dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 171
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 3403
  1. #1981

    Domyślnie balkony

    Po przerwie znów prosze Was o poradę.
    Ale na początek - Głowac, pogratulować wykończenia domku a w szczególności balkonów - skromnie i gustownie.
    Pytanie do posiadaczy wykończonych balkonów. W jakiej kolejności macie połozone i z jakiego materiału - kolejne warstwy hydro- i termoizolacji i na ktorej warstwie macie obróbke blacharską i jak zamocowaną?

    Głowac - pytanie szczegółowe do Ciebie o ten śliczny dwustopniwy gzymsik na balkonie a konkretnie tez o kolejnosc prac. Na zdjęciach tego nie widac - czy najpierw połozyli Wam na płycie tarasu styropian i jastrych a potem juz do poziomu wylewki położyli styropian na wykuszach czy może najperw zrobili ocieplenie elewacji razem z tym gzymsem? I tu mam zagwozdkę bo ze zdjęc wynika ze gzyms wysokością sięga do poziomu wylewki a w takim przypadku powstałby swgo rodzaju kosz styropianowy na krawędzi wykusza co byłoby łatwe do uszkodzenia.
    Wyjaśnijcie mi to proszę
    pozdrawiam
    maz Doroty

  2. #1982

    Domyślnie

    glowac, dziękuję za fotki !!!! Domek wygląda naprawdę pięknie
    Nasz też już niedługo nabierze kolorów - choc na razie tylko na zewnątrz

  3. #1983

    Domyślnie

    Nasz domek przypomina teraz dalmatyńczyka


  4. #1984
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pięknie Agaa100 i Glowace,
    mnie dopiero to czeka

  5. #1985

    Domyślnie

    Jesteśmy na etapie poszukiwań wykonawcy elewacji. Jak do tej pory jedna wycena to ok. 16 tys. za samą robociznę. Nie wiemy czy to dużo czy mało

  6. #1986

    Domyślnie

    16 tys to bardzo dużo. W Krakowie - ci drożsi - żadają około 35 zł za m2, co daje w okolicach 9 - 10 tys. zł (za diunę II)

  7. #1987

    Domyślnie

    Hej, mistrzowie odpowiedzcie mi o tych balkonach pliss.
    Kazdy majster mówi co inego a musimy postanowic na dniach jak zaizolowac i obrobić tarasy nad wykuszami.
    Pozdro znad morza

  8. #1988
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    Dorota B.
    wstrzymaj się do 17-18 to wstawię przekrój - mam go w domu na kompie.
    opisane wszytskie warstwy i te gzymsiki
    ale jeżeli Ci się spieszy to:
    na sso:
    - papa termozgrzewalna
    - poziome ocieplenie (piana poliuretanowa) 16 cm poza wykusz (15 cm styropianu + 2x 8 cm - gzymsiki). ocieplenie było przyklejone klejem do styropianu;
    - na to wylana wylewka zbrojona tradycyjnie - fi 6 i 8 mm
    - obróbka blacharska
    - folia w płynie z piaskiem kwarcowym
    - klej do gresu CM 17
    - gres
    - fuga epoksydowa
    pierwotnie z wylewki wychodziło mocowanie barierek, ale było trochę krzywo, więc barierki były przywiercone do wylewki z pominięciem kotw. Dziury były zasilikowane. Grubość wylewki betonowej to 6 cm.
    Izolacja pionowa i pozioma styka się bezpośrednio ze sobą.
    Cochcesz wiedzieć więcej?
    gzyms ma 8 cm z każdej strony.
    nie wiem co Cię więcej interesuje? - po 17 będzie rysunek - więc może lepiej to będzie widać.

  9. #1989

    Domyślnie

    Dzieki Glowac za wyjasnienia!
    Rysunek przekroju bedzie b pomocny

    Czy papa też wystawała poza płyte balkonu 16 cm? Z tego co opisujesz wynika że wylewka na 16-tu centymetrach woków balkonu opiera sie na styropianie balkonu, który to opiera się z kolei na styropianie na elewacji? Nie mieliscie wątpliowości że styropian moze ne utrzymac cięzaru wylewki?
    pozdro

  10. #1990
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    Dorota B.
    papa była tylko do części balkonu stanu SSO, na to poszła dłuższa o te 16 cm ( w moim przypadku) płyta piany ecoterm (to jest piana poliuretanowa) i na to o takich samych wymiarach wylewka. nie zapominajmy że ona jest zazbrojona b dobrze bo nie siatką do wylewki, a normalnymi prętami - więc o to się nie martwię. Ecotherm jest b twardy, więc tym bardziej sie nie martwię.
    od spodu są gzymsy, które przed obróbką zostały zaciagnięte w tym miejscu 2 x siatką i klejem do siatki.
    ta wylewka nie opiera się na tym styropianie - tylko na ociepleniu poziomym, a ono na SSO - gzymsy są jedynie przyklejone do nich.
    gdybym dał zbrojenie z siatki, albo bez to bym się bał i tak bym nie zrobił. ta konstrukcja nie budzi żadnego niepokoju u mnie.
    jest pożądnie zazbroiona i jest sztywna - w przeciwnym razie by cos pękło od września chyba - albo płytki, albo styro.
    nic nie rusza się.
    zbrojenie jest gęste i to bardzo -wiec pełen luz.
    tak czy siak każdy sam decyduje o tym.

  11. #1991

    Domyślnie

    Jak widac na archiwalnych zdjęciach wszystko było przemyślane zawczasu - nie czekaliscie na ostatnia chwilę z wyborem koncepcji dot tarasów. Kto był autorem koncepcji jełśli mozna spytac?, Wy czy jakaś zewnętrzna "siła fachowa "?

    Za rysunek bedziemy b. wdzieczni

  12. #1992
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    Dorotko jak tylko "młodzi inwestorzy" padną wstawię rysunek zrobiony przez męża

    Taras - jego położenie jest wymuszony przez kształ działki.
    Nie braliśmy żadnego architekta, dlatego zarówno wnętrza jak i zewnętrzne wykończenie naszej Diuny - jest dla nas samych czasem niespodzianką
    Póki co wszystko jakoś ze sobą współgra

    Kształt i wilekość tarasu wymysliliśmy sami (teraz biorąc pod uwagę kwestie finansowe pewne rzeczy zrobilibyśmy inaczej).
    Na początku nie planowaliśmy donic - wymyśliliśmy je podpatrując dzienniki innych forumowiczów ( )

    Na szczęście ładnie sie komponują z resztą tarasu i elewacji

    Oto obiecany szkic:
    wybaczcie sposób wklejenia (mężu kochany wybacz - inaczej nie umiem )

  13. #1993

  14. #1994

    Domyślnie

    mamy nadzieje zę Twój szkic i pomysł na gzyms przyda sie również innym diunowiczom
    wielkie dzięki Głowac!!

  15. #1995
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    he he he - a coś rozjaśniłem ? przyda Ci się?
    w przypadku pytań proszę o kontakt

  16. #1996
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    i co taka cisza?
    wszystko jasne, czy kakofonię wprowadziłem?

  17. #1997

    Domyślnie

    Komp juz był wyłaczony - późno było
    Wszytsko jasne a szkic oczywiście sie przyda - do rozmów z majstrami, ale coś się obawiam że trafię na mur niecheci z ich strony. Jakoś mamy pecha do "betonowych" wykonawców, którzy tylko swoje rozwiazania uwazaja za najlepsze i jedynie słuszne. Powalczymy i zobaczymy

  18. #1998

    Domyślnie

    Ja również dziękuje za opis i schemat gzymsu. Bardzo nam się Wasz podoba i planujemy podobny. Przedstawimy opis wykonawcy i zobaczymy co powie. Może nie będzie za bardzo " betonowy"
    http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200610211756.png


    If you want to be happy..... be...

  19. #1999
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BeaWroc
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    1.134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    210

    Domyślnie

    czy ktoś z Was przeprojektował schody wewnętrzne betonowe ze spoczniem
    potrzebuję takiego projektu tata wymyślił piwniczkę , a ja nie wiem jak takie schody z piwniczką pogodzić
    jesteśmy przed wylaniem chudziaka, chyba na tym etapie powinniśmy już uwzględnić te schody czy się myle

  20. #2000

    Domyślnie

    mogę prosić o ten rysunek bo właśnie jestem na tym etapie. Ocieplenie ścian już mam zrobione i przydało by się za balkony zabrać

Strona 100 z 171

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony