dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Za drogo ???

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Naddy

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Za drogo ???

    Witam
    Jakiś czas temu wykonywałem remont dla pewnej "pani", dziś czyli jakiś miesiąc po zakończeniu prac wyżej wymieniona kobieta zadzwoniła do mnie z pretensjami że z niej zdarłem, że za drogo itp, ogólnie byłem w dość sporym szoku gdyż do tej pory taka sytuacja nie zdarzyła mi się nigdy, nie słyszałem też żeby ktokolwiek z moich klientów narzekał na jakoś wykonanej usługi...
    Wiem że na tym forum jest sporo osób zorientowanych w cenach poszczególnych prac dlatego był bym wdzięczny za wyrażenie swojej opinii czy to drogo czy tanio:

    Całość prac przedstawiała się następująco:
    - Skrobanie i mycie sufitów dwóch pomieszczeń ze starej farby - pomalowane to było jakimś mix-em farby emulsyjnej i kredowej - łącznie 18,5m2 x 5zł = 92,5zł

    - Zrywanie tapet w dwóch pomieszczeniach - o ile w jednym jeszcze jakoś ładnie chciały odchodzić to w drugim skubaniem kawałeczek za kawałeczkiem - 67m2 x 3zł = 201zł

    - Gładź gipsowa - najpierw pogłębienie wszytskich widocznych i domniemanych pęknięć (strop z powały wiec było tego naprawdę sporo), gruntowanie, na pęknięcia sitaka + gips szpachlowy, następnie 3 warstwy gładzi, ręczne szlifowanie, poprawki jakoś drobnych dziureczek itp), zagruntowanie całości biała farbą - 60m2 x 12zł = 720zł

    - Malowanie - 2 warstwy - oczywiście wcześniej oklejenie taśmą brzegów futryn, okien, płytek w kuchni itp , kolor odcięty parę cm od białych sufitów - 73cm x 6zł = 436zł

    - Tapetowanie - ściany do tapetowania w bardzo kiepskiej kondycji więc wcześniej gruntowanie, siatka na pęknięcia i szpachlowanie (miejscami dziury na 4-5cm w głąb ścian), tapetowanie oczywiście na styk - 38m2 x 12zł = 450zł

    - Montaż listew przy podłogowych drewnianych - 17mb x 5zł = 85zł

    - Wymiana drzwi wewnętrznych - jakoś że dom bym jeszcze konstrukcji drewnianej a stare drzwi były około 20cm niższe do nowych, trzeba było wyciąć belkę nad stara futryną i wstawić nową 20cm wyżej, między pomieszczeniami była różnica poziomów także dorobiłem nowy próg wyrównując go z wyżej położoną podłogą (stary wystawał jeszcze kilka cm wyżej), dodatkowo jako że od starych drewnianych belek po odpadał całkowicie tynk trzeba była wyrównać z każdej strony powierzchnie około 30cm w bok ściany, na rogach oczywiście aluminiowe kontowniki. - 200zł

    Za wyżej wymienione prace klientka dostałą rachunek w wysokości 1989zł wszystkie ceny oczywiście brutto za robociznę, materiały kupowała sama.

    Oprócz tego wszystkiego wykonałem jeszcze dla mniej kilka praca za które nie policzyłem ani złotówki. tj.

    - montaż 3 karniszy oraz trzech żyrandoli
    - skracanie jednego skrzydła drzwiowego
    - wymiana kilku włączników i kontaktów
    - wymiana jednej spróchniałej deski podłogowej na nową (moją zresztą)
    - docinanie wykładziny
    - montaż 2 listew progowych

    To by było na tyle, no może dodam jeszcze że mam zarejestrowana działalność a nie wykonuję tych prac na "fuchę", cała sytuacja miała miejsce w małym mieście w województwie małopolskich.

    Pozdrawiam i proszę o wyrażenie swoich opinii drogo/tanio??


  2. #2

    Domyślnie

    kobiety wydziwia - ceny całkiem OK
    Pozdrawiam
    Adamus

  3. #3

    Domyślnie

    Wg mnie też cena całkiem nieduża, w jakim rejonie działasz?
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  4. #4

    Domyślnie

    JAK NAJBARDZIEJ NORMALNA CENA!!!
    Jak jej za drogo niech sama remontuje.
    P.S.
    Nigdy nie przejmuj sie tym,że ktoś powie,że jesteś drogi. Nie każdego stać na Ciebie
    Lepiej być droższym i solidniejszym niż tańszym i do du**
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  5. #5

    Domyślnie

    Niepotrzebnie się przejmujesz.
    Jak rozumiem prowadzisz swoją firmę rzetelnie i przedstawiłeś klientce kosztorys przed rozpoczęciem prac.
    Jak widać nie ma zastrzeżeń co do jakości prac, a jedynie do wysokości rachunku.
    Ale klientka wiedziała za ile kupuje Twoje usługi, więc w czym problem??
    Może po prostu to taki człowiek jest

    P.S. A tak na marginesie, to Twój opis bardziej mi podpada pod autoreklamę

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Naddy

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Niepotrzebnie się przejmujesz.
    Jak rozumiem prowadzisz swoją firmę rzetelnie i przedstawiłeś klientce kosztorys przed rozpoczęciem prac.
    Jak widać nie ma zastrzeżeń co do jakości prac, a jedynie do wysokości rachunku.
    Ale klientka wiedziała za ile kupuje Twoje usługi, więc w czym problem??
    Może po prostu to taki człowiek jest

    P.S. A tak na marginesie, to Twój opis bardziej mi podpada pod autoreklamę
    Firmę staram sie prowadzić jak najbardziej rzetelnie i stad moje pytanie na forum, autentycznie jest to pierwsza oznaka "niezadowolenia" z jaką do tej pory się spotkałem.

    Autoreklamy nie zamierzam uprawiać dlatego też nie podaje żadnych numerów telefonu czy innych danych firmy, starałem się poprostu dokładnie opisać rozmiar i sposób wykonania poszczególnych prac.


    JAK NAJBARDZIEJ NORMALNA CENA!!!
    Jak jej za drogo niech sama remontuje.
    P.S.
    Nigdy nie przejmuj sie tym,że ktoś powie,że jesteś drogi. Nie każdego stać na Ciebie
    Lepiej być droższym i solidniejszym niż tańszym i do du**
    Jednak każdą krytykę pasuje jednak rozpatrzyć, a że lepiej trochę drożej a solidniej to oczywista oczywistość.

    Wg mnie też cena całkiem nieduża, w jakim rejonie działasz?
    Regiony powiatów Proszowickiego, Kazimierskiego, Buskiego, czasami Kraków i okolice.

    Pozdrawiam i dzięki za wszystkie odpowiedzi, widzę że nie ma co sobie tym więcej głowy zaprzątać tylko działać dalej.

  7. #7

    Domyślnie

    z doświadczenia wiem że niektórzy inwestorzy pytają się póżniej różnych wykonawców o ocenę a ci nie raz strzelają złośliwie że strasznie drogo załpaciłeś no reakcja inwestora je normalna a tak na marginesie to mało wziąłeś bo jak wyliczyć skrobanie tapet jeżeli w jednym miejscu schodzi cały płat 3m2 a w drugim skrobie się 1m2 pół godziny i kilka razy moczy

  8. #8

    Domyślnie

    Ogólnie ceny przystępne, natomiast dziwne dla mnie jest to, że ktoś po zakończonej robocie dyskutuje o cenach.
    Takie sprawy załatwia się na początku aby potem nie było pretensji...

    pozdrawiam,
    Piotrex

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Naddy


    Regiony powiatów Proszowickiego
    w tym rejonie jest jedna taka pani, znana wykonawcom, która z żadnej ekipy nie była zadowolona - a przerobiła ich chyba z 15, do różnych prac - z tym, że pretensje i awantury robi na końcu lub w ogóle po fakcie, bo w trakcie prowadzenia prac twierdzi że wszystko jest super..

    tak, że głowa do góry!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony