dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 151 z 171
Pokaż wyniki od 3.001 do 3.020 z 3403
  1. #3001
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    kochana Ewuniu jednak muszę napisać do burmistrza o odpowiedni papierek, mam zgodę na szambo ale go nie chcę, chcę oczyszczalnię.u mnie był już facet od zakładania i "rozejrzał" się gdzie by można je zrobić. jak mi burmistrz odpisze to powiem jak się ten cyrk skończył.pozdrawiam.i

  2. #3002
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BAJA96

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    okolice Wejherowa
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiktor0612 Zobacz post
    Witam
    Mam pytanie do wszystkich użytkowników tego forum w szczególności do baja96 dotyczące wymiarów okien w waszych domkach a konkretnie wysokości bo jak wcześniej pisałem w naszej diunie oprócz wykuszu wys. wynosi 130 cm natomiast w wykuszu 160. Co do tych okien nie mam zastrzeżeń jednak do reszty tak bo boje się ze bedą nie ładne i będzie mało światła już byłem zdecydowany powiększyć ale mam wylane nadproże( 55 cm od góry ), uważam że za nisko. Zwracam się do baja96 ponieważ oglądałem zdjęcia i wydaje mi się że otwory są podobne i nie wygląda źle (wo gule piękny domek).
    Pozdrawiam
    U nas w salonie okna na wys 155 cm-wysokość w wykuszu trochę zmieniliśmy aby zmieścił się tam grzejnik ,chyba że u was będzie podłogówka to wtedy jest ok.
    To duże okno zaczyna się 32 cm od sufitu.W kuchni i pokoju na dole wys.135.Na poddaszu pokoje z balkonami wys 155 cm,a nad garażem 135 cm.Niestety na poddaszu nie zmierzyłam ile jest od sufitu,ale jak będziesz potrzebował to mogę zmierzyć ,nie ma problemu.pozdrawiam

  3. #3003
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BAJA96

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    okolice Wejherowa
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom Bor Zobacz post
    Kochani czy robicie szambo czy oczyszczalnię , bo ja w projekcie mam szambo ale chcę zmienić na oczyszczalnię. i chyba jednak założę solary na wodę w lecie, teraz są dopłaty 45% to się opłaca
    My mamy oczyszczalnię,właśnie w zeszłym tygodniu zamontowali,byliśmy zdecydowani na to rozwiązanie więc załatwiliśmy to przy adaptacji projektu do warunków zabudowy.

  4. #3004
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BAJA96

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    okolice Wejherowa
    Posty
    56

    Domyślnie

    [QUOTE=ewa31;4668221]nie dowiadywałam się dokładnie o solary także byc może sa ok jednemu majstrowi nie ma co wierzyc za bardzo
    ja też mieszkam na wsi i u nas tez nie ma gazu mąż sie upiera przy butli ja co do tego jestem ostrożna słyszałam różne opinie na temat gazu
    jeszcze się zastanawiamy jak rozwiązac ten problem ogrzewania wody latem
    proszę może jeszcze ktoś napisze parę słów kto ma już solary bądz inne rozwiązania jak się to wszystko sprawdza w praktyce[/QUOT

    Warto o tym pomyśleć przy wyborze pieca,większość tych bardziej zautymatyzowanych i podajnikiem np.na eko-groszek pracuje w tzw. trybie letnim i wówczas grzeje się tylko cwu

  5. #3005

  6. #3006
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wiktor0612

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Piotrków Tryb
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał BAJA96 Zobacz post
    U nas w salonie okna na wys 155 cm-wysokość w wykuszu trochę zmieniliśmy aby zmieścił się tam grzejnik ,chyba że u was będzie podłogówka to wtedy jest ok.
    To duże okno zaczyna się 32 cm od sufitu.W kuchni i pokoju na dole wys.135.Na poddaszu pokoje z balkonami wys 155 cm,a nad garażem 135 cm.Niestety na poddaszu nie zmierzyłam ile jest od sufitu,ale jak będziesz potrzebował to mogę zmierzyć ,nie ma problemu.pozdrawiam
    Dzięki za odpowiedź
    Porównując to mam podobne wymiary okien tylko na górze mam miedź na 135 wys. otwory są na 150 ale stwierdziłem żeby było takie same jak na dole. Mam pytanie czy nie jest ciemno w pokoju na dole i w salonie i jak wizualnie to wygląda (a może masz jakieś zdjęcia z widokiem tych okien zew lub. wew.) Zastanawiam się bo ogólnie wszyscy mają standard czyli 150 wys. i mam ciężki dylemat co zrobić czy zostawić powiększać ?

  7. #3007
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Baja widzisz a nam nie miał kto doradzić i..doopa, teraz trzeba będzie inaczej załatwiać, ale damy radę. polatamy po urzędach za papierkiem i tyle

  8. #3008
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BAJA96

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    okolice Wejherowa
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiktor0612 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź
    Porównując to mam podobne wymiary okien tylko na górze mam miedź na 135 wys. otwory są na 150 ale stwierdziłem żeby było takie same jak na dole. Mam pytanie czy nie jest ciemno w pokoju na dole i w salonie i jak wizualnie to wygląda (a może masz jakieś zdjęcia z widokiem tych okien zew lub. wew.) Zastanawiam się bo ogólnie wszyscy mają standard czyli 150 wys. i mam ciężki dylemat co zrobić czy zostawić powiększać ?
    W projekcie w diunie mix salon ma dwa mniejsze okna,ja chciałam żeby było jedno większe-wys 155 tak jak okna u góry aby równo wyglądało na elewacji.
    Zdjęcia z zew interesujących cię okien znajdziesz na fotosiku-według mnie salon jest bardzo dobrze oświetlony w końcu jest w nim 5 okien, u nas postanowiliśmy nie wstawiać drzwi do kuchni,więc jeszcze z tamtąd doświetla.Jeżeli chodzi o pokój na dole to możesz zrobić ewentualnie okna tarasowe-widziałam na forum już takie rozwiązania.Jest tam może trochę mniej światła ale to wynika z tego że są bardziej"schowane".Napewno też ma znaczenie ustawienie domu względem operacji słońca,my nasz odwracaliśmy aby salon był od południowego-zachodu.Zdjęcia od środka mogę zrobić.pozdrawiam

  9. #3009
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewa31
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    117

    Post

    u nas okna w salonie wyglądają tak
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3010039.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	51714   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3010040.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	51715   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3010037.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	51711  
    Ostatnio edytowane przez ewa31 ; 08-04-2011 o 21:03

  10. #3010
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam (nowych, starych, zaglądających Diunkowiczów
    opowiem o ogrzewaniu u Nas i cwu
    mamy piec węglowy i gazowy kondensacyjny
    solary (2 panele) i kominek tradycyjny (nie był odpalany tej zimy
    ciepła woda gromadzi się w zbiorniku 300l
    Tom Bor opisała że że chce tylko solary (TO niemożliwe w naszym klimacie), w szpitalu napewno mają jakieś dodatkowe źródło ciepła i olbrzymie zbiorniki na gromadzenie ciepłej wody
    u Nas gaz i kocioł węglowy dogrzewa wodę
    solary sprawdzają się od maja do września, no chyba że założymy cały dach panelami (ale gdzie wówczas ekonomia)
    patrząc z perspektywy czasu, dzis też założył bym solary
    Pozdrawiam
    Staszek 1/2 Marioli

  11. #3011

    Domyślnie

    Witam wszystkich fascynatów diun...
    My z mężem też budujemy diunę w wersji zmienionej przez nas, może niektórzy pamiętają nasze wpisy,ale było to dość dawno a forum długi czas nie odwiedzałam . Z zaciekawieniem czytam zaległości i jestem pod wielkim wrażeniem prac w waszych domach.
    My obecnie jesteśmy na etapie hydrauliki, prąd gotowy i pomału do przodu. niedługo postaram się dodać zdjęcia z naszej diuny i myślę że takie rozwiązania jakie mamy w naszym domu jeszcze na forum nie były i znajdą akceptacje i uznanie...pozdrawiam wszystkich....

  12. #3012
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Mariolkawszelki duch... to Ty kochana wchodzisz na forum, pozdrawiam serdecznie ,śledziłam pilnie Twoje dokonania.może się nie zrozumieliśmy ja chcę mieć wodę ciepłą z solarów latem, ale wiem że Ty masz solary więc podaj kochana więcej szczegółów i napisz jak Wam się w diunce mieszka. jeszcze raz pozdrowionka dla ciebie i całej rodziny

  13. #3013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    mam jeszcze piec na ekogroch i kominek

  14. #3014
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wiktor0612

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Piotrków Tryb
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa31 Zobacz post
    u nas okna w salonie wyglądają tak
    Dzięki za zdjęcia U nas bedą niższe

  15. #3015
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewa31
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia252 Zobacz post
    Witam wszystkich fascynatów diun...
    My z mężem też budujemy diunę w wersji zmienionej przez nas, może niektórzy pamiętają nasze wpisy,ale było to dość dawno a forum długi czas nie odwiedzałam . Z zaciekawieniem czytam zaległości i jestem pod wielkim wrażeniem prac w waszych domach.
    My obecnie jesteśmy na etapie hydrauliki, prąd gotowy i pomału do przodu. niedługo postaram się dodać zdjęcia z naszej diuny i myślę że takie rozwiązania jakie mamy w naszym domu jeszcze na forum nie były i znajdą akceptacje i uznanie...pozdrawiam wszystkich....
    kasia 252 jesteśmy na tym samym etapie hydraulike już mamy z głowy po świętach mają przyjśc do tynków czekamy na Wasze zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez ewa31 ; 17-04-2011 o 14:52

  16. #3016
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    u mnie tyki się mają skończyć w srodę

  17. #3017
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewa31
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    117

    Domyślnie

    ilona jak skończycie tynkowac to miała bym prośbe czy mogła bys mi podac ile wyszło metrów tynków na dole
    tylko na dole ponieważ na górze mamy strop(skosy ) lane więc i tak by sie nie zgodziło
    cementowo wapienne wybraliście czy inne?pozdrawiam. ewa.

  18. #3018
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Ewunia mi wyliczyli 718 m całość ale ja pod schodami zrobiłam toaletę, więc chyba więcej. jak pojadę w środę na budowę to wezmę od mojej mamy ( rodzinny kierownik budowy) rozliczenie powierzchni ( bo mam rozliczoną każdą ścianę). ja brałam tynki gipsowe wyglądają pięknie, równiusienko, pod malowanie. cementowe w kuchni, łazienkach i toalecie - wszędzie tam gdzie mają być kładzione płytki

  19. #3019

    Domyślnie

    a u nas powoli ruszają porządki na zewnątrz, a w środku elektryka i ogólnie poddasze...
    pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0432.JPG
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	53160   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0428.JPG
Wyświetleń:	273
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	53161   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0434.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	38,7 KB
ID:	53162   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0411.JPG
Wyświetleń:	334
Rozmiar:	59,4 KB
ID:	53163  

  20. #3020
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewa31
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    117

    Domyślnie

    dziękuje za szybką odpowiedz
    u nas pod schodami jest spiżarka więc będzie podobnie my planujemy cementowo wapienne wszędzie

    mahol czy ten sposób zabudowy skosów to wymuszony czy celowy ponieważ całkiem fajnie to wyglada
    mam pytanie co do balkonów czy będziecie robic jakiś wypust chodzi mi o to aby woda się nie lała po scianie w przyszłości
    my planujemy wypuścic i dac kapinosy przy ocieplaniu
    Ostatnio edytowane przez ewa31 ; 18-04-2011 o 23:43

Strona 151 z 171

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony