dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 83
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 1641
  1. #781

    Domyślnie

    ja dzisiaj również byłam w PKO SA, jednak od razu Pani zasugerowała,że lepiej wziąć ich kredyt niż z dopłatami. Szczegółów Pani nie znała jestem na jutro umówiona. A czy orientujecie się czy po 8 latach mogłabym przenieść kredyt do innego banku, czy też nie.

  2. #782

    Domyślnie

    Stanardowa oferta to: prowizja 1%, marża pierwsze dwa lata 0,5 potem 1%, . nie wiem dlaczego bankowcy tak sie boją tego kredytu. Ja rozmawiałam z Panem z oddziału lubelskiego nie namawiał mnie na rezygnację z kredytu z dopłatami , jestem umówiona na szczegółowe porównanie obu ofert. Ale wydaje mi się że jeżeli oszczędność w pierwszych ośmiu latach wyniesie kilka tysięcy to dlaczego mamy nieskorzystać nawet jeżeli zapłacimy prowizję za wcześniejszą spłatę to i tak coś w kieszeni zostanie. Potem można wybrać inny optymalny redyt nawet w innym banku.
    Pozdrawiam

  3. #783

    Domyślnie

    Moja żona jest umówiona na czwartek w sprawie kredytu z dopłatami. W pekao sa. Oczywiscie dam znać, co jej zaproponują tutaj w Poznaniu.

    Jakieś konkretne pytania?
    Tu była reklama.

  4. #784
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    dlaczego tak drogo
    nie cierpię oszustów

  5. #785

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    dlaczego tak drogo
    Gdzie? W Pekao SA?
    Tu była reklama.

  6. #786
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    wszedzie. to takie pytanie klucz:>
    nie cierpię oszustów

  7. #787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    wszedzie. to takie pytanie klucz:>
    Aaaa, całkiem zapomniałem.... Przecież od tego wszystko się zaczyna.
    Tu była reklama.

  8. #788

    Domyślnie

    Słuchajcie a jak porównać ten kredyt z dopłatą w 2 bankach w PKO SA i PKO BP, na co zwrócić uwagę. Czy też są w obu bankach takie same wytyczne. Z tego co zauważyłam w BP można spłacać tylko w ratach malejących a w SA albo w malejących albo w równych. Czy jeszcze gdzieś jest jakas różnica?

  9. #789

    Domyślnie

    Z tego co się orientuje to różnice są min. takie:
    Rozliczanie transz-BP 75% fakturami,SA bez faktur tylko na postawie kontroli z banku koszt jednorazowy za wszystkie kontrole 186,00
    Ubezpieczenie od utraty pracy w BP-obowiazkowe w SA nieobowiazkowe i brak takiego ubezpieczenia nie wpłaywa na wysokość odsetek
    Wycena kredytowanej nieruchomosci BP-obowiązkowa,SA obowiazkowa przy kredycie powyżej 200 000(to koszt ok600-900 zł.

  10. #790
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    hmm gdzie jest napisane w umowie z pkobp ze fakturami? nie ma nic takiego
    nie cierpię oszustów

  11. #791

    Domyślnie

    Notatki mojej żony ze spotkania w Pekao SA

    1. Raty mogą być równe lub malejące do wyboru przez kredytobiorcę;
    2. Do wyboru są również dwie opcje: - Wibor 3 miesieczny + 1,45p.p. marży + 0,75% prowizji lub Wibor 3M + 1,75p.p. + 0,0% prowizji. Z tym, że Pan nie wie czy jest możliwość negocjacji wysokości marży i dowie sie tego w poniedziałek na szkoleniu. On mówi, że jeżeli złożymy wniosek z tymi dokumentami finansowymi do obliczenia zdolności bez technicznych typu kosztorys (który można złożyć później) to bank zanalizuje naszą sytuację, obliczy zdolność i przedstawi nam indywidualne warunki umowy. Wtedy jego zdaniem mamy szansę na obniżenie tej marży lub innych opłat np. nie płacenie ubezpieczenia przejściowego, które wynosi 1p.p. od kwoty kredytu miesięcznie do momentu wpisania banku do księgi hipotecznej;
    3. Dokumenty są standardowe, mają swoje druki wniosku, oświadczenia, zaświadczenia o zarobkach ( za 6 m-cy nie jak za 3 m-ce w PKO BP)i kosztorysu;
    4. Jest możliwość spłacenia pozostałej kwoty kredytu z góry po 8 latach lub możliwość przeniesienia kredytu do innego banku lub przewalutownie go. Jeżeli w momencie podpisania umowy bierzemy kredyt na 80 tys. złotych to spłata po 8 latach jest bez prowizji. Powyżej 80 tys. przy jednorazowej spłacie prowizja wynosi 2,5 % pozostałej kwoty a jeżeli chce sie spłacić w ratach, to 15% tej kwoty jest bez prowizji a reszta 85% z prowizją 2,5 %. Czyli jeżeli po 8 latach zostało nam jeszcze 30 tys to 4,500 zł spłacimy bez prowizji a pozostałe 25,500 z prowizją 2,5%.
    5. Wkład własny w naszym przypadku nie ma znaczenia dla banku gdyż mamy więcej niż 20 % inwestycji;
    6. Rozliczanie wydatków: dwie opcje do wyboru dla klienta: można na podstawie faktur lub na podstawie wizyt rzeczoznawcy na budowie. Pan specjalista przyjeżdża oszcować stan robót przed wypłatą transzy i po wykorzystaniu pieniążków z transzy. Porównuje to z opisem robót na jaki jest przeznaczona poszczególna transza do stanu rzeczywistego. Przy kredycie 80 tys. opłata za tego Pana jest jednorazowa i płatna z góry a wynosi 168 zł; Pierwsza wizyta juz przed podpisaniem umowy.
    7. Nie ma okresu karencji, jako takiego hasła jedynie można nie płacić kredytu przez okres trwania budowy a tylko odsetki. Natomiast później mozna zawiesić kredyt na jakiś okres, ale odsetki i tak są naliczane;
    8. Wypłata pierwszej transzy po 2-3 dniach od podpisania umowy, a od momentu złożenia wniosku do podpisania umowy minie maksymalnie 3 tyg.;
    9. Inne opłaty przy uruchomieniu kredytu to: - Obowiązkowe ubezpieczenie od pożaru, zdarzeń losowych i zalania - na sume wartosci nieruchomośći; koszty sądowe za wpisy do hipoteki, ubezpieczenie przejściowe w wysokości 1p.p i prowizja za to ubezpieczenie 0,25%, podatek cywilny 0,1% i hipoteka kaucyjna około 19 zł.
    Tu była reklama.

  12. #792

    Domyślnie

    czaja76 czy mogę prosić o kalkulator bo już sie pogubiłam z tymi kredytami i ciągle nam odradzają ten z dopłatami dzięki

  13. #793
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    8. Wypłata pierwszej transzy po 2-3 dniach od podpisania umowy, a od momentu złożenia wniosku do podpisania umowy minie maksymalnie 3 tyg.;

    :>
    nie cierpię oszustów

  14. #794
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuross
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    witam cos mnie sluchy dochodza ze zwrot watu ma byc przedluzona ,tzn mozna bedzie dalej odliczac ta roznice ,ktos cos wie?
    DZIENNIK
    ###############################
    KOMENTARZE
    skam p-25kw

  15. #795

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    :>
    Nie wierzysz?

    Cytat Napisał artuross
    witam cos mnie sluchy dochodza ze zwrot watu ma byc przedluzona ,tzn mozna bedzie dalej odliczac ta roznice ,ktos cos wie?
    Ale to nie ta bajka. Tutaj nawijamy o kredytach
    Tu była reklama.

  16. #796

    Domyślnie

    Co jest ??? Nikogo już te kredyty nie interesanto???

    Ciekaw jestem czy ktoś z Was rozmawia teraz z pekao sa. Moja kobitka zanosi dziś papiery (wniosek, ichne formularze informacyjne, wypis z kasiąg, itp, itd) i w ciągu ok 3 dni mają zaproponowac nam warunki. Jeżeli będziemy zadowoleni, to donosimy kosztorys i coś tam jeszcze i podpisujemy umowę.

    Swoją drogą to ze względu na obsługę, lokalizację oddziału i parę innych drobiazgów do PKO BP już nie wrócę. Tylko Pan z SA ma przedstawioną taką wersję, że niby w PKO BP mamy już wszystko nagrane, że czekamy na korzystniejszą ofertę.

    Mam nadzieję, że nie czyta tego forum....
    Tu była reklama.

  17. #797
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuross
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    bardzo ciekawi mnie jakie warunki sa na taki kredyt
    DZIENNIK
    ###############################
    KOMENTARZE
    skam p-25kw

  18. #798

    Domyślnie

    Cytat Napisał artuross
    bardzo ciekawi mnie jakie warunki sa na taki kredyt
    Własnie dostałem relację z banku od mojej women.
    Jest tak, jak napisała koleżanka:
    Cytat Napisał AGKA
    Kredyt w PEKAO SA do wyboru dwie opcje:
    1) prowizja 0% marża 1,7
    2)prowizja 0,75% marża 1,45
    Do wyboru raty równe lub malejące. My bierzemy malejące.
    Niby że można wynegocjować żeby nie brać ubezpieczenia przed wpisem do księgi, i prowizje wrzucić do kredytu, ale co to za bajery. Pierdoły jakieś.

    Bardziej odpowiada mi to że mam tam konto i nie bede musiał sie przeprowadzać do innego banku. I oddział pod nosem. O tym że obsługa jest sto razy bardziej profesjonalna nie wspomnę.
    Tu była reklama.

  19. #799

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGKA
    Kredyt w PEKAO SA do wyboru dwie opcje:
    1) prowizja 0% marża 1,7
    2)prowizja 0,75% marża 1,45
    No i nadzieje prysły, a liczyłem na PEKAO SA. Gdzie się ma marża zwyklego kredytu do tego "preferencyjnego"...Nawet konkurencja nie pomaga, jak widać. Tyle gimnastyki, wybierania projektu, czytania ustawy, liczenia wskaźników...
    Miałem nadzieję na poniżej 1%.

    Pozazdrościć temu, kto wziął we franku i załapał się na odpis odsetek.

    Też mi preferencyjny...

  20. #800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcinq
    Miałem nadzieję na poniżej 1%.
    Ja też!

    Właśnie się dowiedziałem, że mamy zdolność. Sprawdzili ją w dwie godziny. Zobaczymy czy jak spotkam się z gościem z banku łeb w łeb, czy cos jeszcze utarguję.
    Tu była reklama.

Strona 40 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony