dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 171
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 3403
  1. #941
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    PARAM PARAM
    startujemy od poniedziałku!!!!

  2. #942

    Domyślnie

    Wreszcie się doczekaliście !!! zatem juz niedługo będziemy oglądać fotki Waszej diuny Trzymamy kciuki !!!

  3. #943
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No, Glowac nareszcie. Chyba wiesz o Diunie wszystko. Powodzenia.

  4. #944

    Domyślnie

    grartulacje Glowac ja czekam na wyłączenie gruntu z produkcji rolnej....potem na pozwolenie i od lipca wchodzą budowlńcy...mam nadzieję że wszystko pójdzie zgodnie z planem

    czy wszyscy podnosiliście ścianę kolankową, jak tak to do jakiej wysokości?
    Ola

  5. #945

    Domyślnie

    my nie podnosiliśmy ściany kolankowej - zrobię w najbliższym czasie fotki, to zobaczycie jak to dokładnie wygląda

  6. #946

    Domyślnie

    agaa100 będę wdzieczna za fotki ale z wnetrza domu
    Ola

  7. #947
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    dziś zdjęliśmy humus - więc chyba wystartowaliśmy!
    dzięki!

  8. #948
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cześć,
    zauważyłam, że ostatnio forum nasze stało się forum kobiet. Gdzie ci mężczyźni !!!!!!!!!!!
    Jeżeli chodzi o ściankę kolankową to my też nie podnosimy. Wczoraj u nas zaczęli układać strop. Na Diunę mix dostałam wycenę na dachówkę z firmy BOGEN kolor brylant miedź lub brylant rubin:
    -dachówki: 22.467,-
    -akcesoria dachowe: 4.805,-
    -rynny stare złoto plastik - 2471,
    Mam też wycenę z firmy MEJER Holsen -dachówka podwójna TANDEM/ INNOVO SUMATRA LUB WINNA CZERWIŃ:
    -dachówka: 24.408,-
    pozostały asortyment jak wyżej.
    Czekam na jeszcze jedną wycenę z ROBENA, RUP CERAMIKI.


    http://mariola6.fotosik.pl/albumy/274848.html

    Cyz ktos moze zna firme od okien Avante

  9. #949

    Domyślnie

    Ja bede podnosil scianke kolankowa o 2 szt. Porothermu czyli o 48 cm. Trzpienie ze stropu juz wyprowadzone (te dodadkowe na wyzszej czesci) ale czekamy jeszcze na zmiany architekta w projekcie bo bedziemy skladali projekt zastepczy.

  10. #950

    Domyślnie

    Mariola6, jaki wynegocjowalas rabat na dachowki Meyer-Holsena? Po jakim kursie chca Ci przeliczyc EUR na złotówki?

  11. #951

    Domyślnie

    nie w moim stylu ten projekt ale w srodku chyba dosc funkcjonalny??????

  12. #952
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    KIDU - przygotowali mi gotową ofertę, nie wnikałam w szczególy przeliczenia. Ale raczej nie wybiorę tej dachówki i nie dlatego, że jest najdroższa ale nie przypadły mi do gustu kolory.

  13. #953

    Domyślnie

    hej a jakie robicie ogrzewanie w waszych domkach? i czy robicie jakąś podłogówkę i gdzie ?? pozdrawiam
    Ola

  14. #954

    Domyślnie

    agaa czekamy na fotki z wewnatrz
    u nas piec na ekogroszek lub mial.kotlownia obok pom.gosp. z tego wzgledu wlasnie.
    ogrzewanie podlogowe lazienki + hall+kuchnia i moze wiatrolap.moze bo musimy sie poradzic.
    za 4 tygodnie lecimy do polski.bosko

  15. #955

    Domyślnie

    Będą fotki, będą .... może już jutro ...
    u nas piec na ekogroszek, do tego kominek z płaszczem wodnym, podłogówka na hollu (parter i piętro), kuchnia, obie łazienki, a wiatrołapie robimy podłogówkę i maly kaloryfer

  16. #956
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    Aga u nas będzie piec gazowy i podłogówka wodna:
    w2 łazienkach, w pralni, w holu, przedpokoju na parterze, całej kuchni
    wyszło nam tego ok.60m2.

  17. #957

    Domyślnie wycena diuny mix

    Wczoraj dostałem wycenę stanu surowego z dachówką diuny mix - materiały + robocizna. W kosztach jest kier budowy, nie ma natomiast kosztów wykonania przyłączy wod-kan, elektrycznego, gazowego. Całość wyceniona na 247.330 w tym
    1. Urządzenie placu budowy - 0
    2. Roboty ziemne i wykonanie ław fundamentowych - 29.000
    3. Wykonanie ścian fundamentowych i izolacji pionowych (bloczek betonowy Leier) - 28.300
    4. Wykonanie poziomów kanalizacyjnych oraz podłoży pod posadzki 14.260
    5. Wykonanie ścianek konstrukcyjnych parteru (ścianka konstrukcyjna wykonana z bloczka keramzytowego LEIER gr. 25 cm, ściana konstrukcyjna wewnętrzna wykonana z bloczka silka), wykonanie nadproży - 31.200
    6. Wykonanie stropu nad parterem (gęstożebrowy LEIER), schodów wejściowych, podciągów żelbetowych - 39.400
    7. Wykonanie ścian konstrukcyjnych poddasza, kominów wentylacyjnych, spalinowych, dymowych - 29.500
    8. Wykonanie więźby dachowej, folia, łaty, kontrłaty, taśma stalowa 3mmx50mm oraz obicie deskami części okapowych dachu gr. 1 cala - 28.600
    9. Wykonanie pokrycia dachu (dachówka ceramiczna z obróbkami blacharskimi Roben kolor miedź angabowana) wraz z obmurowaniem cegłą klinkierową powyżej połaci dachu (systemu kominowego LEIER) oraz rynnami zakończonymi rzygaczami, ławami kominiarskimi, stopniami kominiarskimi, oknami połaciowymi 37.370
    10. Wykonanie ścianek działowych 9.700
    Firma daje gwarancję na okres 2 lat. Firma na wszystkie dostarczone materiały budowlane dostarcza certyfikaty i aprobaty techniczne.
    Wycena z dnia 14.03.2008 r. Firma gwarantuje cenę zawartą w umowie. Podpisując umowę firma dokonuje zakupu wszystkich materiałów. To tak dla Waszej wiadomości. Jeśli chcielibyście podzielić się uwagami, będę wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich z ośnieżonego Olsztyna.

  18. #958

    Domyślnie

    henrykv wg mnie to bardzo wysoki koszt postawienia stanu surowego otwartego
    u mnie robocizna = 35 tys za postawienie murów
    21 tys za dach
    plus materiały YTONG na cały dom 23 tys, drewno na dach około 8tys
    bloczki fundamentowe + klej + dachówka i cały osprzęt + cegła silikatowa + kominy + okna dachowe (4szt) + strop teriva = 43,5 tys
    oczywiście całkowity koszt poznamy dopiero po postawieniu [/b]
    Ola

  19. #959

    Domyślnie

    dzięki oluniaw. Nam się również tak wydaje

  20. #960
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam,
    ja płacę firmie za wykonany etap budowy i tak na dziś koszty poniesione bez działki i uzbrojenia, czyli faktycznie poniesone koszty na budynek to 73.600. Stan zobaczcie na fotosiku. Dodatkowo mam otwartą fakturę w hurtowni budowlanej na nadproża, belki żelbetowe do stropu Teriva, cegłę oraz robocizna - ok. 10-15 tys zł, czyli łącznie max 88.600 zł. Do tego dojdzie robozcina za prace murarskie na poddaszu ( 8 tys) + koszt dachu robocizna i materiały: wycenę na dachówkę + orynnowanie + dodatki do dachu to. ok. 32.000 tys. Do tego drewno na dach ok. 10 tys. + robocizna dach 23 tys. Cegła klinkierowa + okna dachowe - liczę ok. 8 tys.
    Reasumując liczę na ok. 169.600 PLN, chciaż nie wiem czy czegoś nie pominęłam. Czy ktoś ma inne spostrzeżenia?

    http://mariola6.fotosik.pl/albumy/274848.html

Strona 48 z 171

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony