dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 410 z 436
Pokaż wyniki od 8.181 do 8.200 z 8713
  1. #8181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Nie.



    No i ?
    No i... te dwa zdania cytowane przez Ciebie informują o okolicznościach, kontekście, czynniku jaki miał wpływ na postawienie pytania. Mam w zwyczaju zadawać pytania "nie z du.y"...

    PS Dzięki za odpowiedź na pytanie
    Ostatnio edytowane przez zarzar ; 21-03-2017 o 20:54

  2. #8182

    Domyślnie

    adam_mk

    Rozglądałem się za działką w okolicach Merzougi Ale ostatecznie padło na działkę pod Łodzią.
    Domyślam się, że Twoje pytania to czysta ironia względem przedstawiciela firmy, o którym wspomniałem?
    Ostatnio edytowane przez zarzar ; 21-03-2017 o 20:53

  3. #8183

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek_myslowice Zobacz post
    Dla wykonania żwirowego GWC potrzebny jest tzw grunt rodzimy w każdej odmianie tzw mineralnej:
    http://taniaklima.pl/files/podzial_g..._rodzimych.gif
    Dzięki za odpowiedź i za link z grafiką, gdzie z kolei dopatrzyłem się linka do ciekawej strony.

  4. #8184
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarzar Zobacz post
    No i... te dwa zdania cytowane przez Ciebie informują o okolicznościach, kontekście, czynniku jaki miał wpływ na postawienie pytania. Mam w zwyczaju zadawać pytania "nie z du.y"...

    PS Dzięki za odpowiedź na pytanie
    Nie bardzo wiem co mam ci odpisać na stwierdzenie przedstawiciela, że "nie opłaca się na twoim gruncie wykonać GWC". Możliwe, że ma racje, ale jak mam to skomentować, skoro nie podałeś cen, oczekiwań itp.
    Zadaj pytanie "nie z du.y", wówczas będzie można coś sensownego odpowiedzieć.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  5. #8185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Nie bardzo wiem co mam ci odpisać na stwierdzenie przedstawiciela, że "nie opłaca się na twoim gruncie wykonać GWC". Możliwe, że ma racje, ale jak mam to skomentować, skoro nie podałeś cen, oczekiwań itp.
    Zadaj pytanie "nie z du.y", wówczas będzie można coś sensownego odpowiedzieć.
    Ów przedstawiciel powiedział mniej więcej tak: "nie opłaca się na Pana gruncie wykonywać GWC (w żadnej postaci) gdyż nie widać wód gruntowych... one są nośnikiem energii". Poniżej link do badania omawianego gruntu, gdzie w punkcie 4.2 można przeczytać "W trakcie wykonywania prac wiertniczych w obrębie terenu badań, do głębokości 4,5 m, nie stwierdzono występowania wód podziemnych".
    https://drive.google.com/open?id=0Bz...ktVTVItMzQ4MHc

  6. #8186
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarzar Zobacz post
    Ów przedstawiciel powiedział mniej więcej tak: "nie opłaca się na Pana gruncie wykonywać GWC (w żadnej postaci) gdyż nie widać wód gruntowych... one są nośnikiem energii". Poniżej link do badania omawianego gruntu, gdzie w punkcie 4.2 można przeczytać "W trakcie wykonywania prac wiertniczych w obrębie terenu badań, do głębokości 4,5 m, nie stwierdzono występowania wód podziemnych".
    https://drive.google.com/open?id=0Bz...ktVTVItMzQ4MHc
    Wszystko kwestia ceny i oczekiwań. GWC nawet na piaskach działa (u mnie).
    Jeśli u ciebie GWC ma wykonać firma i ten GWC ma współpracować z jakimś "półkowym" rekuperatorem, to nie ma takiego gruntu na świecie, na którym opłacałoby ci się wykonać GWC.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  7. #8187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Sama prawda.
    A ten przedstawiciel to powinien coś poczytać o wilgoci gruntu, wodach opadowych i roztopowych.
    Chyba, ze pod Łodzią opadowych i roztopowych nie ma to i wilgoć mizerna.
    Mnie się jednak wydaje, że są.

    "Domyślam się, że Twoje pytania to czysta ironia względem przedstawiciela firmy, o którym wspomniałem? "
    90% tak ale 10% nie.
    Bo?
    Pytano już mnie o GWC. Jak go zrobić na pustyni pod zwrotnikiem.
    Polonus pytał, co tam mieszka.


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #8188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Wszystko kwestia ceny i oczekiwań. GWC nawet na piaskach działa (u mnie).
    Jeśli u ciebie GWC ma wykonać firma i ten GWC ma współpracować z jakimś "półkowym" rekuperatorem, to nie ma takiego gruntu na świecie, na którym opłacałoby ci się wykonać GWC.
    "Półkowym", to znaczy wyższej klasy, z bardzo dobra sprawnością i przy okazji drogim?

  9. #8189
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarzar Zobacz post
    "Półkowym", to znaczy wyższej klasy, z bardzo dobra sprawnością i przy okazji drogim?
    Nie, chodziło mi o jakikolwiek reku "sklepowy", nawet najtańszy, który posiada system antyzamrożeniowy.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  10. #8190

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarzar Zobacz post
    Ów przedstawiciel powiedział mniej więcej tak: "nie opłaca się na Pana gruncie wykonywać GWC (w żadnej postaci) gdyż nie widać wód gruntowych
    Prosze przedstawicielowi wskazać ten link o parametrach z GWC w suchym gruncie piaszczystym - tak pisali Inwestorzy w ankiecie doboru GWC.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...37#post7396137
    U Inwestora z Imielina osobiście byłem i nadzorowałem budowę GWC. Gruntem rodzimym tam jest suchy piasek. Przy takim gruncie objętość żwiru jest wieksza o ok 25-30% i Ten Inwestor ma taki GWC.

  11. #8191
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał CodeSnipper Zobacz post
    U mnie przez całą zimę dmucha +7 stopni, niezależnie od tego czy jest +5 czy -25 na zewnątrz. .
    Jakie jakich rur masz to GWC.
    U mnie sam piach, reku w planie ok 450-500m3, kubatura domu ok 350m3, 4osoby i chciałem dać ok 40m rur fi160.
    WGC zwykły, rurowy

    Akurat bede robił wykop by wode i prąd podłączyć wiec od razu chciałem tam rure do wentylacji wrzucic
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  12. #8192
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Jakie jakich rur masz to GWC.
    U mnie sam piach, reku w planie ok 450-500m3, kubatura domu ok 350m3, 4osoby i chciałem dać ok 40m rur fi160.
    WGC zwykły, rurowy

    Akurat bede robił wykop by wode i prąd podłączyć wiec od razu chciałem tam rure do wentylacji wrzucic
    Też się zastanawiam nad gwc u mnie znowu sama glina garnki można lepić ,poziom wód gruntowych wysoki.Chciałem zakopać 35m rury 160 na głębokości 120/150 cm w lini prostej bez żadnych zawijasòw z wyjściem na poddasze i w ogrodzie i teraz czy jest sens w lini prostej i czy nie za mało metròw tej rury .Dom dla 4 osób wymiana powietrza tak myślę(mogę sie mylić) gdzieś 150 m³/h będzie wystarczająca.Pozdrawiam

  13. #8193
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Też się zastanawiam nad gwc u mnie znowu sama glina garnki można lepić ,poziom wód gruntowych wysoki.Chciałem zakopać 35m rury 160 na głębokości 120/150 cm w lini prostej bez żadnych zawijasòw z wyjściem na poddasze i w ogrodzie i teraz czy jest sens w lini prostej i czy nie za mało metròw tej rury .Dom dla 4 osób wymiana powietrza tak myślę(mogę sie mylić) gdzieś 150 m³/h będzie wystarczająca.Pozdrawiam
    Jeśli będziesz już kopał rów na rury do GWC to zamów koparkowego z łychą o szerokości min. 100cm. Dzięki temu, w jednym wykopie będziesz mógł ułożyć dwie linie rur wzdłuż ścian wykopu i połączyć je na wejściu i wyjściu w taki sposób, aby stworzyły układ Tichelmanna.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  14. #8194
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Jeśli będziesz już kopał rów na rury do GWC to zamów koparkowego z łychą o szerokości min. 100cm. Dzięki temu, w jednym wykopie będziesz mógł ułożyć dwie linie rur wzdłuż ścian wykopu i połączyć je na wejściu i wyjściu w taki sposób, aby stworzyły układ Tichelmanna.
    Tylko ciekawe czy w zwykłej pomarańczowej rurce kanalizacyjnej po paru latach nie pojawi sie grzyb czy tam jakaś pieśń?

  15. #8195
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Tylko ciekawe czy w zwykłej pomarańczowej rurce kanalizacyjnej po paru latach nie pojawi sie grzyb czy tam jakaś pieśń?
    Może się pojawić. Tak jak tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7206994
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  16. #8196
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Może się pojawić. Tak jak tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7206994
    Już nie będę robił

  17. #8197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    " u mnie znowu sama glina garnki można lepić "

    Czemu nie rozważysz glikolowca?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #8198
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    " u mnie znowu sama glina garnki można lepić "

    Czemu nie rozważysz glikolowca?

    Adam M.
    Bo nie wiem jak go zrobić muszę się doszkolić trochę.

  19. #8199

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Bo nie wiem jak go zrobić muszę się doszkolić trochę.
    Może żwirowy GWC - w odróżnieniu od rurowego nie wymaga filtru na czerpni. Powietrze na jego wylocie jest wielokrotnie czyściejsze niż na wlocie.
    Nie zdążyłem zimą wykonać badań nt pochłaniania przez żwirowy GWC pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5 Jeżeli z bakteriami sobie radzi to z pyłem tym bardziej.

  20. #8200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Uszczęśliw go żwirowcem w glinie...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 410 z 436

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony