dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 171
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 3403
  1. #801

    Domyślnie

    taka opcje i ja wole.raczej tez tak zrobimy.dzieki bardzo.lepiej jak ktosc cos podpowie

  2. #802

    Domyślnie

    Cytat Napisał glowac
    Aga my zdecydowaliśmy się na łazienkę bez okna.
    Będzie przy wejciu na schody - niecałe 6m2.
    Kotłownia będzie z wejściem od garażu (pierwotnie była to łazienka z oknem z wejściem z gabinetu na parterze).
    My tez zdecydowalismy się na takie rozwiazanie - łazienka na dole musi być łatwo dostepna z korytarza, a większa łazienka z oknem bedzie na gorze
    http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200610211756.png


    If you want to be happy..... be...

  3. #803

    Domyślnie

    aga1401, my zmieniamy przeznaczenie pomieszczenia (niestety zmina w projekcie i trzeba zrobic projekt zastepczy) i laczymy kotlownie z ta lazienka, ktora jest dostepna wylacznie z pokoju na dole. A kotlownia bedzie w czesci magazynkowej garazu - w Diunie II komin jest rozwiazany lepiej bo jest od razu w garazu, a nie jak w Diunie III w czesci mieszkalnej. I poprzez to rozwiazanie bedziemy mieli okno w lazience.

    Dzisiaj bylem uzgadniac projekt instalacji gazowej. I wyniknal maly problem, bo okazuje sie ze jak nie robie spizarni to za bardzo nie mam gdzie wcisnac kuchenki gazowej - podobno pod oknami nie mozna bo przy otwarym oknie wiatr moze zdmuchnac plomien Pozostaje ta sciana odgradzajaca wiatrolap. Ale tam chyba musi stac lodowka! A kuchenka przy lodowce to chyba tez nie halo! I robi sie malo miejsca - przynajmniej w mojej glowie.
    A moze ktos ma inna koncepcje (moze kuchnia wyspowa-ale gdzie?,....)?

    Wlasnie siedze nad zestawieniem "Materialow pomocniczych", ktore otrzymalem od Domusa i wyliczam ilosc stali potrzebna na postawienie scian i stropu. Uwazajcie bo jest sporo bledow - przynajmniej dla mojego projektu.

  4. #804

    Domyślnie

    właśnie też śledze zestawienie materiałów.
    Zastanawiam się czy 2,5 kubika styropianu 5 cm czyli ok 50 m2 wystarczy na izolacje fundamentów ?

    Mój kierownik podał mi ilosci stali : 900 kg 12
    600 kg 10
    150 kg 6

    pozdr

  5. #805

    Domyślnie

    KIDU faktycznie ta nasza kuchnia jest bardzo nieustawna .... mamy ten sam problem - gdzie ustawić kuchenkę ??? zgodnie z regułami meblowania kuchni powinno być coś takiego: lodówka - blat - zlew - blat roboczy - kuchenka - blat (albo coś koło tego). I jakby na to nie patrzeć - jest problem - my chcemy mieć meble tylko na tej ściance od wiatrołapu i pod oknami ... i dylemat: co postawić pod oknem: kuchenkę czy lodówkę (stałaby zaraz za wykuszem, ale przysłoni światło na stół, który ma być pod scianą do spiżarni) .....
    a na wyspę na pewno nie znajdziecie miejsca .... no, cóż okazuje się, że Diuna ma jakieś słabe strony

  6. #806

    Domyślnie

    a kotłownię wydzieliliśmy w garażu (jest na któreś fotce w albumie) - i dzięki temu mamy wielką łazienkę na dole (ale też bez okna, bo planujemy tam kiedyś postawić saunę)
    a tak przy okazji - macie namiary na jakiegoś fajnego (i taniego) producenta drzwi zewnętrznych ??? bo okazuje się, że znalezienie niedrogich, dobrych i ładnie wyglądających drzwi pasujących do zaprojektowanego otworu o szerokości 110 cm nie jest łatwe

  7. #807

    Domyślnie W sprawie kuchni

    Witajcie.
    My rozwiązaliśmy kuchnię tak:
    - przenieśliśmy drzwi od spiżarni na drugą stronę, pod okna,
    - powstal zaułek, w ktorym jest miejsce na narożny zlew, obok niego elekryczną kuchnię na ściance graniczącej z salonem (trzeba nieco zmniejszyć otwór przejściowy do salonu),
    - myślę, że zmieści się jeszcze zmywarka i powstanie niewielki blacik roboczy (dla mnie wystarczający, bo robię wszystko przy stole), ale, jak słusznie zauważył Keegan, dla niektórych może być za krótki,
    - scianę sąsiadującą z wiatrołapem architekt przesunął tak, by w powstałej wnęce zmieściała się wymiarowa , wysoka zabudowa kuchenna z lodowką i piekarnikiem. Zlicowana z zaułkiem przy oknie,
    - przy wykuszu okiennym będzie maly okrągły stół, bo nie wyobrażam sobie kuchni bez stołu i możliwości wypicia kawki właśnie w przytulnej kuchni, nie chciałabym też z byle śniadaniem latać do salonu.

  8. #808
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie




    u nas kuchnia wstępnie będzie się prezentowała tak:
    Mało obeznana jestem w programach komp więc nie do końca wyszło idealnie
    Wejście z salonu ma 140cm
    brak wykuszu w którym będzie okrągły stół - reszta w naszym dzienniku

  9. #809
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    KIDU - to co opisujesz "łączymy kotlownie z ta lazienka, ktora jest dostepna wylacznie z pokoju na dole. A kotlownia bedzie w czesci magazynkowej garazu - w Diunie II komin jest rozwiazany lepiej bo jest od razu w garazu, a nie jak w Diunie III w czesci mieszkalnej. I poprzez to rozwiazanie bedziemy mieli okno w lazience" wygląda niemalże jak u nas. Chociaż jeszcze nie widizałam jak jest w DIUNIE II.
    Kuchnia też przysparza mi troch kłopotów z ustawieniem. Ja spiżarkę zwężyłam do 80 cm ( taką mam teraz i wiem, że mi wystarczy) i drzwi do niej przesunęłam na środek, zyskując w ten sposób kąt na lodówkę przy scianie do salonu. Mam też w zamyśle zrobić dwa otwory do salonu, rozdzielone ścianą 70 cm. Kuchnia nabierze w ten sposób symetrii, dzięki przsuniętej ściance spiżarki i podwójnym otworom drzwiowym. Pod oknem w wykuszu aż się prosi stół owalny z tapicerowanym siedziskiem pod oknem. Na kuchenkę, zmywarkę i zlewozmywak zostanie mi ściana od wiatrołapu.

  10. #810

    Domyślnie

    Ja całe życie mieszkałam w domach z łazienkami bez okien, więc teraz kiedy w końcu mam okazję mieć okno w łazience nigdy z tego nie zrezygnuję. Łazienka na parterze jest maleńka i postanowiliśmy ją powiększyć kosztem pomieszczenia gospodarczego nr 8 i ściankę działową przesunąć tak aby można było wstawić szafę dostępną od holu i bardzo potrzebną na ubrania wierzchnie. Wtedy nie musimy rezygnować z toalety przy wykuszu raczej bardzo potrzebnej dla gości( jestem bałaganiarą i sporo pracuję,więc przed jakąś imprezką największy problem to sprzątnięcie tzw burdlu). Kotłownię mamy zamiar umieścić w pomieszczeniu za garażem, który chcemy poszerzyć co architekt poparł. Nad górą i kuchnią jeszcze się zastanawiamy. Sypialnię planujemy umieścić w pomieszczeniu nad garażem i w pomieszceniu obok należącego do pomieszczenia 2/5 i części sypialni chcielibyśmy zrobić garderobę. 2 dni temu byłam u znajomej, która ma taką dużą garderobę i chociaż wcześniej nie planowałam tego rozwiązania to teraz jestem na to bardzo napalona. Lazienkę na górze umieścimy w pomieszczeniu 2/5, a na miejscu łazienki planowej chyba będzie pralnio-suszarnia .Kuchnia jest jak narazie bardzo mglista. Mam nadzieję, że dalsza lektura waszych wypowiedzi natchnie nas pozytywnie.

  11. #811

    Domyślnie

    Mariola6, ciekawy pomysl z ta Twoja sciana na srodku kuchni.
    Glowac, a tego Twojego projektu kuchni to nie potrafie zrozumiec Musisz ten wykusz wstawic, moze bedzie mi latwiej. No i nie wiem co to za drzwi na dolnym projekcie.

    Agaa100, Z tego co widze na Waszej Diunie II zamontowalisci wszystkie okna dachowe (10 sztuk, 4 podwojne)? Ja od soboty siedze nad cennikami 3 producentow i jestem troche w szoku - ceny wysokie. To Wasze podwojne Roto z kolnierzami wg cennika (bez rabatow) - 2900 PLN brutto. Cena pojedynczego okna z kolnierzem "tylko" 1400 PLN.
    Czy radzisz montowac te wszystkie podwojne okna? Jak to wyglada teraz z Waszej perspektywy? Czy z pojedynczymi bedzie duzo gorzej, ciemniej?

    Jak przegladam cennik Roto to zastanawiam sie ew. nad zastapieniem podwojnych okien - 2 x 78*140 jednym duzym oknem o rozmiarze 114*140. Cenowo wychodzi to duzo korzystniej niz podwojne bo "jedynie" 1700 PLN. Problemem pozostaje jedynie zwiekszenie odleglosci pomiedzy krokwiami. I nie wiem czy na taka zmiane wystarczy jedynie zgoda kierownika budowy.

  12. #812

    Domyślnie

    KIDU my jesteśmy zadowoleni z tego, że kupiliśmy te wszystkie okna - poddasze jest dzięki temu jasne (zrezygnowaliśmy jedynie z okna w niższej części pokoju nr 5 - bo tam ma być garderoba). W sumie można się zastanawiać nad zmniejszeniem liczby okien w łazience - myślę, że przy jednym będzie wystarczająco jasno. A w pokojach .... nie wiem, czy dobrym pomysłem będzie redukcja liczby okien, wydaje mi się, że może być ciemnawo - to są jednak duże pokoiki (no, może średnie ))), zwykłe okienko jest małe i nie doświetli całości pomieszczenia - ja bym nie dawała po jednym (ale zapytaj tych, co zredukowali - kris100 ?). Pewnym rozwiązaniem może być założenie jednego większego okna dachowego - nad tym można się zastanawiać...
    a co do marki okien - my wybraliśmy roto ze względu na ich specyfikę - nie wchodzą do pokoju przy otwarciu, ale może inne są tańsze ? Jak się obecnie kształtują ceny roto w stosunku do okien velux czy fakro ???
    Wiem, że to spory wydatek - my daliśmy na to wszystko 10.000 zł (rok temu)
    a co do kuchni - nam też się podoba pomysł przesunięcia drzwi od spiżarni .... może wtedy udało by się nam postawić stół w wykuszu - tak jak mi się marzyło ...
    może wykorzystamy to, co jeszcze kilka dni temu wydawało się nam katastrofą .... wyobraźcie sobie, że te ostatnie wichury (spotęgowane położeniem działki na wzniesieniu - tu ciągle wieje ...) potrafiły zburzyć barykadę pustaków w oknach i .... doszło do naruszenia ścianki działowej między kuchnią i salonem - ten kilkudniowy wiatr doprowadził do tego, że ... ta ścianka się zawaliła !!! wyobrażacie to sobie !!!! Miała prawo - bo strasznie w nią dmuchało, a przecież ściana działowa nie jest zakotwiczona, trzyma się jedynie na wbitych w ścianę główną prętach .... Tak więc jak padła ta ścianka od salonu, to naruszyła też część od spiżarni i wszystko jest do poprawy .... Tak więc może wejście do spiżarni bliżej okna ????
    Podobno nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło .....

  13. #813

    Domyślnie

    aga100, firmy okien dachowych maja cenniki dosyc skaplikowane - szczegolnie wg mnie Velux i Fakro. Ceny tego, praktycznie, samego okna roznia sie o ok. 40% - jedyna roznica miedzy tanszym a drozszym jest taka ze tansze jest jednokrotnie lakierowane (drozsze dwukrotna warstwa) oraz tansze ma niby gorsza wentylacje (mniej nawiewu w m3 na godzine). Wszystko sa to wg mnie bajery marketingowe.
    Roto nie ma takiego podzialu.
    Smieszne w przypadku tych trzech firm jest to ze strasznie promuja okna, ktore sa najdrozsze - chyba te ktore Wy macie - nie wchodzace na pokoj. Co prawda moze sa one najbardziej wygodne, ale z moich obserwacji najpopularniejsze w Polsce sa te z osia obrotu w polowie okna - moze przez to ze sa najtansze.

    aga100, a jaka jest Wasza opinia o sciance kolankowej na standardowej wysokosci? Chyba taka macie? Nie warto bylo jej podniesc o 24-48 cm? Czy pokoje nie robia wrazenia malych, niskich, bardzo skosnych, nieustawnych?
    U Was chyba jeszcze dojdzie wylewka wiec poziom pojdzie dodatkowo troche do gory, no i dojdzie scianka laczaca dach z podloga - wiec troche miejsca jeszcze ucieknie.
    Ja nie widzialem Diuny ze standardowa scianka kolankowa na zywo wiec nie wiem jak wyglada gora. Widzialem Diune Radovana ze scainka podniesiona o 48 cm. Wyglada bardzo dobrze. Pokoje przestronne, bryla nie stracila na uroku.
    Pytam bo na 90% jestem zdecydowany na podniesienie. Zostalo mi jednak jeszcze ok 3 tygodnie na ostateczna decyzje - do tego czasu stropy powinny byc wylane.

  14. #814
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    kidu nie obawiasz się budować w "zimę" - mrozy mogą nadejść jescze?

  15. #815

    Domyślnie

    KIDU nie jest tak źle z tymi ściankami kolankowymi w części garażowej, w głównej faktycznie są bardzo nisko (ale jak dojdzie ścianka będzie ok, i tak trzeba zabudować skosy); w części garażowej nie będziemy tworzyć dodatkowej ścianki - zostaje tak jak jest (mam pomysł na zagospodarowanie tak niskich przestrzeni), więc pokój nie zmniejszy się. Ale powiem szczerze, że gdybyśmy mieli budować jeszcze raz, to pewnie z 1-2 pustakami wyżej, mimo wszystko....

  16. #816
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    Kidu
    ta dziura to wykusz...
    a te drzwi po 2 stronie to wejście do kuchni od strony salonu.

  17. #817
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    co robiliście z podciągami między salonem a korytarzem i przy różnicy poziomów - tam gdzie są schody i klatka schodowa?
    tak jak w projekcie, czy dawaliście belkę stalową?
    my raczej wejdziemy w belkę - wychodzi z sufitu tylko 2-3 cm...
    ale koszt znaczny.

    Co myślicie o tych cenach?

    To kwoty do zapłacenia, robi nam ta sama ekipa, która buduje stan otwarty.
    Miejsce budowy Warszawa.
    Sama robocizna:

    1) sztukateria do zrobienia - 25 zł mb - paski 2cm/15 cm przy otworach okiennych
    2) ocieplenie 50 zł m2, glify -40 %
    3) tynk z ostatnią warstwą kwarcu - 20 zł m2
    4) podbitka - 110 zł mb z materiałem - ja tylko kupuję lakier, bejcę, itd,
    5) podbitka - 40 zł mb - sama robocizna
    6) posadzka - 17 zł m2 ( z jedną warstwą styropianu - każda kolejna + 1pln, folia, siatka)
    7) zabudowa poddasza (ocieplenie 2 warstwy, folia i g/k) - 50 zł m2
    ułożenie kostki granitowej z przygotowaniem podłoża - 50 zł m2

    co o tym myślicie?
    ta podbitka - z materiałem - BARDZO DROGA - tak mi się wydaje...

  18. #818

    Domyślnie

    jesssu jak ja kocham swojego meza.wszystko bedzie robic sam.z moja mala pomoca
    nie doradze bo nie znam sie na cenach.

  19. #819
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    jak tak dalej będzie szło, to zabudowe poddasza sam zrobię...

  20. #820

    Domyślnie

    w jakim celu w kominie w salonie sa 3 kanaly wentylacyjne?

    aga100, czy robiliscie kominy Schiedla tak jak sugeruje projekt? Ja bede murowal i wstawial rure kwasowke. Wyjdzie chyba 50% taniej niz Schiedel.

Strona 41 z 171

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony