dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 62 z 171
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.240 z 3403
  1. #1221

    Domyślnie

    my teraz deskujemy dach.a juz myslalam ze wydatki sie skoncza na ten moment.a tu kolejne 5000 tys.
    ale maz ciesla mysle ze wie co robi.
    koncza juz kominy.jestem ciekawa jaki kolor klinkieru wybrali.podobno ladny.

  2. #1222

    Domyślnie

    witam, dawno mnie tu nie było, ja sie urlopuję a tu tyle się dzieje Ula i Marcin u mnie murasz powiedzial za stan surowy 35 tys a za dach 25 tys i to sama robocizna a są to okolice wrocławia
    Ola

  3. #1223
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dareek83

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam forumowiczów właśnie tak sobie przeglądałem projekty wnętrz i akurat wpadłem na te oto forum dotyczące projektu Diuna I II III Mix. No to super że dowiem się czegoś więcej o moim projekcie. Ja w raz z narzeczoną zaczęliśmy budowę, gdzieś tak pod koniec maja 25-26.2008i wybraliśmy za nasze gniazdko projekt Diuna III, mam nadzieję, że był to trafny wybór, już nie ma odwrotu......
    Mam nadzieję, że jeśli będę miał jakieś pytania to podzielicie się ze mną waszą wiedzą dotyczącą budowy.

  4. #1224
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dareek83

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ulo i Marcinie w okolicach Torunia za postawienie w stanie surowym domu, czyli z dachem, ale bez okien i dachówki robocizna wyniesie mnie około 35 tyś - 37 tyś.
    te dwa tysiące różnicy to w zależności jaki chcemy mieć strop, jeśli terive a raczej tak będzie to 37 tyś. Dom w tym stanie ma być max postawiony w 2,5 do 3 miesięcy, przy czym mam pięciu robotników. Nie wiem jak u was będzie wyglądała sprawa z mediami, ale ja wydałem około 8 tyś. W robociznę nie wliczałem geodety i koparki około 1 500 zł. No i MATERIAŁY, nie wiem jak u was klarują się ceny: ja na dzień dzisiejszy wydałem na materiały około 55 tyś. Mam taką nadzieję, że na stan surowy bez okien z dachem(na razie tylko papa) zmieszczę się w granicy 120 tyś. A co dalej to sie zobaczy.....

  5. #1225
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sisi71

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam wszystkich , jestem zainteresowana kupnem projektu Diuna II lub Diuna II zm1 tylko zastanawiam się który projekt lepszy ,bo wydaje mi się ,że Diuna II zm1 ma już uwzględnione wszystkie zmiany o których pisaliście. Czy ktoś buduje Diune II w Poznaniu lub okolicach bo bardzo chętnie zobaczyła bym ją w realu .

  6. #1226

    Domyślnie

    sisi71 my 15 lipca zaczynamy bodować Diuna II zm1 w Oleśnicy tj okolice wrocławia
    Ola

  7. #1227
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sisi71

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Zadowolona jesteś z projektu czy jeszcze wprowadzałaś jakieś zmiany ? Mi Diuna strasznie się podoba tylko muszę męża przekonac do tego projektu .Czy w Diunie IIzm1 też jest taka różnica poziomów na dole.Za tydzień jestem umówiona z architektem na adaptacje , a projektu jak nie ma tak nie ma.

  8. #1228

    Domyślnie wykończeniówka

    Jak myślicie, ile w przybliżeniu może kosztować wykończenie Diuny (w moim przypadku MIX). Rozmawiam teraz zwykonawcą, który za wykończenie kompleksowe (bez instalacji wodno-kanalizacyjnych i co) łącznie z kominkiem, elektryką od stanu zero z dachówką, liczy ok. 100.000. Wydaje mi się, że to trochę drogo. Oczywiście cena zależy od rejonu Polski, ale czy może mieliście jakieś wyceny za wykończeniówkę? Będę wdzięczny za jakieś informacje. Może lepiej brać fachowców do poszczególnych etapów? Trzeba jeszcze brać pod uwagę VAT od materiałów. W przypadku generalnego wykonania majster powiedział, że kupuje materiały z 7% VAT, i do tego ma w hurtowniach większe upusty. Pozdrawiam z Olsztyna

  9. #1229

    Domyślnie

    a wiec kominy oblozone klinkierem.kolor super.maz wybieral
    deskowanie skoncza w tym tygodniu i poloza pape.

  10. #1230

  11. #1231

    Domyślnie

    Aga śliczny domek !!! a jaki kolor elewacji planujecie ? To pytanie kieruję do wszystkich - mnie się podoba kremowy, ale zastanawiam się czy nie będzie za jasny ....

  12. #1232

    Domyślnie

    Aga mnie tez podoba sie kremowy.czekam na Wasze elewacje i wtedy zdecyduje.u nas jeszcze daleka droga do tego....

  13. #1233

    Domyślnie

    Aga czy da sie zrobic jakis mały stryszek?

  14. #1234

    Domyślnie

    ja na wlasne oczy nie widzialam dachu.tylko z fotek.ale chyba sie da.ale maz mowi ze na gorze jest baaaaardzo duzo miejsca.naprawde warto podniesc scianke.

  15. #1235

    Domyślnie

    [b]sisi71 nam też po długich poszukiwaniach spodobał sie ten projekt, a zmiany u nas polegały tylko na zmniejszeniu liczby okien dachowych no i na górze nie będzie łazienki należącej do pokoju nad garażem tylko wejście do tego pomieszczenia bedzie z korytarza i planuję tam pralnię i saunę
    Ola

  16. #1236
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sisi71

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    OluniaW a co z garażem bo mój mąż twierdzi,że jest za wąski na dwa samochody i czy w tej wersji Diuny jest już podniesiona ściana kolankowa?
    Sylwia

  17. #1237
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cześć wszystkim Diunkowiczom. Dawno mnie tu nie było. Gratuluję postępów. Ja obecnie robię instalacje elektryczne. Postaram się później zrobić kilka fotek. A chciałam zapytać Agę100 jak rozplanowała oświetlenie w salonie? A może ktoś inny już zrobił, albo ma pomysł i może coś podpowiedzieć?
    Drugie pytanie, to czy ktoś myślał o likwidacji ściany między wiatrołapem a holem na parterze?
    http://mariola6.fotosik.pl/albumy/274848.html

  18. #1238

    Domyślnie

    Mariola6 my w salonie mamy na suficie dwa punkty świetlne rozmieszczone symetrycznie i do tego dwa kinkiety w rogach ścian (tak żeby było oświetlenie sofy i stołu w jadalni). Widzę, że macie nieco inaczej uformowany taras - czy mogę prosić o jakieś dodatkowe fotki ? wygląda to całkiem ciekawie ... Aha, a solary gdzie mają swoją "bazę" - w kotłowni ?

  19. #1239

  20. #1240

    Domyślnie

    Czy mogli bycieś zapodać linka do posta gdzie dokładnie jest opisane podwyzszenie scianki kolankowej, chcem pokazac majstrowi o co chodzi
    Dzięki

Strona 62 z 171

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony