dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 170 z 171
Pokaż wyniki od 3.381 do 3.400 z 3403
  1. #3381
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewa31
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    117

    Domyślnie

    Witamy nowych Diunowiczów!!

    bany86r mają diune bez garażu

    my mamy diunemix z przeróbkami małymi i już od roku mieszkamy ,pytajcie w razie potrzeby odpowiemy

  2. #3382
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BAJA96

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    okolice Wejherowa
    Posty
    56

    Domyślnie poziomy

    Cytat Napisał Moris88 Zobacz post
    b-orzol - dziękuję za fotki
    fajnie wygląda domek bez podnoszenia ścianki kolankowej (to kolejny nasz dylemat... wstępnie mamy podniesioną ściankę o 2 warstwy

    b-orzol, Magdalena i Łukasz,

    skoro macie wyrównany poziom w domu, to czy nie koliduje to z wysokością klatki schodowej? (jeśli nie podnieśliście tego niższego poziomu dachu)
    macie fotki tej "wyrównanej" części korytarza na dole/poddaszu?

    Magdalena i Łukasz,
    dzięki za radę co do okna narożnego
    a jak kwestia "ustawności" salonu? jak zaaranżowaliście tą część w salonie z wykuszem i oknem narożnym?

    u mnie widać już pierwsze zarysy domku (wreszcie )
    zadaję tyle pytań, bo jeszcze mam szansę co nieco po zmieniać...

    Załącznik 252858Załącznik 252859
    Witam- u nas wyrównaliśmy poziomy i nie żałujemy,ale nie wiem jak sie sprawa ma wtedy do klatki ,ponieważ my mamy kat nachylenia dachu 45 st. przez co wysokość podniosła się nam ok 1 metra.pewnie trzeba zaciągnąć opini fachowca ale myślę że warto.Zmian mamy sporo,wcześniej są moje wpisy na ten temat,obecnie zrobiliśmy elewacje,wrzucę pózniej do fotosika kilka fotek-pozdrawiamy DIUNOWICZÓW
    (http://baja96.fotosik.pl/albumy/713097.html

  3. #3383

    Domyślnie

    BAJA96
    dzięki za info - my mamy póki co w planie delikatnie podwyższoną ściankę działową, więc mamy otwartą drogę jeśli chodzi o wyrównanie poziomów...

    ewa31
    dzięki za ofertę - pewnie, że skorzystam - każda pomoc będzie potrzebna... pytań więcej niż odpowiedzi....

    bany86r
    udało się już wam zrobić fotki? - też macie wyrównane poziomy?

    b-orzol
    udało się ogarnąć temat wstawiania zdjęć?

    ogólnie do wszystkich:
    mamy skończone mury fundamentowe - teraz będziemy malować i zasypywać.
    rodzą się kolejne pytania - bieżące:
    Dawaliście "rapówkę" na mury?
    hydraulik wyprowadza tylko rury odpływowe kanalizacyjne i główną rurę połączeniową dla wody (dochodzącą do licznika wody) czy też pozostałe przyłącza wodne? - bo nie wiem, o co mam go prosić...
    budował ktoś ściany z cegły "kratówki" MAX? - my chcemy postawić ściany z takiej cegły i w dodatku o szerokości 29, a nie 25cm... murarze nie widzą przeciwwskazań, ale chciałem spytać was o opinię...
    ktoś jeszcze zostawił okno narożne i jest na etapie "mieszkania"? - interesują mnie rozwiązania praktyczne - wykorzystanie przestrzeni wokół tego okna...
    skusił się ktoś na schody drewniane? - bo normalnie będą murowane i okładane drewnem, ale może lepiej/ekonomicznej jest zrobić schody drewniane na jakimś stelaży podtrzymującym?

    poniżej fotki gotowych ścianek fundamentowych
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140405_192356.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	253366Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140405_192402.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	253367

  4. #3384

    Domyślnie

    Tak ogarnęłam wstawianie zdjęć

  5. #3385
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BAJA96

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    okolice Wejherowa
    Posty
    56

    Domyślnie

    [QUOTE=Moris88;6440049]BAJA96
    dzięki za info - my mamy póki co w planie delikatnie podwyższoną ściankę działową, więc mamy otwartą drogę jeśli chodzi o wyrównanie poziomów...

    ewa31
    dzięki za ofertę - pewnie, że skorzystam - każda pomoc będzie potrzebna... pytań więcej niż odpowiedzi....

    bany86r
    udało się już wam zrobić fotki? - też macie wyrównane poziomy?

    b-orzol
    udało się ogarnąć temat wstawiania zdjęć?

    ogólnie do wszystkich:
    mamy skończone mury fundamentowe - teraz będziemy malować i zasypywać.
    rodzą się kolejne pytania - bieżące:
    hydraulik wyprowadza tylko rury odpływowe kanalizacyjne i główną rurę połączeniową dla wody (dochodzącą do licznika wody) czy też pozostałe przyłącza wodne? - bo n
    skusił się ktoś na schody drewniane? - bo normalnie będą murowane i okładane drewnem, ale może lepiej/ekonomicznej jest zrobić schody drewniane na jakimś stelaży podtrzymującym?

    Zobaczysz wyrównane poziomy u nas jak zajrzysz do fotosika-link poniżej,jeżeli chodzi o schody to wylaliśmy betonowe które wyłożyliśmy zwykłą wykladziną a dopiero po roku mieszkania obłożyliśmy drewnem.znajomi mają takie o których piszesz, ładnie to wygląda tylko trzeba od razu zrobić.Co do hydraulika ,to u nas wyprowadzone na zewnątrz rury odpływowe i do przyłącza no chyba żebys chciał w przyszłości jakieś zraszacze do trawnika.

  6. #3386

    Domyślnie

    Witam ,co słychać na budowach diunowicze

  7. #3387

    Domyślnie

    Deszcz...
    pada, pada, pada deszcz, zimne krople z nieba...
    a Dysperbit czeka smutny w garażu...


  8. #3388

    Domyślnie

    u mnie kuchnia prawie w tynku

  9. #3389

    Domyślnie

    Bardzo proszę (w imieniu żony szczególnie) o przesłanie jakichś zdjęć bądź namiarów na fotki umeblowanej kuchni bądź też projektu aranżacji kuchni.
    po prostu w tej chwili mamy straszny mentlik w głowie i wachamy się nad niewielką wyspą po środku lub blatem, ale nie mamy pomysłu na resztę...
    Może nacie jakieś ciekawe spostrzeżenie co do Diunowych kuchni?
    Bardzo dziękuję za wszelka pomoc

    Pozdrowionka dla wszystkich

    b-orzol - gratuluję i trzymam kciuki za dalsze prace

  10. #3390

  11. #3391
    Ostatnio edytowane przez b-orzol ; 12-04-2014 o 18:33

  12. #3392

    Domyślnie

    b-orzol
    ale u Was zielono
    dzięki za fotki - domek jak się patrzy
    tynki widzę już są, to teraz już macie "z górki" biorąc pod uwagę "brudne" roboty - no może jeszcze tylko gładzie...
    jaką macie koncepcję na urządzenie kuchni?
    przesuwacie może ściankę spiżarki, czy wszystko jak w oryginale?

    u nas dziś zasypane murki fundamentowe i wreszcie zrobił się względny porządek na działce :]
    pozdro dla wszystkich

  13. #3393

    Domyślnie

    witam trochę i z górki ale ręcznie robią te tynki i długo sie schodzi nie to co maszynowo nie będzie gładzi jak na tą chwilę ,ze spiżarki zrezygnowaliśmy i mamy większą kuchnie w to miejsce będzie aneks kuchenny a pod oknami w wykuszu stół
    u nas w czasie budowy było czyściutko na działce inwestorka dbała

  14. #3394

    Domyślnie

    Co do kuchni odsyłam do strony 168 forum gdzie wrzuciłam foty.
    Tynki mamy cementowo-wapienne i ogólnie polecam. Są twarde i nie łupią się tak łatwo. Niestety ciężej załatać ubytki tak aby nie było widać ingerencji. Na gładziach jest łatwiej. Tynki mieliśmy kładzione maszynowo.
    Ostatnio edytowane przez Magdalena i Łukasz ; 17-04-2014 o 16:35

  15. #3395

    Domyślnie

    ruszamy po świętach do pracy na działce ile można świętować co u Was ?Cichutko na forum zaglądam codziennie ......

  16. #3396

  17. #3397

  18. #3398

    Domyślnie

    witam czy ktoś sie jeszcze pojawia na tym forum? my już mieszkamy w diunie od lipca.

  19. #3399

    Domyślnie szukam realizacji kuchni do diuny

    Dzień dobry,
    Szukam realizacji tj. zdjęć, pomysłów, uwag, najlepszych praktyk podczas planowania i realizowania kuchni z Diunie. Dokładnie mówiąc w wykuszu. Prośba o wysłanie do mnie wiadomości za pośrednictwem forum muratora, aby mieć bezpośredni kontakt.
    Pozdrawiam
    Michal

  20. #3400

    Domyślnie

    Witam u nas kuchnia jeszcze bez aneksu z zabudowy na tą chwilę z zwykłym aneksem z 5 szafek ale jest super musimy juz tu mieszkać i pilnować domu.
    Zrezygnowałam z spiżarki na rzecz wiekszej kuchni ale to był błąd bo teraz nie wiem gdzie upychać wszystko.Na pewno bym nie robiła kranu akurat wypadający na oknie bo tak jest w projekcie a co do czego jak otworzyć i umyć okno ?można od zewnątrz aleee.......nie dla mnie.
    Mało jest aktywnych budujących diunę .u mnie akurat zaprzestania pisania był powód włamania w czasie budowy akurat wtedy gdy zaczęłam się wypowiadać na forum ale to zwykły zbieg okoliczności według mnie.Zapraszam również do wymiany zdań na temat Diuny i tych co już mieszkają, mnie interesuje na ta chwile jak zaaranżowane salony poddasze nadal mamy nie zamieszkałe stan surowy.

Strona 170 z 171

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony