dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 71 z 171
Pokaż wyniki od 1.401 do 1.420 z 3403
  1. #1401

  2. #1402
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja też mam kredyt w BZWBK i jestem zadowolona. Co do Terivy to do naszej Diuny Mix poszło 810 bloczków. Ale do Diuny II napewno wiecej.

  3. #1403

    Domyślnie

    Faktycznie "fachowcom" wieniec sie trochkę omsknął, ale już macie na fajnym etapie domek. My nie możemy sie doczekać az wykpia te fundamenty i za ok. miesiąc staniemy prawie na podłodze naszego domu
    Dzieki za info związane z ceramiką, mój mężczyzna dziś właśnie podjął decyzję, że jednak budujemy ściany z ceramiki. Teraz nie wiemy tylko czy Leier czy Winerberger.
    Na uwagi na temat kredytów wciąż czekam

  4. #1404

    Domyślnie

    Witamy po dłuższej przerwie.
    Wzięliśmy kredyt w MultiBanku na poczatku tego roku, wtedy było łatwiej. Oczywiście mnóstwo papierów, wycena inwestycji- to nie sprawiło kłopotów ( pani rzeczoznawca wyceniła, że nasz dom po wykończeniu bedzie wart półtora raza więcej niż w rzeczywistości). Miły pan w banku pokazał nam przykładowe kosztorysy innych inwestycji, na podstawie których napisaliśmy własny kosztorys. Najtańsze oprocentowanie w naszej okolicy i naprawdę duża pomoc pracownikow.
    Minus - obowiazkowe przez 2 lata ubezpieczenie (drogie).


    A z postępów u nas:
    Walczymy z dachem - pogoda robi wszystko, zeby opóźnić....:

    http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200610211756.png


    If you want to be happy..... be...

  5. #1405

    Domyślnie

    [/quote]

  6. #1406

  7. #1407

  8. #1408

    Domyślnie

    no widze , ze żonka wkleiła zdjecia. wreszcie sie doczekalismy konca roboty dachowej. teraz robimy odprowadzanie rynien do burzówki. tak sie dobrze złorzyło ze akurat robią nowa kanalize , droge i chodniki - moze bedzie ładnie od razu robimy drenarz i studzienki rewizyjne. okna i bramy juz zamówione. maja montowac w polowie listopada.
    pozdrawiam

  9. #1409

    Domyślnie

    czy ktos z Was robil elewacje budynku? Ile m2 styropianu zuzyliscie?
    Chce rowniez docieplac poddasze. Czy liczyliscie moze ile m2 welny mineralnej nalezy zakupic aby docieplic strop pomiedzy pietrem i poddaszem oraz skosy?
    Jesli macie takie informacje prosze o info. Napiszcie rowniez jakiego projektu Diun'y to dotyczy. Dzieki

  10. #1410

  11. #1411

    Domyślnie

    na styropianie mi nie zalezy , ale info o wełnie tez by mi sie przydało.

    a jak planujecie ocieplac dach ? ja mysle o 15cm i na krzyz pod profilem 5cm.
    informacje jakie mam to to ze miedzy wełną a folią ma byc kilka cm. przerwy - chyba ze macie jakąs inna teorie?

  12. #1412

  13. #1413

    Domyślnie

    A jak u was wyglada sprawa z ławą i stopniami kominiarskimi ???
    Coś widze ze część osób nic nie daje .
    Nyno

  14. #1414

    Domyślnie

    ja mam jedną ławe i wyłaz przy tym duzym kominie.

  15. #1415
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    My zrobiliśmy stopnie do obu kominów

  16. #1416

    Domyślnie

    Kurna felek, ja dalem tylko 15 cm wełny na poddaszu, myslicie ze to za mało ?? Na elewcje budynko kupilem 240 m2 styropianu 15 cmm i chyba mi cos jeszcze zostanie

  17. #1417

    Domyślnie

    W sprawie szczeliny między folią i wełną: nasz kierownik budowy, a także facet od dachu stwierdzili, że w przypadku folii paroprzepuszczalnej nie ma potrzeby zostawiania szczeliny - stąd u nas pierwsza warstwa wełny ma grubość 18 cm, a druga bedzie miecć 8 lub 10 cm. Zależy nam na mocnym ociepleniu domu, bo u nas straszliwie wieje ...

    znalezione na stronie muratora: Sposób wykonania izolacji zależy od rodzaju folii paroprzepuszczalnej, która została zamontowana pod zewnętrznym pokryciem dachowym. W przypadku zastosowania folii wysoko paroprzepuszczalnej, izolację z wełny można układać na styk z tą folią.

    Takie folie stosuje się zamiast sztywnego poszycia i papy wtedy, gdy poddasze ma być ocieplone, a na dachu na łatach i kontrłatach będą ułożone dachówki ceramiczne, cementowe lub blachodachówki. Spośród wszystkich rodzajów folii tylko folia wysokoparoprzepuszczalna może stykać się z izolacją cieplną – nie ma obawy, że izolacja cieplna i konstrukcja dachu zostaną przez to zawilgocone.

  18. #1418

    Domyślnie

    1. na zewnątrz styropian 15 - 250 m2
    2. na dach wełna ISOVER 15 + 5 - 260 m2 "15" i 90 m2 "5"
    3. do wyższego komina trzy stopnie od wyłazu, do niższego - 9 stopni od krawędzi dachu (w tym przypadku trzeba zwracać uwagę na wkładanie kawałków drewna np. łat do rynny, żeby zaczepy i same rynny nie popękały po przystawieniu drabiny. Jeden z zaczepów wymieniali sami dekarze...)

  19. #1419

    Domyślnie

    Radovan objasnij mi prosze czemu wełny 5 cm tylko 90 m2 ?

  20. #1420

    Domyślnie Grubość styropianu na podłogach

    A jaką grubośc styropianu dajecie na podłogi na parterze i poddaszu ?

Strona 71 z 171

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony