dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1

    Domyślnie

    Dostałam już decyzję o przyznaniu numeru, wypadałoby dom oznakować
    W marketach duże cyfry są dosyć drogie, powyżej 50zł/szt, w dodatku są tylko drukowane litery (jak spytałam o małe, to sprzedawca wybałuszył gały... ) Z kolei tabliczki z namalowanymi numerami są dosyć obrzydliwe...
    Może wyciąć z drewna i podbejcować na kolor okien (mahoń meranti) ? Ściana jest dobrze zadaszona, nic się po numerach lać nie bedzie...
    A może z blachy miedzianej, tyle, ze blacha śniedzieje...
    I jaki zrobic rozmiar, numer powinien być widoczny gdzieś z 12m...
    Macie jakieś pomysły ?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Też miałem podobne "myślenice". Ja w końcu wybrałem gotowe cyfry (nie mam liter) po 39PLN/sztuka z Castoramy. Widać je z daleka - a o to chodziło !
    Wydaje mi się, że były też w komplecie małe litery do "f".

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    My dalej się zastanawiamy. Na powieszenie numeru ma się 2 tygodnie, dom dostał numer 3 stycznia.
    Ja chciałabym zrobić z brązu, Mąż mówi, że od razu ukradną i zamierza zrobić tabliczkę z plexi i cyfry z folii samoprzylepnej Brrrr. Coś takiego przyczepić do kamiennego słupa bramy

  4. #4

    Domyślnie

    A czemu chcesz przyczepić na bramie? W decyzji pisze, że numer ma być na domu, a dodatkowo na ogrodzeniu, jeśli dom jest w głębi działki...
    I nie martw się, w urzędzie powiedzieli, ze nie sprawdzają numeracji, co najwyżej jak nabroisz, to Policja moze Cię ścignać za utrudnienia w identyfikacji

  5. #5

    Domyślnie

    Alanta
    Tak z ciekawości zapytam- Z ilu cyferek składa się twój numer?

  6. #6

    Domyślnie

    Dwie cyfry plus litera, u sąsiada takoż, wiec robi się razem pokaźna kwota...
    A ja lubię rękodzieło i zabawę w drewnie

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    A co myœlicie o tym, żeby w dom wmurować tablicę z rokiem jego budowy?

  8. #8

    Domyślnie

    No, jak ktoś w rok buduje... ja musiałabym kilka lat wymienić

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A mi się marzy wyrżnięta z grubej blachy tarcza z numerem w środku dyndająca na łańcuchu. Coś jak szyld warsztatu rzemieślniczego. Można samemu wydziubać.

    Wyobraźcie sobie jak toto będzie odlotowo skrzypiało w wietrzną, dzeszczową, jesienną noc

    PS. Albo na deskach !?
    Jasiu

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    On 2003-03-18 11:06, Jasiu wrote:
    A mi się marzy wyrżnięta z grubej blachy tarcza z numerem w środku dyndająca na łańcuchu. Coś jak szyld warsztatu rzemieślniczego. Można samemu wydziubać.

    Wyobraźcie sobie jak toto będzie odlotowo skrzypiało w wietrzną, dzeszczową, jesienną noc

    PS. Albo na deskach !?
    pomysł jest super,rodem z opowieści fantasy ,tak jakby przydrożny szynk,spodobało mi sie to-jest oryginalne.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Mój dom jest faktycznie w głębi, numeru nie będzie widać. Musi być na bramie. Najbardziej podobały mi się tabliczki ceramiczne w wioskach i miasteczkach południa. Nawet zastanawiałam się czy takiej nie przywieźć, ale wtedy nie znałam jeszcze nr. domu.
    Ale chyba taka tabliczka za bardzo by "odstawała" od otoczenia

  12. #12

    Domyślnie

    No właśnie, tablica na łańcuchach u mnie odpada, nie ten styl...
    I jeszcze jakiegoś ducha potępionego bym do siebie ściągnęła, i na co mi to

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Alanta, napis na desce /najlepiej wycięty/ to bardzo dobry pomysł. Broń Boże nie wypalaj go, tylko wytnij i pobejcuj. Będzie super. Ja może też tak zrobię

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Wiszące akcesoria na ganku są bardzo miłe. Sam powiesiłem kutą wagę szalkową z miedzianymi miseczkami. I o ile na początku żona mi się krzywiła, to teraz jej jakoś przestało przeszkadzać. A z numerem mamy problem - jak wszyscy powyżej. I nie wiem czy na razie nie skończy się na brązowym plastiku z Castoramy.

  15. #15

    Domyślnie

    A wiecie, że wygląd tabliczki z numerem jest ściśle określony przepisami? To jest chyba zarządzenie na poziomie gminy, ale ponoć tak jest. Mimo, że mam już numer to jeszcze tabliczki nie mam, bo zdecydujemy po skończeniu budowy, jaka byłaby najbardziej pasująca do całości. Ale będę śledzić rozwój tematu, bo może mnie coś zainspiruje... ( to się nazywa pasożytnictwo społeczne )

  16. #16

    Domyślnie

    Ja mam już zboczenie na tym punkcie - jadąc ulicą oglądam, jakie numery są na domach ale na razie nic mnie na kolana nie rzuciło

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    On 2003-03-18 11:54, Alanta wrote:
    No właśnie, tablica na łańcuchach u mnie odpada, nie ten styl...
    To może krasnal z tabliczką w łapie ?
    Albo kolorowe grafitti na ścianie ?
    Neon ?
    Cyferki z dachówek w innym kolorze ?
    Sprytnie przycięty żywopłot ?
    Odpowiednio powyginane sztachety w płocie ?

  18. #18

    Domyślnie

    Można też wyrzeźbić w piaskowcu. Bardzo dobry materiał.
    A że nie święci garnki ..... to spróbujcie. Moja tabliczka z nazwą ulicy i nr domu wygląda ślicznie.
    Ania


  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Tabliczka z numerem w standardzie akceptowanym przez gmine (niebieskie tlo, biale litery z nazwa ulicy i numerem domu) - do powieszenia na bramie - kosztowala mnie 50 zlotych (okolice W-wy). Jest naprawde estetyczna i solidna (nie jakas tam blaszka malowana w garazu). Tym niemniej kwestia numeru na domu pozostaje wciaz otwarta

  20. #20

    Domyślnie

    Ktos wspomniał o zgraniu koloru numerków z kolorem okien, to byłby niezły pomysł, prawda?
    Najważniejsze, by był z daleka widoczny.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony