dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 171
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 3403
  1. #1001

    Domyślnie

    Fakt, pręty nie są dobrze wyliczone. Ja miałem podobny problem: za mało 12, za dużo 6. Przy czym pręty na schody liczone były oddzielnie.

  2. #1002

    Domyślnie

    KIDU to co, moi budowlańcy tak marnotrawili pustaki, że została w sumie jedna, może półtora palety ???? kurcze, teraz mi to nie da spokoju !!!
    a tak w ogóle - super diunka !!!

  3. #1003

    Domyślnie

    Pokoj dziecinny na gorze - scianka kolankowa podniesiona o 2 szt. Porothermu. Okno balkonowe 100*210+20cm - tak aby okno bylo jednoskrzydlowe, nie dzielone i w calosci otwierane i uchylane.


    Fragment kuchni - brak spizarni i okna w "spizarni", scianka dzialowa pomiedzy kuchnia i salonem o dlugosci 1,25 m (tyle ile mialaby glebokosc spizarni)

  4. #1004

    Domyślnie

    niby ta sama diuna, a każdy dom jest inny .... nie macie takiego wrażenia ?

  5. #1005

    Domyślnie

    @KIDU czy zmieniałes cos w długości krokiew , podwyższając sciane kolankową ? czy zostawiłes tak jak w projekcie?

    pozdrawiam

  6. #1006

    Domyślnie

    maxim_m, oczywiscie wydluzalismy dlugosc krokiew. Staralismy sie aby bryla budynku pozostala niezmieniona - aby okap dachu konczyl sie na tej samej wysokosci co w oryginalnym projekcie.

  7. #1007

    Domyślnie

    Witam po przerwie miłosnikow Diuny. Wiosna się rozpoczyna więc i my powracamy już pełną parą do tematu "budowa". Papierki pozałatwiane, ekipa wchodzi w połowie czerwca więc zbieramy się w garść.

    Jeśli chodzi o okna w garażu, u nas zamiast nich będą trzy pasy luksfer.

    A przejście między garażem a mieszkaniem dodatkowo będzie oddzielone jescze jednymi drzwiami (na wysokości schodów).

    Mam pytanko do osób które są "na ukończeniu" stanu surowego zamkniętego - gotowego do wprowadzenia: w jakim koszcie udaje się wam zamknąć budowę? My właśnie jesteśmy na etapie cyferek no i ciężko nam oszacować potrzeby finansowe...

  8. #1008

    Domyślnie

    siunia, plany Diuny II byly 170 000 PLN. Teraz wszystko wskazuje ze zamkniemy sie w 215 000 PLN - wszystkie koszty bez dzialki (robocizna, mury, wiezba, dachowki, okna dachowe, okna drewniane, drzwi wejsciowe)

  9. #1009

    Domyślnie

    witam
    jestem tu nowa w planach mamy z mężem w przeciagu miesiaca zakupić projekt DIUNY II + plus pare zmian.Jakiego typu zmiany dokonuje sie u architekta czy moze lepiej w biurze projektowym, jak sie lepiej opłaca? A jakie zmiany można dokonac tylko na podstawie wpisu do dziennika?

    Przepraszam za te pytania ale jestem jeszcze zielona, ale na pewno szybko wszystko przyswoje

    Kidu, o ile podnosiles śc. kolankowe w poszczegolnych pomieszczeniach?Tez mam taki zamiar... POZDRAWIAM!!

  10. #1010

    Domyślnie

    Kidu - dzięki za info, to w zasadzie tak jak i my wyliczyliśmy (ok.200tys).
    Mam pytanko do Ciebie lub i innych osob z okolic W-wy: gdzie się budujecie? może byłaby szansa abysmy podjechali zobaczyc Diunkę i pogadac?
    my mieszkamy 50 km od W-wy w stronę Skierniewic.

  11. #1011

    Domyślnie

    Widzę,że wiekszosc z okolic Warszawy a my aż z okolic Szczecina.Jeszcze nie znalazłam żadnego Diunowicza z moich stron...Może gdzieś sie taki ktoś znajdzie, hop hop...

  12. #1012
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    Siunia my budujemy się w Warszawie.
    Co prawda do piątku będą jedynie ściany fundamentowe - ale zapraszamy

  13. #1013

    Domyślnie

    Glowac- jestem na etapie wyboru projektu, prosze napisz jak dluga droga jeszcze przede mna...Duzo jest tej papierkowej roboty po kupnie projektu?

  14. #1014
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    Nadzik zależy od tego jakich chcecie dokonać zmian?
    W Warszawie wymagają na wszystko zgody architekta, pieczątek, podpisów, projektów itpi - bez tego gmina nie wyda PNB.

    Już pod Warszawą nie ma takich problemów.
    U nas odbiór domu jest z linijką - koleżance komisja nie chciała odebrać bo coś było nie tak ze schodam wewnętrznymi i - także wszytko musi być na papierze, zgodnie z prawem itp itd.

  15. #1015

    Domyślnie

    KIDU - Specjalnie taką wysokość do jętek zostawiłeś? Rozsuwałeś płatwie? Czy może będziesz podwieszanym sufitem zmieniał wysokość pomieszczeń?

    Dla wyjaśnienia: nasza ścianka kolankowa podniesiona jest o 2 pustaki na całym domu - w części garażowej ścianka jest wysoka na metr, nad salonem ma 60 cm; wysokość do jętek to 2,7 m (w takim przypadku jętki muszą być dużo dłuższe niż w projekcie); w wyższej części zyskaliśmy dodatkowo strych - niewysoki, ok. 1,7 m, ale zawsze

    maxim_m - trochę się wtrącam... no ale U nas dodatkowo krokwie z części garażowej nie wystają poza część salonową


  16. #1016

    Domyślnie

    Wow!!! Cóż za slocznosci az milo popatrzec. A jak u Ciebie ze sciana kolankowa na poddaszu?Podnosiles, gdzie i o ile?

  17. #1017

    Domyślnie

    GLOWAC o Naszych zmianach skrobnełam w Twoich kometarzach, wiec jak bedziesz mogła zerknij na te lekturke

  18. #1018

    Domyślnie

    Radovan, jeju ale TY nie masz wykuszu z tyłu domu!!
    Napisz mi wszystko o tej zmianie, prosze bo ja tez bym tak chciala, nie podoba mi sie te wąskie wyjscie na taras i to jeszcze tak z boku, calkiem nie widoczne... a zreszta wykusz z przodu domu bedzie cieszyl oko bardziej niz ten z tylu wiec od tygodnia mysle wlasnie nad likwidacja tego. Duza taka zmiana kosztuje?

  19. #1019

    Domyślnie

    @Rodovan wtrącaj sie częsciej
    mam pytanie tez czysto techniczne. w czesci obniżonej od korytarza mam miec łazienke , tam gdzie miała byc kotłownia 1/8 , zastanawiam sie jak rozwiązac kolizje drzwi które maja byc z prwej strony a nie jak w projekcie z lewej , czyli od salonu a nie od garażu, ze schodami które tam mają byc. (2 stopnie) . a druga sprawa , zastanawiam sie jak to bedzie , dwa schodki będą nachodzic na schody zabiegowe do góry , jak jest u Was ? cos nie wiem jak to wyjdzie. moze jakies zdjęcia ktos zrobi tych elementów .

    pozdrawiam

  20. #1020
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BeaWroc
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    1.134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    210

    Domyślnie

    Witam serdecznie))
    Kilka dni temu staliśmy się posaidaczami projektu Diuna mix, zaplanowałam troszkę zmian ale nie wiem , czy słusznych.
    Bardzo proszę o opinie:
    -pom. nr 6 (parter) chce zrobić kuchnię , a ścianę zewnętrzną przesunąć na równo ze sciana wykuszu + wyjście na taras z nr6 i z salonu przez "okno" (środkowe),
    -pom. nr 7 pomniejszam na pralnię, a z nr 8 chcę zrobić łazienkę
    - pom. nr 4 ma być gabinetem , a nr 9 powiększam wiatrołam.
    Poddasze zaplanowałam tak:
    -pom. 3i4 pokój
    -pom. nr 7 łazienka
    a reszta bez zmian.
    Pokój nad garażem ma mieć dwie małe lukarny zamiast okien połaciowych.
    Najbardziej interesuje mnie czy przesuwając ściane zewnętrzną nr6 nie zrobię z kuchni norki. Jeżeli chodzi o strony świata, to te wyjścia wychodza na południowy zachód
    I co Wy na to???

Strona 51 z 171

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony