dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 15
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 294
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    dzieki za wytlumaczenie. I tak myslalem abyscie jednak wy to robili ale czasem zdarzaja sie jakies wyprzedaze plyt granitowych i skoro jest sporo czsu moznaby przynajmniej ten element zgromadzic bo troche bedzie tego potrzeba. Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za wytlumaczenie.
    Jeżeli budujesz to co budujesz to znaczy, że jesteś przy kasie
    Gdybym ja był przy kasie, to bym zrobił z kostki granitowej ciętej. Tak jak w okolicach krakowskiego rynku. Wygląda to super, jest równe. Płyty to się na taras nadają najwyżej. Podjazd, chodniki moim zdaniem już nie. Zbyt duże elementy. Będą klawiszować, ciężko czymś takim się dostosować do nierówności w terenie itp.
    Poza tym brzydko to wygląda, gdy jest układane z dużych elementów - moim zdaniem oczywiście

  2. #242
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    blechert.pl mam jeszcze jedno pytanko, jeśli dajecie na chodnik płyty granitowe np 30x60cm to jeśli chodnik jest kręty czy tniecie płyty czy, ewentualne szczeliny wysypujecie po prostu żwirkiem granitowym?

    grzegorz_si o ile chodnik z płyty mi sie jeszcze podoba o tyle ten wjazd to jest faktycznie problematyczna sprawa. Zona też mnie od tego odwodzi
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    blechert.pl mam jeszcze jedno pytanko, jeśli dajecie na chodnik płyty granitowe np 30x60cm to jeśli chodnik jest kręty czy tniecie płyty czy, ewentualne szczeliny wysypujecie po prostu żwirkiem granitowym?

    grzegorz_si o ile chodnik z płyty mi sie jeszcze podoba o tyle ten wjazd to jest faktycznie problematyczna sprawa. Zona też mnie od tego odwodzi
    A widziałeś taki chodnik z wielkich płyt i na dodatek jeszcze kręty? Ja przyznam się szczerze nie. Jedyne co to najwyżej z wielkich płyt betonowych chodnikowych, jakie za komuny robiono. Duże elementy nie pasują do tego.

  4. #244
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ale to nie chodzi o jakies wielkie tafle, 60x30cm, raptem 2x wiekrze od zwyklych plytek granitowych

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Ale to nie chodzi o jakies wielkie tafle, 60x30cm, raptem 2x wiekrze od zwyklych plytek granitowych
    To są duże tafle. Lepiej zobacz na żywo jak chodniczek będzie z tego wyglądał, bo możesz się rozczarować.

  6. #246

    Domyślnie

    autorus - ostatnio klient brał ode mnie płyty rozmiar 50x120cm i kładł z tego ścieżki po dużym łuku. Miedzy płytami siał trawę. Na szkicu z lotu ptaka, ładnie to wyglądało

  7. #247
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Blechercie czy ogolnie granit żólty jest dostępny?
    w moim miescie u duzego dostawcy u ktorego brałem żółtą kostkę granitową rok temu usłyszałęm ze są problemy z takową.
    Mają ostatnie 4 tony 8/11i twierdzą ze następna partia nie szybko się pojawi.
    Co moze byc powodem ?
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  8. #248

    Domyślnie

    Z ładną kostką żółtą od zawsze były problemy, bo to rzadki towar, ale ja ją mam w ofercie. Wiele razy kładliśmy to u klientów. Mogę sprzedać albo w formie kostki albo w formie przebieranych łupków na płoty i mury. Mam też płyty żółte. Spłomieniowane dają efekt różowy a śrutowane zachowują żółty kolor.

  9. #249
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał blechert.pl Zobacz post
    autorus - ostatnio klient brał ode mnie płyty rozmiar 50x120cm i kładł z tego ścieżki po dużym łuku. Miedzy płytami siał trawę. Na szkicu z lotu ptaka, ładnie to wyglądało
    HIHI no jest to jakieś rozwiązanie, ale ja bym chciał jednak bezpośrednio pod dac ogrzewanie przeciwoblodzeniowe. Powiem tak, obecnie mam takie ogrzewanie i jestem świadomy komfortu i oczywiście też minusów. I jednak bym chciał
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  10. #250

    Domyślnie

    Oto moja świeżo ułożona kostka, jeszcze nie posypana piaskiem więc ładnie wygląda. Na początku myśleliśmy o Semmelrock Naturo ale zdecydowaliśmy się na serię Pastella i to był bardzo dobry wybór, kostka jest piękna, prosta i nowoczesna.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP6022 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	1839
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	277970Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP6024 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	1308
Rozmiar:	53,5 KB
ID:	277971Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP6025 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	1338
Rozmiar:	50,5 KB
ID:	277972Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP6026 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	1226
Rozmiar:	49,2 KB
ID:	277973

  11. #251
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    faktycznie wygląda ładnie
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #252
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał izabel-25 Zobacz post
    kostka jest piękna, prosta i nowoczesna.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP6022 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	1839
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	277970

    rzecz gustu..............
    nowoczesna do tradycyjnego domu? odcienie szarości do beżowo-brązowego budynku?

  13. #253
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek Zobacz post
    A my mamy na tarasie kostkę Libet, obijana 7 cm: Natulit i Romano.
    Dla nas super i nic się nie dzieje.

    Załącznik 138443 Załącznik 138445 Załącznik 138446 Załącznik 138447
    sama kostka jest piękna i rewelacyjnie pasuje do domu i otoczenia
    podkłady są naturalne czy betonowe robione na drewno? drewniane nawet solidne dębowe, mocno nasączone niezbyt długo w kontakcie z ziemią wytrzymują ale wygląda to super! chociaż ten pasek szarej to może niekoniecznie

  14. #254

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amelia 2 Zobacz post
    rzecz gustu..............
    nowoczesna do tradycyjnego domu? odcienie szarości do beżowo-brązowego budynku?
    Nie rozumiem co to znaczy "tradycyjny dom" to że pomalowany na beżowo? wiele jest nowoczesnych domów w takim kolorze.
    a może wszystkie domy z poddaszem i 2 spadowym dachem są tradycyjne? Kolor elewacji faktycznie trochę nie pasuje i dlatego jest przemalowywana i rozumiem że koleżanka unika jak ognia połączenia brązu z szarością, chyba widziałam szarą kostkę pomiędzy beżową???

  15. #255
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    rzeczywiście dom z poddaszem to tradycyjna bryła, nowoczesne to np. kanciaste kostki...
    raczej unikam połączenia brązu z szarością, masz rację, wolę go z beżem, lubię harmonię i kolory natury zwłaszcza poza miastem ale nie tylko o kolory chodzi, o wzory z kostki również..... w naturze nie ma nic kanciastego.....
    z całą pewnością to nie u mnie widziałaś szarą kostkę między beżową, akurat mam brązową

    strasznie drażliwa jesteś na krytykę ale wstawiając swoje zdjęcia na forum musisz liczyć się z różnymi ocenami...

  16. #256

    Domyślnie

    Ważne, że inwestorce się podoba
    Jako brukarz m in. napiszę tak.
    Dobór kostki bardzo fajny, wzór przyjemny dla oka i nie przesadzony.
    Życzę długich lat użytkowania

    Pozdrawiam.

  17. #257

    Domyślnie

    ma do położenia kostkę przed domem - nie wiem jaką...?
    wchodzi w grę klinkier lub betonówka. Mieszkam przy piaszczystej drodze, a po drugiej jej stronie las min z brzozami i sosnami z których leci teraz sporo "śmieci".
    Do położenia ok. 80m. Elewacja brązowo - beżowa, schody wpadające w brąz. Załączam zdj. i proszę o wskazówki, co do kostki - jaki kolor i jakiego rodzaju?

  18. #258
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    chcesz demontować te ażury?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #259

    Domyślnie

    taaak, to tylko przejsciowe rozwiązanie

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiha Zobacz post
    taaak, to tylko przejsciowe rozwiązanie
    Drogie to "przejściowe rozwiązania". Ja bym robił klinkier, ewentualnie granit łupany drobny. (kostki 8x8 mi się nie podobają).
    Biorąc pod uwagę jakość obecnie produkowanych w Polsce kostek betonowych (sprawdzone organoleptycznie) nie widzę innej alternatywy.

    Klinkier by tu fajnie wyglądał.

Strona 13 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony