dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 313 z 436
Pokaż wyniki od 6.241 do 6.260 z 8713
  1. #6241
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    To, że nie potrafimy wyliczyć precyzyjnie tych strat nie oznacza, że ich nie ma. Ja dalej obstaje przy tym, że jest różnica (większa niż te 1-3zł) przy zaciąganiu powietrza -15oC, a +8oC. Ty i j-j też pewnie sobie zdajecie z tego sprawę, bo zrobiliście rozbiegówkę.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  2. #6242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Myślę, że brak warstwy zasypowej GWC można zastąpić rozbiegówką, bo dzięki niej wprowadzasz temp. dodatnią. Niech to będzie choćby ze 20m. "

    Dodaj jeszcze 20 i olej ten pod domem.
    Masz rurowca poza domem.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #6243

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Wrócę do tego kuriozalnego liczenia, na chwilę założę, że ma ono sens bo nie ma wilgoci, odbioru energii z gruntu, GWC to nie rozległa płaszczyzna a "rurka" itd. i przyjmę swój domek.
    Płacę za ogrzewanie ~700zł, no przyjmijmy dla ostrożności 1.000zł/rok. Straty przez posadzkę to ok. 26% czyli 260zł. GWC zajmuje 1/4 powierzchni i straty przypadające na niego to 65zł. Zwiększmy to o 25% więc wychodzi dodatkowo 16,25zł/rok.
    Tyle, że średnia "zimowa" temp. to aż 1,8stC i to bez żadnej "rozbiegówki":
    listopad 4,7
    grudzien 0,6
    styczen -0,5
    luty 0,1
    marzec 4,2

    Ile ta różnica w stratach wyniesie wtedy? <5% czyli <3,25zł?
    A gdzie te elementy bilansu które pominąłem?
    A gdzie jakiekolwiek nagrzewanie GWC latem przy znacznie większym przepływie powietrza niż zimą?
    Swietny przyklad

    To pokazuje, ze przy niskich kosztach lacznych ogrzewania walka a pojedyncze kWh przestaje miec sens.

    Mozesz spac spokojnie przez tyle lat, dopoki rachunek nie przekroczy akceptowalnej kwoty, wtedy wstawisz klime z PC

    Albo mozna dac mniej izolacji i od razu dac PC, rachunek bedzie podobny.

    Chyba wlasnie mnie przekonales zeby jednak walac to GWC pod domem, a przed dac max 5-8 metrow rury poza budynkiem, styknie zeby obnizyc w okolicy 0 przy tych moich 100m3/h...
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  4. #6244
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Nie mam zamiaru robić z tego elaboratu, bo to nie moje źródło dochodu. Ja chcę wybudować GWC dla siebie. Dlatego chcę, żeby był tani i przyniósł max. korzyści. Bardzo cenię sobie żwirowca, nawet jeśli będzie droższy od rurowego. Stąd te rozważania wszystkich plusów i minusów osadzenia GWC pod domem (budynek pasywny). Jeśli mam zrobić budynek wg twojej koncepcji, to nie mogę jednak posadowić GWC pod półmetrową warstwą gruntu. Nie mam też zamiaru robić chudziaka. Chcę żwirowca, zaraz pod warstwą 30cm izolacji. Ba, nawet foli PE tam nie dam.
    Niestety, ale jednak nie zaryzykuje wprowadzenia pod dom bezpośrednio zimnego powietrza zewnętrznego. Stąd jeśli się zdecyduję na żwirowca, to na 100% z porządną "rozbiegówką". Pisząc porządną, mam na myśli rurowca, który podniesie temp. do maksymalnej możliwej dla gruntu poza domem. Wprowadzenie pod dom spowoduje, że podbiję jeszcze o te 2-3oC, ale przede wszystkim nawilżę i oczyszczę powietrze (na tym mi najbardziej zależy).
    Zaletą żwirowca ulokowanego bezpośrednio pod izolacją jest też to, że nie będzie tam dużej wilgoci (przynajmniej w zimie i okresach przejściowych do temp. ok. 8-10oC), więc i izolacja będzie sucha. Sucha izolacja, to dobra izolacja.
    W lecie natomiast, większość wilgoci wykropli się w rurowcu, więc dużo tej wody pod dom nie wprowadzę.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  5. #6245
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Wrócę do tego kuriozalnego liczenia, na chwilę założę, że ma ono sens bo nie ma wilgoci, odbioru energii z gruntu, GWC to nie rozległa płaszczyzna a "rurka" itd. i przyjmę swój domek.
    Płacę za ogrzewanie ~700zł, no przyjmijmy dla ostrożności 1.000zł/rok. Straty przez posadzkę to ok. 26% czyli 260zł. GWC zajmuje 1/4 powierzchni i straty przypadające na niego to 65zł. Zwiększmy to o 25% więc wychodzi dodatkowo 16,25zł/rok.
    Tyle, że średnia "zimowa" temp. to aż 1,8stC i to bez żadnej "rozbiegówki":
    listopad 4,7
    grudzien 0,6
    styczen -0,5
    luty 0,1
    marzec 4,2

    Ile ta różnica w stratach wyniesie wtedy? <5% czyli <3,25zł?
    A gdzie te elementy bilansu które pominąłem?
    A gdzie jakiekolwiek nagrzewanie GWC latem przy znacznie większym przepływie powietrza niż zimą?
    I wole takie "kuriozalne" liczenie, bo daje jakis pogląd, choćby rząd wielkości, niż pisanie o dynamicznym układzie. Można to bardziej doszacować licząc ile W z 1m2 wyciągamy i policzyć o ile oC podgrzewamy przepływajace powietrze o zadanym strumieniu.

    PS. To jest liczone dla domu pasywnego. Zauważ, że dla domu 30-40kWh lub więcej z izolacją 20cm, straty będą większę.
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 09-07-2014 o 14:14
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  6. #6246
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Możesz spokojnie go zakopać choć nie wiem po co i dlaczego akurat pod pół metrową warstwą. Technicznie to jest wykonalne ale ekonomicznie nieuzasadnione.
    bo jak adam mawia (pomiędzy inwektywami) - ma być dobrze.

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Moim zdaniem to co opisujesz jest w ogóle nieekonomiczne no chyba, że dostaniesz bardzo tanio i bardzo czysty gruby żwir.
    żwir filtracyjny bardzo dobrej jakości z Mietkowa. Tani nie jest, bo za wywrotkę żądają ok. 1900zł. A do ceramiki jakoś nie mam przekonania (patrz: klaudiusz_x). Kamień to kamień, i z 1000 lat może leżeć pod budynkiem i żadne mrozy, żadna wilgoć go nie ruszą. Tak jak pisałem wcześniej, bardzo mi zależy na czystości powietrza.

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Jeśli masz jednak zamiar robić rurowco-żwirowca to musisz się zdecydować czego więcej i co gdzie - dlaczego nie np. meandry rury głębiej pod posadzką i żwir pod samym styro itp. - szkoda kopać długie rowy poza domem.
    Rury mniej, tylko tyle, żeby przy ok. 120m3/h uzyskać temp. bliską temp. gruntu na głebokości ok. 1,5m. Pewnie ze 2 x 10mb fi 160 i przede wszystkim po to, żeby czerpnie oddalić w ustronne, nie rzucające się w oczy miejsce. Reszta żwirowiec pod domem.

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    To jest liczone tak na pałę, że wcale nie zdziwiłbym się gdyby strat nie było w ogóle w każdym przypadku bo uzupełniane są one energią transportowaną wilgocią z gruntu. Popatrz (np. buildingscience.com) jak się liczy i jak wyglądają straty dla wentylowanej podłogi - to jest lepiej wietrzone niż najlepszym GWC.
    Masz gdzieś link ?
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 09-07-2014 o 16:03
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  7. #6247
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Aby zakończyć kszhowe kszanienie,
    Obojętne czy rurowe czy maxowe GWC o ile daje ten sam efekt w postaci temp. +3oC, w styczniu, przy średniej -3oC na zewnątrz Odbiera taką samą ilość energii z gruntu .Przy wentylowaniu 100m3/h daje to 150-200kWh/styczeń. Pojemność cieplna gruntu w obrębie fundamentu ,domu 100m2 ,to ok.50kWh/m2.
    Powietrze potrzebuje 3-4 razy więcej niż wynika z objętości gruntu w obrębie fundamentu.Więc pytam się jak to nie schładza?

    Wciskaj kszhu te swoje GWC inwestorom .Przecież nikt ci nie udowodni że to kit. Aż kiedyś znajdzie się taki co to ukróci.

    ps. ta twoja rozbiegówka-trzy rury na kupie to jakiś żart czy tak ma być, na szpadel pod humusem?

  8. #6248
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Zmiana temp. powietrza z -3oC (średnia stycznia) na + 3oC to 150-200kWh/styczeń . Zmiana temp. gruntu pod domem 100m2 w obrębie fundamentu o 1oC to ok.50kWh. Oto odpowiedź na kszhowe kszhanienie.
    I po co całe to kszhanienie o 30cm izolacji pod posadzką?Po to tylko by ukryć fakt,że GWC wychładza grunt i trzeba dawać grubszą izolację? Za darmo te dodatkowe 10cm pod chałupą? J-J dał 24 a tam gdzie GWC ,35cm . Kaprys taki miał ,czy było uzasadnione przeświadczeniem ,że wychładza?

  9. #6249
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    A oprócz kszhanienia i ogłupiania potencjalnych inwestorów, coś do powiedzenia masz,czy jak zwykle ?
    150-200kWh do 50 kwh to jest czysta fizyka .
    Pamiętam coś o idiotach Adam pisał .Miał na myśli tych co na GWC bezprzeponowym izolację bezpośrednio dają.

  10. #6250

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Zmiana temp. powietrza z -3oC (średnia stycznia) na + 3oC to 150-200kWh/styczeń . Zmiana temp. gruntu pod domem 100m2 w obrębie fundamentu o 1oC to ok.50kWh. Oto odpowiedź na kszhowe kszhanienie.
    I po co całe to kszhanienie o 30cm izolacji pod posadzką?Po to tylko by ukryć fakt,że GWC wychładza grunt i trzeba dawać grubszą izolację? Za darmo te dodatkowe 10cm pod chałupą? J-J dał 24 a tam gdzie GWC ,35cm . Kaprys taki miał ,czy było uzasadnione przeświadczeniem ,że wychładza?
    WOW
    DT=6K
    Cw=1kJ/kg/K
    Powiedzmy, że wentylujemy 150m3/h daje nam to: 111600m3 czyli 111 600 kg. Teraz
    E=Cw*DT*m=1000*6*111600=669600000J~=51kWh cztery raz mniej niż piszesz.
    Grunt załóżmy 40% wody(ma 25) i nie bierzmy Cw. Załóżmy 100m3 gruntu weźmy do obliczeń 40m3 wody
    Cw=4kJ/kg/K
    DT=1K
    m=40 000kg
    E-Cw*DT*m=4000*1*40000=160000000~=44kWh blisko.

  11. #6251
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem.
    150m3/h x 1,2kg/m3 x 24h x 31dni( mowa o styczniu) x 1005j/kg/K x 6oC / 3600000J/kWh =224,3kWh

    Co do gruntu , to należy wziąć pod uwagę cw. piachu i wodę . O ile to nie jest bagno to jest tego 3-4m3 a nie 40m3.

  12. #6252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Zostaw, to nie ma sensu, nydar ignoruje fizykę, ignoruje matematykę, ignoruje nawet dogłębne doświadczenia Adama, nie rozumie różnicy między głupią rurą a pokładem max-ów/żwiru, bredzi o stratach ale boi się je określić bo wie, że są na poziomie groszowym itp. itd. - to się na tym forum nazywa "nydarzeniem".
    Nie zauważyłeś ,że kolega się pomylił? Oj . A może nie potrafisz zweryfikować ,co jest bardziej prawdopodobne.

  13. #6253

    Domyślnie

    faktycznie rąbłem się przy przeliczaniu na kWh. Nie dobrze, w takim razie wracam dziś do zboczy sygnałowych....

  14. #6254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    faktycznie rąbłem się przy przeliczaniu na kWh. Nie dobrze, w takim razie wracam dziś do zboczy sygnałowych....
    Ej tej . Nie myli się ten co ...itd. Za karę opiłuj jeden czarci róg i będzie dobrze

  15. #6255
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    ,,Zostaw, to nie ma sensu, nydar ignoruje fizykę, ignoruje matematykę,''
    Kszhanisz i kszhanieniem osiągnąłeś dno.
    Idę kosić trawnik.

  16. #6256
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Wiesz jaka jest różnica między heraklesem a tobą? On ma klasę. Pomylił się,przyznał i po sprawie. Tobie napluć w twarz a mówisz ,że pada.Zweryfikowałeś błyskawicznie jego wyliczenia i dawaj po nydarze.A tu zonk. Pomylił się.
    Zaczynam powoli wierzyć ,że toczy cię jakaś choroba.
    Idę dokończyć drugą część trawnika.
    Napisz co jeszcze .

  17. #6257
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Bardzo ciekawa dyskusja, jednak uderza mnie jedna rzecz:
    - skoro Adam wydał masę kasy na badania temperatur GWC w rozmaitych warunkach gruntowych, i wyszło mu to samo co innym praktykom - że GWC oddziaływuje na grunt w zakresie 0,5m od rury i zmiana temperatur na tej odległości nie przekracza 0,1'C, to po co ta dyskusja? Po prostu w badaniach wyszło jak drut, że GWC domowe (to bardzo ważne słowo - domowe !!! ) nie wpływa nijak na straty budynku i można pchać sobie rury pod dom i tyle w temacie.

    Jedyne "ale" stosowania GWC pod domem dotyczy faktu, że bardziej niż na zwiększone straty ciepła (których rząd jak widać mieści się w okolicach najtańszego piwa z Biedronki rocznie) trzeba zwrócić uwagę na koszty dodatkowych prac ziemnych - ziemię nad GWC trzeba bardzo dokładnie zagęścić, aby chudziak nie siadał, co kosztuje w sumie "znowu szacunkowo" sporo więcej niż 1000 letni koszt zwiększonych strat ciepła z podłogi. Dodatkowo w razie "W" nie ma dostępu do tego GWC, a takie "W" to na przykład załamanie rury przy zagęszczaniu (kto przed zalaniem chudziaka bada rurę kamerą?), czy jakieś uszkodzenia GWC maxowego.

    Sam osobiście bardzo dziękuję Adamowi, że podzielił się z nami za free bardzo cenną wiedzą - sam myślałem do tej pory, że GWC pod budynkiem coś tam zwiększa straty ciepła a na dodatek wolniej się regeneruje niż ułożony na zewnątrz; a wychodzi z pomiarów że jednak nie (oczywiście, GWC ułożony zgodnie ze sztuką, na odpowiedniej głębokości itd. itp.).
    Ostatnio edytowane przez Indiana_ ; 09-07-2014 o 23:43

  18. #6258
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Wiem,że jak klient chce to i GWC montujesz. Dużo takich pod domem zainstalowałeś?

  19. #6259
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    nydar, to chodzi o słowo klucz "jak dobrze wykonany". Osobiście nie wyobrażam sobie, żeby pchać mroźne powietrze bezpośrednio w GWC ceramiczny. Tam jest duża wilgoć, a wiadomo do może zrobić mróz z wilgotnym bloczkiem. Rozbiegówka obowiązkowo.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  20. #6260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "a wiadomo do może zrobić mróz z wilgotnym bloczkiem....|

    Ja proszę!!!
    NATYCHMIAST przestań BREDZIĆ, albo to POKAŻ!!!
    POKAŻ, że w GWC TAK się dzieje!!!

    Dla Ciebie chyba ratunku nie ma...
    Ciepło utajone nie istnieje, bo go nikt nie widział?

    KOMU wiadomo?
    SKĄD wiadomo?
    KTO i JAK i GDZIE to stwierdził?

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 10-07-2014 o 09:07
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 313 z 436

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony