dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 83
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 1641
  1. #841

    Domyślnie

    Cytat Napisał qlpiak
    Gratulacje.
    Feńks!
    W Pekao SA mozna wziaz raty rowne, a BP tylko malejace.
    A my i tak wzieliśmy malejące...
    Tu była reklama.

  2. #842
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karolinams

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    8

    Domyślnie


  3. #843

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolinams
    Witam jak narazie jestem laikiem w tym temacie, ale przeczytałam ostatnie wasze rozważania i już troszkę więcej się orientuję.
    Jest tylko zasadniczy problem, że wy bieżecie te kredyty na małe sumy, a my potrzebujemy na całość ok 300000 !!
    Poradźcie czy warto brać w PKO SA z dopłatami kredyt, czy lepiej w innym zwykły hipoteczny?

    Dziękuję za wypowiedzi
    Policz przy pomocy kalkulatora kolegi czaja (jak nie masz, daj znać, puszczę na mila) ile zyskasz na dopłatach, a ile tańszy będzie kredyt biorąc go w CHF. Tak na oko, to chyba druga opcja będzie korzystniejsza, ale mniej bezpieczna.
    Tu była reklama.

  4. #844
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karolinams

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    8

    Domyślnie


  5. #845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin

    Policz przy pomocy kalkulatora kolegi czaja (jak nie masz, daj znać, puszczę na mila) ile zyskasz na dopłatach, a ile tańszy będzie kredyt biorąc go w CHF. Tak na oko, to chyba druga opcja będzie korzystniejsza, ale mniej bezpieczna.
    ja także poproszę na priv
    Magdek

  6. #846
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Justkow
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Witam,

    mnie tez interesuje ten kredyt, ale po rozmowach z PKO BP i PKO S.A. wnioskuje, po pierwsze - nikt tam nic nie wie, po drugie, że to się nie opłaca. Rata jest niższa od zwykłej raty o 100 złotych a po 8 latach drozsza o 300 złotych. I Pani w PKO BP powiedziała, że nie można tego kredytu spłacic innym kredytem po tych 8 latach. A W PKO S.A. nie wiedzą czy mozna. DRAMAT.

    Czy ktoś mi może przesłac ten kalkulator. Dzięki

  7. #847

    Domyślnie

    A ja jestem po rozmowie z dyrektorem odziału i gość nic nie wie na temat tego kredytu a pani która się tym zajmuje jest na wakacjach,więc umówiony jestem na rozmowę w przyszłym tygodniu
    MATKO ELEKTRYCZNA- JAKIE TO TRUDNE JEST

  8. #848

    Domyślnie

    ludziska, zlitujcie się! jak można podesłać na priv arkusz w excelu!!!

    Kto chce kalkulator, którego autorem notabene jest kolega czaja76, przysyła mi maila i w jego treści ładnie o to porsi!

    A jezeli chodzi o opłacalność. Jak masz chatę prawie 140mkw i chcesz brać 300 tyś na 30 lat, to nie ma o czym gadać. Pewnie że się nie opłaca. Ale jeżeli masz tak jak ja 78 pow użytkowej i bierzesz 80 patyków na 8 lat, to nic lepszego nie ma na rynku.
    Tu była reklama.

  9. #849
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Justkow
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    To na co te limity do 140 metrów jak nie opłaca sie takiego kredytu brac??? Nie zamierzam budowac domu 78 metrów pow. użytkowej bo to chyba mija sie z celem.
    Czyli kredyt jest albo dla ludzi. którzy chca małe mieszkanko, albo mały kredyt. A co z tymi co mają "0" oszczędności i marzą o własnym małym domku??
    Czysta kpina... z ulgi odsetkowej więcej osób mogło skorzystac.
    A to że w bankach nikt nic nie wie to juz inna bajka...

    Poproszę w takim razie kalkulator na adres [email protected]

    BARDZO ŁADNIE PROSZE!!
    BŁAGAM!!
    Ten brak informacji mnie zabija!!

  10. #850
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Justkow
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Poczytałam trochę co wcześniej pisałes... i chyba swojego domu ( z tego co zrozumiałam same mieszkania mają 78 metrów) nie stawiasz za 80 tyś, tylko masz już cos zrobione?? Bo to chyba nie realne? Więc potwierdza się moja teza, że to kredyta dla tych co juz cos mają lub wystarczy im małe mieszkanko.

  11. #851

    Domyślnie

    Czesć Justyna!

    Wiesz, ja podałem skrajne przypadki. Tzn wysoki kredyt na długi okres i duża pow domu, lub (tak jak w moim przypadku) mały dom, połowa zrobiona bez kredytu, dość niewielka kwota kredytu i optymalna powierzchnia. Jeżeli o nią właśnie chodzi, to nie będę na forum pisał szczegółów, powiem tylko, że po podłogach mamy 110 metrów kw.....

    Tylko proszę nie posądzać mnie o oszustwo. Projekt domu i zestawienie powierzchni powstało w czasie, kiedy o tym kredycie nikt nic nie wiedział. Nawet kaczuszki.

    Tutaj powoli dochodzimy do polityki i do podejścia do słuszności ustawy o wsparciu rodziny. Zwolennikiem braci nie byłem i nie będę, ale troszkę rozumiem dlaczego Ci budujący duże domy, są bardziej pokrzywdzeni. Porywasz się na 140 metrów, znaczy stać Cię na to. Wybuduj mały dom a Tobie pomożemy bardziej.
    Tylko mnie nie zlinczujcie.

    My mieliśmy następujący dylemt. Albo mieszkanie w Poznaniu, za ok 250 tyś, albo mały domek pod Poznaniem w podobnej kwocie

    Pytanie co jest lepsze?
    Swój dom nawet o pow 80 metrów, czy o takiej samej pow mieszkanie?

    Nie zamierzam budowac domu 78 metrów pow. użytkowej bo to chyba mija sie z celem.
    To Twoja decyzja. Nie wiem na jakim jesteś etapie, u mnie jest już dach i robią się tynki. Rada: nie szalej z pow. bo możesz mieć duży dom (ok 140 metrów), który i tak kiedyś w połowie będzie pusty, bo dzieci sobie wyjadą, a Ty będziesz ogrzewała tę kubaturę. Moi rodzice mają chyba ze 180 metrów, więc wiem co mówię. Czytajac forum zauważyłem, że budujący, którzy wychowali się w bloku na 50 metrach, budują duże landary. Ja w takiej landarze już mieszkałem.... Nasz dom jest dobrze przemyślany pod kątem wielkosci i naszych finansowych możliwości.
    Czyli kredyt jest albo dla ludzi. którzy chca małe mieszkanko, albo mały kredyt.
    Albo mały własny domek.
    A co z tymi co mają "0" oszczędności i marzą o własnym małym domku??
    Justyna, piszesz że marzysz o małym własnym domku, a kilka zdań wcześniej że budowanie takiego o pow ok 80 metrów mija się z celem.....
    Czysta kpina... z ulgi odsetkowej więcej osób mogło skorzystac
    To prawda, ulga odestkowa działała bez względu na wielkość domu.
    Tu była reklama.

  12. #852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justkow
    Nie zamierzam budowac domu 78 metrów pow. użytkowej bo to chyba mija sie z celem.
    Sprobuj policzyc, ile bedzaesz miala metrow jak odejmiesz kotlownie, garderobe, lazienke, hol, korytarz i ewen. klatke schodowa. Jesli jestes przed pozwoleniam na budowe, mozesz namowic architekta w ramach adaptacji, zeby tak ci policzyl powierzchnie uzytkowa - w Polsce sa trzy normy wg ktorych moze to zrobic. Tylko wtedy zmniejsza sie wartosc domu, ktorej nie mozesz przekroczyc.
    To nie jest tak, ze ten kredyt sie nie oplaca, jak nie ma sie duzego wkladu wlasnego, choc dysponujac wlasnym wkladem mozna ukryc to, ze dom byl drozszy niz ustawowe limity. Na pewno oplaca sie bardziej, gdy ktos ma krotki okres splaty. Ale wiele osob mysli po 8 latach, gdy skonczy sie okres doplat, uciekac od preferencyjnego kredytu. Policz sobie rozne warianty tego kredytu na kalkulatorze. Zobaczysz logike tego kredytu. On rzezcywiscie nie jest dla wszystkich, a dla potencjalnych wyborcow PiS
    Cytat Napisał Justkow
    I Pani w PKO BP powiedziała, że nie można tego kredytu spłacic innym kredytem po tych 8 latach.
    Rozne glupoty Panie z PKO BP mowily klientom. Mi akurat mowiono co innego. Wyszukaj w tej dyskusji osoby, ktore wziely ten kredyt w PKO BP i spytaj, co mialy w umowie w sprawie wczesniej splaty.
    Cytat Napisał Marzin
    Cytat Napisał qlpiak
    Gratulacje.
    Feńks!
    Ale sie usmialam
    qlpiak

  13. #853
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    w mojej umowie jest napisane, ze moge spłacic kredyt bez podania przycyny w dowolnym czasie,.
    nie cierpię oszustów

  14. #854

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że troszkę pomogliśmy Justynie. Pewnie teraz siedzi i liczy, bo posłałem jej kalkulator od kolegi czaja76

    Cytat Napisał qlpiak
    Ale sie usmialam
    Z czego ?

    Mogłem też napisać seńsk, albo wersja bardziej oficjalna: seńk ju
    Tu była reklama.

  15. #855

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    seńsk, albo wersja bardziej oficjalna: seńk ju
    Jeszcze lepiej
    Marzin, a jak Ci sie sprawdzil kalkulator z harmonogramem z banku? Xena a jak Tobie?
    qlpiak

  16. #856

    Domyślnie

    brawo marzin tak trzymać - świetnie wytłumaczyłeś opłacalnośc tego kredytu.

    My mamy 98 użytkowej ale jednak zdecydowaliśmy się na preferencyjnym. Na koniec kredytu kontaktowałem się z kolegą czaja.

    Jeśli ktoś jest zainetersowany kalkulatorem z wersją porównania walutowego przy jego różnym kursie to proszę o info na priva.
    Budowa to nie wyścig - czasami trzeba jednak sprintować

  17. #857
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    qlpiak wyszły mi inne kwoty
    pomijajać iż Pani z banku NIE WIEDZIAŁA i nie potrafiła mi odpowiedziec na pytanie jaką będę płaciła rate
    Po prostu nie wie.
    Do dzisiaj pewnie
    nie cierpię oszustów

  18. #858

    Domyślnie

    Cytat Napisał qlpiak
    Marzin, a jak Ci sie sprawdzil kalkulator z harmonogramem z banku? Xena a jak Tobie?
    Kurcze, tak naprawdę, to po Twoim poście przeanalizowałem oba harmonogramy!

    Wychodzą jakieś jaja. My mamy kredyt w ratach malejących, i taką samą symulację zrobiłem w kalkulatorze czaja76.

    Rata kapitałowa jest dosłownie taka sama. 3 grosze różnicy, natomiast I rata do zapłaty:

    Harmonogram czaja76 - 1077 zł
    Harmonogram PKO - 1150 zł

    Muszę to sprawdzić, ale nie dzisiaj. Wczoraj były urodziny kolegi

    Jak ktoś ma ochotę, to niech spojrzy:

    Harmonogram str. 1

    Harmonogram str. 2

    Cytat Napisał uranos
    brawo marzin tak trzymać - świetnie wytłumaczyłeś opłacalnośc tego kredytu.


    My mamy 98 użytkowej ale jednak zdecydowaliśmy się na preferencyjnym.
    Jaki bank, PKO BP ?

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    qlpiak wyszły mi inne kwoty
    pomijajać iż Pani z banku NIE WIEDZIAŁA i nie potrafiła mi odpowiedziec na pytanie jaką będę płaciła rate
    Po prostu nie wie.
    Do dzisiaj pewnie
    Xena, Ty masz w końcu ten kredyt?

    U nas cała procedura przeprowadzona była dosłownie wzorcowo.
    Tu była reklama.

  19. #859
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    taaa mam kredyt i duuuuzy niesmak
    u mnie nie wyszło i dalej nie wychodzi to wzorcowo
    anyway nie chce więcej takich superkredytów za dużo nerwów i czasu mnie to kosztowało (2.5miesiąca)
    nie cierpię oszustów

  20. #860

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    taaa mam kredyt i duuuuzy niesmak
    u mnie nie wyszło i dalej nie wychodzi to wzorcowo
    anyway nie chce więcej takich superkredytów za dużo nerwów i czasu mnie to kosztowało (2.5miesiąca)
    No to współczuję
    Wszystko zależy od pracowników. U nas trwało to 3 tygodnie.
    --------------------------------------------------------------------------------------

    A kiedy zaczynasz spłatę kapitału i odesetek. Odsetki już spłacasz?

    Technicznie w PKO SA wygląda to tak, że na moim internetowym koncie pojawiło się jeszcze jedno, gdzie będę dysponował środkami kredytu, natomiast oni kasę będę mi ściągali " z automatu" z konta, któe podałem w umowie.
    Tu była reklama.

Strona 43 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony