dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 167
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3403

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie projekt DIUNA 3 pracownia DOMUS

    Widzieliście ten domek?
    http://domus.wroc.pl/projekt/diuna-iii
    rzut idealny.... i wygląd też niezły a prosty.
    Szukam realizacji tego domku.
    Odezwijcie się budowniczowie Diuny !!!
    Ostatnio edytowane przez balba ; 22-04-2013 o 09:38

  2. #2

    Domyślnie

    Ja właśnie jestem w trakcie realizacji Diuna 3, ale narazie fundamenty.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    7leon7

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam Cię rafal911.
    Ja również jestem prawie na 100% zdecydowana na zakup projektu Diuna III. Jeżeli możesz, to napisz do mnie, czy wprowadzałeś w nim jakieś mzmiany. Byłaby to dla mnie bardzo cenna wskazówka. Osobiście zastanawiam się, czy jest możliwość zamiany poddasza na Diunę I. W tej kwestii będę się kontaktowała w dniu jutrzejszym z pracownikami biura projektowego.

    Czy może ktoś z terenu woj.kujawsko-pomorskiego lub sąsiednich jest w trakcie realizacji tego projektu?
    Aśka

  4. #4

    Domyślnie

    Projekt Diuna 3 odkryłam w niedzielę, 3 dni temu. I już się zdecydowałam. Przeszukałam setki projektów, a ten jedyny spełnia wszystkie moje potrzeby po kosmetycznych poprawkach.
    Leon dziś rozmawiałam z panią architekt z Domusa i powiedziała, że są możliwe zmiany zarówno na poddaszu jak i na parterze tyle, że to kosztuje u nich 1500 zł netto.
    Ja będę zmieniać na parterze wc, które przejdzie do pomieszczenia 8 a przez to zyskam większy wiatrołap - bardzo praktyczny. Pomieszczenie 7 będzie miało drzwi na zewnatrz i maleńki wucecik z umywalką.
    Na poddaszu pokój 7 nad garażem będzie moją sypialnią (ścianka kolankowa 119 , a w pokojach 3 i 4 tylko 77 cm) część pokoju 5 na tej niższej części będzie pralnią, pokój 5 łazienką a pomieszczenie nr 6 garderobą. Wszystkie te zmiany są łatwe do zastosowania, bo nie naruszają konstrukcji. Na Bartyckiej te zmiany kosztują 770 zł netto, prawie połowę mniej.

  5. #5

    Domyślnie

    Rafal911 powiedz nam coś o swojej budowie, wszak jesteś prekursorem
    W jakiej technologii budujesz, jakie zamiany (i czy wogóle) zaprowadziłeś?
    Czy możesz wrzucić parę zdjęć swojego domu? Czy na tym etapie na którym obecnie jest Twoja budowa nie wyszły jakieś błędy?

    A do Wszystkich: czy widzieliście domek w naturze?

    Ach i jeszcze jedno: zmiany, o których pisałam powyżej nie wymagają pracy architekta na etapie adaptacji projektu, a tylko wpisu do dziennika budowy. Ktoś ze mnie chciał ściągnąć kasę
    Pozdrawiam serdecznie

  6. #6

    Domyślnie

    Pochwalę się: kupiłam DiunęIII w lustrzanym odbiciu.
    Kto dołączy? Zobaczcie jaki ten projekcik jest śliczny:



    O rety, czy ja sama z sobą bedę rozmawiać!?

  7. #7

    Domyślnie

    Moim zdaniem bardzo średni projekt. Widziałam o wiele ciekawsze, prostsze i tańsze w budowie projekty z dachem dwuspadowym.

    Mi się podoba projekt domu Ergonomiczny XL - prosty i tani. Czy ktos moze juz go kupił?

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    7leon7

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    No moje gratulacje Renatko.
    Ja stoję w miejscu. Oczekuję na decyzję o warunkach zabudowy. Jak ją tylko uzyskam i urbanista nie będzie miał żadnych przeciwskazań, to z całą pewnością również zakupię ten projekt. jestem w trakcie uzgodnień z biurem projektowym w związku ze zmianami, których chcę dokonać w projekcie. Renatko - jakich Ty zmian w końcu dokonałąś? :lol:

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    7leon7

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ciekawi mnie na jakim etapie jest rafal911. Może zamieściłby kilka fotek???
    Aśka

  10. #10

    Domyślnie

    Och! ja już dawno prosiłam Rafała 911, aby coś o realizacji powiedział. Może boi się, że zwalimy mu się na budowę i dawaj oglądamy , a może poprostu jest bardzo zapracowany i na forum nie zagląda.

    Asiu (7leon7) ja wprowadzam zmiany takie jakie opisałam w poście z 9.08 powyżej. Zajrzyj tam proszę, a ponadto zmieniam technologię na silikaty ocieplane wełną lub styropianem 15 cm, w zależności od funduszy. Może jeszcze podniosę kalenicę o jakieś 30-50 cm, bo ścianka kolankowa na poddaszu w pokojach 3 i 4 jest "wysoka" na 77 cm
    W poniedziałek 4.09 jestem umówiona z projektantką więc zobaczę co z tych planowanych zmian się ostanie.
    Asiu a jakie zmiany Ty planujesz?
    Czy wiesz, że Diuna III ma powierzchnię całkowitą 245 m2 ?
    Nigdy bym się nie domyśliła gdyby nie to, że dokładny plan mam w ręce. Ten domek wydawał mi się taaaki malutki

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    7leon7

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jestem zaskoczona wymiarami, które podajesz. Jak to mozliwe, że ze 132.94 m2, które podane są na stronie Domusa, wyszło Ci o ponad 100 metrów więcej. Mi z garażem i innymi "zakamarkami" wyszło około 174 m2.
    Odnośnie zmian, które planuję w moim projekcie, to górę biorę typową z Diuny I po małej kosmetyce. Ponadto chcę pozbyć się kotlowni z domu i cały czas waham się, czy wybudować w poblizu mały budynek gospodarczy, czy też część domu podpiwniczyć. Chociaż w przypadku tej drugiej opcji mam obawy, czy budynek nie straci na uroku zewnętrznym.
    Jakim systemem budujesz ten domek i czy szacowałaś wstępnie koszty?
    Kiedy palnujesz rozpoczęcie budowy? Ja marzę o wiośnie.
    Aśka

  12. #12

    Domyślnie DIUNA 3

    Witam wszystkich
    Przepraszam wszystkich za oczekiwanie na odpowiedz ale faktycznie byłem zajęty niemało. Praca a po pracy na budowę do godz. min 22. A w przerwie miałem własny ślub.Chciałbym wszystkim odpowiedzieć ale nie wiem czy dam radę od razu. 7Leon7 Tak zrobiłem zmiany w postaci podpiwniczenia tylko miedzy dwiema ławami tam gdzie klatka schodowa i kotłownia .Efekt kotłownia na sam dół z okienkiem od strony ogrodu ( mozna wykorzystać na doświetlenie i wsyp np na węgiel ,drzewo+ spiżarka pod schodami np na winko. Jesli chodzi o poddasze to konstrukcyjnie nie różni sie od diuna 3 a zmiana wykorzystania i ustawienia pomieszczeń zrób na etapie wykonawczym i uzgodnionym z kierownikiem budowy, szkoda kasy na zmiany w projekcie. Acha i dołożyłem dwa kanały wentylacyjne.

  13. #13

    Domyślnie Odp dla Renaty

    Zmieniam ściany na dwuwarstowe czyli ceramika Leier lub Wienerberger + ocieplenie prawdopodobnie wełna. Strop żelbetowy. Zakończyłem I etap czyli ławy + ściany fundamentowe. Rozprowadzenie kanalizacji . ZOstało strop nad piwnicą + schody. Ze względu na makabryczny wzrost cen materiałów budowlanych i konieczność zagęszczenia gruntu po zasypaniu wnęk zostawiam następne etapy budowy na wiosnę. Ale przez jesien chce zająć sie jeszcze wyrównaniem i uporządkowaniem działki i ogrodem , sadzenie drzew a właściwie dosadzanie co sie nieprzyjęło rozprowadzenie instalacji nawadniającej w działce .

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał 7leon7
    Jestem zaskoczona wymiarami, które podajesz. Jak to mozliwe, że ze 132.94 m2, które podane są na stronie Domusa, wyszło Ci o ponad 100 metrów więcej. Mi z garażem i innymi "zakamarkami" wyszło około 174 m2.
    To nie mnie wyszło tylko Domusowi. W tej chwili nie mam w ręce projektu, bo jest już u projektantki, ale jeśli możesz, to zerknij na początek-część opisową, gdzie podane są wszystkie powierzchnie (np. użytkowa, netto, zabudowy, dachu i właśnie całkowita) bez podziału na kondygnacje.

    Jakim systemem budujesz ten domek i czy szacowałaś wstępnie koszty?
    Kiedy palnujesz rozpoczęcie budowy? Ja marzę o wiośnie.
    To są najtrudniejsze pytania
    Nie szacowałam kosztów budowy, ponieważ nie wiem kiedy będę mogła rozpocząć budowę. Pozwolenie ważne jest 2 lata, a po choćby jednym wpisie do dziennika budowy kolejne 2 lata. Wstępnie policzyłam 2000zł za metr pow. użytkowej. Natomiast nie do końca przemyślałam jakim systemem będę budować - odległość 250 km

  15. #15

    Domyślnie

    Refal911 odpisałam e-mailem

  16. #16

    Domyślnie

    Moge wstawić kilka zdjęć tylko nie wiem jak. Ten serwer który jest podany w opisie nie działa

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    Rafał zazdroszczę

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beasza

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzielnica
    Pisarzowice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Witam serdecznie ! Projekt Diuna III odkryłam wczoraj. Po przejrzeniu ogromnej ilości projektów, właśnie ten najbardziej odpowiada moim potrzebom i upodobaniom. W zasadzie jestem zdecydowana w 100% na zakup projektu. Z budową chcielibyśmy ruszyć na wiosnę 2007 r. - przed nami jeszcze kopanie studni

    Czy ktoś szacował już koszty wybudowania stanu surowego zamknietego domu wg tego projektu?

    Bardzo proszę o kontakt budujących Diuna III z Domusa.

  20. #20

    Domyślnie Koszty Diuna 3

    Ja narazie jestem na etapie fundamentów tzn. wykopy, szalunk, zbrojenie, beton, sciany fundamentowe, podpiwniczenie miedzy osią C i D , izolacje termiczne + przeciwwilgociowe . zasypanie wnęk .
    plus papiery :
    Projekt
    Kosztorys
    Mapa projektowa
    Adaptacja Projektu
    Geodeta

    Zamknąłem sie w kwocie 21 000zł

    Chcę a wzasadzie muszę zamknąć stan surowy w 80 000 - 90 000. Tylko jest znak zapytania jak ceny materiałów poszybują bo na razie to jest dziki zachód. ALe zobaczymy w lutym.

Strona 1 z 167

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony