dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 171
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 3403
  1. #601

    Domyślnie

    Mariola6 - trzymaj się i nie daj się!!!
    Po ostatnich doświadczeniach, dopóki nie skończą, nic głośno nie mówię...
    A co do zdjęć - to wklejamy!!! ...do albumów, ale wklejamy!!! Żeby nie było:


  2. #602

    Domyślnie

    Radovan ja tam Twoj album non sobie podgladam.super postepy i fajnie wam idzie.
    kidu niezle.i podoba mi sie twoja dzialeczka.piekna jesienia szczegolnie.

  3. #603

    Domyślnie

    raz raz raz
    Jeden skradziony kamień
    przyniesie ruinę całemu domowi...

  4. #604

    Domyślnie

    Witam!

    a wiec jestem nową forumowiczką (a także świeżą właścicielką projektu Diuna Mix) i mam pytanie do stałych bywalców:

    czy drzwi łączące garaż z częścią mieszkalną nie powodują przemieszczenia spalin do wnętrza domu???


    oczywiście nim spytałam poszukałam odpowiedzi, ale po lekturze wszystkich dziesięciu stron forum takowej nie znalazłam - tylko jedna osoba zwróciła na to uwagę ale nie podała jakie wprowadzić zmiany żeby sensownie dostać się z garażu do domu (nie przechodząc w tym celu przez 3 pomieszczenia).

    czy rzeczywiście nikt nie pozbywa się tych drzwi?

    my również łazienkę chcemy przenieść z pom. 7 do 8 - co komplikuje sprawę bo odpadają drzwi z garażu do pom. nr 8 - i właśnie nie wiem jak ugryźć ten problem...???

    proszę o radę
    Jeden skradziony kamień
    przyniesie ruinę całemu domowi...

  5. #605

    Domyślnie

    Cześć alinaaa!

    Cytat Napisał alinaaa
    czy drzwi łączące garaż z częścią mieszkalną nie powodują przemieszczenia spalin do wnętrza domu???
    Wydaje mi się, że mogą. Dlatego zrobiliśmy zmiany w tej części projektu:
    1. układ pomieszczeń w pierwotnej wersji Diuny I
    2. pomieszczenia po zmianach

    Tak wygląda nasze rozwiązanie tego problemu. Pomieszczenie 1/7 ma utrudnić przedostanie się spalin do części mieszkalnej.

    alinaaa - weź również pod uwagę faktyczną wielkość tej części domu - JEST MAŁA!!! Na papierze wygląda bardzo ładnie, a w rzeczywistości, bez żadnych ścianek, ma 2 metry szerokości i ok. 4,5 m długości (od okna do schodów).

  6. #606

    Domyślnie

    I jedno zdjęcie (dzisiejsze, jeszcze ciepłe )


  7. #607

    Domyślnie

    no to ja się też pochwalę !!!!


  8. #608

    Domyślnie

    to jeszcze dwie fotki z dnia dzisiejszego...




  9. #609

    Domyślnie

    przepraszam za tego ostatniego wielkoluda !!!

  10. #610

  11. #611

    Domyślnie

    dziękuje Radovan za odpowiedz, tylko w Diunie mix jest chyba gorzej niż w Diunie I rozwiązac ten problem

    chyba nikt inny nie jest zainteresowany moim pytaniem

    Jeden skradziony kamień
    przyniesie ruinę całemu domowi...

  12. #612

    Domyślnie

    hej alinaa mnie interesuje twoje pytanie ale mysle ze nie bedzie takiego az problemu z tymi spalinami.
    bywalam w takich domach i czuc je tylko w momencie przyjazdu czy wyjazdu auta.moi znajomi maja elektryczne airwicki bliso garazu wlaczone i czuc tylko swieza won a nie inne smrody.
    ja w glowe zachodze jak tu zrobic tylko 1 lazienke na dole ogolnodostepna i z oknem.zachowujac przy tym kotlownie i pom. gosp.bo raczej musze miec piec na wegiel czy tam inny opal.nie da rady z piecem olejowym czy gazowym czy na prad.
    normalnie mnie wkurzaja 2 kible jak dluzej nad tym mysle.i przydalby sie wiekszy wiatrolap.
    a jak nic nie wymysle to tak zostanie.
    buuu ale sie rozpisalam.buzka

  13. #613

  14. #614

    Domyślnie

    Witajcie kochani Diunowicze!
    Jak miło, że tylu już nas jest. Kiedy pierwszy raz tu napisałam było nas chyba tylko troje i tylko jedna osoba, która zaczęła budować, to był rafał 911.
    Obecnie jest nas tak dużo i tak miło w naszym wątku.

    Zazdroszczę wszystkim, którzy już budują. Ja zaczynam latem przyszłego roku. Pozwolenie już dojrzewa w mojej szufladzie.

    agaa100 jaką dachówkę dałaś? Zaprezentuj proszę domek pokryty dachówka gdy będzie świeciło na dach słonko.

    Wszystkim nadal budujacym życzę dobrej pogody aby mogli zdążyć do zimy ze swoimi planami.

  15. #615

    Domyślnie

    moja dachówka ma ładniejszy kolor niż to co widać na fotkach (teraz się zbyt wcześnie robi ciemno - jak jedziemy na budowę, robi się półmrok, trudno wtedy zrobić dobre zdjęcie .... ) Ale może w sobotę będzie lepiej ...
    dachóweczka to creaton terra harmonica - winna angoba
    pozdrawiam serdecznie

  16. #616

    Domyślnie

    nasz domek ma już w dużej części dach...



    a salon nie jest wcale taki malutki...



    pozdrawiam wszystkich budujących

  17. #617
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Radovan dzięki za dobre słowo - dobry człowieku i dzięki wszystkim za te fotki na forum i w fotosiuku. Piękne te Wasze Diunki. Jakie piękne te dachy, kominy i salony. Agaa100 i Radovan na taki stan robót, jak u Was, to mam szansę gdzieś za rok.
    Zaklęcie pomogło i murarze skruszeni wrócili na budowę. Zasypują piaskiem środek fundamentów.
    alinaaa - ja też buduję Diunę Mix, to znaczy na razie dążę do stanu 0. I tak jak agaa100 cały czas ubolewam nad łazienką z oknem na parterze. W wiatrołapie zlikwidowałam wc, a łazienkę przeniosłam do 1/8, a 1/7 połączyłam z kotłownią, żeby zmieścił się piec z dozownikiem. Natomiaast nie myślałam o spalinach.,

  18. #618

    Domyślnie

    Mariola6 osiągniesz taki stan jak my prędzej niż myślisz !!!! Jak ruszycie z kopyta, to 2 - 3 miesiące i stoi domek !!!! Nasz się budował dokładnie 3 miesiące...

  19. #619

    Domyślnie

    agaa100, dziękuję za zdjęcie. Podobają mi się czerwone dachy w różnych odcieniach, a Twój wyglada bardzo ładnie. Planuję podobny lub nawet taki sam, jeśli finanse pozwolą.

  20. #620

    Domyślnie

    Mariola6 ja robię identyczne zmiany - a raczej chciałabym zrobic gdyby nie te spaliny (mąż cały czas mi o nich przypomina bo nasłuchał się opowieści że przedostają sie do domu i że drzwi MUSIMY ZLIKWIDOWAĆ
    gdybym zebrała kilka głosów osób z forum że to nie problem mogłabym jeszcze z nim pertraktować a tak to sama nie wiem......

    forumowicze proszę proszę o wypowiedzenie sie w tej kwestii

    aga1401
    dzieki za opinie
    Jeden skradziony kamień
    przyniesie ruinę całemu domowi...

Strona 31 z 171

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony