dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 83
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 1641
  1. #641

    Domyślnie

    ale jaja, czytam swoją umowę i mam dokładnie te same błędu na które zwracał uwagę kolega czaja (strona 8 tego postu) napiście jak jest z waszymi umowami??
    Budowa to nie wyścig - czasami trzeba jednak sprintować

  2. #642

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grabol
    Cytat Napisał Marzin
    Na piątek zapodałem urlop i przystąpie do ataku na jeden z poznańskich oddziałów PKO BP w celu złożenia wniosku.

    Powiedzcie, w co powinienem się zaopatrzyć jeżeli chodzi i papiery i takie tam?
    Trudno Ci będzie złożyć wniosek przy pierwszej wizycie w banku, czy skompletować te wszystkie papierki w 1 dzień. Raczej dostaniesz tylko informację, jakie paiery musisz złożyć i nr telefonu do rzeczoznawacy. Może nie marnuj urlopu, tylko po prostu zajrzyj do banku po 15-tej.

    Generalnie do złożenia wniosku potrzebujesz:

    1) Zaświadczenia o dochodach za ostatnie 3 m-ce.
    2) Aktualny wypis z księgi wieczystej.
    3) Wypis z rejestru gruntów (może być stary, ale zgodny ze stanem aktualnym).
    4) Uprawomocnione pozwolenie na budowę (tzn. z wbitą pieczątką o uprawomocnieniu - pisałem o tym wcześniej).
    5) Projekt.
    6) Umowy o dostawy z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Zakładem Energetycznym.
    7) Kosztorys.
    Wypełniony wniosek z załącznikami.
    9) To chyba wszystko.

    Przy pierwszej wizycie w banku będziesz też musiał zapłacić 150 zł za wizytę rzeczoznawcy na budowie.
    Ja nie potrzebowałam: wypisu z rejestru gruntów, pieczatki na pozwoleniu na budowę.Nie kontaktowałam się z rzeczoznawcą.
    Poza tym dałam im wszystko to co stanowiło podstawę otrzymania pozwolenia na budowę w Starostwie czyli pełną dokumentację , wybrali sobie to co chcieli i nie zawracali mi głowy. Dołączyłam wniosek, oświadczenie, że nie posiadam mieszkania itp., kosztorys.

    Opłatę za wycenę i ubezpieczenie kredytu własnego zapłaciłam w dniu uruchomienia transzy czyli po miesiącu od otrzymania kredytu

  3. #643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grabol
    Cytat Napisał Marzin
    Na piątek zapodałem urlop i przystąpie do ataku na jeden z poznańskich oddziałów PKO BP w celu złożenia wniosku.

    Powiedzcie, w co powinienem się zaopatrzyć jeżeli chodzi i papiery i takie tam?
    Trudno Ci będzie złożyć wniosek przy pierwszej wizycie w banku, czy skompletować te wszystkie papierki w 1 dzień. Raczej dostaniesz tylko informację, jakie paiery musisz złożyć i nr telefonu do rzeczoznawacy. Może nie marnuj urlopu, tylko po prostu zajrzyj do banku po 15-tej.

    Generalnie do złożenia wniosku potrzebujesz:

    1) Zaświadczenia o dochodach za ostatnie 3 m-ce.
    2) Aktualny wypis z księgi wieczystej.
    3) Wypis z rejestru gruntów (może być stary, ale zgodny ze stanem aktualnym).
    4) Uprawomocnione pozwolenie na budowę (tzn. z wbitą pieczątką o uprawomocnieniu - pisałem o tym wcześniej).
    5) Projekt.
    6) Umowy o dostawy z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Zakładem Energetycznym.
    7) Kosztorys.
    Wypełniony wniosek z załącznikami.
    9) To chyba wszystko.

    Przy pierwszej wizycie w banku będziesz też musiał zapłacić 150 zł za wizytę rzeczoznawcy na budowie.
    Ja nie potrzebowałam: wypisu z rejestru gruntów, pieczatki na pozwoleniu na budowę.Nie kontaktowałam się z rzeczoznawcą.
    Poza tym dałam im wszystko to co stanowiło podstawę otrzymania pozwolenia na budowę w Starostwie czyli pełną dokumentację , wybrali sobie to co chcieli i nie zawracali mi głowy. Dołączyłam wniosek, oświadczenie, że nie posiadam mieszkania itp., kosztorys.

    Opłatę za wycenę i ubezpieczenie kredytu własnego zapłaciłam w dniu uruchomienia transzy czyli po miesiącu od otrzymania kredytu

  4. #644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grabol
    Cytat Napisał Marzin
    Na piątek zapodałem urlop i przystąpie do ataku na jeden z poznańskich oddziałów PKO BP w celu złożenia wniosku.

    Powiedzcie, w co powinienem się zaopatrzyć jeżeli chodzi i papiery i takie tam?
    Trudno Ci będzie złożyć wniosek przy pierwszej wizycie w banku, czy skompletować te wszystkie papierki w 1 dzień. Raczej dostaniesz tylko informację, jakie paiery musisz złożyć i nr telefonu do rzeczoznawacy. Może nie marnuj urlopu, tylko po prostu zajrzyj do banku po 15-tej.

    Generalnie do złożenia wniosku potrzebujesz:

    1) Zaświadczenia o dochodach za ostatnie 3 m-ce.
    2) Aktualny wypis z księgi wieczystej.
    3) Wypis z rejestru gruntów (może być stary, ale zgodny ze stanem aktualnym).
    4) Uprawomocnione pozwolenie na budowę (tzn. z wbitą pieczątką o uprawomocnieniu - pisałem o tym wcześniej).
    5) Projekt.
    6) Umowy o dostawy z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Zakładem Energetycznym.
    7) Kosztorys.
    Wypełniony wniosek z załącznikami.
    9) To chyba wszystko.

    Przy pierwszej wizycie w banku będziesz też musiał zapłacić 150 zł za wizytę rzeczoznawcy na budowie.
    Ja nie potrzebowałam: wypisu z rejestru gruntów, pieczatki na pozwoleniu na budowę.Nie kontaktowałam się z rzeczoznawcą.
    Poza tym dałam im wszystko to co stanowiło podstawę otrzymania pozwolenia na budowę w Starostwie czyli pełną dokumentację , wybrali sobie to co chcieli i nie zawracali mi głowy. Dołączyłam wniosek, oświadczenie, że nie posiadam mieszkania itp., kosztorys.

    Opłatę za wycenę i ubezpieczenie kredytu własnego zapłaciłam w dniu uruchomienia transzy czyli po miesiącu od otrzymania kredytu

  5. #645

    Domyślnie

    Alkman masz rację, tak jest jak napisałeś/aś. Też tak mam.
    Zdrowie na budowie !

  6. #646

    Domyślnie

    Słuchajcie "dopłatowcy", prosze Was o komentarz

    W oparciu o kalkulator kolegi czaja, zrobiłem symulację dla spłaty w ratach malejących dla pko i skok-u

    Założenia:
    kredyt 130 tyś
    okres kredytowania 15 lat
    pow użytkowa 78,56

    pko - łącznie spłacę 163977 zł + prowizja 1040 zł=165017 zł
    skok - łacznie spłacę 159075 + prowizja 2600 zł = 161675

    Po 15 latach korzystniej dla skok o ok 4 tyś złotych

    P.s. Gdybym zdecydował się na skok, prawdopodobnie byłbym jedyny w Polsce! He he!

    Co Wy na to?
    Tu była reklama.

  7. #647
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    jak by to powiedzieć
    z dwojga złego dla 4000zł w życiu nie wybrałabym SKOKu
    nie cierpię oszustów

  8. #648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin

    Co Wy na to?
    W skoku mozna rowne, niektorym tak wygodnie
    qlpiak

  9. #649

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    jak by to powiedzieć
    z dwojga złego dla 4000zł w życiu nie wybrałabym SKOKu
    No właśnie. Też jakoś tak średnio mnie ten skok pociąga
    Sama nazwa....
    No ale z drugiej strony to nie ja im daję pieniądze, tylko oni mi pożyczają

    qlpiak - ja tam jestem za malejącymi.

    P.s. Chyba jednak pójdę do pko, bo była tam fajna pani.
    Tu była reklama.

  10. #650

    Domyślnie

    Ja po kredyt z dopłatą zgłosiłem się do PKO i tam go dostałem na warunkach, o których wszyscy już pisali. Z tego forum można wywnioskować, że SKOK pewnie jeszcze nikomu tego kredytu nie udzielił i raczej nikt tam się nie garnie i z resztą sam się nie dziwię. Opinię w tak delikatnej kwestii jak kredyty trudno sobie odbudować a jeśli to dotyczy jeszcze umowy na dość długi okres to tym bardziej należy być ostrożnym. Ale może SKOK ma zamiar podnieś swoją pozycję na rynku i wprowadzi jakieś udogodnienia w tym kredycie, aby być wyraźną konkurencją dla PKO (zgadzam się, że 4000,-PLN to jeszcze za mało, aby ryzykować, ale to już coś w tym kierunku). Dopłata jest przez 8 lat i ten okres należy przede wszystkim porównywać a potem to już jest bardzo duża konkurencja. Ja, jeżeli to jest możliwe to jestem za ratami malejącymi, bo choć początkowo są bardziej bolesne dla kieszeni, ale w tym czasie jednak cieszymy się nowym domem i jest to jakaś osłoda a potem, gdy już się do niego przyzwyczaimy to raty zaczynają się zmniejszać i można w miarę normalnie żyć.
    P.s. Chyba jednak pójdę do pko, bo była tam fajna pani.
    Popieram, choć nie tylko przez tą panią wybrałem PKO BP, ale oczywiście zawsze lepiej być obsługiwanym przez miłą i sympatyczną osobę.

  11. #651

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    qlpiak - ja tam jestem za malejącymi.
    No tak, ja tylko napisalam, ze niektorym tak wygodnie, np. ze wzgledu na zdolnosc finansowa albo plany rodzinne. Jesli sie przyjmnie scenariusz refinansowania po 8 latach, to jasne, ze lepiej miec splacone jak najwiecej kapitalu.
    qlpiak

  12. #652

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alkman

    Ja nie potrzebowałam: wypisu z rejestru gruntów, pieczatki na pozwoleniu na budowę.Nie kontaktowałam się z rzeczoznawcą.
    Poza tym dałam im wszystko to co stanowiło podstawę otrzymania pozwolenia na budowę w Starostwie czyli pełną dokumentację , wybrali sobie to co chcieli i nie zawracali mi głowy. Dołączyłam wniosek, oświadczenie, że nie posiadam mieszkania itp., kosztorys.

    Opłatę za wycenę i ubezpieczenie kredytu własnego zapłaciłam w dniu uruchomienia transzy czyli po miesiącu od otrzymania kredytu
    Jak widać, co oddział, to inny obyczaj Ten brak standardów i niedoinformowanie pracowników są delikatnie mówiąc denerwujące. Osobiście ostatnio zajmuje się raczej nowym potomkiem niż walką z wiatrakami w PKO BP .

    A propos papierkologii stosowanej, to na stronie:

    http://www.mf.gov.pl/index.php?const...ysw=2&sub=sub1

    znajduje się do pobrania formularz PCC-3 z załącznikiem PCC-3/A, który należy złożyć w US przed dokonaniem wpisu do hipoteki. Oczywiście trzeba też zapłacić podatek (PCC) . Formularz ten składa się razy 2, tzn. jeden komplet dla hipoteki kaucyjnej, a drugi dla hipoteki zwykłej. Na PCC-3/A musi znaleźć się podpis małżonka, jeśli takowego się przypadkiem posiada. Myślę, że ta informacja może się przydać tym, którzy z różnych powodów nie zabierają zawsze i wszędzie swoich drugich połówek.

    A na stronie:
    www.ms.gov.pl/kw/kw.shtml
    jest do pobrania wniosek o wpis w księdze wieczystej (KW-WPIS), na którym też musi podpisać się współmałżonek, zakładając, że jest współwłaścicielem nieruchomości.

    Mam nadzieję, że niektórym zaoszczędziłem dodatkowej wycieczki do US i do sądu

  13. #653
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    dzięki
    a to pcc to 2% od szacunkowego kosztu wybudowania czy od wartosci niercuhomosci wdłg cen rynkowych?
    nie cierpię oszustów

  14. #654

    Domyślnie

    teraz coś z zupełnie innej beczki:


    jak jest liczony współczynnik w we wzorze PKO BP na dopłaty??

    Powierzchnia naszego domu to 119,1 m2. W bryle jest garaż o powierzchni 20,5 m2. Zgodnie z interpretacjami na stronie BGK do powierzchni użytkowej nie wlicza się powierzchni garażu. Czyli nasza powierzchnia użytkowa to 119,1-20,5 co daje 98,6 m2.

    Ostatecznie wskaźnik w "w" wynosi więc 70/98,6=0,71. W projekcie umowy raz napisali mi 0,54 a wczoraj 0,59. Skąd taka wartość??
    Budowa to nie wyścig - czasami trzeba jednak sprintować

  15. #655

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    dzięki
    a to pcc to 2% od szacunkowego kosztu wybudowania czy od wartosci niercuhomosci wdłg cen rynkowych?
    PCC płaci się w wysokości 0,1% kwoty kredytu za hipotekę zwykła oraz 19 zł za hipotekę kaucyjną, czyli dla kredytu 200 000 zł zapłacimy 200 zł + 19 zł = 219 zł .

  16. #656

    Domyślnie

    Cytat Napisał uranos
    teraz coś z zupełnie innej beczki:


    jak jest liczony współczynnik w we wzorze PKO BP na dopłaty??

    Powierzchnia naszego domu to 119,1 m2. W bryle jest garaż o powierzchni 20,5 m2. Zgodnie z interpretacjami na stronie BGK do powierzchni użytkowej nie wlicza się powierzchni garażu. Czyli nasza powierzchnia użytkowa to 119,1-20,5 co daje 98,6 m2.

    Ostatecznie wskaźnik w "w" wynosi więc 70/98,6=0,71. W projekcie umowy raz napisali mi 0,54 a wczoraj 0,59. Skąd taka wartość??
    Musieli się pomylić, wartość 0,59 wychodzi po przyjęciu p.u. = 119 m2. W mojej umowie mam wpisany współczynnik 0,54 przy powierzchni domu 146 m2, w tym garaż 18 m2, czyli p.u. = 128 m2.

  17. #657

    Domyślnie

    to jest jeden z licznych błędów jakie im wytknąłem. A wszystko musi skonsultować z Radcą bo sama nie może tego poprawić.
    Budowa to nie wyścig - czasami trzeba jednak sprintować

  18. #658

    Domyślnie

    już wiem że to pomyłka ze strony PKOBP - ok. zdarza się, trezba czytać umowy. Teraz tylko jeszcze dwa poważne błędy do przeanalizowania i chyba podpiszemy...
    Budowa to nie wyścig - czasami trzeba jednak sprintować

  19. #659
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    dzięi Grabol, czli to trzeba zapłacic po otrzymaniu kredytu:>
    nie cierpię oszustów

  20. #660

    Domyślnie

    Słuchajcie, jak mi kolega robił projekt, to nikt nie miał pojęcia jak będą wyglądały te dopłaty. W zestawieniu wszystkich powierzchni mam napisane:
    Powierzchnia użytkowa Pu=78,56m2
    Powierchnia netto Pnetto= 92,26m2

    Licząc Pu nie brał pod uwagę np przedsionka i komunikacji; schodów na dole i na poddaszu budynku.

    Na wszystkim stoi pieczątka starostwa powiatowego. Z punktu widzenia dopłat, to zajefajnie, bo wskaźnik mi wyjdzie 0,89. Czy przy podpisywaniu umowy bank sprawdza dokładnie zestawienie powierzchni?
    Tu była reklama.

Strona 33 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony