dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 15
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 294
  1. #201
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    ja też nigdy: ani z jednej ani z drugiej, ale niedługo będę praktykować dzięki za odpowiedź

  2. #202

    Domyślnie

    A ma ktoś może kostkę Polbruk City albo Jadar Luna, bez posypki, i mógłby podzielić się zdjęciami?
    Chcieliśmy Libet Akropol, ale nasz brukarz, wybrany na drodze długich eliminacji, akurat Libetu nie ma. Pewnie można zmienić brukarza, ale mamy tylko 40m2 do ułożenia, i strasznie nam się krzywią brukarze, że tak mało, a jak skończą się krzywić to dają cenę zaporową. Ot taki to kryzys mamy.

  3. #203

    Domyślnie

    no tak 40 m2 to całe nic więc tym bardziej czy nie lepiej na tak małej powierzchni kamień położyć i mieć spokój z posypkami, przebarwieniami, i innymi wykwitami....?

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukep3 Zobacz post
    no tak 40 m2 to całe nic więc tym bardziej czy nie lepiej na tak małej powierzchni kamień położyć i mieć spokój z posypkami, przebarwieniami, i innymi wykwitami....?
    Pewnie lepiej Tylko że za kostkę granitową powiedzieli nam 250 zł/m2. A do tego dojdzie jeszcze jakaś kwota za część podjazdu poza naszą działką, powiedzmy 30m2.. I jak to się wszystko doda do kupy to wychodzi naprawdę porządna kasa.

  5. #205
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nini
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Kod pocztowy
    21-050
    Posty
    156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał savee Zobacz post
    A ma ktoś może kostkę Polbruk City albo Jadar Luna, bez posypki, i mógłby podzielić się zdjęciami?
    Mam Polbruk City na tarasie, ale płukany a nie gładki.

  6. #206

    Domyślnie

    Eh, z tego Polbruk City chyba nic nie wyjdzie ostatecznie, dziś brukarz nam powiedział że obdzwonił wszystkie znane sobie hurtownie i nigdzie go nie mają. :/

  7. #207
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nini
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Kod pocztowy
    21-050
    Posty
    156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    My kupowaliśmy w PSB, sprowadzili nam na zamówienie, bo zależało nam na tej kostce.

  8. #208

    Domyślnie

    Planuje polbruku około 180m2 w związku z tym myślę jak obniżyć koszt położenia. Czy ktoś z was wykorzystał może kostkę grafitową typu Holland bez frezu i do tego dać droższą kostkę płukaną białą. Biała kostka by odcinała brzegi + dodatkowe motywy ozdobne. Ktoś to przerabiał i może pokazać efekt?
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  9. #209

    Domyślnie

    alien01 - żeby potanić a zarazem podnieść standard podjazdu proponuję zwrócić uwagę na łupek granitowy. m2 kosztuje poniżej 20 zł. Zdjęcia naturalnego łupka u mnie na stronie w cenniku.

  10. #210
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    proszę, podzielcie się ze mną Waszą wiedzą w temacie:
    1)czy przy układaniu kostki za cięcie obrzeży krawężnikowych o szer. 6cm płaci się dodatkowo? U mnie krwężnik bedzie szedł po delikatnym łuku tworząc miejsce na rabatę kwiatową.
    2) ile wynosi wykonanie odwodnienia przy pomocy zamontowania czyszczaków i rury drenarskiej?
    3) jaka szeroka fuga ( z piasku) może być przed drzwiami wejściowymi do domu? czyli jak blisko progu powinna dochodzić kostka?

    będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

  11. #211

    Domyślnie

    ewanz - jaką kostkę masz na myśli? Betonówka czy granit? Łuki to kupa roboty zwłaszcza w betonówce. Granit jest bardziej plastyczny.

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    chodzi mi tylko o kwestie krawężników. Do nich dołożona jest kostka betonowa Akropol z Libetu.

  13. #213

    Domyślnie

    Ja mam do położenia ponad 300 metrów kostki. Wybrałam Libet, ale nasz brukarz nie chce kłaść Libetu. Mówi, że beton to beton i Awbud to jest to samo. Nie wiem co mam robić teraz. Brukarz fajny, przystępny cenowo za robociznę, ale uparty jak osioł. Inny brukarz zrobi Libet ale robociznę ma droższą o 40 zł na metrze. Przepłacać za Libet? Możecie sobie łatwo policzyć ile przepłacać;/

  14. #214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    moim zdaniem nie ma sensu przepłacać za libet, mam ja.

    Inna sprawa, że brukarz który szantażuje (jak zrozumiałem) inwestora to ciekawa sprawa.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #215

    Domyślnie

    Ja tam nie dziwię się brukarzowi. Jeśli on ma złe doświadczenia z daną firmą, to się upiera, bo potem będzie na niego. Klienta nie będzie interesowało dlaczego kostki się rozpadły. Powie, że to on za mocno dobijał. Przeczytajcie sobie wątek na forum o Libecie. Polubicie granit bo 4x mocniejszy i tańszy.

  16. #216

    Domyślnie

    Ja mam Libet i będę go broniła.
    Co do granitu mam natomiast inne zdanie i nawet nie brałam go pod uwagę wybierając kostkę przed dom!
    "Kto nie ma odwagi do marzeń,nie będzie miał siły do walki.."

  17. #217

  18. #218
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał blechert.pl Zobacz post
    alien01 - żeby potanić a zarazem podnieść standard podjazdu proponuję zwrócić uwagę na łupek granitowy. m2 kosztuje poniżej 20 zł. Zdjęcia naturalnego łupka u mnie na stronie w cenniku.
    Jak daleko sięgacie na terenie kraju z usługami? Bo z wysyłką to już wyczytałam, że na cały ...

  19. #219

    Domyślnie

    dorkaS - wszystko zależy od wielkości zamówienia.

  20. #220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a jak wygląda sprawa ogrzewania podjazdu gdy mamy kostkę granitową?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 11 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony