dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Podciekający balkon

    Hej

    Mam do Was pytanie, a właścicie prośbę o poradę.

    Problem dotyczy balkonu w moim domu (wybudowany 4 lata temu). W zeszłym roku miałem już podejrzenie, a w tym roku (szczególnie gdy mamy tak deszczowy kwiecień) - pewność, że podcieka mi woda. Objawy - na dolnej powierzchni balkonu pojawiły się bardzo brzydkie zacieki, a wczoraj w ogóle zauważyłem, że na łączeniu plastikowych listew koło okna pod balkonem regularnie kapie.

    W załączniku możecie zobaczyć jaka jest konstrukcja tego balkonu (na tyle ile pamiętam po tych 4 latach).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	balkon.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	7,7 KB
ID:	387734

    Po pierwsze balkonów w domu są 3 sztuki, problem dotyczy tylko tego południowego (przynajmniej na razie). Moje podejrzenie, graniczące z pewnością, to zaznaczony na rysunku na czerwono silikon. Po prostu sparciał od słońca i woda zlewa się na ten brązowy "kątownik" czy cokolik (taka ozdobna blaszka, nie wiem jak to to się nazywa).

    No i teraz mam dylemat. Po pierwsze czym to uszczelnić? Muszę w tym roku wydłubać ten stary silikon i czegoś tam napaćkać. Może to być znów silikon i co dwa lata będę go po prostu wymieniał, ale może jest jakieś lepsze rozwiązanie? Klej do płytek? Boję się, że popęka. Może fuga?

    No i druga sprawa, skoro pomiędzy styropian a wylewki dostała się już woda to jak uważacie, czy jest szansa, że latem jako tako zniknie i zimą mi tego nie po wysadza?

    Na razie plan działania mam taki - uszczelnić, we wrześniu zamalować zacieki i zobaczyć czy pomoże.

    Z góry dzięki za porady!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Na ten temat napisano już tonę postów na tym forum. Jeśli dobrze poszukasz, znajdziesz. Ważna jest jakość użytych materiałów, ale przede wszystkim solidność wykonania!!!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.932

    Domyślnie

    Ten kątownik to stalowy czy z innego materiału?
    Masz jakąś izolację przeciwwodną na tym balkonie ?
    Gdzie jest konstrukcja balkonu ?
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 29-04-2017 o 15:55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony