dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 407 z 436
Pokaż wyniki od 8.121 do 8.140 z 8713
  1. #8121
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemical Zobacz post
    sama grzałka w systemie antyzamrożeniowym uciągnie 4000zł. Chyba jednak też zrobie to GWC, żeby mieć spokojną starość bo warto
    Wiesz co,ja naprawdę jestem laikiem.Może nie rozumiem...Ale powiedz mi,czy rozwiązanie typu GWC -jedynie ze względu na pożądany poziom wilgoci w domu,bo zostawiam kwestie typu odszranianie -jest warte tyle dyskusji i zachodu?
    Bartek pisze,że w zimie nie może utrzymać w domu więcej z GWC niż 40 kilka procent.Kurcze,reku z wymiennikiem celulozowym i gotowanie w domu,a nie jedzenie MC Shitu,i mamy ten sam poziom...

  2. #8122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    OK.
    Dzięki.Chciałem "czystą" elewację.Nawet czerpnia i wyrzut mnie wkurzają,choć są na garażowej ścianie -jak i u Ciebie.
    Śmiało mógłbym sobie pozwolić na taki "ruch" (przy wymienniku celulozowym,mniej wilgoci dostało by się na PC),choć martwi mnie pora roku jaką jest lato.
    Co przy temp w domu 21 deg i na wyrzucie mniej niż na zewnątrz,a trzeba grzać CWU?
    He he ...
    Jakaś skromna kratka czerpni czy wyrzutni jest bee...
    Ale takie kuromysło jak jednostka zewnętrzna to już spoko ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #8123
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    He he ...
    Jakaś skromna kratka czerpni czy wyrzutni jest bee...
    Ale takie kuromysło jak jednostka zewnętrzna to już spoko ...
    jasiek....Jednostka PC miała się pojawić na wysokości gruntu.Wiesz,wokół trawy,roślinki
    Estetycznie.
    Odpowiesz na moje pytanie?
    Proszę.

  4. #8124
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemical Zobacz post
    Chyba jednak też zrobie to GWC, żeby mieć spokojną starość bo warto
    A ja nie .To tylko dyskusyjna forumowa ściema.Ważenie każdego kWh,a potem wiatrak,pompka (przy GGWC) -to i tak wirnik na liczniku energii.

  5. #8125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    jasiek....Jednostka PC miała się pojawić na wysokości gruntu.Wiesz,wokół trawy,roślinki
    Estetycznie.
    Odpowiesz na moje pytanie?
    Proszę.
    Jakie pytanie...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #8126
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Jakie pytanie...?
    Wiesz co,ja naprawdę jestem laikiem.Może nie rozumiem...Ale powiedz mi,czy rozwiązanie typu GWC -jedynie ze względu na pożądany poziom wilgoci w domu,bo zostawiam kwestie typu odszranianie -jest warte tyle dyskusji i zachodu?
    Bartek pisze,że w zimie nie może utrzymać w domu więcej z GWC niż 40 kilka procent.Kurcze,reku z wymiennikiem celulozowym i gotowanie w domu,a nie jedzenie MC Shitu,i mamy ten sam poziom...

  7. #8127
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A do czego ty zmierzasz ...?
    Zmierzam do maxymalnego uproszczenia sobie życia potencjalnego inwestora,który niewiele może zdziałać przy budowie domu i jego najważniejszych funkcjach życiowych

  8. #8128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Wiesz co,ja naprawdę jestem laikiem.Może nie rozumiem...Ale powiedz mi,czy rozwiązanie typu GWC -jedynie ze względu na pożądany poziom wilgoci w domu,bo zostawiam kwestie typu odszranianie -jest warte tyle dyskusji i zachodu?
    Bartek pisze,że w zimie nie może utrzymać w domu więcej z GWC niż 40 kilka procent.Kurcze,reku z wymiennikiem celulozowym i gotowanie w domu,a nie jedzenie MC Shitu,i mamy ten sam poziom...
    Przy wymienniku celulozowym to olej GWC ...
    Aby mieć w domu przynajmniej jako taką wilgotność to trzeba w nim mieszkać a nie tylko nocować ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #8129
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Przy wymienniku celulozowym to olej GWC ...
    Aby mieć w domu przynajmniej jako taką wilgotność to trzeba w nim mieszkać a nie tylko nocować ...
    Jasiek,Ty,Bartek i kilku kolegów,tworzycie to forum.Zawdzięczam wiele i chylę czoła.
    Chyba ze 4 firmy (oprócz firmy projektującej dom) wykonały projekt WM.
    Ku przestrodze dla innych napiszę,że rozbieżności były od projektowanej jednostki 500m3/h do 250m3/h.
    Wybrałem 230m3/h,choć i tak nie umrę pewnie
    Temat sławetnego "przewentylowania" i zakupu dla "niego" większej jednostki-porzuciłem,bo nawet jako laik wydało mi się to zbędne na 2-3 większe zgromadzenia cielesne w roku.
    Kupiłem reku za 3,6k pln,z odzyskiem wilgoci,funkcją okapu kuchennego -która pęknie zagra kiedy poziom CO2 wyskoczy poza poziom.
    W reszcie całego mojego bytu w tym domu,reku zapracuje na minimalnej wymianie.I o to chyba chodzi.
    Pozdrawiam.

  10. #8130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    PS. Powietrze z wentylacji wyrzucam na jednostkę zewnętrzną pompy ciepła p-p.
    W ten sposób tylko pogorszysz sprawność tej klimy w temperaturach ujemnych.
    Będzie non stop zalodzona.

    Pomijam taką błahostkę jak zarżnięcie sprężarki, ponieważ ciepły wyrzut będzie przekłamywał temperaturę na czujniku i nie będzie grzało karteru sprężarki.

  11. #8131

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Jasiek,Ty,Bartek i kilku kolegów,tworzycie to forum.Zawdzięczam wiele i chylę czoła.
    Chyba ze 4 firmy (oprócz firmy projektującej dom) wykonały projekt WM.
    Ku przestrodze dla innych napiszę,że rozbieżności były od projektowanej jednostki 500m3/h do 250m3/h.
    Wybrałem 230m3/h,choć i tak nie umrę pewnie
    Temat sławetnego "przewentylowania" i zakupu dla "niego" większej jednostki-porzuciłem,bo nawet jako laik wydało mi się to zbędne na 2-3 większe zgromadzenia cielesne w roku.
    Kupiłem reku za 3,6k pln,z odzyskiem wilgoci,funkcją okapu kuchennego -która pęknie zagra kiedy poziom CO2 wyskoczy poza poziom.
    W reszcie całego mojego bytu w tym domu,reku zapracuje na minimalnej wymianie.I o to chyba chodzi.
    Pozdrawiam.
    [edit]
    ale ta minimalna wymiana to widzę że jest 180m3/h.... chyba trochę za dużo, ponadto pobór prądu min. to 85W.. również nie powala..

    ps. .jaką masz powierzchnie wentylowaną? gdzie go kupiłeś w takiej cenie?
    Ostatnio edytowane przez hektor80 ; 24-01-2017 o 09:17
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  12. #8132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    W ten sposób tylko pogorszysz sprawność tej klimy w temperaturach ujemnych.
    Udowodnij.

    Żeby nie ciągnąć tematu od nowa to ustosunkuj się do tych obliczeń:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7384590

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Będzie non stop zalodzona.
    Niekoniecznie.

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Pomijam taką błahostkę jak zarżnięcie sprężarki, ponieważ ciepły wyrzut będzie przekłamywał temperaturę na czujniku i nie będzie grzało karteru sprężarki.
    Powietrze z wentylacji pcham na lamele jednostki zewnętrznej. Gdzie jest ulokowany czujnik grzałki karteru ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  13. #8133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Udowodnij.

    Żeby nie ciągnąć tematu od nowa to ustosunkuj się do tych obliczeń:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7384590

    Niekoniecznie.

    Powietrze z wentylacji pcham na lamele jednostki zewnętrznej. Gdzie jest ulokowany czujnik grzałki karteru ?
    Zapominasz o tym, że powietrze wentylacyjne niesie ze sobą wilgoć.
    Nie zwróciłeś uwagi ile jest tu na forum problemów z zaciekami i kapiącą wodą z wyrzutni.
    Ty chcesz to powietrze puścić na parownik, który zimą ma temperatury ujemne.
    Wymiennik ten będzie się non stop szronił.
    O ile czujniki zdążą zareagować, będziesz miał permanentny defrost.
    Najgorsza możliwość to zalodzenie lokalne (nie całego wymiennika) presostat niskiego ciśnienia tego nie wykryje, a lód zablokuje wentylator.

    Czujnik temperatury zewnętrznej masz na lamelach jednostki zewnętrznej.

    Wszystko by działało po twojej myśli, gdyby wentylacja nie wyrzucała z domu żadnej wilgoci.

  14. #8134
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Zapominasz o tym, że powietrze wentylacyjne niesie ze sobą wilgoć.
    I bardzo dobrze. Im bardziej wilgotne powietrze, tym więcej energii ze sobą niesie.

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Nie zwróciłeś uwagi ile jest tu na forum problemów z zaciekami i kapiącą wodą z wyrzutni.
    Nie zauważyłem tego problemu u siebie.

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Ty chcesz to powietrze puścić na parownik, który zimą ma temperatury ujemne.
    Wymiennik ten będzie się non stop szronił.
    O ile czujniki zdążą zareagować, będziesz miał permanentny defrost.
    U mnie taki układ działa od listopada i co ciekawe, ani razu nie widziałem zaszronionych lameli. Zauważ, że zanim dojdzie do zaszronienia to najpierw dochodzi do kondensacji. Kondensacja pary to proces który produkuje potężne ilości energii, w szczególności, gdy powietrze wyrzucane z wentylacji ma 10oC i 99% wilgotności. Dopiero kolejnym etapem przemiany fazowej jest zamiana wody ze skondensowanej pary w lód, ale to kolejne potężne ilości energii.
    Co ciekawe, nawet przy -16oC nie zaobserwowałem szronienia i jak to nazwałeś "permanentnego defrostu".

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Najgorsza możliwość to zalodzenie lokalne (nie całego wymiennika) presostat niskiego ciśnienia tego nie wykryje, a lód zablokuje wentylator.

    Czujnik temperatury zewnętrznej masz na lamelach jednostki zewnętrznej.

    Wszystko by działało po twojej myśli, gdyby wentylacja nie wyrzucała z domu żadnej wilgoci.
    Co ciekawe, miałem takie obawy przed takim montażem jednostki zewnętrznej. Jednak po zamontowaniu widzę, że to dość mocno teoretyczne spekulacje.
    A może to dlatego, że moja klima nie pracuję non stop? Możliwe, że nawet nie dochodzi o zamrożenia, ponieważ klima, nawet przy -16oC załączała się dość rzadko?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  15. #8135
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    [edit]
    ale ta minimalna wymiana to widzę że jest 180m3/h.... chyba trochę za dużo, ponadto pobór prądu min. to 85W.. również nie powala..

    ps. .jaką masz powierzchnie wentylowaną? gdzie go kupiłeś w takiej cenie?
    He he,trochę za dużo.Zdziwiłbyś się jakie czytelnicy tego wątku mają kombajny na 130m2 (to moja pow użytkowa).Nie mniej niż 500m3/h,bo jak mnie poinformowała firma montująca reku,obowiązkowy jest 100% zapas na przewentylowanie
    Po lekturze opisu reku,mieli ciągle uśmiech na twarzy,że to zabawka.
    - Współpraca z okapem kuchennym (za pomocą stacji Netatmo (nadmierne stężenie CO2) i Fibaro (dzięki Bartek) można świetnie sterować prędkością wentylatorów)
    - W standardzie FILTR KLASY F8!
    - Automatyczna regulacja punktu pracy wentylatorów
    opcjonalnie:
    MOS-C1 - czujnik CO2
    MSD-EAN1 – jonizator S-Plasma ion.
    Po montażu,miny mieli już nieco inne.Po wyregulowaniu układu wg.bilansu,gość napomknał,że ciszej pracującego reku przy wydajności 250m3/h (deklarowane jest 260m3/h) nie montował.Nawet Aeris,którego mi polecał,jego zdaniem bardziej hałasuje.
    Cena dla każdego (z 5-letnią gwarancją) kto ma wpis w PKD,że jest firmą od np. hydrauliki,dystrybutor Neoklima Kraków.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 24-01-2017 o 13:26

  16. #8136
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post

    Co ciekawe, miałem takie obawy przed takim montażem jednostki zewnętrznej. Jednak po zamontowaniu widzę, że to dość mocno teoretyczne spekulacje.
    A może to dlatego, że moja klima nie pracuję non stop? Możliwe, że nawet nie dochodzi o zamrożenia, ponieważ klima, nawet przy -16oC załączała się dość rzadko?
    Zaryzykowałbym takie rozwiązani,ale z możliwością (gdyby pojawiły się problemy) zmiany kierunku powietrza z wentylacji np.koniec wydechu zaopatrzony w skrętne kolano.W razie potrzeby kierujemy powietrze poza jednostkę.

  17. #8137
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    za pomocą stacji Netatmo (nadmierne stężenie CO2) i Fibaro (dzięki Bartek) można świetnie sterować prędkością wentylatorów)
    Takie czujniki CO2 powinny być 2 - salon i sypialnia. W fibaro ustawiasz algorytm, że przekroczenie kórego kolwiek zwiększa prędkość nawiewu.

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Zaryzykowałbym takie rozwiązani,ale z możliwością (gdyby pojawiły się problemy) zmiany kierunku powietrza z wentylacji np.koniec wydechu zaopatrzony w skrętne kolano.W razie potrzeby kierujemy powietrze poza jednostkę.
    W twoim przypadku może być tak jak opisuje John. U mnie klima pracuję jedynie jako CO i to w domu dobrze ocieplonym. Dodatkowo przy temperaturach minusowych dogrzewam 2h dziennie podłogę w salonie, co również skutecznie ogranicza czas pracy klimy. No i łazienkę mam ogrzewaną prądem.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  18. #8138

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    He he,trochę za dużo.Zdziwiłbyś się jakie czytelnicy tego wątku mają kombajny na 130m2 (to moja pow użytkowa).Nie mniej niż 500m3/h,bo jak mnie poinformowała firma montująca reku,obowiązkowy jest 100% zapas na przewentylowanie
    Po lekturze opisu reku,mieli ciągle uśmiech na twarzy,że to zabawka.
    - Współpraca z okapem kuchennym (za pomocą stacji Netatmo (nadmierne stężenie CO2) i Fibaro (dzięki Bartek) można świetnie sterować prędkością wentylatorów)
    - W standardzie FILTR KLASY F8!
    - Automatyczna regulacja punktu pracy wentylatorów
    opcjonalnie:
    MOS-C1 - czujnik CO2
    MSD-EAN1 – jonizator S-Plasma ion.
    Po montażu,miny mieli już nieco inne.Po wyregulowaniu układu wg.bilansu,gość napomknał,że ciszej pracującego reku przy wydajności 250m3/h (deklarowane jest 260m3/h) nie montował.Nawet Aeris,którego mi polecał,jego zdaniem bardziej hałasuje.
    Cena dla każdego (z 5-letnią gwarancją) kto ma wpis w PKD,że jest firmą od np. hydrauliki,dystrybutor Neoklima Kraków.
    mógłbyś coś więcej napisać odnośnie temp. nawiewu, sprawności, rzeczywistego poboru prądu itp. w odpowiednim wątku np tu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...r-jakiej-firmy
    Jestem na etapie zakupu urządzenia i dość mocno ten Samsung mnie zainteresował...
    z góry dziękuje
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  19. #8139
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Takie czujniki CO2 powinny być 2 - salon i sypialnia. W fibaro ustawiasz algorytm, że przekroczenie kórego kolwiek zwiększa prędkość nawiewu.
    Myślę o trzech.Salon,sypialnia dziecka i nasza
    Ostatecznie można jeden zabierać na noc z salonu do sypialni.
    Bartek,moduł zewnętrzny ma możliwość odczytu poziomu CO2?

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    W twoim przypadku może być tak jak opisuje John. U mnie klima pracuję jedynie jako CO i to w domu dobrze ocieplonym. Dodatkowo przy temperaturach minusowych dogrzewam 2h dziennie podłogę w salonie, co również skutecznie ogranicza czas pracy klimy. No i łazienkę mam ogrzewaną prądem.
    Zaryzykuję.Musze tylko przemyśleć jak ukryć rurę z wydechu w elewacji na wys.2,5m,aż do jednostki naziemnej.

  20. #8140
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    mógłbyś coś więcej napisać odnośnie temp. nawiewu, sprawności, rzeczywistego poboru prądu itp. w odpowiednim wątku np tu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...r-jakiej-firmy
    Jestem na etapie zakupu urządzenia i dość mocno ten Samsung mnie zainteresował...
    z góry dziękuje
    Chętnie,jak zamieszkam Założę jakiegoś wall pluga z Fibaro na zasilanie i prześlę ci dokładne dane dot,zużycia energii el.
    Przy tych temp na zewnątrz i ok 1-2deg wewnątrz nieogrzewanego budynku,reku odpalam jedynie kiedy na zewnątrz jest plusowa temp.dla przewentylowania budynku-praca z otwartym by passem.Jedyne o czym mogę zapewnić na tę chwile,to bezszmerowa praca
    Póki co odsyłam do wątku o tym reku,choć info nie uzyskasz tam zbyt wiele...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...atory-SAMSUNGA
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 24-01-2017 o 13:54

Strona 407 z 436

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony