dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 363 z 436
Pokaż wyniki od 7.241 do 7.260 z 8713
  1. #7241
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Orientuje się Pan, jak spada sprawność papierowego wymiennika gdy jest suchy? Załącznik 312419
    A co ma piernik (Aeris550+Artic) do wiatraka, czyli tematu GWC z tego wątku ?? Nadal twierdzę, że nerwy puszczają i w obliczu wielu blamaży i bzdur wypisywanych w tym wątku, brakuje już logicznych argumentów.

  2. #7242
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Przecież nigdzie nie pisałem, że wszyscy znają się na wentylacji. Napisałem tylko, że jak trzeba dawać nawilżacz to znaczy że instalator nie zna się na wentylacji, to wszystko.
    A szefowi mogę tylko współczuć.
    A o szefa proszę się martwić. Reku hula pięknie od 2010 roku, tylko doszły do mnie wici, że myśli znowu o porządnym nawilżaczu kanałowym, bo jednak zimą jeszcze za sucho. Niestety na GWC ma za małą działeczkę, do tego na wypasie zagospodarowaną, więc zrezygnowaliśmy od razu, nawet z tych "kompaktowych", co zajmują mało miejsca. Ja dla siebie nie planowałbym i nie kupował czegoś nie sprawdzonego. To samo dotyczy DOBRZE zrobionych GWC, o czym wielu naszych forumowiczów miało okazję się przekonać.

  3. #7243
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Bo zimą jest w gwc sucho. A nawet jakby polewać, to ile to powietrze wyjdzie z gwc z 3g wody na kg, po ogrzaniu do 22st....
    To ma dwie strony medalu. Jedni twierdzą, że pospółka po domem zawsze będzie wilgotna, bo żyjemy w hydrosferze i wtedy powietrze nawiewane w zimie zawsze będzie wilgotne, drudzy twierdzą, że piach po domem będzie suchy, co też ma zaletę, bo stanie się izolacją (lambda 0,4 - 0,6 zamiast 2). Póki co, po pierwszym zimowym sezonie mogę potwierdzić, że powietrze wywiewane z GWC jest bardzo wilgotne. Non stop miałem zawilgoconą rurę wywiewną.

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Upały są od ponad 26 st. Wilgotność jest wtedy do 50%. GWC tylko zwiększy wilgotność względną. Dni gdy coś się w gwc wykropli, policzy Pan na palcach.
    To prawda, choć 26oC na zewn. to nie jest upał. Jeszcze nigdy nie uruchamiałem w domu klimatyzacji przy takiej temp. na zewnątrz. Teraz pytanie, czy powietrze o temp. 26oC i 50% (pkt. rosy w temp. 15oC) po przejściu przez GWC i schłodzone do 17oC będzie potrafiło jeszcze coś z gruntu wyciągnąć ?

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Jestem pewien, że napisał Pan "pasywny"
    Podobno pasywny to 10W/m2 lub 15kWh/m2/rok.

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    A co jeszcze może śmierdzieć w gwc?
    Ale skąd tam grzyb się pytam ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  4. #7244
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  5. #7245
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Póki co, po pierwszym zimowym sezonie mogę potwierdzić, że powietrze wywiewane z GWC jest bardzo wilgotne. Non stop miałem zawilgoconą rurę wywiewną.
    Zapewniam Pana, że nie ma więcej jak 100% wilgotności względnej, więc nie podniesie wilgotności w domu.
    Ci co mieli gwc mają teraz klimatyzację, warto ich pytać.
    Podobno pasywny to 10W/m2 lub 15kWh/m2/rok.
    Nie lub a i. Pasywny to ogrzewany i chłodzony głównie pasywnie. Z minimalną ilością automatyki .
    Dla mnie to utopia. Wolę budownictwo aktywne, komfortowe i zużywające do 15kWh/m2 na ogrzewanie chłodzenie i 200l cwu dziennie. Przy okazji domy takie są w cenie ogrzewanych węglem a pasywne są droższe.

  6. #7246
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Znam ten tekst od wiiielu tat ( był kiedyś w Magazynie Instalatora. Koledzy tych Pań zgłosili to do PAN. Ja rozmawiałem z autorką, poprosiłem o podanie gdzie było badanie. O adres badanego gwc.
    Pan to poczyta... filtrowanie bakterii przez kamienie. Szkoda komentować

  7. #7247
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Zapewniam Pana, że nie ma więcej jak 100% wilgotności względnej, więc nie podniesie wilgotności w domu.
    Co lepsze, nawiewać na rekuperator z tym samym strumieniem powietrze zewn. o temp. -10oC i wilgotności 80%, czy +5oC o tej samej wilgotności ? W której sytuacji będziemy mieć wyższą wilgotność w domu ?

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Ci co mieli gwc mają teraz klimatyzację, warto ich pytać.
    Nie spotkałem takich ludzi.

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Nie lub a i.
    Różnie podają.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  8. #7248
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Co lepsze, nawiewać na rekuperator z tym samym strumieniem powietrze zewn. o temp. -10oC i wilgotności 80%, czy +5oC o tej samej wilgotności ? W której sytuacji będziemy mieć wyższą wilgotność w domu ?
    Bart, i tak nie wytłumaczysz, szkoda słów. Przecież jeszcze przed chwilą Pan TB zapewniał, że z domu najważniejsze to usuwać, bo woda po ścianach cieknie , a teraz toczy się dyskusja, czy GWC pomaga na "suszę" w domku, czy nie. Żenada.

  9. #7249
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Znam ten tekst od wiiielu tat ( był kiedyś w Magazynie Instalatora. Koledzy tych Pań zgłosili to do PAN. Ja rozmawiałem z autorką, poprosiłem o podanie gdzie było badanie. O adres badanego gwc.
    Pan to poczyta... filtrowanie bakterii przez kamienie. Szkoda komentować
    A gdzie napisali że filtruje bakterie ? Napisano: "nie stwierdzono wzmożonego wzrostu bakterii ani grzybów na powierzchni złoża", czyli grzyb w GWC nie rośnie .
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  10. #7250
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    A gdzie napisali że filtruje bakterie ? Napisano: "nie stwierdzono wzmożonego wzrostu bakterii ani grzybów na powierzchni złoża", czyli grzyb w GWC nie rośnie .
    To Pan przeczyta całość.
    Poza tym, chciałem się dowiedzieć; gdzie nie stwierdzono! Poprosiłem tą Panią o podanie metody liczenia bakterii i jaki to i gdzie ten gwc.
    ... i nie dostałem odpowiedzi.

  11. #7251
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Co lepsze, nawiewać na rekuperator z tym samym strumieniem powietrze zewn. o temp. -10oC i wilgotności 80%, czy +5oC o tej samej wilgotności ? W której sytuacji będziemy mieć wyższą wilgotność w domu ?
    Jaka jest temperatura w domu? ile jest osób w domu? Ten sam strumień, ale jaki?
    Jak to będę wiedział To Panu odpowiem.

    Nie spotkałem takich ludzi.
    Dlatego Pan robi gwc. Naprawdę nie było tu na FM nikogo komu śmierdzi gwc? Nikogo kto przestał użytkować gwc?

    Różnie podają.
    To ogromna różnica. Jak lubię aktywne ogrzewanie i klimatyzację, lubię ustawić sobie temperaturę a nie polegać na grzaniu słońcem i chłodzeniu ziemią.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 10-04-2015 o 11:16

  12. #7252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To Pan przeczyta całość.
    Ty nie czytałeś nawet tego opracowania ?!

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Poza tym, chciałem się dowiedzieć; gdzie nie stwierdzono! Poprosiłem tą Panią o podanie metody liczenia bakterii i jaki to i gdzie ten gwc.
    ... i nie dostałem odpowiedzi.
    To że nie dostałeś odpowiedzi nie oznacza, że badań nie wykonano.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  13. #7253
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Bart, i tak nie wytłumaczysz, szkoda słów. Przecież jeszcze przed chwilą Pan TB zapewniał, że z domu najważniejsze to usuwać, bo woda po ścianach cieknie , a teraz toczy się dyskusja, czy GWC pomaga na "suszę" w domku, czy nie. Żenada.
    Pan napisze dlaczego, im kto ma mniej wiedzy, tym jest bardziej "zażenowany"?

  14. #7254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Jaka jest temperatura w domu? ile jest osób w domu? Ten sam strumień, ale jaki?
    Jak to będę wiedział To Panu odpowiem.
    Załóżmy 4 osoby (dwie dorosłe, dwójka dzieci), temp. 22oC, strumień ok. 150m3/h

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Dlatego Pan robi gwc. Naprawdę nie było tu na FM nikogo komu śmierdzi gwc? Nikogo kto przestał użytkować gwc?
    Nie znam nikogo takiego, który użytkuje żwirowca i z niego zrezygnował.
    U mnie zaraz po uruchomieniu śmierdziało "stojącą wodą", ale po tygodniu działania już nic nie było czuć. Podejrzewam, że kamienie nie były dość solidnie wypłukane.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  15. #7255
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Załóżmy 4 osoby (dwie dorosłe, dwójka dzieci), temp. 22oC, strumień ok. 150m3/h
    przy - 10 i przy +5 będzie za sucho. Powietrze wchodzące będzie miało 22 st .C i 5 lub 15%. Nie ma to praktycznego znaczenia, W obu przypadkach zmniejszyłbym wentylację do 15-20m3/h na osobę , będzie 45%.

  16. #7256
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Nie znam nikogo takiego, który użytkuje żwirowca i z niego zrezygnował.
    U mnie zaraz po uruchomieniu śmierdziało "stojącą wodą", ale po tygodniu działania już nic nie było czuć. Podejrzewam, że kamienie nie były dość solidnie wypłukane.
    Dlaczego "Taniaklima" (sprzedaje takie) płaci za lewe ekspertyzy? Umieszcza notatkę z badań sanepidu, choć sanepid nigdy tego nie badał i nie jest nawet od tego. Dlaczego badania w PZH przeszły rurowe a nie żwirowe?
    Ciepło+duża wilgotność i mało lub brak światła, nie antybakteryjne podłoże, dostępność zarodników... dlaczego mają się nie namnażać? W kanałach klimatyzacji namnażają się, śmierdzą, a tam co je powstrzymuje?

  17. #7257
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Dla mnie to utopia. Wolę budownictwo aktywne, komfortowe i zużywające do 15kWh/m2 na ogrzewanie chłodzenie i 200l cwu dziennie. Przy okazji domy takie są w cenie ogrzewanych węglem a pasywne są droższe.
    A co ma rodzaj budownictwa do zuzycia CWU ?

  18. #7258
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    przy - 10 i przy +5 będzie za sucho. Powietrze wchodzące będzie miało 22 st .C i 5 lub 15%. Nie ma to praktycznego znaczenia,
    Będzie to adekwatnie 9% i 26% wilgotności. Chyba oczywiste jest, że łatwiej uzupełnić wilgotność od 26%.

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    W obu przypadkach zmniejszyłbym wentylację do 15-20m3/h na osobę , będzie 45%.
    Wentylacja powinna być uzależniona od stężenia CO2, a nie wilgotności. Wilgotność powinna być dostaczana w inny sposób. Nie poprzez zmniejszanie wydajności wentylacji.

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Dlaczego "Taniaklima" (sprzedaje takie) płaci za lewe ekspertyzy? Umieszcza notatkę z badań sanepidu, choć sanepid nigdy tego nie badał i nie jest nawet od tego.
    Póki co tylko Ty tak twierdzisz.

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Dlaczego badania w PZH przeszły rurowe a nie żwirowe?
    Żwirowe nie przeszły bo to są bezprzeponowce i zależą od warunków gruntowych w których są osadzane.

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Ciepło+duża wilgotność i mało lub brak światła, nie antybakteryjne podłoże, dostępność zarodników... dlaczego mają się nie namnażać? W kanałach klimatyzacji namnażają się, śmierdzą, a tam co je powstrzymuje?
    bo klimatyzacja nie działa non stop. Przerwy (brak cyrkulacji powietrza) powodują, że skondensowana para wodna tworzy warunki dla grzybów.
    Co do żwirowego GWC - widziałeś, żeby grzyby rozrastały się na ścianach jaskiń ??
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  19. #7259
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    A co ma rodzaj budownictwa do zuzycia CWU ?
    Podaję zużycie energii na ogrzewanie, chłodzenie i cwu. Inne zużycie wody jest przy dwóch dorosłych osobach w domu a inne jak mają te osoby trójkę małych dzieci. W domach izolowanych to dość znacząca różnica w zużyciu kWh, dlatego nie zaszkodzi określić ilość wody dla której było podane zużycie.

  20. #7260
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Będzie to adekwatnie 9% i 26% wilgotności. Chyba oczywiste jest, że łatwiej uzupełnić wilgotność od 26%.
    Dlaczego ma być łatwiej ustawić 20m3/h na osobę niż 25m3/h na osobę. To jakaś trudność?
    Wentylacja powinna być uzależniona od stężenia CO2, a nie wilgotności. Wilgotność powinna być dostaczana w inny sposób. Nie poprzez zmniejszanie wydajności wentylacji.
    Do CO2 wystarczy 10 -12m3/h . Poza tym wszystkie źródła CO2 w domu "produkują" wodę, a nie w wszystkie źródła wody "produkują" CO2.

    Póki co tylko Ty tak twierdzisz.
    Póki co to ja sprawdziłem. Są na jakimś forum telefony i nazwiska gdzie dzwoniłem i z kim rozmawiałem.
    Żwirowe nie przeszły bo to są bezprzeponowce i zależą od warunków gruntowych w których są osadzane.
    Rozmawiał Pan z dr Krogulskim?
    bo klimatyzacja nie działa non stop. Przerwy (brak cyrkulacji powietrza) powodują, że skondensowana para wodna tworzy warunki dla grzybów.
    Co do żwirowego GWC - widziałeś, żeby grzyby rozrastały się na ścianach jaskiń ??
    Nawet na kamiennych i metalowych rurach Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pleśń.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	47,0 KB
ID:	312479

Strona 363 z 436

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony