dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie koszt rozbudowy i nadbudowy domu - kostki-pomocy

    Witam, forum śledzę już od jakiegoś roku, ale zarejestrowałam się niedawno, jak już wiem na pewno, że czeka mnie budowa. Jestem na etapie złożenia wniosku o pozwolenie na budowę i zamierzam rozejrzeć się już za bankiem, który sfinansuje moje przedsięwzięcie., prześledziłam wątki odnośnie kosztów budowy domów za m2 i wiem mniej więcej, że trzeba liczyć 2000 do 3000 z m2, Moja budowa jest trochę nietypowa. Dom kostka stoi, powierzchnia zabudowy 100 m2. Mamy zamiar nadbudować ten dom o poddasze, które bedzie stanowiło osobny lokal mieszkalny znajdujący się na trzecim piętrze - ścianka kolankowa na 120 cm dach prosty dwuspadowy, media praktycznie są tylko wyciągnąć ponad obecny dach, powierzchnia użytkowa 90 m2 +plus taras, niestety dojdą nam koszty budowy klatki schodowej trzy piętra w górę ze schodami żelbet.
    I tu moje pytanie:
    Czy może mi ktoś powiedzieć jaki byłby koszt nadbudowy takiego domu
    Może ktoś może nadbudowywał dom kostkę i ma wiedzę na temat kosztów SSZ i wykończenia?
    Chcemy z mężem wziąć kredyt na 250.000 zł, ale nie wiem czy nam starczy.
    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    Ja nadbudowywałem kostkę. Niestety w 2007 jak ceny były troszkę wysokie.
    Kredyt 250.000. Pow użytkowa 90m2. Dach 2 spadowy z lukarna i nadwieszeniami.Ogólnie konstrukcja nie należała do prostych. Dach pokryty dachówka ceramiczna. Powiedzmy że na gotowo to zmiesciłem się w kwocie kredytu tylko że CAŁE wykonczenie wnętrza (podłogi sciany,ocieplenie dachu,lazienka kuchnia flizowanie itd) robilem sam. Wiec do tej kwoty trzeba by dodac robocizne za w/w rzeczy.

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za informację, i prosze o jeszcze inne przykłady

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek i Kasia K.
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Ja co prawda nie podwyższałem kostki ale ją przebudowałem na boki i obniżyłem.
    Koszt SSZ wraz z kompletnym dachem wyniósł mnie ok 180 tys. zł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony