dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 410 z 410
Pokaż wyniki od 8.181 do 8.190 z 8190

Domyślnie

Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Nie.

No i ?
    No i... te dwa zdania cytowane przez Ciebie informują o okolicznościach, kontekście, czynniku jaki miał wpływ na postawienie pytania. Mam w zwyczaju zadawać pytania "nie z du.y"...

PS Dzięki za odpowiedź na pytanie
    Ostatnio edytowane przez zarzar ; 21-03-2017 o 20:54

Domyślnie

adam_mk

Rozglądałem się za działką w okolicach Merzougi Ale ostatecznie padło na działkę pod Łodzią.
    Domyślam się, że Twoje pytania to czysta ironia względem przedstawiciela firmy, o którym wspomniałem?
    Ostatnio edytowane przez zarzar ; 21-03-2017 o 20:53

Domyślnie

Cytat Napisał witek_myslowice Zobacz post
    Dla wykonania żwirowego GWC potrzebny jest tzw grunt rodzimy w każdej odmianie tzw mineralnej:
    http://taniaklima.pl/files/podzial_g..._rodzimych.gif
    Dzięki za odpowiedź i za link z grafiką, gdzie z kolei dopatrzyłem się linka do ciekawej strony.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Kod pocztowy
    58-100

Domyślnie

Cytat Napisał zarzar Zobacz post
    No i... te dwa zdania cytowane przez Ciebie informują o okolicznościach, kontekście, czynniku jaki miał wpływ na postawienie pytania. Mam w zwyczaju zadawać pytania "nie z du.y"...

PS Dzięki za odpowiedź na pytanie
    Nie bardzo wiem co mam ci odpisać na stwierdzenie przedstawiciela, że "nie opłaca się na twoim gruncie wykonać GWC". Możliwe, że ma racje, ale jak mam to skomentować, skoro nie podałeś cen, oczekiwań itp.
    Zadaj pytanie "nie z du.y", wówczas będzie można coś sensownego odpowiedzieć.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

Komentarze do dziennika budowy

Domyślnie

Nie bardzo wiem co mam ci odpisać na stwierdzenie przedstawiciela, że "nie opłaca się na twoim gruncie wykonać GWC". Możliwe, że ma racje, ale jak mam to skomentować, skoro nie podałeś cen, oczekiwań itp.
    Zadaj pytanie "nie z du.y", wówczas będzie można coś sensownego odpowiedzieć.
    Ów przedstawiciel powiedział mniej więcej tak: "nie opłaca się na Pana gruncie wykonywać GWC (w żadnej postaci) gdyż nie widać wód gruntowych... one są nośnikiem energii". Poniżej link do badania omawianego gruntu, gdzie w punkcie 4.2 można przeczytać "W trakcie wykonywania prac wiertniczych w obrębie terenu badań, do głębokości 4,5 m, nie stwierdzono występowania wód podziemnych".
    https://drive.google.com/open?id=0Bz...ktVTVItMzQ4MHc

Kod pocztowy
    58-100

Domyślnie

Ów przedstawiciel powiedział mniej więcej tak: "nie opłaca się na Pana gruncie wykonywać GWC (w żadnej postaci) gdyż nie widać wód gruntowych... one są nośnikiem energii". Poniżej link do badania omawianego gruntu, gdzie w punkcie 4.2 można przeczytać "W trakcie wykonywania prac wiertniczych w obrębie terenu badań, do głębokości 4,5 m, nie stwierdzono występowania wód podziemnych".
    https://drive.google.com/open?id=0Bz...ktVTVItMzQ4MHc
    Wszystko kwestia ceny i oczekiwań. GWC nawet na piaskach działa (u mnie).
    Jeśli u ciebie GWC ma wykonać firma i ten GWC ma współpracować z jakimś "półkowym" rekuperatorem, to nie ma takiego gruntu na świecie, na którym opłacałoby ci się wykonać GWC.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk

Domyślnie

Sama prawda.
    A ten przedstawiciel to powinien coś poczytać o wilgoci gruntu, wodach opadowych i roztopowych.
    Chyba, ze pod Łodzią opadowych i roztopowych nie ma to i wilgoć mizerna.
    Mnie się jednak wydaje, że są.

"Domyślam się, że Twoje pytania to czysta ironia względem przedstawiciela firmy, o którym wspomniałem? "
    90% tak ale 10% nie.
    Bo?
    Pytano już mnie o GWC. Jak go zrobić na pustyni pod zwrotnikiem.
    Polonus pytał, co tam mieszka.

Adam M.
    jak jestem potrzebny to: adam@mechatronix.com.pl

Domyślnie

Wszystko kwestia ceny i oczekiwań. GWC nawet na piaskach działa (u mnie).
    Jeśli u ciebie GWC ma wykonać firma i ten GWC ma współpracować z jakimś "półkowym" rekuperatorem, to nie ma takiego gruntu na świecie, na którym opłacałoby ci się wykonać GWC.
    "Półkowym", to znaczy wyższej klasy, z bardzo dobra sprawnością i przy okazji drogim?

Kod pocztowy
    58-100

Domyślnie

"Półkowym", to znaczy wyższej klasy, z bardzo dobra sprawnością i przy okazji drogim?
    Nie, chodziło mi o jakikolwiek reku "sklepowy", nawet najtańszy, który posiada system antyzamrożeniowy.

Domyślnie

Ów przedstawiciel powiedział mniej więcej tak: "nie opłaca się na Pana gruncie wykonywać GWC (w żadnej postaci) gdyż nie widać wód gruntowych
    Prosze przedstawicielowi wskazać ten link o parametrach z GWC w suchym gruncie piaszczystym - tak pisali Inwestorzy w ankiecie doboru GWC.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...37#post7396137
    U Inwestora z Imielina osobiście byłem i nadzorowałem budowę GWC. Gruntem rodzimym tam jest suchy piasek. Przy takim gruncie objętość żwiru jest wieksza o ok 25-30% i Ten Inwestor ma taki GWC.

Strona 410 z 410

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia