dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 28
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 541
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Komentarze do - Budowa Słoneczka na Śląsku

    Zapraszam do komentowania naszego dziennika

  2. #2

    Domyślnie

    Brawo teraz ja postaram sie przeniesc moje komentarze tutaj a tamte skasowac.....jak mi sie uda.
    Czekam na dalsze relacje i zdiecia.
    A co do okien to 1.50 x 1.50 to sa idealne .....az trudno uwierzyc jak patrzy sie na wasze zdiecia ze sa tak duze.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Widze ze kuchnie i salon dopasowywujecie do kuchni od babci.....zapowiada sie ciekawie .Moj maz tez lubi taki styl.Caly dom planujecie urzadzic w takim stylu?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał ricora
    Widze ze kuchnie i salon dopasowywujecie do kuchni od babci.....zapowiada sie ciekawie .Moj maz tez lubi taki styl.Caly dom planujecie urzadzic w takim stylu?
    Hm... raczej tak, podoba nam sie styl wiejski i skandynawski, naturalne materiały i surowo bez przesytu. Drzwi wejściowe na przykład zamawiamy w Zakopcu u stolarza ludowego. Znajomi takie kupili, piękne! Marzy nam się sosnowa podłoga ale boję się o spękania i skrzypienie. Podobno da się tego uniknąć ale muszą podrążyć temat.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Buziaki dla zony

    Pozdrawiam ..
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  6. #6

    Domyślnie

    a w niedzielę siadłem nawet w gabinecie (obok wiatrołapu) z laptopem i popracowałem. Za oknem przemknęła niskim lotem czapla, szumiało zboże kilka metrów dalej... Eh. Byle dalej od miasta...


    ...rozmarzyles sie troche .Ja mam nadzieje ze tez niedlugo bedziemy mogli roskoszowac sie naszym domkiem ,cisza, zielenia .......

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał ricora
    a w niedzielę siadłem nawet w gabinecie (obok wiatrołapu) z laptopem i popracowałem. Za oknem przemknęła niskim lotem czapla, szumiało zboże kilka metrów dalej... Eh. Byle dalej od miasta...


    ...rozmarzyles sie troche .Ja mam nadzieje ze tez niedlugo bedziemy mogli roskoszowac sie naszym domkiem ,cisza, zielenia .......
    Każdemu tego życzę! Naprawdę warto. Przy całej tej budowlanej batalii to są chwile kiedy człowiek odkrywa po co to wszystko i po co się tak eksploatuje

  8. #8

    Domyślnie

    Jak sie domyslam strop planujecie drewniany?
    Gdy bedzie juz zaczynac konstrukcje dachu to koniecznie prosze o zdiecia.A moze macie juz zrobione dzrzwi wejsciowe? Ciekawa jestem jak wyszly,czy jestescie zadowoleni i czy sa w kolorze okien.

    A tak przy okazji co myslicie o wersji z garazem

    http://www.dobredomy.pl/?id_project=96&infopage=1

    jest to tez wersja duza.My na ta sie zdecydowalismy i patrzac na twoje wydatki nie powinna byc wiele drozsza w realizacji-mam nadzieje
    Pozdrawiam

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał ricora
    Jak sie domyslam strop planujecie drewniany?
    Gdy bedzie juz zaczynac konstrukcje dachu to koniecznie prosze o zdiecia.A moze macie juz zrobione dzrzwi wejsciowe? Ciekawa jestem jak wyszly,czy jestescie zadowoleni i czy sa w kolorze okien.

    A tak przy okazji co myslicie o wersji z garazem

    http://www.dobredomy.pl/?id_project=96&infopage=1

    jest to tez wersja duza.My na ta sie zdecydowalismy i patrzac na twoje wydatki nie powinna byc wiele drozsza w realizacji-mam nadzieje
    Pozdrawiam
    Jutro o ósmej rozpoczynają montaż konstrukcji dachu więc podeślę fotki. Co do drzwi to byliśmy zamówić i będziemy ze stolarzem kombinować żeby dopasować do okien i więźby.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał kraktom
    Cytat Napisał ricora
    Jak sie domyslam strop planujecie drewniany?
    Gdy bedzie juz zaczynac konstrukcje dachu to koniecznie prosze o zdiecia.A moze macie juz zrobione dzrzwi wejsciowe? Ciekawa jestem jak wyszly,czy jestescie zadowoleni i czy sa w kolorze okien.

    A tak przy okazji co myslicie o wersji z garazem

    http://www.dobredomy.pl/?id_project=96&infopage=1

    jest to tez wersja duza.My na ta sie zdecydowalismy i patrzac na twoje wydatki nie powinna byc wiele drozsza w realizacji-mam nadzieje
    Pozdrawiam
    Jutro o ósmej rozpoczynają montaż konstrukcji dachu więc podeślę fotki. Co do drzwi to byliśmy zamówić i będziemy ze stolarzem kombinować żeby dopasować do okien i więźby.
    Co do wersji z garażem... ciekawa, ale trzeba dobrze ustawić budynek i mieć dużo miejsca przed domem. Dlatego u nas garaż będzie osobno.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ogo
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    256
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    121

    Domyślnie

    Z tego co widzę strop będzie drewniany (u nas także). Napiszcie coś więcej o kosztach i materiałach z jakich planujecie docieplić i wykonać strop.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał ogo
    Z tego co widzę strop będzie drewniany (u nas także). Napiszcie coś więcej o kosztach i materiałach z jakich planujecie docieplić i wykonać strop.
    Materiał zapłaciliœmu już w grudniu 2005. Płyty GK + stelaże, wieszaki,wełna, folia. Myœleliœmy o boazerii nad tymi belkami ozdobnymi ale za dużo by tego drewna było. Razem zapłaciliœmy 4959 PLN brutto

  13. #13

    Domyślnie

    Dach prezentuje sie wspaniale-Sloneczko zaczyna przypominac Sloneczko - i zycze wam aby z dachowka poszlo rownie sprawnie.
    Czekamy na dalsze relacjie i zdiecia

  14. #14

    Domyślnie

    faktycznie dach fajnie wygląda,mój teraz po zmianie kąta nachylenia o 10% i zrobieniu okien 1.5m na 1.5m w ścianach szczytowych wygląda całkiem inaczej! na jaki kolor malujecie drewno?Ładnie wygląda,wiem że dachówkę będziemy mieli w tym samym kolorze,będziesz pierwszy ją kładł więc zobaczę jak się harmonizuje z tym kolorem ile za te zamiawiane drzwi z zakopca dajesz?

  15. #15

    Domyślnie

    faktycznie dach fajnie wygląda,mój teraz po zmianie kąta nachylenia o 10% i zrobieniu okien 1.5m na 1.5m w ścianach szczytowych wygląda całkiem inaczej! na jaki kolor malujecie drewno?Ładnie wygląda,wiem że dachówkę będziemy mieli w tym samym kolorze,będziesz pierwszy ją kładł więc zobaczę jak się harmonizuje z tym kolorem ile za te zamiawiane drzwi z zakopca dajesz?
    o prosze dawno was nie bylo na forum
    A moze jakies zdiecia umiescicie chetnie zobaczylabym wasze zmiany.
    Pozdrawiam

  16. #16

  17. #17

    Domyślnie

    wiem dopiero dzisiaj je zauwazylam

    ....ale za to mialam mila niespodzianke

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia i rafał
    faktycznie dach fajnie wygląda,mój teraz po zmianie kąta nachylenia o 10% i zrobieniu okien 1.5m na 1.5m w ścianach szczytowych wygląda całkiem inaczej! na jaki kolor malujecie drewno?Ładnie wygląda,wiem że dachówkę będziemy mieli w tym samym kolorze,będziesz pierwszy ją kładł więc zobaczę jak się harmonizuje z tym kolorem ile za te zamiawiane drzwi z zakopca dajesz?
    Kolor teak ale uwaga! Wszystkie bejce niezależnie od ceny i marki mają wadę taką że kolor uzyskuje się po pierwszym malowaniu, potem coraz ciemniejszy a należy nałożyć min. 2 a nawet 3 warstwy.... Zalecamy pomalować dwa razy bezbarwnym drewnochronem itp. a ostatni raz pożądanym kolorem. Ja szlifowałem niektóre elementy po kilka razy... nikomu tego nie życzę. Drzwi ok. 2500 tys., ocieplane, z dwoma zamkami i ryglami na całej wysokości.

  19. #19

    Domyślnie

    Mam nadzieję że wkleisz zdjęcie tych drzwi jestem niesamowicie ciekawa jak będą wyglądać

  20. #20

    Domyślnie

    Mam takie pytanie do Kraktoma i Sylwi i Rafala .
    Planujemy z mezem w pom. gospodarczym umiescic piec na paliwo stale a gdzies na forum przeczytalam ze takie pomieszczenie powinno miec minimum 8m2 -9 m2 a jesli jest na gaz to min. 6 m2 .Jak planujecie ogrzewac swoj dom i czy powiekszyliscie to pomieszczenie.W wersji malej jest to nie cale 5m2 a duzej 6.70 m2 !
    Wczesniej myslelismy o ogrzewaniu gazowym plus ogrzewanie kominkowe ale przy dzisiejszych skokach cen gazu mocno sie zastanawiamy....ale z drugiej strony palic w piecu drzewem tak blisko kuchni to chyba malowanie scian zapewnione co roku i masa kurzu.
    pozdrawiam

Strona 1 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony