie

    Można tu podnieść jedynie kwestię terminu wejścia w życie ponieważ ustawa prawo budowlane i ustawa o ochr danych osobowych, są aktami normatywnymi równorzędnymi. Oznacza to, że można jednynie użyć klauzuli derogacyjnej - prawo późniejsze uchyla sprzeczne przepisy wcześniejsze (lex posterior derogat legi priori).
    W takim wypadku sprawa byłaby prosta - przepisy sprzeczne jak już pisałam nie obowiązują. Nie da się ukryć, że bardzo przydałaby się logiczna interpretacja tego przepisu - najlepiej przez SN lub TK - wyjaśnienie sprawy przez urząd nie ma bowiem mocy tak mocno wiążącej jak wyjaśnienia wspomnianych instytucji.
    pozdrowienia
    Agnicha

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Odgrzebałem ten stary wątek, bo dyskusja na temat ochrony danych osobowych na tablicach informacujnych nadal trwa.
    Po drodze co nieco się zmieniło :
    - od 11 lipca 2003 r. obowiązuje zmienione prawo budowlane (jedna w sprawie tablicy informacyjnej wiele się nie zmoieniło),
    - obowiązuje nowe Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 czerwca 2002 r. w sprawie dziennika budowy, montażu i rozbiórki, tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia zawierającego dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia. (Dz.U. 2002 nr 108 poz. 953)

    W prawie budowlanym jest zapis :

    Art. 45.
    5. W rozporządzeniu, o którym mowa w ust. 4, określa się w szczególności:
    4) zakres danych osobowych uczestników procesu budowlanego i pełnionych przez nich funkcji w dziedzinie bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia,



    W rozporządzeniu :
    Rozdział 3
    Tablica informacyjna oraz ogłoszenie zawierające dane dotyczące bezpieczeństwa i ochrony zdrowia

    § 13. 1. Tablica informacyjna zawiera:

    1) określenie rodzaju robót budowlanych oraz adres prowadzenia tych robót,

    2) numer pozwolenia na budowę oraz nazwę, adres i numer telefonu właściwego organu nadzoru budowlanego,

    3) imię i nazwisko lub nazwę (firmę), adres oraz numer telefonu inwestora,

    4) imię i nazwisko lub nazwę (firmę), adres i numer telefonu wykonawcy lub wykonawców robót budowlanych,

    5) imiona, nazwiska, adresy i numery telefonów:
    a) kierownika budowy,
    b) kierowników robót,
    c) inspektora nadzoru inwestorskiego,
    d) projektantów,

    6) numery telefonów alarmowych Policji, straży pożarnej, pogotowia,

    7) numer telefonu okręgowego inspektora pracy.

    2. Tablica informacyjna ma kształt prostokąta o wymiarach 90 cm x 70 cm. Napisy na tablicy informacyjnej wykonuje się w sposób czytelny i trwały, na sztywnej płycie koloru żółtego, literami i cyframi koloru czarnego, o wysokości co najmniej 4 cm.

    3. Tablica informacyjna znajduje się w miejscu widocznym od strony drogi publicznej lub dojazdu do takiej drogi, na wysokości nie mniejszej niż 2 m.


    Nie ma już, jak widać określenia, że tablica informacyjna "powinna zawierać" tylko "tablica informacyjna zawiera".
    Co na to znawcy prawa ? Umieszczać te dane osobowe, czy nie umieszczać ?

  13. #33

    Domyślnie

    Nie jestem (niestety) znawcą prawa, ale może poniższy cytat rozwieje Wasze wątpliwości:

    Art. 2. 1. Ustawa (o ochronie danych osobowych) określa zasady postępowania przy przetwarzaniu danych osobowych oraz prawa osób fizycznych, których dane osobowe są lub mogą być przetwarzane w zbiorach danych.
    2. Ustawę stosuje się do przetwarzania danych osobowych w systemach informatycznych oraz w kartotekach, skorowidzach, księgach, wykazach i w innych zbiorach ewidencyjnych.

    czyli wg. mnie ustawy o ochronie danych osobowych nie stosuje się do czynności takiej jak uzupełnienie i wywieszenie tablicy iinformacyjnej.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Jeśli dwie ustawy są sprzeczne to trzeba przynajmniej próbować trzymać się sensu i logiki.

    Do czego jest tablica?

    Odpowiedź: Żeby było wiadomo co się buduje, kto buduje, i kto tym kieruje

    Po co?

    Odpowiedź: Żeby kiedy zaistnieje potrzeba można było skontaktować się z kierownikiem, wykonawcą, inwestorem lub organem nadzoru.

    Do tego wystarcza według mnie nazwa firmy/nazwisko osoby i telefon. Najlepiej komórkowy. Na placu budowy na ogół nie ma telefonów stacjonarnych.

    Zresztą na mojej tablicy, standardowo kupionej w sklepie i tak nic innego by się nie zmieściło. Są podane nazwiska, nazwy firm i telefony - głównie komórkowe. Jak ktoś zajdzie na budowę i coś mu się nie spodoba, może zawsze zadzwonić, do kogo zechce.

    Adresu nie mam zamiaru udostępniać Po co to komu? Złodziejowi? W razie czego urząd gminy i tak go ma.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Mnie najbardziej denerwuje fakt, że przepisy odnośnie tablicy informacyjnej w ciągu niecałych 2 lat dwukrotnie uległy zmianie i nadal mozna o nich powiedzieć, że jest to bubel prawny.

  16. #36

    Domyślnie

    Moim zdaniem konieczne jest wypełnianie wszystkic danych na tablicy bo:

    1. ochrona danych osobowych nie jest bezwzględna. Jeżeli wymagają tego przepisy prawa dane należy ujawniać. Inaczej jest przy liście lokatorów - nie ma takiego przepisu który by nakładał taki obowiązek. Zgodnie z Ust. o ochronie danych os. można ujawniać dane jeśli zezwalają na to przepisy prawa, a więc tym bardziej jeśli tego wymagają.
    2. Nie ma powodów obawaić się ze kierownik budowy bedzie twierdził ze ujawnimy jego dane bo jest to konieczne do realizacji umowy zawartej przez inwestora z tym kierownikiem. Ustawa pozwala na ujawnianie danych w takim przypadku. Ponadto mozna tez ujawaniac dane kierownika na podstawie pkt. 1 powyzej.

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Moim zdaniem dużo racji ma Marbo. Chodzi o tworzenie i przetwarzanie baz danych.
    Ochrona danych osobowych jest sprawą ważną ale nie demonizujmy tego tematu.
    Podanie imienia i nazwiska - czemu nie.... tym bardziej, ze gros z nas i tak na swoich drzwiach w bloku ma tabliczkę z nazwiskiem i imieniem.
    Ochrona swojego adresu... jak to wygląda widzę w marketach te pełne urny z kuponami na których zwabieni mirażem wygrania kompletu garnków ze stali nierdzewnej chętnie udostępniamy swoje dokładne dane adresowe i w tym momencie zapomina się o ustawie.
    Na fali ochrony danych osobowych poznikały z domofonów nazwiska lokatorów. Oczywiście lokator ma do tego pełne prawo. Ale czy nie byliście kiedyś w roli osoby zaproszonej do kogoś gdy znaliście tylko numer jego domu a nie mieszkania?
    Czy nie uciążliwy był prawie 10-letni brak spisów telefonów abonentów prywatnych?

    Tak na marginesie. To jeśli chcę zdobyć dokładny adres zamieszkania np. Jana Kowalskiego to idę do urzędu miasta/gminy, wypełniam formularz, uiszczam opłatę (bodaj, że 5 zł) i na poczekaniu ten adres na urzędowym druku dostaję.
    Pozdraiam

  18. #38
    Guest

    Domyślnie

    Nadgorliwość jest gorsza od...........
    Chrońcie swoje dane nalepiej jak mozecie.
    Korzytajcie z demokracji ze "zdobyczy" urzędnicy już od dawna to robią, (robią z prawem co chcą).

  19. #39
    Guest

    Domyślnie

    Pozwolicie, ze zamieszczę odpowiedź na takie pytanie udzielone przez Generalnego Inspektora Danych Osobowych (jest na na stronie http://www.giodo.gov.pl/ )

    Czy na tablicy informacyjnej budowy muszą figurować dane osobowe inwestora budowy?

    Na podstawie art. 45 ust. 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. z 2000 r. Nr 106, poz. 1126 ze zm.), Minister Infrastruktury w dniu 19 listopada 2001 r. wydał rozporządzenie w sprawie dziennika budowy, montażu i rozbiórki oraz tablicy informacyjnej (Dz. U. Nr 138, poz. 1555). Stosownie do § 13 ust. 1 pkt 3 tego rozporządzenia, na tablicy informacyjnej budowy umieszcza się imię i nazwisko, adres oraz numer telefonu inwestora. Z uwagi na to, iż powołane rozporządzenie jest aktem prawnym o randze powszechnie obowiązującego źródła prawa, zaniechanie umieszczenia powyższej informacji na tablicy informacyjnej, stanowi niedopełnienie ciążącego na kierowniku budowy (robót) z mocy prawa obowiązku.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    To wyżej to moje.
    Wowka

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony