dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 15
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 294
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał wicias
    Witam wszystkich mam pytanie co do tego granitu znajoma mi mówiła ze panią na obcasach ciężko chodzi sie po tym granicie w momęcie kiedy jest on mokry od deszczu. Czy jest on naprawde taki śliski? Nie miałem na sobie nigdy szpilek i hmm trochę głupio byłoby gdybym poszedł do sklepu ogrodniczego przetestować granit w szpilkach
    wszystko zależy jak nierówna jest powierzchnia kostki. Z granitem jest jeszcze inny problem, - odśnieżanie - nie jest to idealnie równa powierzchnia i bardzo ciężko się odśnieża - tak mówili nam znajomi- no ale na to tez jest rozwiązanie - podgrzewany podjazd i chodniki

  2. #22

    Domyślnie

    tez jestem zdecydowaną zwolenniczka granitu, za około miesiąc bede mogła sie wypowiedzieć na jego temat więcej i zaprezentowac jakies zdjęcia...

    co do obcasów, ...w Bydgoszczy jest nim wyłozona spora częśc starego miasta...nie jest jakims nadwyraz trudnym przeciwnikiem do pokonania...

    przed domem, w obcasach nie biegamy 2-3 godziny, np. z konewką wiec mysle, ze przejscie do samochodu, wejscie, wyjście nie jest w stanie zniechęcić zadnego gościa-gościówy ...co do odsniezania....hmmm....wypowiem się dopiero po zimie, jezeli ktos tyle moze czekać ...natomiast estetyka, jakosc, trwalosc przemawia do mnie w 100% ....na korzyść granitu
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  3. #23

    Domyślnie

    A co powiecie na kostkę sammerlock ( nie pamiętam pisowni)
    Ubezpieczenia

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał motyczka
    co do obcasów, ...w Bydgoszczy jest nim wyłozona spora częśc starego miasta...nie jest jakims nadwyraz trudnym przeciwnikiem do pokonania...
    właśnie dlatego nie cierpię spacerować po starym mieście w butach na obcasach.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiaR
    Cytat Napisał wicias
    Witam wszystkich mam pytanie co do tego granitu znajoma mi mówiła ze panią na obcasach ciężko chodzi sie po tym granicie w momęcie kiedy jest on mokry od deszczu. Czy jest on naprawde taki śliski? Nie miałem na sobie nigdy szpilek i hmm trochę głupio byłoby gdybym poszedł do sklepu ogrodniczego przetestować granit w szpilkach
    wszystko zależy jak nierówna jest powierzchnia kostki. Z granitem jest jeszcze inny problem, - odśnieżanie - nie jest to idealnie równa powierzchnia i bardzo ciężko się odśnieża - tak mówili nam znajomi- no ale na to tez jest rozwiązanie - podgrzewany podjazd i chodniki
    Właśnie z takich powodów zamiast kostki granitowej położyliśmy kostkę z granitową posypką.
    Jest równa, nie haczy przy odśnieżaniu, nie jest śliska, a wygląda moim zdaniem bardzo ładnie, no i można po niej chodzić na obcasach.
    Mogę pstryknąć fotki.
    Bardzo podoba mi się granitowa - nie powiem, ale jest niepraktyczna właśnie przez to chodzenie, czy odśnieżanie - chyba, że ma się bardzo równą, albo tylko jakieś wstawki z niej zrobione.

    Moim zdaniem całość tylko z nierównej granitowej będzie stwarzać problemy.

  6. #26

    Domyślnie

    Mi też się podobała kostka granitrowa, ale względy praktyczne przesądziły o betonowej ( codzienie do pracy na wysokich obcasach, a b kostce granitowej chodzenie jest baaardzo niewygodne- mam nawet na obcasach pokrytych skórą zadrapania ).

    Sonika widziałam w sklepie taka kostkę betonową z granitową posypką- bardzo mi się podoba i jest równa jak betonowa z tym , że cena była dośc wysoka - 75-79 zł za m2 to prawie 2 razy drożej niż za pozostałe kostki ( łącznie z granitową). Mogłabyś powiedzieć z jakiej firmy masz te kostkę ( w jakiej cenie kupiłaś?) i pokazać kilka fotek

    P.S.
    Pokażcie prosze wasze podjazdy wyłożone kostkami

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Cytat Napisał kasiaR
    Cytat Napisał wicias
    Witam wszystkich mam pytanie co do tego granitu znajoma mi mówiła ze panią na obcasach ciężko chodzi sie po tym granicie w momęcie kiedy jest on mokry od deszczu. Czy jest on naprawde taki śliski? Nie miałem na sobie nigdy szpilek i hmm trochę głupio byłoby gdybym poszedł do sklepu ogrodniczego przetestować granit w szpilkach
    wszystko zależy jak nierówna jest powierzchnia kostki. Z granitem jest jeszcze inny problem, - odśnieżanie - nie jest to idealnie równa powierzchnia i bardzo ciężko się odśnieża - tak mówili nam znajomi- no ale na to tez jest rozwiązanie - podgrzewany podjazd i chodniki
    Właśnie z takich powodów zamiast kostki granitowej położyliśmy kostkę z granitową posypką.
    Jest równa, nie haczy przy odśnieżaniu, nie jest śliska, a wygląda moim zdaniem bardzo ładnie, no i można po niej chodzić na obcasach.
    Mogę pstryknąć fotki.
    Bardzo podoba mi się granitowa - nie powiem, ale jest niepraktyczna właśnie przez to chodzenie, czy odśnieżanie - chyba, że ma się bardzo równą, albo tylko jakieś wstawki z niej zrobione.

    Moim zdaniem całość tylko z nierównej granitowej będzie stwarzać problemy.
    Jak mogę cię prosić wstaw fotki chętnie sobie obejrzę jak to wygląda

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wygląda tak:






    Niestety nie pamiętam ani ceny, ani producenta.
    Wiem tylko, że jest robiona na białym cemencie na czym bardzo mi zależało, bo chciałam mieć jak największy kontrast z bazaltową na obrzeżach.
    Chyba tania nie była, ale u mnie na szczęście nie trzeba było jej dużo.

    Mamy jeszcze Via Castello z Libetu:


  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    A ja powiem tak:
    również chodzę w butach na obcasach do pracy, jak większość kobiet ...
    Tylko mam taką zasadę, że nie prowadzę samochodu w szpilkach, ponieważ w sytuacjach ekstremalnych nie ufam swoim umiejętnościom zaopatrzona w takie szczudła .... Mam na pokładzie dwoje malych dzieci, więc dla ich bezpieczeństwa jeżdżę samochodem w płaskich butkach a szpilki biorę w rękę i rzucam pod siedzenie pasażera.
    Jeżeli chodzi o inne buty niż szpilki, to chodzi się normalnie - tam gdzie jeszcze mieszkam jest starobruk poniemiecki - ul. nazywała się niegdys Moltkeplatz i była otoczona pięknymi międzywojennymi kamienicami - i niejednokrotnie zdarzyło mi się chodzić na wysokich obcasach po kocich łbach. Jakoś dałam radę bez wywrotek.
    Odrębną kwestią jest rzeczywiście cena za kostkę, którą ciężko przełknąć. Sama kostka to pikuś, ale wykonanie podłoża, podsypka, kruszywo, etc. - to jest wyzwanie! Ale wygląd - ekstra - dlatego zdecydowanie jestem za.
    Ja wybrałam małą kostkę szaro-rudą (4/6), a na obrzeżach tą trochę większą w tym samym kolorze. Panowie właśnie kładą i widzę już, jak będzie pięknie. Dodatkowo, przy samych drzwiach i oknach położyli mi dużą kostkę robiąc coś w rodzaju skarpo-gazono-klombików na moje ukochane skalniaki. Zapowiada się świetnie - pokażę, jak skończą.

  10. #30

    Domyślnie

    jestem tego samego zdania ...czekam zatem na fotki
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  11. #31

    Domyślnie

    Witam
    jestem na etapie wyboru kostki brukowej - chodzi mi o niewielkoi taras przed domem, oraz obmurowanie wokol domu, ew kiedys podejscie do domu.
    Podoba mi sie nawet kostka SASSO z JADARu

    jest tutaj:
    http://www.jadar.pl/cms/?sasso-nowosc,84

    Co myslicie o tej kostce -*czy to bedzie dobry wybor?

  12. #32

    Domyślnie

    Od tygodnia mam kostkę sammerlock grafitowo- zółtą. Niestety, już są białe wykwity. Wykonawca twierdzi, ze po roku nie ma po nich sladu. Oby...

  13. #33

    Domyślnie

    Cenowo najtańszy granit wychodzi poniżej 20 zł za metr.
    Jeżeli ktoś preferuje chodzenie w szpilkach 10cm , polecam płyty granitowe w dowolnych rozmiarach, a po bokach wykończenie z łupka lub kostki granitowej.

  14. #34

    Domyślnie

    Troche przerażają mnie te informacje nt wykwitów na kostkach. Będe miała i kostke z posypka Semerloka i troche kostki i palisad Jadarowskich. Macie wiedzie czy takie wykwity jak juz sie pojawia to czy one faktycznie same tez znikają, ewentualnie po jakim +/- czasie? A może trzeba cos robić z taka kostka by wykwity nie pojawiały się lub może jakos pomóc im znikać jak juz się pojawią...
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  15. #35

    Domyślnie

    a ja proponuję bruk klinkierowy

    kolorki

    http://www.crh-klinkier.pl/bruki-klinkierowe-oferta.php

    i porównanie ... nawet pamiętając, że to forma reklamy jakoś natura bardziej mnie przekonuje

    http://www.crh-klinkier.pl/bruki-inf...nie-brukow.php
    Nie przebijaj głową muru, bez hełmu

  16. #36

    Domyślnie

    polecam libet-colormix-piccolo-pastello
    sliczna jest kolorystycznie ladnie pasuje do brazow, pomaranczow, zołtego
    kupilismy juz
    i juz zaczynaja ale teraz mam dylemat
    chcielismy normalnie prosto klasc ale pan nam proponuje wachlarzami ale powierzchnia nie jest strasznie duza i nie wiemy co teraz zrobic?
    czy ktos na szybko pokaze zdjecia?
    prosze

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AGP-ON
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    My mamy Libet nostalit. Zachowuje sie bardzo dobrze i doskonale pasuje do naszej wizji otoczenia domu.
    Dodam, że jest niedroga. Podobały nam się "z posypką" ale na wieś się nie nadają









    Ważne jest aby przed użytkowaniem, zagruntowac dobrym środkiem.
    Komiks z budowy
    Komentarze
    Pchła pchłę pchła i ta pchła była zła, że ta pchła ja pchła

  18. #38

    Domyślnie

    A czy posiada ktos ptyty w kolorze grafitowym semmelrocka?
    Bardzo mi sie podobaja.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellaj Zobacz post
    A czy posiada ktos ptyty w kolorze grafitowym semmelrocka?
    Bardzo mi sie podobaja.
    ja posiadam. Mam je przed domem, ale... narazie na paletach. pogoda uniemozliwia działanie
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar barto307cc
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    1.223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    To ja się pochwalę swoją kostką z DREWBETU kolor ZŁOTA JESIEŃ D1
    Ostatnio edytowane przez barto307cc ; 08-11-2010 o 16:57

Strona 2 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony