dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 411 z 436
Pokaż wyniki od 8.201 do 8.220 z 8713
  1. #8201

    Domyślnie

    Jeżeli jest to w płaskim terenie to Masz rację.

    Ale płaski żwirowiec (jego dno na głęb. 1m) i gdyby była możliwość drenażu poniżej jego dna to bym się nie wahał.

  2. #8202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    No...
    Studnia, pompka, odprowadzenie osączu... Cała fabryka.
    A on poza rurowca jeszcze nie wyszedł...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #8203

    Domyślnie

    Jaka studnia, pompka?
    Żwirowy GWC jest bezobsługowy. Najstarszy 40lat i nic przy nim nie robili i nie robią.
    Dno GWC ma być 1m poniżej terenu. Na jego dnie pętla z rury drenarskiej. Jeden koniec tej rury "idzie" w pochyłym terenie poniżej 1m - czyli poniżej dna GWC. Woda jeżeli sie pojawi spłynie grawitacyjnie ta rurą - to tak z grubsza.

  4. #8204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Ja to wiem!
    Zawsze da się to tak zrobić?
    Nawet na płaskim jak lotnisko i w glinie?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #8205
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek_myslowice Zobacz post
    Jaka studnia, pompka?
    Żwirowy GWC jest bezobsługowy. Najstarszy 40lat i nic przy nim nie robili i nie robią.
    Dno GWC ma być 1m poniżej terenu. Na jego dnie pętla z rury drenarskiej. Jeden koniec tej rury "idzie" w pochyłym terenie poniżej 1m - czyli poniżej dna GWC. Woda jeżeli sie pojawi spłynie grawitacyjnie ta rurą - to tak z grubsza.
    Ale wyczytałem że wysoką wydajność uzyskuje się gdy po 12 godzinach pracy nastepuje trwajaca 12 godzin przerwa na regeneracje(i co mam wł i wył reku chore) a i drugie to spore opory przepływu powietrza nawet zalecana jest możliwość dołozenia dodarkowego wentylatora .Tak więc niewiem czy ten żwirowiec jest aż taki super.

  6. #8206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Zostaw żwirowca. Za trudny dla Ciebie.
    Poczytaj o glikolowcu, bo na razie bzdury powielasz.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #8207
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Zostaw żwirowca. Za trudny dla Ciebie.
    Poczytaj o glikolowcu, bo na razie bzdury powielasz.

    Adam M.
    Skoro ktoś pisze głupoty to tak jest na czym mam sie wzorować? Sam sobie tych błędnych informacji z palca nie wyssałem

  8. #8208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "na czym mam sie wzorować?"

    Trzeba usiąść i pomyśleć.
    Można na stojąco, ale na początku niektórym jest trudniej.
    W szkole wszystko wyjaśniali - jak co działa i czemu.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #8209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    @Gargi
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...i-quot-robiony

    W uproszczeniu kopiesz dziurę jak najgłębiej się da, wrzucasz rurę PE, zalewasz płynem do chłodnic w domu podłączasz do tego pompkę obiegową i jakąś nagrzewnicą/chłodnicę kanałową przez nią powietrze ciągnie wentylator. Jeśli masz wysoko wody gruntowe to idealne warunki na glikolowca.
    W tej chwili na GGWC mam 9*C i Sterownik włącza i wyłącza pompkę wedle potrzeb
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #8210

    Domyślnie

    Ależ niech buduje glikolowy - w płaskim terenie i glinie nie ma innego wyboru - tu się zgadzam z wszystkimi.

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Ale wyczytałem że wysoką wydajność uzyskuje się gdy po 12 godzinach pracy nastepuje trwajaca 12 godzin przerwa na regeneracje(i co mam wł i wył reku chore) a i drugie to spore opory przepływu powietrza nawet zalecana jest możliwość dołozenia dodarkowego wentylatora ....
    Każdy GWC musi mieć czas na regenerację temperatury z otaczającym gruntem rodzimym. Dlatego tylko żwirowy GWC pracuje 24h na dobę w układzie tzw syjamskim.
    Dwa złoża przemiennie pracujące - praca/regeneracja - 12/12h. Wszystko to w jednym wykopie, dwie naczepy z żwirem, jedna izolacja. Przełącza to zwykły czasowy Metron.

    Żwiru z granulacją 16-32mm się nie zagęszcza dzięki temu przepływające powietrze z szybkością 0,1m/s ma do dyspozycji kilka m2 przekroju żwiru. Gdyby dodać wszystkie szczeliny pomiedzy kamyczkami żwiru uzbiera się ok 1m2 na przepływ powietrza. Przy laminarnym 0,1m/s stanowi to opór dla rekuperatora ok 50-60Pa. Do wentylacji nie trzeba dodatkowego wentylatora. Do klimatyzacji przy pełnej wydajności GWC oczywiście że jest potrzebny wentylator kanałowy.
    Montażyści i sprzedawcy rur Rehau napisali w internecie wiele głupstw nt żwirowego GWC. Nie mogli ścierpieć że jest coś konkurencyjne kilka razy tańsze od ich systemu.

  11. #8211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "sprzedawcy rur Rehau" przeginali okrutnie!
    Kupa bzdur jest w sieci do poczytania przez to...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #8212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek_myslowice Zobacz post
    Ależ niech buduje glikolowy - w płaskim terenie i glinie nie ma innego wyboru - tu się zgadzam z wszystkimi.
    Jest wybór, i to chyba lepszy - brak GWC.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  13. #8213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Jest jeszcze lepszy!
    Brak chałupy!
    Wiesz ile kosztuje budowa...
    Namiot się stawia żeby deszcz na łeb nie leciał - i starczy a o ile taniej!
    No i wentylacja odpowiednia jest...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #8214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Chałupę wiadomo po co budujemy, ale glikolowe GWC po co ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  15. #8215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Jest wybór, i to chyba lepszy - brak GWC.
    Dlaczego tak uważasz ??
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #8216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Dlaczego tak uważasz ??
    Osobiście uważam, że GWC warto budować tylko wtedy, gdy planujemy samodzielną budowę rekuperatora lub rekuperatora bez systemu przciwzamrożeniowego. W przeciwnym razie GWC jest inwestycją, która nigdy się nie zwróci.

    A jeśli ktoś liczy na chłodzenie GWC latem, to taniej wyjdzie zakup i montaż klimy.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  17. #8217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Zbudowałeś co zbudowałeś i teraz chwalisz "najswojsze"
    O indukcyjnych belkach chłodzących zasilanych z glikolowca, oczywiście, nie słyszałeś...
    A jak o czymś nie słyszałeś - to tego nie ma?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #8218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Zbudowałeś co zbudowałeś i teraz chwalisz "najswojsze"
    I tu cie zaskoczę. Zbudowałem GWC poniekąd zgodnie z zaleceniami tego wątku. I co? Dupa ... GWC wychładza mi grunt pod domem (tej zimy spadło do 5oC). Nigdy więcej GWC pod domem !
    A poza domem tylko wtedy, gdy planujemy reku bez grzałki/systemu przeciwzamrożeniowego.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    O indukcyjnych belkach chłodzących zasilanych z glikolowca, oczywiście, nie słyszałeś...
    A jak o czymś nie słyszałeś - to tego nie ma?
    Słyszałem. Cena adam, cena!
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  19. #8219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Osobiście uważam, że GWC warto budować tylko wtedy, gdy planujemy samodzielną budowę rekuperatora lub rekuperatora bez systemu przciwzamrożeniowego. W przeciwnym razie GWC jest inwestycją, która nigdy się nie zwróci.

    A jeśli ktoś liczy na chłodzenie GWC latem, to taniej wyjdzie zakup i montaż klimy.
    Nieprawda mam GGWC i w połączeniu z chłodzeniem podłogi PC PW , roletami , dobrą izolacją daje mi przy 38C na zewnątrz 22-23C w domu bez klimy.
    Wiem że GGWC nie jest tanie ale nie zamieniłbym na klimę nawet za dopłatą .

  20. #8220

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Nieprawda mam GGWC i w połączeniu z chłodzeniem podłogi PC PW , roletami , dobrą izolacją daje mi przy 38C na zewnątrz 22-23C w domu bez klimy.
    Wiem że GGWC nie jest tanie ale nie zamieniłbym na klimę nawet za dopłatą .
    Dziwne to, bo wydałeś dużo więcej na rolety, GWC i możliwość chłodzenia klimą żeby udowodnić, że setki milionów ludzi używających klimy do chłodzenia się myli

    Teraz zobacz, jaką cześć wszystkich instalacji i Bart3za można za to zrobić.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

Strona 411 z 436

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony