dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 15
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 294
  1. #221
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    a jak wygląda sprawa ogrzewania podjazdu gdy mamy kostkę granitową?
    znasz kogos kto ogrzewa podjazd ?
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  2. #222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    np. ja. Ale ja mam zwykła libet. Ciekawi mnie jak to wygląda przy kostce granitowej.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #223
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ile Cię to kosztuje ?
    jaki ma sens podgrzewać podjazd masz stromo czy niechęć odsnieżania.
    zastanawiam sie nad takim rozwiązaniem tylko nie mogę tego sobie wyobrazic.

    pada snieg włączasz ok
    2 godziny i co ? sucho ?
    nastepnego dnia znowu pada snieg i tak dalej....
    nie lepiej odsniezyc ?

    myslałem nad matą w garazu ale grzejnik powinien wystarczyć.
    czas pokaże bo jeszcze nie mieszkam więc jestem teoretykiem.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  4. #224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zrobiłem to kilka lat temu, załączam wieczorem w nocnej taryfie. Elegancko rozpuszcza lud i śnieg. W sieci wstawiałem kiedyś fotki z montażu.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #225

    Domyślnie

    jakiej mocy są te maty - i jak długo muszą być włączone aby otrzymać pożądany efekt?

  6. #226

    Domyślnie

    Kiedyś tu na forum dyskutowaliśmy na ten temat. Konkluzje były takie, że trzeba cały czas grzać bo jak nie, to woda z rozpuszczonego śniegu zamienia się natychmiast w lód i jest jeszcze gorzej niż było. Same maty są w cenie zwykłego grzejnika na ścianę ale używanie ich jest drogie.
    Osobiście miałem do czynienia z matami grzejnymi pod kostką a pod płyty na schodach dawaliśmy klientowi drut grzejny.

  7. #227
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    u mnie jest duży spadek, nic nie zamarza powtórnie. Ale nie jest tez tak, że cały podjazd jest suchy, byłoby to bardzo kosztowne. Sa tylko ślady na samochód do garażu. Dodatkowo, jest tez podgrzewanie pod bramą,
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #228
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To ja odpuszczam temat z pogrzewaniem granitu ,
    chyba wystarczy ze mam siedzenia i kierownicę podgrzewaną.
    Jesli chodzi o odsieżanie to narazie walczymy z sąsiadami do kogo szuflować snieg z ulicy.
    Przegrywa ten co się obija i zostaje w domu.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  9. #229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    trzeba wstawać z samego rana .
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  10. #230

    Domyślnie

    A my mamy na tarasie kostkę Libet, obijana 7 cm: Natulit i Romano.
    Dla nas super i nic się nie dzieje.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0055.jpg
Wyświetleń:	2611
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	138442 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0057.jpg
Wyświetleń:	1673
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	138443 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0060.jpg
Wyświetleń:	1383
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	138445 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0061.jpg
Wyświetleń:	1371
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	138446 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0062.jpg
Wyświetleń:	1067
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	138447

  11. #231
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    trzeba wstawać z samego rana .
    Kto rano wstaje temu ...święta prawda.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  12. #232
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    też mam libet picolla, własnie się kładzie, do tego zamiast krawężników dałem ekobordy, bo sporo łuków, nie wiem jak to się sprawdzi i czy nie będzie się rozjeżdżać ale jakoś obrzeża betonowe mi się nie podobają. Przy wyborze "przeleciałem" paru producentów kostek płukanych, libet był około 8 zł droższy na m2 od konkurencji, pytałem różnych sprzedawców i każdy jak jeden mówili że libet jest impregnowany przy produkcji a inne nie i przez to jakość jest trochę lepsza, do tego faktura też trochę się różni od np polbruku czy awbud-u. Jakoś najbardziej nam odpowiadała.
    Układamy sami około 120 m2, sprzęt z wypożyczalni.

    Mam jedno pytanie, czy wykonawcy kładali wam kostkę na drobnym kamieniu czy może na pisku, ponoć na pisaku już się nie układa, ale zostało mi go z 20 ton i chciał bym pod kostkę trochę zużyć, jak to u Was było?
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  13. #233

    Domyślnie

    Wymieszaj piasek z cementem 3 lub 5 łopat piachu do 1 cementu, wtedy uzyskasz stabilną podbudowę, ale to oczywiście tylko część całej podbudowy... Przy prawidłowym wykonaniu 120 m2 - 20 ton piachu znika szybko i trzeba domawiać....

  14. #234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to ja mam pytanie do kolegi, jak to jest z płytami granitowymi np 60x30x3cm oczywiście płomieniowane. Widziałem u Ciebie w galerii płytki ale nie widziałem połaczenia z kostka granitowa.

    Konkretnie chodzi mi o to ze mam ścieżkę szerokości 1m , w środku ciąg płyt granitowych ok 15mb, po bokach zwykłe kostki granitowe, zapewne po szerokości 2sz z każdej strony płyty. Ale płyta ma 3 cm a kostka 7. Jak wy to robicie?

    Inna sprawa, że mam taki pomysł aby pod płyty dać ogrzewanie, a pod kostki już nie. Wtedy nawet gdyby sie nie dało od razu ogrzewania (względy finansowe) można by je dać później

    I jeszcze jedno, jakiej grubości płyty dajecie pod wjazd samochodowy?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #235

    Domyślnie

    Cytat Napisał blechert.pl Zobacz post
    Wymieszaj piasek z cementem 3 lub 5 łopat piachu do 1 cementu, wtedy uzyskasz stabilną podbudowę, ale to oczywiście tylko część całej podbudowy... Przy prawidłowym wykonaniu 120 m2 - 20 ton piachu znika szybko i trzeba domawiać....
    Cement do pisku pod kostkę granitową – tak, jak najbardziej, OK.
    Cement pod kostkę betonową – nie, nie, nie. Rozumiem intencje, stabilność ostatniej warstwy podbudowy. Ale cement w piasku pod kostką betonową to prawie „gwarancja” wykwitów. Nikt tego nie zniesie spokojnie na swojej posesji.

  16. #236
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ??? na dwóch posesjach mam cement pod kostkę i żadnych wykwitów nie mam. Nigdy nawet o tym nie słyszałem ze można sam piasek. .
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #237

    Domyślnie

    autorus - płyty kładziemy najpierw. Plan ściągamy deską tak jak pod betonówkę. Układamy płyty. Dobijamy gumowym młotkiem. Gotowe. Teraz po bokach rozsypujemy świeży suchy beton. Wbijamy weń najczęściej po dwa rządki kostki po każdej stronie płyt. Obmurowujemy boki kostki. Gotowe.
    Grubość materiału nie ma tu znaczenia, bo kładziemy to dwoma różnymi technologiami jedna po drugiej.
    Maty grzejne topimy w suchym betonie. Nie ma możliwości kłaść ich w drugim etapie.

  18. #238

    Domyślnie

    Płyty pod wjazd samochodowy to delikatna kwestia uzależniona od masy auta oraz od wielkości samych płyt. Generalnie od 6 do 10 cm. W Warszawie na chodnik dają płyty granitowe grubości 6 cm. (Wiem, bo sam je tam zawoziłem zgodnie z projektem warszawskiego architekta)

  19. #239
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzieki za wytlumaczenie. I tak myslalem abyscie jednak wy to robili ale czasem zdarzaja sie jakies wyprzedaze plyt granitowych i skoro jest sporo czsu moznaby przynajmniej ten element zgromadzic bo troche bedzie tego potrzeba. Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za wytlumaczenie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #240
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.trybulec Zobacz post
    Cement do pisku pod kostkę granitową – tak, jak najbardziej, OK.
    Cement pod kostkę betonową – nie, nie, nie. Rozumiem intencje, stabilność ostatniej warstwy podbudowy. Ale cement w piasku pod kostką betonową to prawie „gwarancja” wykwitów. Nikt tego nie zniesie spokojnie na swojej posesji.
    hmmm, na razie robię opaskę w koło domu, wiec tam obciążenia żądne, kamienia jest sporo bo dreny są na wysokości ławy fund. później daje kruszywo 0-16mm żeby to zagęścić jakieś 3-5 cm i na to piasek 2 cm, na nim ustawiam spadek, teraz zamierzam się zabrać za podjazd do garażu i parking (auta osobowe) do tego spadek dość znaczny, kamienia mam sporo w pierwszej warstwie, później zagęszczony 0-16, no i też myślę układać na piasku, ale chciał bym to czymś wzmocnić....?
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

Strona 12 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony