dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 28
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 541
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Re: dach

    Cytat Napisał Tomdom
    Witam
    Co do wiązarów i łat to koszt odnalazłem w dzienniku budowy -w takim razie interesuje mnie tylko pokrycie i jakiej grubości łaty zastosowaliście?
    pozdrawiam
    Witam
    Dachówka ceramiczna Roben Średzka falista miedziana angoba. Z całym osprzętem jakieś 13000. Ułożenie na dachu z ułożeniem folii paroprzepuszczalnej (Tyvek), ołaceniem (łaty 6x4) + kontrłaty, nabiciem nabitki (boazerii) z naszego drewna po 10 zł za m2 u stolarza i obróbkami blacharskimi, orrynowaniem (rynny Galeco miedź) deskami podrynnowymi (po 10 zł za mb) - razem 5500 za robociznę + mnóstwo nerwów na nierzetelnego wykonawcę.

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Nowe zdjęcia

    Zapraszamy na nową porcję zdjęć

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomdom

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    6

    Domyślnie ocieplenie

    Witam
    Jaką grubośc ocieplenia stropu przewidujecie ( szerokośc dolnego pasa wiązara była ustalona wcześniej?)
    pozdro

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Re: ocieplenie

    Cytat Napisał Tomdom
    Witam
    Jaką grubośc ocieplenia stropu przewidujecie ( szerokośc dolnego pasa wiązara była ustalona wcześniej?)
    pozdro
    Na razie 15 cm wełny na płytach G-K a może będzie więcej. Szerokość jest podana w projekcie.

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomdom

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    6

    Domyślnie kosztorys a rzeczywistość

    Witam Wszystkich Budujących Słoneczko
    Też jestem w posiadaniu tego projektu od tygodnia (wersja mała) powoli zaklepuję sobie budowniczych ,którzy zaczną u mnie na wiosnę.
    W związku z tym mam pytanie do osób które mają już stany surowe lub coś koło tego :
    Z projektem mam załączony kosztorys budowy stanu sur.zamkniętego- jak ma się do rzeczywistości. Zaznaczam ,że nie chodzi mi o koszty lecz o ilości materiałów przedstawionych w kosztorysie np. 130m2 ścian zewnętrznych- a w rzeczywistości okazuje się ,że brakło dwóch palet na budowie .To tylko taki przykład ,mam nadzieję ,że będzie ich jak najmniej.
    Proszę o przedstawianie materiałów ,które nie były ujęte lub też miały zaniżoną ilość w kosztorysie.Zacznę na wiosnę i już teraz chciałbym się przygotować co może mnie zaskoczyć przy budowie.
    A jak się mają wasze koszty do podawanych w projekcie , podajcię jaki koszt stan zero, jaki ściany ,jaki strop lub wiązary ,jaki dach - to tyle co by mnie interesowało, za wszelkie odpowiedzi będę wdzięczny
    pozdrawiam

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    blady00

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie piec

    Witam
    Mam pytanie do kraktoma -jako specjalisty w tej dziedzinie. Budujemy te same domki ,tylko ja wersję małą i dopiero zacznę na wiosnę, ale już szukam rozwiązań czym ogrzewać i podgrzewać.Może doradzisz jaki piec wybrać (myślę o jednfunkcyjnym +zasobnik)- nie znam się nad tym za bardzo,więc mam pytanie :ten zasobnik gdzie się umieszcza? obok pieca?odległość do łazienki jest parę metrów-woda ciepła będzie od ręki czy trzeba czekać?Jak to jest z oszczędnością gazu w porównaniu do 2-funkc. Jak on działa w okresie letnim gdy ogrzewanie jest wyłączone?
    dzięki z góry za odpowiedż
    jak umiesz liczyć to licz na siebie

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    blady00

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie nadbitka

    Witam
    Dołożę jeszcze pytanie o nadbitkę:
    Jak rozwiązałeś dopasowanie grubości kontrłat do nabitki- jaka grubość nabitki -czym impregnowałeś (przed czy po położeniu)
    Kładłeś folię na nadbitce (spotykam się z różnymi opiniami)
    Jaką grubość mają przedłużenia krokwi
    Czy zakończenia boczne wiązarów tzw.słoneczka też były od Burkietowicza?
    pozdrawiam
    jak umiesz liczyć to licz na siebie

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    blady00

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie wiązary

    i jeszcze jedno ilość wiązarów zgodna z projektem? - co ile cm stoi wiązar?
    jak umiesz liczyć to licz na siebie

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Re: wiązary

    Cytat Napisał blady00
    i jeszcze jedno ilość wiązarów zgodna z projektem? - co ile cm stoi wiązar?
    Niezgodna. Generalnie zwróciłem w Flak and Abramowicz uwagę że ich zestawienie i projekt więźby można delikatnie mówiąc wrzucić do kosza. Burkietowicz i tak obliczył wszystko od nowa to ich standardowa procedura i wyszło na dobre bo mamy porządny strych (korytarz o którym pisałem). Wiązary co 84 cm (odległość osi). Burkietowicz dostarcza marki (uchwyty) do zatopienia w wieńcu i to jedyny problem do pokonania dla budowlańców, resztą zajmują się Burkietowicze

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Re: nadbitka

    Cytat Napisał blady00
    Witam
    Dołożę jeszcze pytanie o nadbitkę:
    Jak rozwiązałeś dopasowanie grubości kontrłat do nabitki- jaka grubość nabitki -czym impregnowałeś (przed czy po położeniu)
    Kładłeś folię na nadbitce (spotykam się z różnymi opiniami)
    Jaką grubość mają przedłużenia krokwi
    Czy zakończenia boczne wiązarów tzw.słoneczka też były od Burkietowicza?
    pozdrawiam
    Sam się nad tym zastanawiałem i dekarz mi dopiero wyjaśnił że należy zamówić ciensze kontrłaty (u nas miały ok 0,5 cm).
    Nabitkę robił nam stolarz z naszego drewna (deski nieobrzynane więc musiał je najpierw prostować) po 10 zł za m2 za robociznę. Deski dowiozłem sam. Grubość nabitki 21 mm bo takie miałem deski. A więc dosyć gruba. Normalnie u stolarzy na Śląsku 26 zł za m2 gotowej na pióro wpust z fazą grubości ok 15-20 mm.
    Impregnowaliśmy malując dwustronnie przed położeniem 3 krotnie drewnokolorem z lakmy o czym pisałem wyżej.
    Łaty impregnowane zanużeniowo w tartaku.
    Folię kładli na nabitce (przecież byłoby ją widać od spodu pod okapami...) i jest wywinięta do rynien.
    Przedłużenia krokwi 18 szerokości i długości nie wiem... skrócił je dekarz aby dopasować do dachówki. Generalnie to co wystaje poza wieniec ma mieć przeciwwagę tej samej długości po stronie dokręconej do wiązara.
    Cała więźba jest od Burkietowicza. Przysłał elememnty ozdobne wcześniej (moim transportem) abyśmy sobie porzeźbili i pomalowali.

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Re: piec

    Cytat Napisał blady00
    Witam
    Mam pytanie do kraktoma -jako specjalisty w tej dziedzinie. Budujemy te same domki ,tylko ja wersję małą i dopiero zacznę na wiosnę, ale już szukam rozwiązań czym ogrzewać i podgrzewać.Może doradzisz jaki piec wybrać (myślę o jednfunkcyjnym +zasobnik)- nie znam się nad tym za bardzo,więc mam pytanie :ten zasobnik gdzie się umieszcza? obok pieca?odległość do łazienki jest parę metrów-woda ciepła będzie od ręki czy trzeba czekać?Jak to jest z oszczędnością gazu w porównaniu do 2-funkc. Jak on działa w okresie letnim gdy ogrzewanie jest wyłączone?
    dzięki z góry za odpowiedż
    My wieszamy kondensacyjny kocioł z VIADRUSa 16 kW, przystosowany do podłączenia zasobnika c.w.u. (ciepła woda użytkowa). Zasobnik u nas 60 litrów (na razie wystarczy) będzie wisiał obok kotła (jest w tej samej obudowie i tworzą komplet). Kocioł będzie wyrzucał spaliny przez ścianę (zamknięta komora jak to w kondensacie). Instalując ten kocioł trzeba pamiętać aby w pom. gosp. zrobić odpływ do kanalizacji). Kocioł w lecie pracuje tylko na zasobnik (zawór 3-drogowy odcina instalację c.o.) a steruje tym automatycznie regulator pogodowy wg daty lub temp. zewn. Woda ciepła będzie od ręki jeżei zastosujesz cyrkulację (tzw. trzecia rura) koszt niewielki a warto. W porównaniu z 2 funkc. oszczędniejszy ponieważ grzeje zasobnik c.w.u. i podtrzymuje temp. czyli jak jazda na 5 biegu. 2 f. za każdym odkręceniem baterii daje na pełną moc czyli jak ruszanie z piskiem ze skrzyżowania... różnicę w zużyciu możesz sobie wyobrazić sam. Możesz też zainstalować 2 f. z zasobnikiem ładowanym warstwowo.
    Ogrzewanie u nas to grzejniki żeliwne styl + podłogówka w kilku pomieszczeniach no i będą solary ale nie wiem kiedy.

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Są nowe fotki

    ZAPRASZAMY!

  13. #53

    Domyślnie

    ufff udało się
    przed chwila o zgrozo, zauwazyłam ze wtryniłam sie Wam w Dziennik, ale juz sie stamtąd wywaliłam i już jestem tu
    no a chciałam powiedziec ze ja z onetu uciekłam bo strasznie wkurzali mnie, korzystam teraz z fotosika i photosite no i z tego ostatniego jestem póki co bardzo zadowolona

    Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    Czesc
    Pomijając cyrk jaki mieliscie z kolorem okien polecacie te firme? jesli chodzi o cene i wykonanie?

    Pozdrawiam

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał malmuc
    Czesc
    Pomijając cyrk jaki mieliscie z kolorem okien polecacie te firme? jesli chodzi o cene i wykonanie?

    Pozdrawiam
    Hm. Wykonanie i cena jak najbardziej, montaż też tylko z montażem mieliśmy jazdę bo zaczęli te nowe okna produkować w tym tygodniu w którym mieli montować więc opóźniło się o dwa tygodnie... Zmusiłem ich groźbą żeby wreszcie przyjechali bo zrezygnuję...

  16. #56

    Domyślnie

    Ale wam zazdroszcze, tyle się u was dzieje.
    Słoneczko pewnie bedzie wiosną gotowe do zamieszkania
    no i.......
    jak to mówią : nowy domek, nowy potomek

  17. #57

    Domyślnie

    Witaj
    Z jakiego drewna masz wiezbę?
    czy nadbitka jest z tego samego drzewa?
    jak sie zabrac do tego?
    Nadbitka powinna byc od razu malowana lakierobejcą, czy moze najpierw jakims swinstwem , które bedzie ją chronic przed wilgoacią, owadami , grzybami itp.,a potem na to lakierobejca
    Pozdrowienia

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał malmuc
    Witaj
    Z jakiego drewna masz wiezbę?
    czy nadbitka jest z tego samego drzewa?
    jak sie zabrac do tego?
    Nadbitka powinna byc od razu malowana lakierobejcą, czy moze najpierw jakims swinstwem , które bedzie ją chronic przed wilgoacią, owadami , grzybami itp.,a potem na to lakierobejca
    Pozdrowienia
    Więźbę dostarczył Burkietowicz, gotowe wiązary impregnowane ciśnieniowo. Chyba sosna klasy C30, strugane na gładziutko.
    Nabitka jest z naszego drewna sprowadzonego z Kaszub. Robił ją nam taki stolarz amator ale fajnie i tanio. Sosna.
    U p. Tchorza gotową, bardzo dobrej jakości nabitkę można kupić za 26 zł/m2. Sosna
    My malowaliśmy drewnochronem z Lakmy z woskiem, 3 warstwy z każdej strony, każda listewka z osobna. Właściwie uderzam się w pierś... malowała moja Żona. Wyszło fajnie bo nie jest to jednolity kolory tylko takie cieniowane. Potem na to można położyć lakierobejcę, ale my nie

    Mogłabyś się proszę czegoś bliżej dowiedzieć na temat tych kostek na drogę? Co to za jakie? Zwykłe bloczki fundamentowe? Jak załatwić ten pył dymnicowy? Rzeczywiście jest za free?

    Pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Witaj
    Wiec napewno nie były to zwykłe bloczki fundamentowe, te na droge były gęsciejsze w strukturze, mam jakas fote w domu jak stoją na paletach, sprawdze czy jest tam jakies logo czy nazwa.
    Pył dymicowy jest za free, trzeba jedynie zadzwonic do elektrowni.
    Dowiem sie szczegółów od chłopaka z Ochojca jak ten pył do nich dotarł, czy elektrownia go przywiozła i ile to kosztowało. Mąż jezdził tam poprostu te droge robic jak juz materiał był załatwiony, ale dowiemy sie sowiemy wszystkiego

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał malmuc
    Witaj
    Wiec napewno nie były to zwykłe bloczki fundamentowe, te na droge były gęsciejsze w strukturze, mam jakas fote w domu jak stoją na paletach, sprawdze czy jest tam jakies logo czy nazwa.
    Pył dymicowy jest za free, trzeba jedynie zadzwonic do elektrowni.
    Dowiem sie szczegółów od chłopaka z Ochojca jak ten pył do nich dotarł, czy elektrownia go przywiozła i ile to kosztowało. Mąż jezdził tam poprostu te droge robic jak juz materiał był załatwiony, ale dowiemy sie sowiemy wszystkiego
    Wielkie dzieki!

Strona 3 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony