dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Nie moge, a co kogo interesuje co masz w srodku? Koniecznie chcesz wydac kase, to przelej na moje konto. Juz ja bede wiedzial jak jej nie wydac na takie glupoty.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał tres34
    Nie moge, a co kogo interesuje co masz w srodku? Koniecznie chcesz wydac kase, to przelej na moje konto. Juz ja bede wiedzial jak jej nie wydac na takie glupoty.
    Tres, ale ta uwaga jest nie na miejscu.
    Czasami w naszym życiu społecznym są sytuacje, że rozmaite "organy" mają prawo interesować się, co masz "w środku" np. jeśli chcesz być kucharzem to nie możesz mieć "w środku" prątków gruźlicy albo pałeczek kiły, prawda?
    Tak samo jest z gazem.

  3. #23

    Domyślnie

    Nie zgadzam sie z takim podejsciem, nikt i nic nie ma prawa wejsc na twoj teren bez twojej zgody. Ludzie zwykle nie maja odpowiedniej swiadomosci tego i pozwalaja traktowac sie jak lokatorzy lub tymczasowi uzytkownicy. Rozne sytuacje nauczyly mnie twardego trakowania urzedow/instytucji. Nie ma dyskusji z panienka za biurka, jesli jest problem, moja reakcja zwsze jest mocna i po samej gorze. Moze to okropne, ale przynosi w tym kraju dobre rezultaty. Polecam. Pzdr.

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał tres34
    Nie zgadzam sie z takim podejsciem, nikt i nic nie ma prawa wejsc na twoj teren bez twojej zgody...
    no własnie ... ma prawo, czy nie ma prawa ...?
    czy własciciel musi wpuścic do domu inspektora PINB ?

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    P R A W O B U D O W L A N E
    (Dz. U. z dnia 25 sierpnia 1994 r.)

    Art. 88.1. Pracownicy organów państwowego nadzoru budowlanego, do których należy wykonywanie zadań określonych ustawą, mają prawo wstępu na teren budowy, zakładów pracy oraz do obiektów budowlanych.
    2. Czynności kontrolne związane z wykonywaniem uprawnień organów państwowego nadzoru budowlanego przeprowadza się w obecności kierownika budowy lub robót, kierownika zakładu pracy lub wyznaczonego pracownika albo w obecności właściciela lub zarządcy obiektu, a w lokalu mieszkalnym w obecności pełnoletniego domownika i przedstawiciela administracji lub zarządcy budynku.
    3. W razie nieobecności osób, o których mowa w ust. 2, w uzasadnionych przypadkach, czynności kontrolne mogą być dokonywane w obecności przywołanego pełnoletniego świadka.
    Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
    1) obiekcie budowlanym - należy przez to rozumieć:
    a) budynek wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi,
    b) budowlę stanowiącą całość techniczno-użytkową wraz z instalacjami i urządzeniami,
    c) obiekt małej architektury,
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    czy własciciel musi wpuścic do domu inspektora PINB ?
    Oczywiście, że nie musi, ale inspektor dysponuje "prawnymi instrumentami przymusu". Za miesiąc wróci z nakazem prok. lub ze zwykłym policjantem i wtedy właściciel nie dość, że musi wpuścić to jeszcze ma gorsze warunki do negocjacji.

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    Oczywiście, że nie musi, ale inspektor dysponuje "prawnymi instrumentami przymusu". Za miesiąc wróci z nakazem prok. lub ze zwykłym policjantem ....
    tu kolejna watpliwość ...
    mysle, ze prokurator - w uzasadnionych wypadkach - ma takie prawo
    ale czy zwykły policjant moze nam do domu wprowadzac kogo mu sie podoba ?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    ale czy zwykły policjant moze nam do domu wprowadzac kogo mu sie podoba ?
    Kogo mu się podoba np. swojego wujka to oczywiście nie.
    Ale pamiętajmy, że obaj panowie mają taki papierek z pieczątkami pt. "wszczęcie postępowania takiegotoatakiego".

    Z ustawy prawo budowlane wynikają obowiązki kontrolne nałożone na właścicieli nieruchomości oraz przepisy karne za udaremnianie tych czynności organom.
    Z ustawy o policji art 14 pkt 2 wynika:
    Policja wykonuje również czynności na polecenie sądu, prokuratora, organów administracji państwowej i samorządu terytorialnego w zakresie, w jakim obowiązek ten został określony w odrębnych ustawach
    No i z Konstytucji art 50 wynika że nienaruszalność mieszkania jest ograniczona przez przypadki określone w ustawach.

    Wszystko to razem daje "organom" narzędzia do ładowania się do naszych mieszkań. Niestety...

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Witam.
    Cytat Napisał brzoza
    no własnie ... ma prawo, czy nie ma prawa ...?
    czy własciciel musi wpuścic do domu inspektora PINB ?
    No właœnie. Piszesz, że przebudowa dotyczy innej częœci domu I do tej częœci masz obowišzek dopuœcić nadzór budowlany. Ale nie majš nic do szukania w pozostałej częœci chaty. Bo to by mi przypominało inkasenta elektrowni, który z okazji odczytu stanu licznika, zechce ci sprawdzić czy masz umytš wannę w łazience.
    A herbatš nie musisz przecież częstować ich w kuchni. Poza tym w kuchni może przecież w tym czasie przebywać kochanek/kochanka, osoba niezwykle wstydliwa i nie lubišca pokazywać się obcym. Zwykła ludzka sprawa. I nikt nie może cię zmusić, aby otworzyć im kuchenne drzwi.

    Na marginesie: kiedyœ na wsi postawiłem wiatę - prowizorkę. No oczywiœcie zaraz na drugi dzień pod...ała mnie do nadzoru uczynna sšsiadka. Inspektor przyjechał podczas mojej nieobecnoœci i poszedł sobie oglšdać ten obiekt razem z ta sšsiadkš. I za parę dni żona (właœcicielka obiektu) dostaje decyzję Powiatowego inspektoratu o wszczęciu postępowania. Alem się uœmiał. Wiatę rozebrałem w cišgu 40 minut, bo była skręcana, a powiatowemu inspektorowi odpisałem, że nawet najgłupszy policjant wie, że dowód naruszenia prawa zdobyty z naruszeniem prawa, nie jest dowodem. A samowolne wejœcie na mój teren jest bezprawiem. I czniam jego decyzję.
    Ale szybko zmienili ton!!! Żona dostała powiadomienie, że w cišgu 14 dni nadzór chce przeprowadzić kontrolę działki i aby była obecna w wyznaczonym dniu. Przyjechali, grzecznie zapytali, czy mogš wejœć na działkę. Przeciwskazań nie było. Pooglšdali sobie, żadnej wiaty nie znaleŸli i skończyło się na tym że inspektor od swego powiatowego szefa dostał tak w rzyć (wiem, bo dobrzy ludzie słyszeli, jak przysięgał mi zemstę), że na razie mam spokój.
    Nie wiem tylko, czy jeszcze podprowadzić go, że na swoim terenie sporzšdza usługowo projekty zagospodarowania dla indywidualnych inwestorów, co jest absolutnie urzędnikom zabronione.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    P R A W O B U D O W L A N E
    (Dz. U. z dnia 25 sierpnia 1994 r.)

    Art. 88.1. Pracownicy organów państwowego nadzoru budowlanego, do których należy wykonywanie zadań określonych ustawą, mają prawo wstępu na teren budowy (podkreœlenie moje)
    I otto chodzi. A nic nie piszš o łażeniu po cudzych domach.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał Geno
    P R A W O B U D O W L A N E
    (Dz. U. z dnia 25 sierpnia 1994 r.)

    Art. 88.1. Pracownicy organów państwowego nadzoru budowlanego, do których należy wykonywanie zadań określonych ustawą, mają prawo wstępu na teren budowy (podkreœlenie moje)
    I otto chodzi. A nic nie piszš o łażeniu po cudzych domach.
    do obiektów budowlanych.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał Geno
    P R A W O B U D O W L A N E
    (Dz. U. z dnia 25 sierpnia 1994 r.)

    Art. 88.1. Pracownicy organów państwowego nadzoru budowlanego, do których należy wykonywanie zadań określonych ustawą, mają prawo wstępu na teren budowy (podkreœlenie moje)
    I otto chodzi. A nic nie piszš o łażeniu po cudzych domach.
    Piszą.
    Czytaj okiem nie bądź ćwokiem.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony