dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 171
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 3403
  1. #781

    Domyślnie

    cześć
    my mamy fundamenty z bloczków, izolowaliśmy styropianem - takim różowym ( babskie podejście do sprawy !!!! jedyne co wiem, to jaki był kolor.... )

  2. #782

    Domyślnie

    Ja tez mam fundamenty z bloczkow betonowych. Izolowalem styropianem 5-ka, chyba biała , folia kubełkowa i malowalem dysperbitem.

  3. #783

    Domyślnie

    u nas bloczki betonowe,styropian 5-ka i dysperbit
    a niektorzy nam kazali ocieplac jeszcze wewnatrz sciany.ale nie zrobilismy tego,a jak u was?

  4. #784

    Domyślnie Re: Reaktywacja

    Cytat Napisał Markoebelo
    Mam do szanownych posiadaczy projektu Diuna pytanie, czy izolowaliscie fundamenty a jezeli tak to w jaki sposób? W projekcie Mix jest styropian fundamentowy 5 cm- jest dosyc drogi.
    z tego co widziałem to chyba wyszyscy budowali fundamenty z bloczków a może się mylę

    pozdrowienia
    My wylewaliśmy fundamenty, izolowaliśmy styropianem 5 cm wg projektu i dysperbitem ( dysperbitem także od środka)
    http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200610211756.png


    If you want to be happy..... be...

  5. #785

    Domyślnie

    Dzisiaj troche podzwoniłem po składach, ceny nastepujace:
    dysperbit 20l -49 zł , 10l - 33zł ( w dwóch róznych składach)
    Jezeli chodzi o styropian to XPS 5 cm kosztuje 550 zł za m3, Austrotherm 5 cm 570 zł . Mozna podobno dac twardy bialy 20 wtedy kubik wychodzi ok 200 zł. Folia kubełkowa między 4,2-5,8 zł za m2.

    Zastanawiam się jeszcze czy styropian i dysperbit dawac od samej ławy aż po koniec fundamentu nad ziemią czy wystarczy np 50 pod ziemią do góry. Rozmawiałem z klega który się zna i ponoc warto zaizolowac fundament nawet jesli nie ma piwnicy.

    pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi

  6. #786

    Domyślnie

    Na wiosnę ruszamy z Diuną Mix i mam pytanie do budujących
    ile styropianu potrzeba na ocieplenie zewnętrzne?
    (musimy szybko zamówić bo u nas ceny już idą w górę
    proszę o info
    Jeden skradziony kamień
    przyniesie ruinę całemu domowi...

  7. #787
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    focus.p

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2

    Domyślnie DIUNA II, DIUNA II

    WITAJCIE !!!

    Mam prośbę czy ktoś z was udzieli mi informacji na temat DIUNY II:

    - jakie ilości i rozmiary cegły POROTHERM (lub też innej) zużyliście na ten projekt.
    - jakiego producenta dachówki warto zakupić i także jakie ilości (chodzi mi o dachówkę podwójnie szkliwioną-lakierowaną)
    - jakie w przybliżeniu są koszty materiałów i poszczególnych etapów budowy (oczywiście możliwie jak najświeższe informacje, gdyż sami wiecie jak ceny szybują raz w górę raz w dół)

    Czy opłacalne jest kupno cegieł z AUSTRII, CZECH lub Słowacji ???

    Jeśli tak to mile widziane są namiary na takie składy budowlane.
    Jakie są procedury kupna z UNII EUROPEJSKIEJ materiałów budowlanych ???
    Jak jest z PODATKAMI (VAT) itp.???
    Jakie są ceny transportu za kilometr ?

    A może ktoś posiada i może przesłać spis materiałów do DIUNY II (ściany tylko z cegły, a dych z dachówki).

    Z góry BARDZO dziękuje ZA WSZELKIE INFORMACJE !!!

  8. #788
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    focus.p

    myślę, że jak posiedzić na Forum to znajdziesz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania - najlepiej w dziale "Wymiana doswiadczeń".


    Wieści z placu boju - dziś tniemy więźbę - ruszamy z fundamentami 25-3-2008

  9. #789
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    focus.p

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Pytanie do "agaa100"

    WITAJ !!!
    Jesteśmy kolejnymi budowniczymi Diuny II. Bardzo podoba nam się ten projekt i oglądając Twoje zdjęcia jesteśmy jeszcze bardziej pewni tego domku Narazie jesteśmy w trakcie oczekiwania na projekt, ale wcześniej chcielibyśmy zakupić materiały. Stąd nasza prośba


    Czy mogłabyś udzielić nam informacji na temat DIUNY II:

    - jakie ilości cegły POROTHERM 250x373/238 (lub też innych rozmiarów) zużyłaś na ten projekt?
    Szukaliśmy odpowiedzi na forum, ale niestety nie udało nam się znaleźć....

    Z góry serdecznie dziękujemy i gratulujemy pięknego domku

    Magda & Mariusz

  10. #790

    Domyślnie

    witam. długo nic nie pisałem, ale pomału trzeba zacząc z kupnem materiału. wiec mam pytanie. wszyscy budujecie z porothermu , czy ktos z was zastanawiał sie nad budową z ytonga ? ja własnie chce z tego materiału budowac. moge was prosic o jakies opinie .

  11. #791
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    Markoebelo
    wg mnie z owodu podciągu kapilarnego wody warto izolować całą ścianke fundamentową w przypadku budowy z bloczka i monolitu. jeżeli ktoś buduje fundamenty z silki to jest to temat do zastanowienia.
    biorąc pod uwagę że izolacja jest b istotna i fakt że taki etap budowy a nie inny to nie warto się zastnawiać nad pełną izolacją.

  12. #792
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ola/Paweł

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Zastanawiamy się nad zrobieniem sypialni w pomieszczeniu 5 (Diuna III). Chcielibyśmy wstawić tam łóżko 160x200 i może jakąś niewielką komodę jak da radę. Pytanie do osób, które mają już postawione ściany i dach. Jak to widzicie? Jest sens pakować się z sypialnią w takie małe pomieszczenie? Szafy już się tu raczej nie zmieszczą, ale robimy sobie garderobę w tym małym pomieszczeniu naprzeciw schodów. garderoba miałaby wejście od strony hallu, a nie sypialni. Pokój na dole będzie gabinetem, a nad garażem planujemy pokój powiedzmy telewizyjno-barowy dla którego jesteśmy gotowi zrezygnować z dużej sypialni. Jak widzicie takie rozwiązanie z pespektywy prawie skończonych domów

  13. #793
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    Ola/Paweł
    jak przedkładacie pokój telewizijno - barowy nad sypialnie to martwię się o Wasz związek


    a na serio to zbyt małe pomieszczenie - jak dla nas.

  14. #794

    Domyślnie

    glowac

    Dzieki za info , zauwazywałem że w zestawieniu materiałów jest 2,4 m3 styropianu na fundament.
    Duzo tez zalezy od rodzaju ziemi, u mnie jest podobno gliniasta i niektórzy nawet nie dają styropianu na fundament domów niepodpiwniczonych. ja raczej dam ale jeszcze sie zastanwiam nad jego rodzajem.

  15. #795
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    daj, daj - bo o ile kafelki, albo kolor ściany można zmienić bez większych problemów, to do spraw konstrukcyjno - izolacyjnych się nie wraca raczej. wiąże się to z problematyką zmian, jak i z ich kosztami.

  16. #796

    Domyślnie

    focus.p

    na stronie domusa znajdziesz zestawienie materialow wiec mozesz sie tym sugerowac.

    Ja zaczynam ze scianami Diuny II w przyszlym tygodniu. Porothermu 25 kupilem 2520 sztuk (przeliczone wg zestawienia Domusa oraz potwierdzone z agaa100).

    Dachowki - pochodz po skladach i zobaczysz ze producenci maja rozne ksztalty i rozmiary. Wiec sam musisz zdecydowac co chcesz - wyslij zapytanie ofertowe z rzutem dachu do firmy handlujacej dachowkami, a dostaniesz oferte z wykazem.

    Ja szacuje stan surowy Diuny II - papierologia, fundamenty, sciany z dachem i dachowkami, okna oraz okna dachowe, robocizna - 200 000 PLN.

  17. #797
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    Kidu my też chcemy zamknąć się w 200/220.000zł za stan surowy zamknięty To co straciliśmy w zeszłym roku na materiałach bodowlanych może w tym roku uda nam się zaoszczędzić na więźbie - tniemy własne sosny.
    Nie zapominajmy jednak, że cena zależy od regionu w którym budujemy, cen materiałów, rodzaju dachówki itp.

    Niestety budowa to ciągłe siedzenie z kalkulatorem w ręku

  18. #798

    Domyślnie

    a czy jakbym wcisla okno na klatce schodowej na tej wysokosci co jest w spizarni byloby fajnie.akurat to poludniowa strona mojego domku i mysle ze fajnie byloby tam miec okno.tylko nie wiem czy z wysokoscia trafie.ha dziwne pytanie moze....

  19. #799

    Domyślnie

    w marcu-kwietniu wchodzi murarz na budowe.kazal mi sie zdecydowac gdzie ma byc ta kotlownia.i codzien mysle i mam metlik w glowie.czy lepsza lazienka na dole bez okna czy kotlownia bez okna.szukam podpowiedzi w muratorze.o kotlowniach nic nie znalazlam.o lazienkach owszem.radza zeby lazienka byla z oknem.kurcze.nie wiem jak zrobic....poradzcie

  20. #800
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    Aga my zdecydowaliśmy się na łazienkę bez okna.
    Będzie przy wejciu na schody - niecałe 6m2.
    Kotłownia będzie z wejściem od garażu (pierwotnie była to łazienka z oknem z wejściem z gabinetu na parterze).

Strona 40 z 171

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony