dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 170
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 3397

Temat: projekt DIUNA 3 pracownia DOMUS

Domyślnie

Fakt, pręty nie są dobrze wyliczone. Ja miałem podobny problem: za mało 12, za dużo 6. Przy czym pręty na schody liczone były oddzielnie.

Domyślnie

KIDU to co, moi budowlańcy tak marnotrawili pustaki, że została w sumie jedna, może półtora palety ???? kurcze, teraz mi to nie da spokoju !!!
    a tak w ogóle - super diunka !!!

3. Jakie zezwolenia musi zawierać projekt budowlany domu? Tani projekt domu to duże ryzyko strat. Jak tego uniknąć? Dach dwuspadowy, czyli rozwiązanie znane od pokoleń Dopłaty do budowy domów energooszczędnych. Czy warto? Opinie starających się o dofinansowanie

Domyślnie

Pokoj dziecinny na gorze - scianka kolankowa podniesiona o 2 szt. Porothermu. Okno balkonowe 100*210+20cm - tak aby okno bylo jednoskrzydlowe, nie dzielone i w calosci otwierane i uchylane.

Fragment kuchni - brak spizarni i okna w "spizarni", scianka dzialowa pomiedzy kuchnia i salonem o dlugosci 1,25 m (tyle ile mialaby glebokosc spizarni)

Domyślnie

niby ta sama diuna, a każdy dom jest inny .... nie macie takiego wrażenia ?

Domyślnie

@KIDU czy zmieniałes cos w długości krokiew , podwyższając sciane kolankową ? czy zostawiłes tak jak w projekcie?

pozdrawiam

Domyślnie

maxim_m, oczywiscie wydluzalismy dlugosc krokiew. Staralismy sie aby bryla budynku pozostala niezmieniona - aby okap dachu konczyl sie na tej samej wysokosci co w oryginalnym projekcie.

Domyślnie

Witam po przerwie miłosnikow Diuny. Wiosna się rozpoczyna więc i my powracamy już pełną parą do tematu "budowa". Papierki pozałatwiane, ekipa wchodzi w połowie czerwca więc zbieramy się w garść.

Jeśli chodzi o okna w garażu, u nas zamiast nich będą trzy pasy luksfer.

A przejście między garażem a mieszkaniem dodatkowo będzie oddzielone jescze jednymi drzwiami (na wysokości schodów).

Mam pytanko do osób które są "na ukończeniu" stanu surowego zamkniętego - gotowego do wprowadzenia: w jakim koszcie udaje się wam zamknąć budowę? My właśnie jesteśmy na etapie cyferek no i ciężko nam oszacować potrzeby finansowe...

Domyślnie

siunia, plany Diuny II byly 170 000 PLN. Teraz wszystko wskazuje ze zamkniemy sie w 215 000 PLN - wszystkie koszty bez dzialki (robocizna, mury, wiezba, dachowki, okna dachowe, okna drewniane, drzwi wejsciowe)

Domyślnie

witam
    jestem tu nowa w planach mamy z mężem w przeciagu miesiaca zakupić projekt DIUNY II + plus pare zmian.Jakiego typu zmiany dokonuje sie u architekta czy moze lepiej w biurze projektowym, jak sie lepiej opłaca? A jakie zmiany można dokonac tylko na podstawie wpisu do dziennika?

Przepraszam za te pytania ale jestem jeszcze zielona, ale na pewno szybko wszystko przyswoje

Kidu, o ile podnosiles śc. kolankowe w poszczegolnych pomieszczeniach?Tez mam taki zamiar... POZDRAWIAM!!

Domyślnie

Kidu - dzięki za info, to w zasadzie tak jak i my wyliczyliśmy (ok.200tys).
    Mam pytanko do Ciebie lub i innych osob z okolic W-wy: gdzie się budujecie? może byłaby szansa abysmy podjechali zobaczyc Diunkę i pogadac?
    my mieszkamy 50 km od W-wy w stronę Skierniewic.

Domyślnie

Widzę,że wiekszosc z okolic Warszawy a my aż z okolic Szczecina.Jeszcze nie znalazłam żadnego Diunowicza z moich stron...Może gdzieś sie taki ktoś znajdzie, hop hop...

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

Domyślnie

Siunia my budujemy się w Warszawie.
    Co prawda do piątku będą jedynie ściany fundamentowe - ale zapraszamy

Domyślnie

Glowac- jestem na etapie wyboru projektu, prosze napisz jak dluga droga jeszcze przede mna...Duzo jest tej papierkowej roboty po kupnie projektu?

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    307

Domyślnie

Nadzik zależy od tego jakich chcecie dokonać zmian?
    W Warszawie wymagają na wszystko zgody architekta, pieczątek, podpisów, projektów itpi - bez tego gmina nie wyda PNB.

Już pod Warszawą nie ma takich problemów.
    U nas odbiór domu jest z linijką - koleżance komisja nie chciała odebrać bo coś było nie tak ze schodam wewnętrznymi i - także wszytko musi być na papierze, zgodnie z prawem itp itd.

Domyślnie

KIDU - Specjalnie taką wysokość do jętek zostawiłeś? Rozsuwałeś płatwie? Czy może będziesz podwieszanym sufitem zmieniał wysokość pomieszczeń?

Dla wyjaśnienia: nasza ścianka kolankowa podniesiona jest o 2 pustaki na całym domu - w części garażowej ścianka jest wysoka na metr, nad salonem ma 60 cm; wysokość do jętek to 2,7 m (w takim przypadku jętki muszą być dużo dłuższe niż w projekcie); w wyższej części zyskaliśmy dodatkowo strych - niewysoki, ok. 1,7 m, ale zawsze

maxim_m - trochę się wtrącam... no ale U nas dodatkowo krokwie z części garażowej nie wystają poza część salonową

Domyślnie

Wow!!! Cóż za slocznosci az milo popatrzec. A jak u Ciebie ze sciana kolankowa na poddaszu?Podnosiles, gdzie i o ile?

Domyślnie

GLOWAC o Naszych zmianach skrobnełam w Twoich kometarzach, wiec jak bedziesz mogła zerknij na te lekturke

Domyślnie

Radovan, jeju ale TY nie masz wykuszu z tyłu domu!!
    Napisz mi wszystko o tej zmianie, prosze bo ja tez bym tak chciala, nie podoba mi sie te wąskie wyjscie na taras i to jeszcze tak z boku, calkiem nie widoczne... a zreszta wykusz z przodu domu bedzie cieszyl oko bardziej niz ten z tylu wiec od tygodnia mysle wlasnie nad likwidacja tego. Duza taka zmiana kosztuje?

Domyślnie

@Rodovan wtrącaj sie częsciej
    mam pytanie tez czysto techniczne. w czesci obniżonej od korytarza mam miec łazienke , tam gdzie miała byc kotłownia 1/8 , zastanawiam sie jak rozwiązac kolizje drzwi które maja byc z prwej strony a nie jak w projekcie z lewej , czyli od salonu a nie od garażu, ze schodami które tam mają byc. (2 stopnie) . a druga sprawa , zastanawiam sie jak to bedzie , dwa schodki będą nachodzic na schody zabiegowe do góry , jak jest u Was ? cos nie wiem jak to wyjdzie. moze jakies zdjęcia ktos zrobi tych elementów .

pozdrawiam

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BeaWroc
    210

Domyślnie

Witam serdecznie))
    Kilka dni temu staliśmy się posaidaczami projektu Diuna mix, zaplanowałam troszkę zmian ale nie wiem , czy słusznych.
    Bardzo proszę o opinie:
    -pom. nr 6 (parter) chce zrobić kuchnię , a ścianę zewnętrzną przesunąć na równo ze sciana wykuszu + wyjście na taras z nr6 i z salonu przez "okno" (środkowe),
    -pom. nr 7 pomniejszam na pralnię, a z nr 8 chcę zrobić łazienkę
    - pom. nr 4 ma być gabinetem , a nr 9 powiększam wiatrołam.
    Poddasze zaplanowałam tak:
    -pom. 3i4 pokój
    -pom. nr 7 łazienka
    a reszta bez zmian.
    Pokój nad garażem ma mieć dwie małe lukarny zamiast okien połaciowych.
    Najbardziej interesuje mnie czy przesuwając ściane zewnętrzną nr6 nie zrobię z kuchni norki. Jeżeli chodzi o strony świata, to te wyjścia wychodza na południowy zachód
    I co Wy na to???

Strona 51 z 170

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia