dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 83
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 1641
  1. #621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grabol
    Cytat Napisał czaja76

    ja podpisałem umowę po mniej więcej miesiącu od złożenia wniosku (ale byłem pionierem w swoim oddziale).
    Mam pytanie, czy Twój kosztorys obejmował garaż? Mnie w czasie podpisywania umowy Pani z PKOBP poprosiła o ręczne dopisanie na kosztorysie "Kosztorys nie obejmuje kosztów garażu", co też zrobiłem, bo chciałem już zamknąć tą papierkologię - obok siedziała żona, która na piątek ma termin porodu i bałem się, że dodatkowe 15 minut i będę mógł prosić dyrektora oddziału na ojca chrzestnego właśnie co narodzonego mojego potomka Ale teraz sobie tak myślę, czy ten dopisek wynikał z wytycznych BGK, czy był inicjatywą Pani i nie skończy się jakimiś problemami. W ustawie nie jest jasno sprecyzowana ta sprawa.
    U mnie w kosztorysie (zrobinonym nota bene przez ich rzeczoznawcę) jest wręcz wyszczególniony punkt GARAŻ. A co do ustawy i problemów z garazem, to przez to juz PKO bP przecież przechodził i otrzymał interpretacje Ministra Budownictwa, ze dom może zawierać garaż...

  2. #622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grabol
    Po kilku tygodniach bezowocnego czekania na ofertę PKO SA, zdecydowałem się w końcu na PKO BP.
    No ja wciąż czekam. Nikt w Was nie ma przecieków kiedy PKO SA może takie kredyty udzielać? Przecież nie będę czekał do usr...ej śmierci
    Tu była reklama.

  3. #623
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar KemorW
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    6

    Domyślnie Dopała, a posiadane mieszkanie

    Czy ktoś z Was ma pomysł, na rozwiązanie (w prosty sposób) kwesti wymogu ustawy że:
    Art. 4.1. Dopłaty mogą być stosowane, jeżeli żadna z osób (...) w dniu zawarcia umowy kredytu preferencyjnego nie jest:
    2) osobą, ktorej przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu...


    Co z tym można zrobić?

    Pozdrawiam

  4. #624

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaja76
    U mnie w kosztorysie (zrobinonym nota bene przez ich rzeczoznawcę) jest wręcz wyszczególniony punkt GARAŻ. A co do ustawy i problemów z garazem, to przez to juz PKO bP przecież przechodził i otrzymał interpretacje Ministra Budownictwa, ze dom może zawierać garaż...
    Pani z banku nie kwestionowała budowy domu z garażem jako takim, uważała tylko, że kosztorys nie powinien zawierać tej części wydatków, która dotyczy garażu. Dziś się dowiedziałem, że takie są obecnie wytyczne z "centrali".

    A propos "centrali", to te niedociągnięcia w umowie, o których pisałeś, nie zostały poprawione.

  5. #625

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    PEKAOBP na Wita Stwosza, Wrocek- tam mi to tak liczyli
    twierdza, ze wartosc ziemi wchodzi w wartosc inwestycji,
    ja nie wliczam tego jakos z własnej nieprzymuszonej woli
    ale teraz napewno zloze wniosek, bo widocznie oni nie wiedza ze tak sie to liczy!
    Alaboga, z czym do ludzi? Przeciez to stoi wprost w interpretacjach ministerstwa. Wyloz im Xena cierpliwie, acz stanowczo, jako rzecze min. Aumilller
    15. Czy udzielając kredytu z dopłatami na dokończenie budowy na działce gruntu z rozpoczęta budową domu jednorodzinnego (stan surowy), do kwoty kredytu należy wliczać wartość działki?
    Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania w zakresie do którego odnosi się ww. pytanie dopłaty mogą być stosowane, jeżeli kredyt preferencyjny został udzielony na:
    - zakup będącego w budowie lub istniejącego domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym, stanowiącego odrębna nieruchomość, z wyłączeniem zakupu domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego, do którego którejkolwiek z osób, o których mowa w art. 3 ust. 1, w dniu zawarcia umowy kredytu preferencyjnego przysługiwał inny tytuł prawny (lit. a),
    - budowę domu jednorodzinnego (lit. e).
    Postawione pytanie w tym kontekście wydaje się nie do końca precyzyjne.
    Jeżeli wniosek kredytowy dotyczy kredytu na sfinansowanie zakupu będącego w budowie domu jednorodzinnego (i dokończenie tej budowy przez kredytobiorcę) co do zasady będzie zachodził przypadek zakupu działki budowlanej wraz z rozpoczęta budowa domu jednorodzinnego na tej działce. Podobnie jak to ma miejsce w przypadku zakupu lokalu w budynku wielorodzinnym przedmiotem takiej transakcji będzie wiec przeniesienie na kredytobiorcę prawa własności do gruntu (w przypadku lokalu mieszkalnego części ułamkowej prawa własności do gruntu). Wartość działki gruntu stanowi wiec element składający się na całkowita wartość kredytowanej inwestycji, jest uwzględniana w ocenie spełnienia warunku, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt 3 ustawy (limit kosztów inwestycji) i sfinansowanie jej nabycia wchodzi w zakres kwoty udzielonego kredytu.
    Natomiast w przypadku kredytu udzielonego zgodnie z art.. 5 ust. 1 pkt 1 lit. e) ustawy wyłącznie na budowę domu jednorodzinnego zachodzi przypadek realizacji inwestycji przez kredytobiorcę na własnej, już posiadanej działce gruntu. Koszt nabycia samej działki budowlanej nie stanowi zgodnie z ustawa przedmiotu finansowanego kredytem z dopłatami do oprocentowania.
    qlpiak

  6. #626

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grabol
    Cytat Napisał elais
    Witam!
    Czy ktoś z was mógłby mi przysłac swój kosztorys dla PKO BP.
    Wysłałem na maila. Gdyby ktoś jeszcze chciał kosztorys w Excelu zrobiony zgodnie z wzorem PKO BP (nawet logo jest ), to proszę o informację na PRIVA. Jest tam też możliwość policzenia rat dla kredytu z dopłatami i starą ulgą odsetkową.
    Witam,
    czy ja mogłabym również prosić o kosztorys zgodnie z wzorem PKO BP?
    Będę wdzięczna za pomoc, proszę wysłać na: [email protected]
    pozdrawiam
    Gosia
    Gosia

  7. #627

    Domyślnie

    Nie wiem, czy słyszeliscie, ale w pierwszym kwartale (zaraz się kończy, więc już podsumowują) kredyt z dopłatami dostało w całym kraju 400 osób
    Jako główny powód tak małej liczy kredytobiorców podali te durne stawki odtworzenia jednego metra kw. powierzchni. Niby, że lada dzień ma to być podniesione o ok. 30%, ale w przypadku dużych miast to i tak gó...no

    Wydzwaniałem ostatnio d Pekao SA z pytaniami czy w najbliższym czasie będą mieli w ofercie ten kredyt. Czeski film, nikt nic nie wie. Miła pani z którą nawiązałem nić pozorumienia obiecała, że oddzowni po niedzieli, bo niby będzia jakaś ważna narada i cośik może się rozstrzygnąć.

    Xena z Xsary - skasowałas dziennik profilaktycznie, czy miałaś jakiś włam i stąd taka decyzja? (Niezłe butki w avatarze)
    Tu była reklama.

  8. #628
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    słuchajcie milaczki dzięki temu, że wyłożyliście mi, iż pani z oddziału na wita stwosza banku pkobp mówi bzdury o wliczaniu działki w całość kredytu to poszłam do innego oddziału i okazało się.........że bez problemu dostanę ten kredyt! dzięki Wam o Grupo Wsparcia!
    choć powiem szczerze patrząc na kompetencje PKOBP trochę mi słabawo....raz juz uciekłam z PKOSA bo nie byłam w stanie dorosnąć do ich "profesjonalizmu" ,a tu człowiek się wiąże z jeszcze lepszym kwiatkiem....no ale trudno
    marzin tak, miałam włam - wycięli mi dziurę w siatce, porozwalali w środku domu i ukradli dwa przedłużacze oraz lampę biurkową sztuk jedna.
    Strata niewielka, ale Pan Policjant uprzejmie naciskał na wykasowanie Dziennika
    A i ja się czuję bardzo wkurzona, że ktoś smiał nieproszony wejść do mojego domu.
    Tak tak buty są niezłe,
    nie cierpię oszustów

  9. #629

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    słuchajcie milaczki dzięki temu, że wyłożyliście mi, iż pani z oddziału na wita stwosza banku pkobp mówi bzdury o wliczaniu działki w całość kredytu to poszłam do innego oddziału i okazało się.........że bez problemu dostanę ten kredyt! dzięki Wam o Grupo Wsparcia!
    Ja też lada dzień przystępuję do ataku!

    choć powiem szczerze patrząc na kompetencje PKOBP trochę mi słabawo....raz juz uciekłam z PKOSA bo nie byłam w stanie dorosnąć do ich "profesjonalizmu" ,a tu człowiek się wiąże z jeszcze lepszym kwiatkiem....no ale trudno
    Ostatnio pojechałem do jednego z większych oddziałów PKO BP w Poznaniu. W centrum zresztą. Sala gdzie przyjmują klientów wyglądała jak dworzec PKP. Zapuszczony dworzec. Ale co tam.
    marzin tak, miałam włam - wycięli mi dziurę w siatce, porozwalali w środku domu i ukradli dwa przedłużacze oraz lampę biurkową sztuk jedna.
    Strata niewielka, ale Pan Policjant uprzejmie naciskał na wykasowanie Dziennika
    A i ja się czuję bardzo wkurzona, że ktoś smiał nieproszony wejść do mojego domu.
    Złodziejstwo pierniczone! Ja buduję obok budynku policji! Na razie chata zero zabezpieczenia, zero okien i drzwi, narzędzia w środku, i tfu tfu - spokój.
    Tu była reklama.

  10. #630

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    Ostatnio pojechałem do jednego z większych oddziałów PKO BP w Poznaniu. W centrum zresztą. Sala gdzie przyjmują klientów wyglądała jak dworzec PKP. Zapuszczony dworzec. Ale co tam.
    Jeżeli chodzi Ci o 1 Oddział PKO BP SA na Placu Wolności to zapewniam że już podpisują umowy na ten kredyt

  11. #631

    Domyślnie

    Nie wiem czy się cieszyć, ale właśnie przed chwilą zadzwoniła Pani z banku z wiadomością, że BGK nie wniosło żadnych zastrzeżeń i mój kredyt został ostatecznie zatwierdzony. Swoją drogą, to pierwszy kredyt z dopłatami na budowę domu w Gliwicach. Miło tak się znaleźć w ekskluzywnym klubie

    Użytkowników mojego kosztorysu proszę jednak o potwierdzenie w oddziałach, gdzie ubiegacie się o kredyt, czy na kosztorysie ma być dopisek "Kosztorys nie obejmuje garażu". Bo mimo baku zastrzeżeń BGK, mam jednak mieszane uczucia w tej sprawie.

  12. #632

    Domyślnie

    A kiedy podpisywałeś umowę? Ja czekam właśnie za taką akceptacją.

  13. #633

    Domyślnie

    Cytat Napisał marełek
    A kiedy podpisywałeś umowę? Ja czekam właśnie za taką akceptacją.
    Dokładnie tydzień temu. Odpowiedź miała być po około 4 dniach, no ale po drodze był łykend

  14. #634

    Domyślnie

    Czołem "dopłatowcy"

    We wtorek zadzwoniła do mnie Pani z Pekao SA i poinformowała, że niestety w kwietniu na 100% (i w maju prawdopodobnie też nie) nie podpiszą umowy z BGK. W związku z czym czekał już nie będę. Na piątek zapodałem urlop i przystąpie do ataku na jeden z poznańskich oddziałów PKO BP w celu złożenia wniosku.

    Powiedzcie, w co powinienem się zaopatrzyć jeżeli chodzi i papiery i takie tam?
    Tu była reklama.

  15. #635

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    Na piątek zapodałem urlop i przystąpie do ataku na jeden z poznańskich oddziałów PKO BP w celu złożenia wniosku.

    Powiedzcie, w co powinienem się zaopatrzyć jeżeli chodzi i papiery i takie tam?
    Trudno Ci będzie złożyć wniosek przy pierwszej wizycie w banku, czy skompletować te wszystkie papierki w 1 dzień. Raczej dostaniesz tylko informację, jakie paiery musisz złożyć i nr telefonu do rzeczoznawacy. Może nie marnuj urlopu, tylko po prostu zajrzyj do banku po 15-tej.

    Generalnie do złożenia wniosku potrzebujesz:

    1) Zaświadczenia o dochodach za ostatnie 3 m-ce.
    2) Aktualny wypis z księgi wieczystej.
    3) Wypis z rejestru gruntów (może być stary, ale zgodny ze stanem aktualnym).
    4) Uprawomocnione pozwolenie na budowę (tzn. z wbitą pieczątką o uprawomocnieniu - pisałem o tym wcześniej).
    5) Projekt.
    6) Umowy o dostawy z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Zakładem Energetycznym.
    7) Kosztorys.
    Wypełniony wniosek z załącznikami.
    9) To chyba wszystko.

    Przy pierwszej wizycie w banku będziesz też musiał zapłacić 150 zł za wizytę rzeczoznawcy na budowie.

  16. #636

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grabol

    Trudno Ci będzie złożyć wniosek przy pierwszej wizycie w banku, czy skompletować te wszystkie papierki w 1 dzień. Raczej dostaniesz tylko informację, jakie paiery musisz złożyć i nr telefonu do rzeczoznawacy. Może nie marnuj urlopu, tylko po prostu zajrzyj do banku po 15-tej.

    Generalnie do złożenia wniosku potrzebujesz:

    1) Zaświadczenia o dochodach za ostatnie 3 m-ce.
    2) Aktualny wypis z księgi wieczystej.
    3) Wypis z rejestru gruntów (może być stary, ale zgodny ze stanem aktualnym).
    4) Uprawomocnione pozwolenie na budowę (tzn. z wbitą pieczątką o uprawomocnieniu - pisałem o tym wcześniej).
    5) Projekt.
    6) Umowy o dostawy z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Zakładem Energetycznym.
    7) Kosztorys.
    Wypełniony wniosek z załącznikami.
    9) To chyba wszystko.

    Przy pierwszej wizycie w banku będziesz też musiał zapłacić 150 zł za wizytę rzeczoznawcy na budowie.
    Dzięki Grabol. Wszystko poza wypisem z księgi mam...

    No nic, urlop już wzięty, najwyżej będę latał cały dzień, żeby te papiery załatwić.

    Postanowiłem sprawdzić jak to jest w SKOKU

    - kredytowanie 1-25 lat
    - do wyboru raty równe/malejące
    - min kwota kredytu 10 tyś
    - wypłata transz na podstawie faktur/rachunków/wizyty
    - prowizja 05%-2% ( w moim przypadku tylko 2%, bo nie jestem ich klientem)
    - marża 1%-3% (Zalezy to od wkładu własnego, dochodów. Wg pani z którą rozmawiałem, po podaniu podstawowych faktów, moge miec 1% Ustala to ich centrala na podstawie weryfikacji, tylko trzeba przedstawić: wyciąg z księgi wieczystej, wycenę nieruchomości, kosztorys, zaśw. o zarobkach. Tutaj warto powalczyć, bo nawet jak zapłacę większa prowizję, to marża nizsza o 0,5% od PKO BP)
    - brak prowizji za wcześniejszą spłatę.
    Tu była reklama.

  17. #637

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    Postanowiłem sprawdzić jak to jest w SKOKU
    A w ktorym SKOSu? Te z którymi ja sie kontaktowalam, to i 4% marzy mialy w ofercie a standard to bylo 2%.
    qlpiak

  18. #638

    Domyślnie

    Cytat Napisał qlpiak
    Cytat Napisał Marzin
    Postanowiłem sprawdzić jak to jest w SKOKU
    A w ktorym SKOSu? Te z którymi ja sie kontaktowalam, to i 4% marzy mialy w ofercie a standard to bylo 2%.
    Tutaj pytałem.

    POZNAŃ 61-586
    ŚW. MARCIN 75
    tel. (061) 851 35 30, 851 35 31
    Tu była reklama.

  19. #639

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    Dzięki Grabol. Wszystko poza wypisem z księgi mam...

    No nic, urlop już wzięty, najwyżej będę latał cały dzień, żeby te papiery załatwić.
    Ups zapomniałem na liście wymienić, dowodów osobistych kredytobiorców, Pani robi sobie z nich ksero, oraz kserokopii warunków zabudowy i zagospodarowania przestrzennego działki. Przy okazji dodam, że do wypisu z rejestru gruntów powinna być dołączona mapka.

  20. #640

    Domyślnie

    dostałem dziś wzór umowy z PKO BP dla naszego kredytu. Niestety jest błąd w wskaźniku W - iloraż powierzchni użytkowej do całkowitej. Jak było w Waszym przypadku??
    Budowa to nie wyścig - czasami trzeba jednak sprintować

Strona 32 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony