dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 171
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 3403
  1. #1161

    Domyślnie

    mam pytanko do Was , jakie okna dachowe stosowaliscie ? tak jak w projekcie ? 78x140 czy moze ktos z Was dał mniejsze 78x116 ? bo zastanawiam sie czy takie duze są potzrebne.

  2. #1162

    Domyślnie

    witam
    według mnie takie duże okna są potrzebne, nie oszczędzajcie na doświetleniu poddasza, bo zysk na tym niewielki, a potem pokoje będą po prostu za ciemne... Ale decyzja należy do Was

  3. #1163
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    Maxim my w sumie zostawiliśy 5 okien dachowych - w projekcie było ich chyba 8.
    Jedynie z pralni będzie 78/114 reszta to 78/140.
    Tak jak Aga uważam, że warto doświetlić poddasze - szczególnie w naszym przypadku - dom będzie stał w cieniu brzóz.

  4. #1164

    Domyślnie

    tzn. ja wyszedłem z tego założenia , ze w sypialni nad garazem bedą 2 okna w scianie 2 w dachu , u dzieci okno + drzwi i po jednym dachowym wiec powinno wystarczyc. okno o 20cm miejsze nie bedzie takiej róznicy , a prawie 300 zl. mniej to nie mało. u mnie bedzie 6 dachowych wiec to jest 1800 zl. ...
    no i nie zapominajmy ze w lecie to bedzie odgrywało role ... temperatura... w moim przypadku czarny dach , to dopiero bedzie grzało.

  5. #1165
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    u nas też dach - w kolorze łupka - będzie ciepło

    My np w pokojach dzieci nie planujemy okien dachowych - wygląda na to, że w twoim przypadku warto zmniejszyć te okna - 140cm to jest naprawdę dużo

  6. #1166

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxim_m
    u dzieci okno + drzwi i po jednym dachowym
    my równiez nie robimy okien dachowych w tych pokojach i chyba nie ma ich równiez w planie Diuny II, robisz je dodatkowo?
    http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200610211756.png


    If you want to be happy..... be...

  7. #1167

    Domyślnie

    witam
    my w pokoju nad garażem z zlikwidowaliśmy okna po stronie garderoby i jedno po przeciwnej stronie, bo będą tam drzwo balkonowe 200x200, zlikwidowaliśmy też okno nad klatką schodową, w pokojach dzieci też nie będzie dachowych okien i wyszło z tych wszystkich zmian że mamy 2 łazienkowe i 2 normalne, ale u nas w projekcie były okna 160cm więc zmniejszyliśmy na 140
    Ola

  8. #1168

    Domyślnie

    a ja mam pytanko dotyczące kuchni, co planujecie zrobić w wykuszu, czy myśleliście już o tym??
    Ola

  9. #1169
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    u nas będzie owalny stół z krzesłami

  10. #1170

    Domyślnie

    u nas też będzie stał stół z krzesełkami (taki mały), a udało nam się to zrobić dzięki zmianie położenia drzwi od spiżarni (są przy wykuszu)

  11. #1171
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    Fajnie by wyglądało zabudowanie tego wykuszu szafkami - niestety będzie to bardzo droga impreza
    Kiedyś taką koncepcję wkleił ktoś na wątku:
    http://forum.muratordom.pl/kuchnia-z...em,t104501.htm

  12. #1172

    Domyślnie

    dzięki głowac ja w sumie wlaśnei myślałam nad szafkami, ale nie w takiej zabudowie że blat jest prosty,tylko załamywany tak jak okno, stół raczej w jadalni postawię, muszę poszperać w muratorze
    Ola

  13. #1173
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    Olunia my duży rodzinny stół także wstawimy do jadalni - ale z doświadczenia wiem, że poranne śniadania, kawa itp - wszystko odbywa się w kuchni - przynajmniej u nas.
    Dlatego właśnie w wykuszu planujemy taki 4 osobowy śniadaniowy stół

  14. #1174

    Domyślnie

    kupilem z lasu 26.33 m3 drewna po około 300 zł za m3 (ładne grube bale) odliczam 40 % na straty zostaje 15,7 m3 . Na wiezbe idzie 10 m3 wiec zostaje 5,7 m3. Mysle zrobic z tgo deski na podłoge o grubości 40 mm , powinno wyjsc 142 m2. Cały ten interes kosztowac mnie bedzie 11600 zł. To chyba dobry wynik ??

  15. #1175

    Domyślnie

    dobra cena.my mielismy z lasu 24 kubiki.wyszlo nam 9000 zl.
    u nas juz dach nad czescia garazowa jest.tzn krokwie.zdjecia mam nadzieje ze wkleje po weekendzie.zycze owocnych prac i pozdrawiam

  16. #1176

    Domyślnie

    Dzis kupilem porotherm 25 P + W na diune II w cenie 7,20 zł brutto. Kupilem 2340 sztuk jak zabraknie dokupie. 21 czerwca wyleją fundamenty.

  17. #1177

    Domyślnie

    aga1401 kupiliscie 24 kubiki , poszatkoali wam z tego wiezbe i jeszcze na cos poszło, czy całość poszła na wiezbe ??

  18. #1178

    Domyślnie

    Jeszcze prosba do tych ktorzy położyli strop terriva I w diunie II, czy mogli byscie sprawdzic ile wyszedł wam zakup tego stropu ? Chcem spawdzic czy producent nie chce za bardzo przyciac na mnie.

  19. #1179

    Domyślnie

    z 24 kubikow trudo mi powiedziec ile poszlo na wiezbe.gosciu co przecieral mowil ze sama wywiazka + te zmiany domusa to bardzo duzo drzewa.wcale nie 10 kubikow.
    my mamy wywiazke i baaaardzo duzo drzewa z odpadow.bedzie na palenie,na podbitke,na szopke, pergole i wiele innych rzeczy.opylalo sie.

  20. #1180

    Domyślnie

    chcialam zapytac czy pamieta ktos jaka jest roznica miedzy murlata nad wyzsza a nizsza czescia.maz robi teraz dach i wyszlo mu 13 cm roznicy nad wyzsza czescia.nie wychodzi wtedy ten sam kat dachu.i nie zgadza sie z projektem.podnieslismy o 1 bloczek porothermu na obu czesciach.

Strona 59 z 171

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony