dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 171
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 3403
  1. #1041
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marttom

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witamy serdecznie wszystkich Diunowiczów!Od niedawna jesteśmy posiadaczami projektu DIUNAIII, bardzo chcielibyśmy zobaczyć ten domek na żywo, aby wprowadzić ewentualne zmiany w projekcie.prosimy o kontakt osoby, które wybudowały lub są w trakcie budowy diuny, ze szczecina i okolic.pozdrawiamy Martyna i Tomek

  2. #1042

    Domyślnie

    maxim_m, na parterze z tej wyzszej czesci bedzie tylko jeden schodek w dol wiec nie bedzie przeszkadzal. U nas beda drzwi z garazu prosto na czesc mieszkalna (czego sie troche obawiamy). Moze byc kolizja drzwi bo lazienkowe beda otwieraly sie na te garazowe, a garazowe beda otwieraly sie pod schody.

    BeaWroc, to wejscie ma w projekcie 1,22m - jest na prawde szerokie. To pomieszczenie ma ok 2,5m*3,5m wiec nie jest male. My myslelismy aby wstawic tam nasze lozko, ale raczej zrezygnujemy z tego pomyslu bo zrobilo by sie chyba ciasno. Wg. mnie ten pokoj jest super dla dziecka - szczegolnie chyba dla chlopaka.

  3. #1043

    Domyślnie

    kilka fotek z wnętrza naszej diuny:

    widok na holl przy schodach





    schodki na górze (do częsci sypialnej)



    my w tej niższej części podwójnego pokoju (na poddaszu) robimy garderobę z wejściem od korytarza



    a nasza kuchnia ma teraz wejście do spiżarni od strony okna - dzięki temu w wykuszu zmieści się stół

  4. #1044
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BeaWroc
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    1.134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    210

    Domyślnie

    KIDU dzięki, jestem już spokojniejsza, mam 3 chłopaków więc jakoś musze ich rozdysponowac po poddaszu.


    agaa100, KIDU i Radovan zazdroszczę Wam, jak ja bym chciała mieć chociaz połowę z tego co Wy,
    Przede mną lata świetlne , ja dopiero mam dostac mapkę do projektowania, a zanim dostane pozwolenie to chyba snieg spadnie, ta nasza biurokaracja ma na celu chyba skutecznie zniechęcić

  5. #1045

    Domyślnie

    dzieki za fajne ( techniczne) fotki. kidu , czyli bedziemy miec podobnie , ja tez mniej wiecej tak zrobie. łazienka bedzie obnizona o jeden bloczek od salonu.
    patrząc na twoje aga fotki z tej częsci korytarza , wnioskuje ze masz łazienke wyrównaną z salonem , ale wejscie do łazienki masz obniżone , czemu tak ? chyba ze cos zle odczytałem z tych zdjęć .. . u góry pomysł z drzwiami do garderoby z korytarza , godny zastanowienia. nie widac tylko wejscia do pokoju nad garażem ??? nie ma go ..?..

    pozdrawiam

  6. #1046

    Domyślnie

    maxim_m buduję diunę II, a więc nad garażem mam dwa pokoje, są one nieco cofnięte w korytarz, stad nie widac ich na fotce
    a co do łazienki i schodów: łazienke tworzą połączone pomieszczenia 7 i 8, wejście od korytarza, łazienka jest na poziomie o 1 stopien niżej niż salon (powinny być w sumie 2 stopnie) ale ze względu na to, żeby zmiesciły się nam schody spocznikowe, trzeba było podnieść część korytarzową przy schodach o 1 stopień - tak więc ta część ma wysokośc około 2,30m)
    nie za bardzo namieszałam ??? wiele o tym pisaliśmy jakiś czasu temu na forum (chyba że to było w wiadomościach prywatnych ... nie pamiętam)

  7. #1047
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cześć wszystkim Diunkowiczom.
    Gratuluję wyboru projektu i startu. Ja rok temu też zazdrościałam tym, którym udało się zacząć. Ja jestem teraz na etapie, który spróbuję pokazać na poniższych zdjęciach


  8. #1048
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie





    I mamy już wodę w garażu. dzisiaj byla próba szczelności - 16.04.2008r.


  9. #1049
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BeaWroc
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    1.134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    210

    Domyślnie

    Mariola6 czy mogłabym wraz z moim małżonkiem odwiedzić Waszą budowę, mam w planie troche zmian ale nie wiem czy będa one korzystne.
    Nie zajmiemy duzo czasu, jeżeli nie to zrozumiem .
    Pozdrawiam

  10. #1050

    Domyślnie

    agaa100 i maxim_m a dlaczego obniżacie o ten jeden stopień łazienkę od całej reszty?? czy dlatego żeby zlikwidować schodki w garażu?
    Ola

  11. #1051

    Domyślnie

    AGA czyli wszystko jasne. zdjecia nie oddają realnego wyglądu , a nawet czasami wprowadzają w błąd. ale juz wiem o co chodzi.

    pozdrawiam

    ps. ola według projektu łazienka na dole jest obiżona o jakies 36 cm. od poziomu salonu, poniewarz ta częsc domu jest ogólnie niższa. problem jest taki ze schody które maja powstac w tym miejscu kolidują z drzwiami jakie maja tam byc. wiec niektórzy wyrównują te poziomy , a niektórzy obniżaja tylko o jeden bloczek. tak w skrócie.

  12. #1052

    Domyślnie

    A także: przy zmianie schodów wykręconych na schody ze spocznikiem, podniesienie poziomu pozwala zlikwidować 1 stopień

  13. #1053

    Domyślnie

    dziękuję za odpowiedź

    Radovan, a co będziesz kładł na dachu? (tak z ciekawości )
    Ola

  14. #1054

    Domyślnie

    Euronit - ESKA brąz. Już niedługo (mam nadzieję...)

  15. #1055

    Domyślnie

    u nas juz prawie cala dachowka lezy.
    Wyszla jednak mala komplikacja. Na krotkim odcinku pomiedzy lewym bokiem dachu a tym krotkim odcinkiem dochodzacym do balkonika nie dalo sie ulozyc dachowki (na tak malej odleglosci jest mala mozliwosc manipulacji odleglosciami). Gdy sie ja maksymalnie sciasnialo lub maksymalnie rozszerzalo ciagle brakowalo kilku centymetrow aby ulozyc dachowke szczytowa (to taka boczna). Dociecie dachowki nie bylo mozliwe
    Musielismy wyciac kawalek krokwi przy balkoniku wychodzacej poza budynek (ale na szczescie tam akurat sa 2 zlaczone krokwie wiec nie bylo takiego wielkiego problemu). Ale poprzez to bedziemu mieli niesymetryczne balkoniki - od frontu lewa czesc bedzie o 8 cm szersza od prawej. Ale wczoraj zostalo to zrobione i roznicy w ogole nie widac.
    Problem zasadniczo byl w tym ze my mamy dosyc duze dachowki - 8,5 szt na m2 oraz przede wszystkim to ze dekarz nie wymierzyl przed kladzeniem dachowek odleglosci. Gdyby to zrobil mogl by przesunac cale krokwie po lewej stronie domu.

    Moi fachowcy powiedzieli ze gdybym mial dachowki cementowe to bylby wiekszy problem bo dachowki cementowe nie maja pola manewru tak jak ceramiczne, wiec nie mozna przesuwac takiej dachowki.
    Pamietajcie wiec aby ciesla znal wymiary dachowek lub dekarz przed kladzeniem wszystko sobie dokladnie wymierzyl.

    No i zaskoczylem sie jeszcze tym ze w lewym gornym rogu budynku (tam gdzie jest okno rogowe budynku) nie ma rury spustowej z rynny tylko sa lancuchy wychodzace z rynny. Dekarz musial to przerabiac.

  16. #1056
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BeaWroc
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    1.134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    210

    Domyślnie

    mam wielka prosbe do budowniczych weteranów, powiedzcie ile stali trzeba na zbrojenie, chciałabym się zorientować mniej więcej ile mnie to wyniesie
    Pozdrawiam

  17. #1057
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BeaWroc
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    1.134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    210

    Domyślnie

    zapomniałam podać że o DIUME MIx chodzi, przepraszam

  18. #1058

    Domyślnie

    BeaWroc, nie pamiętam ile było stali, ale wydaliśmy 8400 zł na fundamenty i stropy. W tym są pręty, drut wiązałkowy, śruby do mocowania belek, wkręty do szalunków, gwoździe itp. Oczywiście budujemy Diunę Mix.

  19. #1059
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    BeaWroc - zajrzałam do faktur:

    pręty zbrojeniowe żebrowane fi 12 - 0,36 tony= 881 zł,
    walcówka okrągła fi 6 - 0,066 tony=170,73 zł

    To są ilości z fundamentów.
    dodatkowo na kanał w garażu - fi 12 -0,24 tony 552 zł.

    http://mariola6.fotosik.pl/albumy/274848.html

  20. #1060
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BeaWroc
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    1.134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    210

    Domyślnie

    KEEGAN i Mariola6 dzięki wielkie za info
    teraz moge zaplanować na co mnie stać, chciałam kupic całą stal od razu, bo te ceny tak windują, że szok
    Dzisiaj dzwoniła do Centrostalu i tam kupię , bo mają najtanszą stal z tych najdroższych

Strona 53 z 171

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony