dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Podcinka domu - czy się opłaca w moim wypadku?

    Witam, kupiłem i remontuję dom z roku 1959.
    Jest on suchy w każdym możliwym miejscu, w połowie podpiwniczony. Nigdzie nie widać wilgoci na tynkach. W kilku miejscach skuwałem tynk, przerabiałem ściany itp.. wszędzie sucho.
    Nad fundamentami tzn ok 15cm nad ziemią widać izolację chyba papą. Dookoła domu. To na niej powstały ściany.
    Zdecydowałem się na ocieplenie tego domu, 15cm styro grafitowego.
    Przyjechał znajomy zobaczyć - pomógłby ocieplić, zna się na rzeczy.
    Mówi mi, że warto wykonać podcinkę całego domu i uszczelnić jakimś PCV, później jakaś zaprawa pod ciśnieniem. Zna kogoś kto to robi profesjonalnie, cały dom wraz z materiałem(ok 170m2) kosztowało by ok 4tys zł.
    Tylko teraz pytanie: czy warto?
    Kolega mówi, że w chwili obecnej rzeczywiście jest sucho, jednak nie wiadomo jak papa będzie się zachowywać za 20 lat, czy dalej będzie miała swoje właściwości? Czy nie przepuści wilgoci? W chwili obecnej dom jest w stanie surowym, za 20 lat będzie wszystko porobione, a wtedy nie chcę kopać.
    4 tys, czyli dużo - nie dużo. W stosunku do całej inwestycji mało, jednak teraz trzeba liczyć cały grosz...

    Co polecacie?

    Pozdrawiam!!

  2. #2

    Domyślnie

    A jakie warunki gruntowo-wodne? jakas rzeka w poblizu? tereny zalewowe?

  3. #3

    Domyślnie

    Jest sucho. Domek stoi na górce, w zwiazku z tym teren jest nie zalewowy. Rzeki w poblizu nie ma zadnej.
    Poprzedni wlasciciele mowili ze w piwnicy nigdy nie pojawila sie woda.
    Co do wod gruntowych nie mam pojecia. Podobno na dworze jest gdzies ukryte ujscie studni, jednak nie wiem jak gleboka byla, i czy juz nie sucha.

    Pozdro.

  4. #4

    Domyślnie

    Nic nie rób no chyba ze znajomy ci tą podcinkę sfinalizuje. 90% domów ma papę jako izolację dopiero niedawno zaczęto stosować izolacje z PCV.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak przez tyle lat nic sie nie działo to tez bym nic nie ruszał remontuj, ocieplaj i mieszkaj.

  6. #6

    Domyślnie

    Jednak lesli za 10, czy 20 lat pojawi sie wilgoc, to bym sie zagryzl... Dlatego nie wiem. Ktos wie ile taka papa moze wytrzymac? Kto cos jeszcze doradzi?

  7. #7

    Domyślnie

    Kiedyś mi taki jeden dekarz powiedzial ze na pape daje 50lat gwarancji, pod warunkiem ze nie bedzie na nią padął deszcz snieg i słonce

  8. #8

    Domyślnie

    Preznacz te 4 tysie no cos potrzebniejszego.
    Nie szukaj sobie niekoniecznych wydatków

  9. #9

    Domyślnie

    Ok, bede odkopywal aby ocieplac fundamenty. Miejscami bedzie 1m ocieplone, miejscami ok 0,5 m by wyszlo, poniewaz na zewnatrz ma wystawac 25cm a teren nierowny. Moze tak byc? Do tego presmarowac czyms sciany findamentow? Na to sens?
    Oraz czy ma sens robic drynaz wzdloz scian?

  10. #10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony