dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Cena za wylanie samego chudziaka

    Mam wykonawce,ktory niestety nie chcial wykonac chudziaka po zasypaniu fundamentow, woli po wymurowaniu scian. Nie ujęłam tego w umowie. Ile może kosztowac wykonanie wylania chudziaka jako ekstra dopłata.?Pomóżcie. Przegapilam sprawę.

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj
    Mogę napisać, ile zapłaciłam, ale razem z materiałem, bo miałam wylewane maszynowo, więc cena jest sumaryczna. Wylali mi na grubość 10 cm, i powierzchnia 140 m2 i zapłaciłam za wszystko 3490 zł.
    Pozdrawiam

    Mundzia

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli mogą być wylewane z miksokretu jak ostateczne wylewki? Cholerka nie wiedziałam,ze tak można zrobić podstawowy chudziak. Mundziu a kiedy to robili, jak miałaś postawione ściany? jak dlugo leżał piasek, czy sam sie ubijal przez np sezon/

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, można, trwało to u nas dosłownie 6 godzin. Weszła ekipa o 8 rano, zeszli o 14, a podbeton równy i gładki. Jesteśmy zadowoleni. Piach wsypywany był po fundamentach w grudniu 2004 roku, wsypywalismy warstwami (w sumie weszlo 170 ton) i ubijalismy skoczkiem. Robilismy to sami, skoczek byl pozyczony. Leżał tak przez zime całą, latem 2005 roku przyszły mury, stro, więźba i dopiro wiosną, dokladnie 18 kwietnia 2006 roku wylali ten chodziak... po ponad miesiącu czasu zaczęli murować ścianki działowe... tak było u nas
    Jak ubijesz piach mechanicznie skoczkiem, to nie musi lezec...

    Pozdrawiam

    mundzia

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    SuperMario

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    A ile dales betonu i piachu do tego chudziaka? Facet mowi mi ze mam zamowic 36t piachu 0,2 płukanego i 2t cementu na 10 cm chudziaka przy 100m2 powierzchni, do tego kreci nosem na cene 10zl za m2 wylania mechanicznego.

  6. #6

    Domyślnie

    tak jak pisałam, myśmy brali usługę razem z towarem, wiec nie wiem ile czego poszło... płaciliśmy za metr kwadratowy razem z towarem.... z tego co pamietam wyszło okolo 24 zł/m2, albo 23 zł/m2... juz nie pamietam dokladnie, ale liczac sumarycznie wszystko... oni sami przywozili wszystko i robili... mnie nic nie interesowało...

    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Dziś gościu kazał zakupić piasek płukany 0-4mm- 30 ton do tego cement ok 2 tony, robocizna 10zł/mk2 plus zł za kazdy cm ponad 5cm czyli -u mnie bedzie 8cm -13zl/mk2. mam 175mkw- to bedzie ok. 1300zł plus 2275=3600zl. Cos tanio w porownaniu z Mundzią. Jutro napisze dokładniej bo mam kasting na wykonawców.

  8. #8

    Domyślnie Re: Cena za wylanie samego chudziaka

    Cytat Napisał acca5
    Mam wykonawce,ktory niestety nie chcial wykonac chudziaka po zasypaniu fundamentow, woli po wymurowaniu scian. Nie ujęłam tego w umowie. Ile może kosztowac wykonanie wylania chudziaka jako ekstra dopłata.?Pomóżcie. Przegapilam sprawę.
    Co to znaczy "nie chciał" ....Ja za zasypanie z zagęszczeniem piasku -warstwą co 15cm /około 1m piasku!!!/ oraz wylanie chudziaka zapłaciłem 600zł za robociznę +200zł za wynajem zagęszczarek.Wykonywane to było niedługo po wymurowaniu fundamentów i ich obsypce z zewnątrz.
    Po wymurowaniu ścian zapłacisz więcej.Z tego co się orientuje to ceny są różniste 8-15zł/m2 chudziaka ~10cm grubości...

  9. #9

    Domyślnie

    acca5, cenę masz porównywalną, wcale nie specjalnie taniej w porównaniu ze mną, bo ja miałam wylewane 10 cm a Ty 8 cm, a to na 175 metrach różnica 3,5 kubików betonu, wiec jakbys doliczyla te klka stów, to chyba wyjdzie porównywalnie. Swoją drogą, ja nie dusilam ceny, i nie zalezalo mi zeby bylo jak najtaniej w tym wypadku, ale zeby bylo jak najlepiej mysle, ze nie mialam najnizszej ceny... mozna to pewnie zrobic taniej
    Targuj się

    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie kubik B-10 na chudziaka nie jest tani- 233zł!!!, potrzebuje 14kubikow , do tego dochodzi robocizna 10zł/m2.
    Za chudziaka z miksokretu zapłacę -11zl/m2 robocizna, 2,8 tony cementu i 900zl 30 ton żwirku0-4mm.
    Moj wykonawca nie był zwolennikiem wykonania chudziaka przed scianami, a ja nie nacisnęłam w umowie, mój błąd. Ale juz zmiękł- nie ma innego wyjścia, ja tu decyduję. Dzis robia mi z miksokretu- i jest cacy.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    U mnie kubik B-10 na chudziaka nie jest tani- 233zł!!!,
    Moj wykonawca nie był zwolennikiem wykonania chudziaka przed scianami, a ja nie nacisnęłam w umowie, mój błąd. Ale juz zmiękł- nie ma innego wyjścia, ja tu decyduję. Dzis robia mi z miksokretu- i jest cacy.
    233zł za B-10!!! Kryminał. W tym momencie zdecydowanie "wariant ręczny"

  12. #12

    Domyślnie

    dokładnie kryminał i zesłanie na sybir ja za b 20 płaciłem w szczecinie brutto 210 zł

  13. #13

    Domyślnie

    To macie super u mnie boom budowlany i wszyscy poszaleli- betoniarnie znaczy się. Za B20 płaciłam 253zł. do ław!!!!a miałam ich 26,5m3 Horor, jak czytam ceny na forum to zazdroszczę takich cen, ale tylko niektorych.

  14. #14

    Domyślnie Cena chudziaka

    Witam
    A czy ktoś teraz (w 2009) orientuje się w cenach robocizny za wylanie chudziaka? Mi fachowiec policzył 15 pln za 1m2
    Pozdrawiam

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artmach
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    153

    Domyślnie

    Może ktoś skorzysta. Robiłem jakieś miesiąc temu chudziaka w piwnicach około 60m2. Zamówiłem chudy beton 12,5 z pompą i wziąłem znajomego do pomocy. Wprowadziliśmy rurę od pompy do piwnic przez okienko oraz przez bramę garażową i wylaliśmy na kilka kup. Rozprowadziliśmy resztę łopatami a kolega murarz dokończył reszty równając całość. Cała operacja trwała około 3-4h. Kolega za pomoc wziął 5zł za m2 czyli 300zł.

  16. #16

    Domyślnie

    Ja robilem rowniez okolo miesiaca temu. Zaplacilem 12 PLN/m2 za recznie krecony. Chcieli 10 PLN jak beton bylby z gruchy. Sciany i dach stoja wiec robota byla troche utrudniona.

  17. #17

    Domyślnie

    Mnie w Kaliszu proponują wylać chudziaka 10 cm za 14,60 (po negocjacjach) za m2, kręcą w betoniarce. Zaznaczają, że będzie równy (dzieki użyciu jakichś rurek - nie zdążyłem jeszcze zgłębić tematu), co ma znaczenie przy późniejszym układaniu styropianu.

    Czy ktoś może wie o co chodzi z tymi rurkami?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gombrowicz
    Mnie w Kaliszu proponują wylać chudziaka 10 cm za 14,60 (po negocjacjach) za m2, kręcą w betoniarce. Zaznaczają, że będzie równy (dzieki użyciu jakichś rurek - nie zdążyłem jeszcze zgłębić tematu), co ma znaczenie przy późniejszym układaniu styropianu.

    Czy ktoś może wie o co chodzi z tymi rurkami?
    Ja dokladnie nie wiem jak to wyglada bo nie bylem przy tym jak mi wylewali. Ale z tego co wiem to jest to na zasadzie wyrownywania jakas rurka tego betonu.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artmach
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    153

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gombrowicz
    Mnie w Kaliszu proponują wylać chudziaka 10 cm za 14,60 (po negocjacjach) za m2, kręcą w betoniarce. Zaznaczają, że będzie równy (dzieki użyciu jakichś rurek - nie zdążyłem jeszcze zgłębić tematu), co ma znaczenie przy późniejszym układaniu styropianu.

    Czy ktoś może wie o co chodzi z tymi rurkami?
    U mnie rurki stosowali wylewkarze. Po prostu gościu laserem mierzy poziom i układa poziomo rurki na tej wysokości na której ma "kończyć się wylewka" i do poziomu tych rurek wyrównują całą powierzchnie.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał artmach
    Cytat Napisał Gombrowicz
    Mnie w Kaliszu proponują wylać chudziaka 10 cm za 14,60 (po negocjacjach) za m2, kręcą w betoniarce. Zaznaczają, że będzie równy (dzieki użyciu jakichś rurek - nie zdążyłem jeszcze zgłębić tematu), co ma znaczenie przy późniejszym układaniu styropianu.

    Czy ktoś może wie o co chodzi z tymi rurkami?
    U mnie rurki stosowali wylewkarze. Po prostu gościu laserem mierzy poziom i układa poziomo rurki na tej wysokości na której ma "kończyć się wylewka" i do poziomu tych rurek wyrównują całą powierzchnie.
    Dzięki za wyjaśnienie! Tylko jeszcze ciągle nie wiem, dlaczego rurki, a nie np. deski czy coś innego, i na czym te rurki się trzymają po ułożeniu przed wylaniem?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony