dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 83
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 1641
  1. #861
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    pkobp i nowoczesność to dwa słowa które moim zdaniem moga byc przeciwstawne.

  2. #862
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MMuras

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    A jezeli chodzi o opłacalność. Jak masz chatę prawie 140mkw i chcesz brać 300 tyś na 30 lat, to nie ma o czym gadać. Pewnie że się nie opłaca. Ale jeżeli masz tak jak ja 78 pow użytkowej i bierzesz 80 patyków na 8 lat, to nic lepszego nie ma na rynku.
    A dlaczego nie ma o czym gadać? Ja mam 132m; chcę brać 400tys kredytu i jestem praktycznie zdecydowany na ten kredyt preferencyjny
    Czekam tylko kiedy zacznie obowiązywać ten mnożnik limitów kosztowych *1.3 co go (p)osły uchwaliły bo inaczej się nie zmieszczę w kwocie.
    Ale wychodzi mi że nawet przy takiej powierzchni bardziej opłaca się brać kredyt preferencyjny niż jakikolwiek złotówkowy na rynku. A CHF to się trochę boję, poza tym wcale ta dużo taniej nie wychodzi...
    No oczywiście po 8 latach to się robi masakra; ale wtedy to zakładam że spłacę ten kredyt innym kredytem, już na rynkowych zasadach...

  3. #863

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMuras
    A dlaczego nie ma o czym gadać? Ja mam 132m; chcę brać 400tys kredytu i jestem praktycznie zdecydowany na ten kredyt preferencyjny
    Czekam tylko kiedy zacznie obowiązywać ten mnożnik limitów kosztowych *1.3 co go (p)osły uchwaliły bo inaczej się nie zmieszczę w kwocie.
    Ale wychodzi mi że nawet przy takiej powierzchni bardziej opłaca się brać kredyt preferencyjny niż jakikolwiek złotówkowy na rynku. A CHF to się trochę boję, poza tym wcale ta dużo taniej nie wychodzi...
    No oczywiście po 8 latach to się robi masakra; ale wtedy to zakładam że spłacę ten kredyt innym kredytem, już na rynkowych zasadach...
    W takim razie wycofuję swoje słowa. Opłaca się, tylko troszkę mniej. Oczywiscie myslę tu o domu zbliżonym do pow. granicznej, czyli te 140m.
    Tu była reklama.

  4. #864
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Justkow
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Dzieki za rady. Może jednak nie nalezy sie odłować niekompetencją pracowników PKO. My robiliśmy projekt indywidualny dokładnie pod kredyt z dopłatami, tylko że nasza pani architekt nawet kotłownnię chciała nam zaliczyć do powierzchni uzytkowej. hehe. Więc mamy nasze 139,98 metrów powierzchni użytkowej, a w tym łazienki dwie, hole dwa, klatke schodową.

    A co do małego domku to dla nas 140 metrów to mały domek nasi sąsiedzi budują tez mały domek ma około 400 metrów hehe. Mam dwie córki i jeszcze szybko nie opuszczą domu, dla każdej osobny pokój, sypialnia dla rodziców jakis gabinet do pracy salon i kuchnia i juz jest 140 metrów.

    Ale sama już nie wiem co mam myśleć o tym kredycie, bo tu w WARSZAWIE nikt nic nie wie!! Z tego kalkulatora co mi wysłaliście (dzieki) to mi wychodzi dużo niższa rata niż ta którą mi pani i pan w bankach wyliczyli. Musze poszukac kogoś kto sie na tym zna. Bo jeżeli można go spłacic innym kredytem po 8 latach to jest to dobry kredyt...

  5. #865

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    W takim razie wycofuję swoje słowa. Opłaca się, tylko troszkę mniej. Oczywiscie myslę tu o domu zbliżonym do pow. granicznej, czyli te 140m.
    No ja mam dokładnie taką sytuację. Dom ma 130m2, chce kredyt na jakieś 350tys. I jak bym nie liczył to się opłaca. Przynajmniej względem złotówki. Bo teraz brać CHF to samobójstwo - moje zdanie. Tylko ta marża... byłoby troszkę lepiej.

  6. #866

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś nie bierzę pod uwagę kredytu w CHF, i łapie sie na zapisy w ustawie, to pewnie że jest korzystniej. Choć tylko przez 8 lat, ale jest.

    Swoja drogą nie rozumiem dlaczego Państwo nie walczy z tymi bandyckimi marżami? Moim zadaniem powinny być na takim poziomie jak przy norlmanym kredycie w PLN. Jedno jest pewne, na kredytach z dopłatami najwięcej korzystają nie rodziny, tylko banki.
    Tu była reklama.

  7. #867

    Domyślnie

    Witam szanownych forumowiczów.
    Policzyłem sobie raty wg kalkulatora kolegi Czai. Nie powiem raty by mnie satysfakcjonowaly jeżeli chodzi o najbliższe 8 lat )
    Zadzowniłem do najbliższego oddziału PKO SA a tam pani dla dla nastepujących parametrów ( 165000 na 30 lat, p.u. 90) podaje ratę o 200 zł większą od tej wyliczonej z kalkulatora. Wiem że nie moge sie sugerować wynikami podanymi przez kalkulator ale 200 na pierwsze raty przez 8 lat to dużo. Raty o które pytałem i liczyłem to raty stałe.
    Mam w związku z tym pytanko
    Czy warto spytać o wielkość raty w innych placówkach PKO SA? może w innym będzie jakaś przyjazźniejsza dusza )

  8. #868

    Domyślnie

    A dales aktualna stope referencyjna i wibor do kalkulatora? Moze w banku doliczyli prowizje do kredytu? Moze podali wysokosc z marza podwyzsza do czasu ustanowienia hipoteki (patrz umowa marzina).
    qlpiak

  9. #869

    Domyślnie

    tak dałem. Pani raczej podeszła do tego lekko. Stwierdziła że to nie jest rozmowa na telefon i ze mam przyjechać do oddziału porozmawiać o konkretach. Także nie wiem czy miała te raty jako przed wpisem do hipoteki czy już potraktowała jako normalne do spłaty.

  10. #870

    Domyślnie

    Cytat Napisał joker26
    Wiem że nie moge sie sugerować wynikami podanymi przez kalkulator ale 200 na pierwsze raty przez 8 lat to dużo.
    W PEKAO SA maja tylko kalkulator, który liczy cala rate, bez odliczenia doplaty. Tak przynajmniej mi powiedzial gosc. Mysle, ze 200 zl to bylaby mniej-wiecej kwota tej doplaty. Wszystko jest OK

  11. #871

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcinq

    W PEKAO SA maja tylko kalkulator, który liczy cala rate, bez odliczenia doplaty. Tak przynajmniej mi powiedzial gosc. Mysle, ze 200 zl to bylaby mniej-wiecej kwota tej doplaty. Wszystko jest OK
    Oby tak było, bo jestem taki jełop, że umowę przewałkowałem dokładnie i podpisałem, ale na haromonogram już nie spojrzałem....

    Info: W tydzień od podpisania umowy przelano nam pierwszą transzę.
    Tu była reklama.

  12. #872

    Domyślnie

    No i pięknie
    http://www.bgk.pl/druki/rns_wskaznik5.xls

    od 15-go sierpnia wskaźniki są podwyższone o 1,3. Na to czekałem ))

  13. #873

    Domyślnie

    szkoda , że temat zamarł. Nikt już nie stara ( nie dostał) kredytu z dopłatami ?

  14. #874

    Domyślnie

    Cytat Napisał joker26
    szkoda , że temat zamarł. Nikt już nie stara ( nie dostał) kredytu z dopłatami ?

    Czekamy...sprawdzamy.Tak na marginesie - czy w PKO SA można spłacać w ratach równych? A jak ze spłatą wcześniejszą (oczywiście po 8 latach...) czy tez z przewalutowaniem. Proszę tych, którzy to sprawdzali o pomoc.

  15. #875

    Domyślnie

    Cytat Napisał belfego
    Tak na marginesie - czy w PKO SA można spłacać w ratach równych?
    Tak, tym sie rozni od PKO BP.
    Cytat Napisał belfego
    A jak ze spłatą wcześniejszą (oczywiście po 8 latach...) czy tez z przewalutowaniem. Proszę tych, którzy to sprawdzali o pomoc.
    Na stronie 14 Marzin wkleil umowe (zdaje sie nieostateczna) z Pekao SA.
    qlpiak

  16. #876

    Domyślnie

    temat umiera wraz z "popularnością" tego kredytu
    MATKO ELEKTRYCZNA- JAKIE TO TRUDNE JEST

  17. #877

    Domyślnie

    Czy mogę prosić o przesłanie kalkulatora czaja76 dla rat równych i malejących na: [email protected]

  18. #878

    Domyślnie

    Cytat Napisał BG
    Czy mogę prosić o przesłanie kalkulatora czaja76 dla rat równych i malejących na: [email protected]
    a mogę ja tez o taki kalkulatorek "wszech wiedzący" ładnie poprosić ???????
    mail jest w profilu ale i tak podam : [email protected]

  19. #879

    Domyślnie

    Wyslalam na podane maile. Uklony dla Czai76
    qlpiak

  20. #880
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aga Ziebka

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja staram się o kredyt "preferencyjny" dla młodych małżeństw) Mam juz pozytywną opinię z PEKAO SA. Pani z banku miala małe problemy z wyliczeniem faktycznej raty kredytu oraz z wysokością stopy referencyjnej w BGK. Poza tym miła obsługa i dość fachowa wiedza.

    Z mężem skorzystamy z pomocy Państwa.
    Oprocentowanie kredytu 6,23%
    Oprocentowanie w trakcie 8 lat okolo 4,70%
    budująca Martynkę

Strona 44 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony