dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 28
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 541
  1. #21

    Domyślnie

    Ricora my też będziemy mieli piec na holzgas z firmy buderus 21kW i nasz adaptator nie widział w tym metrażu żadnych problemów.W sumie o ściany w kuchni się nie martwię bo pom.gosp od kuchni dzielą drzwi i do tego mam jeszcze drzwi na zewnątrz(to już mój wymysł )
    Bardziej się martwie o ściany salonu jak będziemy palili tam w kominku

  2. #22

    Domyślnie

    .....no i prosze ciagle sie czekos czlowiek uczy .Prawde mowiac pierwszy raz uslyszalam taka nazwe jak holzgas ,ale przeszukalam forum i troche sie naczytalam .....ciekawe rozwiazanie.Z tego co zauwazylam jest wielu zwolennikow i przeciwnikow -jak zwykle zreszta i od niedawna jest na rynku rozpowszechniany.

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał ricora
    .....no i prosze ciagle sie czekos czlowiek uczy .Prawde mowiac pierwszy raz uslyszalam taka nazwe jak holzgas ,ale przeszukalam forum i troche sie naczytalam .....ciekawe rozwiazanie.Z tego co zauwazylam jest wielu zwolennikow i przeciwnikow -jak zwykle zreszta i od niedawna jest na rynku rozpowszechniany.
    No i się trafiło ślepej kurze ziarno (Bez obrazy) www.klimosz.pl, tam sobie pracuję i szefuję od paru lat. Jestem inżynierem energetykiem i tracę nerwy oraz czas w życiu na zajmowanie się techniką grzewczą i sanitarną Co Wam doradzić? Kocioł (nie piec !!!) na Holzgas czyli gaz drzewny. Fajna sprawa i owszem ale nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego że wymaga drewna o wilgotności maks. 20% i pociętego na odpowiednie kawałki. Jeżeli jest w Was góralskie zacięcie do ciupania i układania drewien z roku na rok to polecam. Pali się pięknie, regulacja spalania prawie jak w kotle gazowym, mało popiołu który i tak jest nawozem (jeżeli macie pole bo trawnik zasyficie w jeden sezon grzewczy).
    Dokładać do takiego kociołka trzeba co 4-5 godzin paląc dębem lub bukiem (1000 zł za m3!!!) inne drewno częściej. Nie kupujecie kotła na B tylko czeskiego Dakona i szczerze mówiąc nie polecam. Eksportujemy nasze produkty do Danii i Szwecji gdzie opisywane przez Was kotły nie cieszą się najlepszą opinią. Przede wszystkim słaby materiał i układ regulacji. Nie patrzcie proszę na markę wybierając kocioł!!! Ani firmy na V ani na B nie są specjalistami w kotłach na paliwa stałe ani ich producentami. Urządzenia produkuje dla nich albo Eko-Vimar Orlański (dobre kotły) albo Dakon.
    Sezon grzewczy w Polsce trwa 5500 godzin wg nromy (ostatnio trwa dłużej ale normy nikt nie poprawił...) z tego kocioł powinien pracować nie więcej niż 35% tego czasu, z czego jeszcze tylko 1/3 na mocy maksymalnej. Przeliczając w tę i z powrotem... zastanowcie się czy naprawdę chcecie kocioł na paliwo stałe. My teraz mieszkamy w domu gdzie taki kocioł jest (klasyczny ładowany łopatą jak się wyraził mój kolega z technicznego...). Mam miesięczne dyżury na zmianę z wujkiem i.... 6 rano pobudka, do kotłowni w roboczych ciuchach. Rozpalanie, regulacja kotła. Do mieszkania, umyć się, przebrać w garnitur i do pracy. Po pracy powrót i odwrotna sytuacja + czyszczenie popielnika i wynoszenie popiołu... 3 godziny dziennie z głowy + w sobotę gruntowne czyszczenie kotła... Do tego dochodzi załatwianie paliwa, koszt wywozu popiołu i częste wizyty kominiarza... Szlag może człowieka trafić. W tym roku jak ta zima się nie chciała skończyć popadałem już w depresję i miałem ochotę wyciąć ten cały kocioł w cholerę oraz odpalić stary gazowy ale... no właśnie mieszkamy w domu z lat 50 z cegły i ze starymi oknami więc za gaz bym się nie wypłacił.... Budujecie dom z ciepłego materiału, pilnujecie się z mostkami termicznymi tak jak i my, docieplacie gdzie można. Okien też Wam pewnie miejscowy stolarz wprawiał nie będzie. Może założycie rekuperator a na pewno założycie kolektor słoneczny.... Powiem Wam tyle zastanówcie się. Zaręczam że wielu moich klientów i znajomych którzy mieszkają w nowych domach grzeje gazem i płacą 2500-3000 zł na ROK!!! z gotowaniem i ciepłą wodą użytkową... Czy to jest aż taka kasa? My prawie tyle samo wydajemy na węgiel. Kocioł kondensacyjny to koszt ok. 6000 zł (dobry bez oglądania się na markę!!!)+ dobry zasobnik za 1000 zł. Nieco mniej oszczędna gazówka 2funckyjna z wbudowanym zasobnikiem to 4500-5000 zł z pełną regulacją pogodową! Mówię to każdej parze która przychodzi do mnie z projektem nowego, ciepłego domu i upiera się przy węglu lub drewnie... po co sobie dokładać pracy skoro można mieć komfort i wcale nie zapłacić więcej... To nieprawda że gaz jest drogi. Wróciłem teraz z Niemiec i oni mają jeszcze drożej! Ale nadal nim grzeją tylko docieplone domy, z kolektorem słonecznym i rekuperacją. I tak będzie u nas. To nie gaz jest drogi, to grzanie gazem domów z "tektury" jest drogie!!! Komin tak a propos wyrzucę przez ścianę (kocioł z zamkniętą komorą spalania). Służę radą jeżeli będą jeszcze jakieś pytania o ogrzewanie, klimę czy wentylację.
    Aha, tak na marginesie to jesteśmy specjalistami od kotłów na paliwa stałe Jeżeli nadal będziecie się upierać przy Holgazie to polecam się bardzo. Mamy przedstawicielstwa w całej Polsce. Ponadto mamy też świetne kotły gazowe i olejowe (tych to raczej się teraz nie sprzedaje ) oraz pełny asortyment grzejników i całej armatury. Mój tel na www.klimosz.pl znajdziecie mnie w kontaktach. Mój nick ma wiele wspólnego z imieniem i nazwiskiem.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Gospodarcze

    Cytat Napisał ricora
    Mam takie pytanie do Kraktoma i Sylwi i Rafala .
    Planujemy z mezem w pom. gospodarczym umiescic piec na paliwo stale a gdzies na forum przeczytalam ze takie pomieszczenie powinno miec minimum 8m2 -9 m2 a jesli jest na gaz to min. 6 m2 .Jak planujecie ogrzewac swoj dom i czy powiekszyliscie to pomieszczenie.W wersji malej jest to nie cale 5m2 a duzej 6.70 m2 !
    Wczesniej myslelismy o ogrzewaniu gazowym plus ogrzewanie kominkowe ale przy dzisiejszych skokach cen gazu mocno sie zastanawiamy....ale z drugiej strony palic w piecu drzewem tak blisko kuchni to chyba malowanie scian zapewnione co roku i masa kurzu.
    pozdrawiam
    Aha... gospodarcze to nawet zmniejszyliśmy o ok 2m2....

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Gospodarcze

    Cytat Napisał ricora
    Mam takie pytanie do Kraktoma i Sylwi i Rafala .
    Planujemy z mezem w pom. gospodarczym umiescic piec na paliwo stale a gdzies na forum przeczytalam ze takie pomieszczenie powinno miec minimum 8m2 -9 m2 a jesli jest na gaz to min. 6 m2 .Jak planujecie ogrzewac swoj dom i czy powiekszyliscie to pomieszczenie.W wersji malej jest to nie cale 5m2 a duzej 6.70 m2 !
    Wczesniej myslelismy o ogrzewaniu gazowym plus ogrzewanie kominkowe ale przy dzisiejszych skokach cen gazu mocno sie zastanawiamy....ale z drugiej strony palic w piecu drzewem tak blisko kuchni to chyba malowanie scian zapewnione co roku i masa kurzu.
    pozdrawiam
    Aha... gospodarcze to nawet zmniejszyliśmy o ok 2m2.... A co do tych metrów... to tak: kotłownia z kotłem na gaz z otwartą komorą spalania nie mniej niż 8m ale sześciennych. Z kotłem na gaz z zamkniętą komorą spalania czyli także z kondesacyjnym 6,5 m sześciennego. Wysokość nie mniej niż 2,2m. Do kotła z otwartą komorą spalania nawiew i wywiew grawitacyjny i pomieszczenie nie przeznaczone do stałego pobytu ludzi.

  6. #26

    Domyślnie

    witam cię Kractom.My już podjeliśmy decyzję jeśli chodzi o ogrzewanie naszego domu,dzięki za szczerą poradę. My kupujemy m3 drzewa(buka)za 90zł.,w sumie już zakupiliśmy w tamtym roku i się sezonuje.Nasi znajomi kupili podobny piec 2 lata temu i w sezonie spalają ok.15 m3 drzewa,i w sumie z obsługą pieca nie mają problemów dorzucają 2 razy dziennie i im to wystarcza

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia i rafał
    witam cię Kractom.My już podjeliśmy decyzję jeśli chodzi o ogrzewanie naszego domu,dzięki za szczerą poradę. My kupujemy m3 drzewa(buka)za 90zł.,w sumie już zakupiliśmy w tamtym roku i się sezonuje.Nasi znajomi kupili podobny piec 2 lata temu i w sezonie spalają ok.15 m3 drzewa,i w sumie z obsługą pieca nie mają problemów dorzucają 2 razy dziennie i im to wystarcza
    Witam!
    To w Sudetach jest takie tanie drewno? Dajcie jakiś namiar.... będziemy potrzebowali do kominka a z transportem nie miałbym problemu.
    Jak już jesteście zdecydowani na kocioł na gaz drzewny. Zwróćcie uwagę na to aby cała dolna komora spalania była wykonana z ceramiki. To znacznie podwyższa żywotność kotła. Większość producentów (nawet tych drogich) stosuje jedynie ceramiczną osłonę dyszy, zaś reszta jest stalowa. W spalinach z drewna znajdują się substancje korozyjne i należy je dopalić na ceramicznym katalizatorze.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie 12.09.2006

    Nowe fotki w dzienniku. Zapraszamy!

  9. #29

    Domyślnie

    Coraz bardziej podoba mi sie Wasze sloneczko.Pozostaje mi jedynie pogratulowac.Tak sie zastanawiam w ktorym miejscu zrobiliscie to male okienko gdzie widac Twoja zona ...miedzy kuchnia a salonem?
    ....a Tescia i jego umiejetnosci to naprawde pozazdroscic
    Ja narazie nie moge sie pochwalic domkiem ale moge sie pochwalic innym sloneczkiem ktore urodzilo sie 31 sierpnia i ma na imie Alicja .
    Mimo nieprzespanych nocy sledze z zainteresowaniem Wasza budowe.

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał ricora
    Coraz bardziej podoba mi sie Wasze sloneczko.Pozostaje mi jedynie pogratulowac.Tak sie zastanawiam w ktorym miejscu zrobiliscie to male okienko gdzie widac Twoja zona ...miedzy kuchnia a salonem?
    ....a Tescia i jego umiejetnosci to naprawde pozazdroscic
    Ja narazie nie moge sie pochwalic domkiem ale moge sie pochwalic innym sloneczkiem ktore urodzilo sie 31 sierpnia i ma na imie Alicja .
    Mimo nieprzespanych nocy sledze z zainteresowaniem Wasza budowe.
    Witamy i GRATULUJEMY!!! budowa domu to pewnie nic wobec Twojego wyczynu Oby zdrowie i szczęście Wam dopisywało każdego dnia.
    Co do okienka to jest po lewej stronie przy wejściu do kuchni miedzy kuchnia a salonem. 3majcie sie ciepło.

  11. #31

    Domyślnie

    Ricora-GRATULACJE!!!
    mały zbieg okoliczności ja też urodziłam się 31 sierpnia,nie ma to jak panna hie hie

  12. #32

    Domyślnie

    Dziekuje za gratulacje.Moja corcia narazie grzeczna i kochana.Ja nie znam zadnej Panny wiec mam nadzieje ze to fajni i sympatyczni ludzie.
    pozdrawiam

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie STAN SUROWY ZAMKNIĘTY (na dwie wielkie kłódki :))

    Po pięciu miesiącach od pierwszego wykopu pod fundament mamy okna Są zdjęcia.

    Pozdrawiamy!

  14. #34

    Domyślnie

    Łoj, rozmarzyłam się tak patrząc na Wasz domek.
    Faaaaajnie macie

  15. #35

    Domyślnie

    juz po raz kolejny ogladam zdiecia Waszego sloneczka i jeszcze mi sie nie znudzilo

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Nuda :)

    Cytat Napisał ricora
    juz po raz kolejny ogladam zdiecia Waszego sloneczka i jeszcze mi sie nie znudzilo
    Oj nam też się nie nudzi oj nie...
    Dziś przywieźli oczyszczalnię biologiczną z całym majdanem. Firma EKO-SAN z Kóz k. Bielska Białej. 7000PLN i w sobotę montaż kopara i duuuużo rur

  17. #37

    Domyślnie

    Ciekawa jestem czy robiliscie juz podsumowanie wydatkow i ile wam wyszlo za stan surowy zamkniety,czy tak jak planowaliscie zmiesciliscie sie w sumie 90 tys.

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał ricora
    Ciekawa jestem czy robiliscie juz podsumowanie wydatkow i ile wam wyszlo za stan surowy zamkniety,czy tak jak planowaliscie zmiesciliscie sie w sumie 90 tys.
    Tak, bez oczyszczalni ok. 90000, oczyszczalnia nas trochę zaskoczyła ale skoro gmina nie chce zrobić kanalizacji to trzeba sobie radzić. Poziom wód gruntowych mamy dużo za wysoki do drenażu więc pozostała oczyszczalnia biologiczna.

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomdom

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    6

    Domyślnie dach w słoneczku

    --------------------------------------------------------------------------------

    Witam wszystkich
    Też zaczynam budować ten domek (wersja mała), mam dylemat jaki materiał na dach.Czy moglibyście podać koszt począwszy od wiązarów (czy zamawialiście wiązary razem z łatami itp.?-też będę zamawiał u Burkietowicza), dachówki -ile płaciliście za m2 oraz cenę za całość łącznie z gąsoirami orynnowaniem itp.jak moglibyście mniej więcej rozpisać ile za co
    Jaka cena za położenie m2 dachówki.
    pozdrawiam

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomdom

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    6

    Domyślnie dach

    Witam
    Co do wiązarów i łat to koszt odnalazłem w dzienniku budowy -w takim razie interesuje mnie tylko pokrycie i jakiej grubości łaty zastosowaliście?
    pozdrawiam

Strona 2 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony