dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Dom w granicy z oknami, jeśli będę współwłaścicielem działki sąsiedniej?

    Witam,

    chcę wybudować dom na granicy (dokładnie w granicy) z sąsiednią działką. W projekcie ściana oczywiście bez okien.
    Jeśli jednak zostanę współwłaścicielem sąsiedniej działki (jest to wspólnota mieszk.) poprzez kupno lokalu, czy możliwa będzie ściana z oknami? Musi być zgoda wszystkich współwłaścicieli?
    Czy też jest to wykluczone, ponieważ nowy dom na innej działce?

    Bardzo dziękuję za odpowiedź
    p.august

  2. #2

    Domyślnie

    W ogóle to odpada, gdyż w granicy działek możesz postawić ścianę ale bez okien(chyba że luksfery) i nawet jak będziesz współwłaścicielem sąsiedniej działki to nic to nie da. Jedynie mapa podziału o wyjście ze współwłasności może to rozwiązać. Staniesz się właścicielem sąsiedniej działki, dołączysz ją do swojej KW i gdy będzie figurować jako jedna nieruchomość to wówczas tak.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki janaro za odpowiedź!
    Kombinuję jak koń pod górę, bo budynek mój będzie miał tylko na jednej ścianie okna (od sufitu do podłogi), na południowy-wschód, a długość pokoju ponad 8,5m! Będzie więc dość ciemno, ale na parterze będzie tam barek i TV, a na 1p. TV, czyli półmrok wskazany. Czy jednak za ileś tam lat ktoś taki dom kupi?...
    Kupienie kawałka działki od sąsiadów chyba się nie uda (zgoda 8 współwł.), a poza tym musiałbym kupić ruderę od ADM/miasta oraz lokal własnościowy/ruderę będący nad ruderą ADM... (taka przybudówka w rogu prostokątnej działki). Lokale może i kupiłbym, aby je rozwalić, ale wątpię, żeby wszyscy zgodzili się i sprzedali mi 180m2 działki (tego kawałka akurat nie potrzebują, czasami ktoś postawi tam samochód...).
    Chyba dam sobie spokój z sąsiadami, bo koszty duże i niepewność finału. Mój dom miałby większą wartość z oknami na 2 ścianach, ale o ile?...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony