dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matlbr

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    4

    Domyślnie Elektroniczne głowice zaworowe...

    Witam!

    Zastanawiam się nad założeniem na wszystkich grzejnikach w mieszkaniu (blok z 1980 roku, ocieplony, nowe okna PCV, pow. 65m2, piętro I) elektronicznych głowic zaworowych, mój wstępny wybór padł na głowice Firmy Honeywell Rondostat HR-20E. Zastanawiam się, czy to się opłaca w krótszej bądź dłuższej perspektywie czasu, przy koszcie jednej głowicy ~90PLN? Czy ktoś mógłby się podzielić własna opinią na ich temat?

    Pozdrawiam
    m.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,

    Dobre głowice i tak swoje kosztują (z 50-70zł) a tutaj za 20-40 zł więcej masz najbardziej oszczędny sposób sterowania.
    Na Twoje pytanie o oszczędności odpowiedzieć się nie da bo nie wiemy w jaki sposób korzystasz z tych pomieszczeń - jak długo dziennie temperatura w nich będzie obniżona - im dłużej tym szybciej Ci się zwróci ten wydatek.
    Dodatkowo takie głowice to znacznie lepszy komfort cieplny - same obniżą temperaturę na noc i podwyższą przed wstawaniem...
    Napisz coś więcej o instalacji CO (piec, dodatkowy regulator pokojowy) bo nie wiemy, czy możesz użyć wszędzie takich głowic czy tylko w części pomieszczeń.
    Pozdrawiam serdecznie
    Andrzej

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matlbr

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam!

    Dzięki wielkie za odpowiedź, wydawało mi sie że napisałem w poprzednim pomi poście ale mogę jeszcze raz, nie ma sprawy:

    Mieszkanie M4 znajduje się na pierwszym piętrze w bloku 4 piętrowym oddanym do użytku w 1980 roku, Blok jest ocieplony (co prawda nie wg. najnowszych norm, ale jest). Wprowadzając się tam, będę chciał wymienić sobie okna (na PCV 5 - komór) i grzejniki, a przy okazji także zawory i głowice. Blok jest podłączony do elektrociepłowni.

    Pozdrawiam
    M.

  4. #4

    Domyślnie

    To jak jest podłšczony do elektrociepłowni to się nie zastanawiaj
    Mam nadzieję, że rozliczasz się wg licznika energii cieplnej a nie tzw. podzielników na grzejnikach...
    Pozdrawiam serdecznie
    Andrzej

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matlbr

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    No niestety za pośrednictwem podzielników, czy w takim przypadku montowanie tych głowic ma sens?

  6. #6

    Domyślnie

    W bloku nie ma wiekszego sensu zakladac elektronicznych glowic jezeli tylko liczysz ze zaplacisz o wiele mniej za ogrzewanie zwykle standardowe Ci w zupelnosci wystarcza. U nas w blokach nie ma naszczescie podzielników w mieszkaniach tylko jest jeden glówny, a za ogrzewanie przychodzi nam i tak o wiele mniej niz znajomym co maja podzielniki w mieszkaniu i oszczedzaja jak moga na ogrzewaniu.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,

    Też zapłacisz mniej ale ile to już zależy od tego jak często będziesz obniżał temperaturę.
    Jak nie wiele to raczej nie ma sensu ale tak jak pisałem - dobra głowica termostatyczna też kosztuje kilkadziesiąt złotych...
    Pozdrawiam serdecznie
    Andrzej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony