dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 83
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 1641
  1. #801

    Domyślnie

    Witam. Wstępne obliczenia wygladają tak:
    kredyt 180 000 na 30 lat, (karencja w spłacie kapitału 24m-ce),raty malejace
    Łączna suma odsetek przy ofercie standardowej(PEKAO SA)- 150 tys,w kredycie z dopłatą (PEKAO SA)165 tys.
    dopłata w ciagu 8 lat ok30 tys, czyli nie uwzgledniając wcześniejszej spłaty oszczedność 15 tys.
    Kredyt będziemy brać pewnie dopiero na wiosnę wiec może będzie wiecej banków udzielających i wieksza konkurencja może zejdą z tej wysokiej marży.

  2. #802

    Domyślnie

    Bardzo proszę o przesłanie kalkulatora kredytu z dopłatami. Mam mało czasu na zastanowienie więc zalezy mi na czasie . Mój mail : [email protected].

    Dziękuję

  3. #803

    Domyślnie

    już poszło
    Budowa to nie wyścig - czasami trzeba jednak sprintować

  4. #804

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    Właśnie się dowiedziałem, że mamy zdolność. Sprawdzili ją w dwie godziny. Zobaczymy czy jak spotkam się z gościem z banku łeb w łeb, czy cos jeszcze utarguję.
    Właśnie rozpoczęłem kampanię ubiegania się o kredyt... i muszę stwierdzić, że jestem oficjalnym "fanem" pań z banku PEKAO SA
    Pierwsza pani o dziwo wiedziała o co chodzi, ale niestety w żaden sposób nie potrafiła nam przybliżyć żadnych szczegółów kredytu, poza warunkami oprocentowania i prowizji. pierwszych 10 minut zostało spożytkowane na próbę udowodnienia, że ten kredyt się kompletnie nie opłaca (ale pani nie wiedziała, jak to policzyć). Kolejne 10 tłumaczyłem Pani, że wiem jak się liczy, chcę poznać tylko szczególy. Betonowy bunkier!!! Kompetencja z czasów późny Gomułka - wczesny Balcerowicz...(nie dałem rady, pani mnie przerosła), ehhh

    Wizyta drugi raz, w innym oddziale rozpoczeła się od udowadniania, że tego kredytu nie ma w ofercie banku, że jest tylko w PKO BP... Na szczęscie 5 minut przekonywania i Pani telefon do kolegi.... i nagle się kredyt pojawił w ofercie, heheh, ale się ubawiłem. Teraz czekam na telefon od "kolegi", zobaczymy. Liczę, że tą marżę się starguje....

  5. #805

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcinq
    Liczę, że tą marżę się starguje....
    Też na to liczę, ale wg wszystkich zanków na niebie i ziemi, będzie ciężko.

    Jeżeli chodzi o obłsugę w PKO SA. Chodziła tam moja żona. Na dzień dobry wiedzieli o co biega, nic nie odradzali. Jakoś dwa dni po pierwszym spotkaniu w banku mieli na ten teamt szkolenie. Po nim zostały rozwiane wszystkie nasze wątpliwości. Papiery złozone, zdolność jak wyżej pisałem jest. Zostało tylko dostarczyć kosztorys i heja!
    Tu była reklama.

  6. #806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    Też na to liczę, ale wg wszystkich zanków na niebie i ziemi, będzie ciężko.
    Trochę tego nie rozumiem, marża powinna być proporcjonalna do ryzyka. Te kredyty są ewidentnie mniej ryzykowne, przynajmniej przez 8 lat, ale nikt chyba nie zakłada, że będzie miał ten kredyt dłużej.
    Cytat Napisał Marzin
    Papiery złozone, zdolność jak wyżej pisałem jest. Zostało tylko dostarczyć kosztorys i heja!
    Próbowaliście rozmawiać o negocjacji warunków?

  7. #807
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    moje negocjacje z pkobp na temat marazy wygladaly tak
    napisałam do nich (podbito date wplywu) ze prosze o zejscie z marzy do polowy z powodów niskiej konkurencyjnosci tego kredytu
    NAWET NIE RACZYLI ODPISAC
    wlasciwie po terminie ustawowym (prosilam o odpowiedz w ciagu dwoch tygodni) powinnam chyba pojsc podziekowac za przychylenie sie do mojej prosby skoro nawet nie raczyli odpowiedziec
    nie cierpię oszustów

  8. #808

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcinq
    Próbowaliście rozmawiać o negocjacji warunków?
    Tak, dzisiaj. Nie da rady i tyle. Albo biorę to co dają, albo spadam.

    Z tej listy banków, tylko GBW był skłonny do negocjacji. Ale w luźniej, nieoficjalnej telefonicznej rozmowie. Na wszelki wypadek magda pojedzie w poniedziałek tam pogadac. Tak, żeby mieć pewność, że dobrze robimy biorąc kredyt w PKO SA.
    Tu była reklama.

  9. #809

    Domyślnie

    witam,

    czy już są konkretne informacje z banków, czy garaż wlicza się do powierzchni użytkowej. A może liczy się to co jest napisane na projekcie?

    Z góry dziekuję za odpowiedź.

  10. #810

    Domyślnie

    Podstawowe info o warunkach w GBW SA

    - ROR u nich + 50% wkładu własnego = marża 0,75% + Wibor3M
    - ROR u nich = marża 1% + Wibor 3M
    - wkład własny 50% = marża 1,2% + Wibor 3M

    Prowizja 1,5%
    Tu była reklama.

  11. #811
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MMuras

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGKA
    Zwiększyli tylko wskaźnik metra uzytkowego teraz będzie sie mnożyć razy 1,3, ale dobre i to.
    Ustawa została przedłozona przez sejm do senatu:
    Senat uchwalił 11.07 bez żadnych poprawek. http://www.senat.gov.pl/k6/pos/036/036porz.htm
    Orientuje się ktoś jak wygląda dalsza procedura? Czy kaczor ma jakiś konkretny termin na podpisanie tego? Czekam tylko kiedy to wejdzie w życie i uderzam do banków...

  12. #812

    Domyślnie

    Marzin w którym dokładnie banku podali ci takie warunki? Wydają się interesujące. Przyjmują już wnioski?
    Systemy alarmowe- to moja praca...

  13. #813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hunters
    Marzin w którym dokładnie banku podali ci takie warunki? Wydają się interesujące. Przyjmują już wnioski?
    http://www.gbw.com.pl/i.php
    Ja dzwoniłem do ich głownego budynku. 061/ 856 23 88.
    Przyjmują już wnioski. W tym celu należy zgłosić się na ul. Mielżyńskiego 22
    Tu była reklama.

  14. #814

    Domyślnie

    U nas zapadła własnie decyzja. Kredyt w PKO SA. Oczywiście z dopłatami.

    Marża 1,45 + Wibor3M
    Prowizja 0,75

    Dlaczego w PKO SA? Bo od kilku lat mam tam konto i nie chcę mi się przeprowadzać. Bo obsługa przynajmniej w naszym przypadku była na medal.
    Tu była reklama.

  15. #815

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMuras
    Czy kaczor ma jakiś konkretny termin na podpisanie tego?
    Podpisał Za 2 tygodnie wchodzi w życie.
    Od inicjatywy do wejscia w zycie 6 i pol miesiąca
    qlpiak

  16. #816

    Domyślnie

    Cytat Napisał qlpiak
    Podpisał Za 2 tygodnie wchodzi w życie.
    Super, doczekałem się A nie wiecie, czy ta nowelizacja nie będzie wymagała jakichś dotatkowych zabiegów, renegocjacji umów z bankami? Czas...

  17. #817

    Domyślnie

    Cytat Napisał qlpiak
    Za 2 tygodnie wchodzi w życie.
    Trochę się zagalopowałam: "nowelizacja ustawy wejdzie w życie dwa tygodnie po ogłoszeniu jej treści w Dzienniku Ustaw, zatem nie wcześniej niż w drugiej dekadzie sierpnia" (za interia.pl).
    qlpiak

  18. #818

    Domyślnie

    Biorę z dopłatą,nie mam czasu na latanie i śmigam do PKO S.A.
    MATKO ELEKTRYCZNA- JAKIE TO TRUDNE JEST

  19. #819

    Domyślnie

    W "GW" z 23 lipca jest fajny artykuł na temat kredytów z dopłatą,naprawdę polecam wszystkim zainteresowanym przeczytanie tego tekstu.

    Taki mały cytacik:::

    Zdaniem BartoszaMichałka z portalu eHipoteka.com gra jest warta świeczki.-"Dzięki dopłacie oprocentowanie kredytu jest niższe niż w przypadku popularnycz kredytów we frankach szwajcarskich,i to bez ryzyka walutowego!-mówi-Wprawdzie po ośmiu latach raty wrócą do rynkowego poziomu i ,niestety, trzeba się będzie zmierzyć z ich wyższym wymiarem,ale uzyskane oszczędności sa nie do przecenienia."

    i jeszcze jedno,analityk z firmy brokerskiej wskazuje jako bardziej korzystny w tym kredycie bank Pekao SA niż BP.
    PKO BP proponuje ten kredyt w w cenie 6,27 proc.,a w SA można go dostać za 5,72 proc.

    Co o tym myślicie?
    MATKO ELEKTRYCZNA- JAKIE TO TRUDNE JEST

  20. #820

    Domyślnie

    Cytat Napisał CYCU
    Wprawdzie po ośmiu latach raty wrócą do rynkowego poziomu i ,niestety, trzeba się będzie zmierzyć z ich wyższym wymiarem
    Zeby one wracaly do rynkowego poziomu, to nie byloby dylematu. Ale marze i w PKO BP i Pekao SA dla tego kredytu sa wyzsze niz dla rynkowych kredytow. Czy po 8 latach na rynku marze beda wyzsze czy nizsze, a zatem czy operacja przeniesienia kredytu bedzie oplacalna? Ja jestem optymistka zyciowa i ufam, ze za 8 lat marze rynkowe beda podone do obecnych, ale kto to wie.
    qlpiak

Strona 41 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony