dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie W imię ojca i syna...budowa się zaczyna :D

    Witam serdecznie w moim dzienniku


    Zdjęcie naszej działki wkleję przy następnej okazji, gdyż na razie porośnięta jest wysokimi "chwaszczorami" Zacznę zatem od projektu domu, który ulegnie tylko drobnym kosmetycznym zmianom (zlikwidowany zostanie wykusz w salonie i pozmieniane wymiary okien). Tu oryginalny projekt

    Klaudia II

    Zaznaczam, iż jestem "mega świeżakiem", na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę, ale już zaczynam szukać sensownych wykonawców i liczę tu na życzliwe uwagi forumowych "wyjadaczy".


    Acha, planowany początek budowy to wiosna-lato 2010.

    Zatem, odpalamy dziennik, trzy czte i ry!

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    W tzw. międzyczasie, zanim budowa domu ruszy na dobre, pozwolę sobie umieścić tu trochę historii i odpowiedzieć na pytanie, jak w ogóle znalazłam się właśnie na tym etapie w swoim życiu, na którym stwierdziłam, iż buduję DOM.

    Nasza rodzina składa się ze mnie, mojego małżonka, jednego synka i drugiego siedzącego w brzuszku i oczywiście mieszkamy w bloku. Działkę, na której zamierzamy postawić dom, zakupiliśmy w czerwcu 2006 roku. 1800 m2, wtedy to jeszcze były ceny sensowne.....Od początku z mężem zakochaliśmy się w tej okolicy i wiedzieliśmy, że "KIEDYŚ" będziemy tam mieszkać. Nie wiadomo tylko było cały czas, kiedy.

    Jako iż obydwoje z mężem wychowaliśmy się w blokach, nieznany nam był z własnego doświadczenia luksus mieszkania w domu. I luksus ten jakoś niespecjalnie do nas przemawiał aż do momentu wizyty u mojej koleżanki, która zbudowała dom. Powaliło nas.

    Ziarenko zostało zasiane......To było właśnie w 2006 roku.

    Od tego czasu pomysł powracał i odchodził, powracał i odchodził. A to kwestia finansowa, a to brak czasu.


    Teraz mamy częściowo więcej tego pierwszego i tego drugiego no i chyba.....ruszymy. Nie nastawiamy się na szybkie wybudowanie, ponieważ nie zależy nam tyle na czasie, ile na oszczędnościach podczas budowy.

    Acha! Ponieważ ja jestem głównym motorem tego przedsięwzięcia, a jak niełatwo zauważyć - jestem kobietą i kwestie budowlane są dla mnie czarną magią (dla mojego małżonka może trochę mniejszą, nie mniej także nadal czarną magią), stwierdziłam, że bez pomocy osób doświadczonych, które zdały już egzamin z budowy domu, nie damy rady. Liczę na Was drodzy Forumowicze!

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Stwierdzam, że muszę nadrobić braki fotograficzne i w ten weekend odwiedzić nasze "uroczysko", aby podzielić się z Wami fotkami naszej pięknej okolicy.


    Mówiąc o "uroczysku" mam oczywiście na myśli naszą uroczą działkę, ale las znajduje się także w jej bardzo bliskiej odległości.[/img]

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dobra, próbujemy z fotkami Na początek dwie fotki przedstawiające najbliższą okolicę:

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    Przepraszam, że się wtrącam, ale czy o te zdjęcia chodziło ????




    Działka faktycznie piękna i ten koń........cudo!!!






    Jeśli chcesz, to mogę pomóc ze zdjęciami......

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Powiedziałabym, że na dzień dzisiejszy to nie tyle sama działka, ile jej okolica jest przepiękna Jako, iż my będziemy ją kosić dopiero na wiosnę, obrośnięta jest, jak już wcześniej wspomniałam, wysokimi chwastami - ich namiastkę widać szczególnie w prawym dolnym roku na fotce drugiej


    Niewymowną zaletą okolicy jest las - ogromny, mieszany, z dużą ilością grzybów! Planujemy po zamieszkaniu podbierać trochę ściółki z lasu - ponoć wtedy ma się grzyby w ogródku

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    No to, skoro, przy pomocy meg60, kwestię wklejania zdjęć mam już w jednym palcu, pozwolę sobie jeszcze dorzucić "przyszły widok z naszego salonu", czyli bezkresną dal, aż po horyzont



  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    To jeszcze w przypływie radosnego uniesienia pozwolę sobie dorzucić rzuty naszego domku wraz z metrażem poszczególnych pomieszczeń:



    1. Wiatrołap 4.60 m2
    2. Pokój gościnny 9.90 m2
    3. Pom. gospodarcze 9.10 m2
    4. Hol 12.30 m2
    5. Łazienka 2.40 m2
    6. Kuchnia 10.60 m2
    7. Spiżarnia 1.80 m2
    8. Pokój dzienny 43.40 m2
    9. Garaż 27.50 m2



    1. Sypialnia 22.40 m2
    2. Garderoba 5.10 m2
    3. Łazienka 7.70 m2
    4. Łazienka 5.00 m2
    5. Hol 6.20 m2
    6. Sypialnia 16.60 m2
    7. Sypialnia 16.40 m2
    8. Pom. gospodarcze 5.90 m2

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Zapuściłam się ostatnio bardzo wstyd. Tak długo zaniedbywać dziennik.


    Z newsów: dogadujemy się już z ekipami budowlanymi, ale jeszcze nie mamy pewności co do tego, kto będzie nam robił dach.
    Czy ktoś z odwiedzających ma namiary na jakieś sensowne, polecone ekipy, które nie spartaczą mi dachu?

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam Was i trzymam kciuki!! Czy ten tajemniczy jeździec to stały element krajobrazu??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony