dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 294
  1. #1

    Domyślnie Jaka kostka brukowa? Pokażcie swoje...

    Poszukuję inspiracji w tym temacie. Myślałam o kostce z Libetu- melanż, ale decyzja jeszcze nie podjęta... Pokazcie, proszę, swoje rozwiązania... Chodzi mi o to, by dało sie kawałkiem ukladać na półokragło, bo tak mi przy schodach pasuje, więc musi byc kostka do tego przystosowana. Z góry wielkie dzięki!

  2. #2

    Domyślnie

    ja gustuje w kostce granitowej, wizualnie i praktycznie najbardziej mi sie podoba... też szczerze polecam

    "Nawierzchnia granitowa przetrwa wiele pokoleń, nie tracąc nic na swych właściwościach technicznych i estetycznych, jest niepowtarzalna, w porównaniu do cen kostki betonowej (biorąc pod uwagę jej trwałość) granit jest tańszy"

    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  3. #3

    Domyślnie

    My mamy kostkę betonową i jesteśmy z niej zadowoleni.

  4. #4

    Domyślnie

    My mamy Jadar i stanowczo odradzam, ladnie wyglądała przez miesiąc.
    Potem pojawiły sie plamy, wykwity, zrobiła się szrstka, zaczęla łąpać brud, porażka na całego.

  5. #5

    Domyślnie

    a jaka macie z jadaru? Jaki wzór? kurczę, taka droga ta kostka i jeszcze złej jakości? jestem zszokowana.

  6. #6

    Domyślnie

    ja planuje z granitu, ale takiego z odzysku, ponoc duzo taniej robił ktoś? jak ma sie do rzeczywistości układanie uzywanej kostki?

  7. #7

    Domyślnie

    Jadar drogi?
    To tania kostka ,średniej jakości.
    Zresztą problem zniknął-Jadar sprzedał 6 fabryk.
    Ja kupiłem Bruk-Bet Holland kolory jesieni.
    Piękne rzeczy robi Semmerlock ale te ceny...

  8. #8

    Domyślnie

    [/b]olutka75 ja miałam podobne odczucia - po wycieczce do Bruk-Betu , Jadaru i Libetu załamałam się .
    Ekspozycja która powinna zachęcać do zakupu była antyreklamą.
    A ja się pięknych kosteczek naoglądałam w katalogach.......

    Po wielu dniach rozmyślań i jeżdzenia po okolicy zdecydowaliśmy się na granit . Różne miałam przeciw : a to że śliski, a to że jak się córcia wywróci to kolana całe zdarte będą ( za 10 lat już się może nie będzie wywracać a kostka zostanie) , że w szpilkach nie można wygodnie przejść ( argument z księżyca bo w szpilkach chodzę 2 razy do roku ).
    Jednak przekonało mnie to czego się naoglądałam
    Generalnie:
    - betonka zmienia kolor, przebarwia się i brudzi ( sam sprzedający w Bruk-Becie powiedział mi żebym sobie przypadkiem żółtej kostki nie kładła na wiazd do garażu bo zaraz się czarna zrobi )
    - po 5 - 10 latach wygląda ochydnie , kruszy się i rozsypuje
    - taka która mi się najbardziej podobałą ( 66zł.m2) z ułożeniem wyszła by drożej niż granit ( kupiłam za 36zł.m2) czyli względy ekonomiczne .....

    Granit przynajmniej ma solidny wygląd i taki zachowuje przez wiele wiele lat ( niektórzy nawet mówią że jest wieczny )

    Własnie panowie są w trakcie układania - jak skończą postaram się wkleić jakieś zdiątka.

  9. #9

    Domyślnie

    hehe wytłuściło mi się nie to co trzeba

  10. #10

    Domyślnie

    Nam tez najbardziej podoba sie naturalny kamien, taki jak granit. U nas bedzie to polaczenie malej kostki granitowej (szaro-rudej), nierownych kawalkow niesortu granitowego (tez szaro rudy) oraz kamyczkow, melafiru o ladnym kremowym kolorze. Czesc drogi dojazdowej bedzie tzw szutrowa droga z tego kamienia. W sobote panowie zaczynaja ukladac sciezki i podjazdy, jak bede miala zdjecia to wysle. Kamien sprowadzam bezposrednio z kopalni.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał agiis
    ja planuje z granitu, ale takiego z odzysku, ponoc duzo taniej robił ktoś? jak ma sie do rzeczywistości układanie uzywanej kostki?
    A gdzie mozna zdobyc taki granit z odzysku????????

  12. #12

    Domyślnie

    A mam pytanie co do granitu.
    Czy to prawda, ze koszmarnie sie odsnieza? Podobnop polozenie granitu jest duzo drozsze niz kb? Jeszzce jestem w innych ematach, ale bruk mnie czeka niedlugo.

  13. #13

    Domyślnie

    U mnie jest Jadar (standard developera, tylko wzór mój):

    Na razie strasznie zapiaszczony, ale wykwity już widać, płowieje też. Tyle że przy takim ceglanym wzorku z różnych kolorów jakoś mnie to zupełnie nie boli

  14. #14

    Domyślnie

    Jadar -NOSTLIT (ma w palecie trójkąty i kliny) kolor grafit i sobię chwalę. Położona na kawałku podjazdu dla próby i próbę zniosła dzielnie. Jest to kawałek podjazdu roboczy, a więc: rozładunki piachu, cementu, załadunek gruzu itd.- nie pękła, blisko stoi betoniarka -na drugi dzień było skrabanie betonu i udało się bez uszczerbku. Troszeczkę może jest jaśniejsza niż trzy lata temu po położeniu, ale jak już skończy sie bałagan to potraktujemy całościowo sadzą z piachem i bedzie git.

  15. #15

    Domyślnie

    My za polozenie kotki granitowej (regularnej 4x6) placimy 50 zl/m2. Za ukladanie niesortu granitowego 45 zl/m2. Takiej znacznej roznicy w cenie nie ma.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inezka
    Cytat Napisał agiis
    ja planuje z granitu, ale takiego z odzysku, ponoc duzo taniej robił ktoś? jak ma sie do rzeczywistości układanie uzywanej kostki?
    A gdzie mozna zdobyc taki granit z odzysku????????
    trzeba się zaczaic tam gdzie rozwalaja albo zmieniaja ulice, ja akurat mam fajnie, bo w poblizu, we Wrocku, teraz co rusz to kocie łby ściagają
    oczywiście za odpowiednia opłatą sprzedają bez problemu

  17. #17

    Domyślnie

    Czy to jest standart że po 10 latach kostka betonowa się rozlatuje
    ja już zamówiłem betonową i lekko sie przeraziłem tym co tu czytam
    tyle że cena mnie przekonała 25 zł m2.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Muffi
    My mamy Jadar i stanowczo odradzam, ladnie wyglądała przez miesiąc.
    Potem pojawiły sie plamy, wykwity, zrobiła się szrstka, zaczęla łąpać brud, porażka na całego.
    Niestety potwierdzam. Klęska na całej linii. Powyłaził jakiś margiel czy co? Zrobiła się szorstka, jakby zwietrzała i wygląda po niespełna roku gorzej niż na większości stacji benzynowych. Nie mam już siły z nimi walczyć, choć chyba powinnam.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Odświeżam,
    może jakieś nowe opinie o kostkach?

  20. #20

    Domyślnie

    Witam wszystkich mam pytanie co do tego granitu znajoma mi mówiła ze panią na obcasach ciężko chodzi sie po tym granicie w momęcie kiedy jest on mokry od deszczu. Czy jest on naprawde taki śliski? Nie miałem na sobie nigdy szpilek i hmm trochę głupio byłoby gdybym poszedł do sklepu ogrodniczego przetestować granit w szpilkach

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony