dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 83
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1641

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    No to czekamy z niecierpliwością !
    Tu była reklama.

  2. #2

    Domyślnie

    Czy juz cos wiadomo na temat tych poprawek?

  3. #3

    Domyślnie

    Z braku czasu n ogladałem dzisiejszego posiedzenia sejmu ale dzisiaj było zaplanowane głosowanie.
    Czy ktoś może coś wie lub słyszał???????????????????????

  4. #4

    Domyślnie

    Wreszcie... A już bałem się, że nie zdążą w tym roku.
    Wczoraj ustawa przeszła w Sejmie - teraz podpis Prezydenta i w 14 dni od zamieszczenia w Dzienniku Ustaw wchodzi w życie...

    A odnośnie naliczenia powierzchni użytkowej - mało prawdopodobne, że będzie po prostu brana z projektu wartość, którą umieścił tam projektant.
    A to z uwagi na to, że doprowadzi do nierównego traktowania obywateli przez jeden przepis. Tak więc sądzę, że uzna się za obowiązującą którąś z norm budowlanych określających powierzchnię użytkową - jeśli nie w tzw. "dobrej praktyce", to pewnie niezadługo w wyroku NSA...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ramol_1
    A odnośnie naliczenia powierzchni użytkowej - mało prawdopodobne, że będzie po prostu brana z projektu wartość, którą umieścił tam projektant.
    A to z uwagi na to, że doprowadzi do nierównego traktowania obywateli przez jeden przepis. Tak więc sądzę, że uzna się za obowiązującą którąś z norm budowlanych określających powierzchnię użytkową - jeśli nie w tzw. "dobrej praktyce", to pewnie niezadługo w wyroku NSA...
    Przeczytałem projekt ustawy od deski do deski. Powierzchnia użytkowa brana będzie z zatwierdzonego projektu. Oczywiście ktoś zapisy ustawy może zinterpretować inaczej - jak to u nas
    Tu była reklama.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Czy sprzedając mieszkanie własnościowe przed podpisaniem umowy nabywam prawo do ulgi?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ramol_1
    Wreszcie... A już bałem się, że nie zdążą w tym roku.
    Wczoraj ustawa przeszła w Sejmie - teraz podpis Prezydenta i w 14 dni od zamieszczenia w Dzienniku Ustaw wchodzi w życie...

    A odnośnie naliczenia powierzchni użytkowej - mało prawdopodobne, że będzie po prostu brana z projektu wartość, którą umieścił tam projektant.
    A to z uwagi na to, że doprowadzi do nierównego traktowania obywateli przez jeden przepis. Tak więc sądzę, że uzna się za obowiązującą którąś z norm budowlanych określających powierzchnię użytkową - jeśli nie w tzw. "dobrej praktyce", to pewnie niezadługo w wyroku NSA...
    Gdzie coś pisze że ta ustawa została przyjeta przez sejm, i gdzie ewentualnie ona jest w najnowszej wersji????

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    Przeczytałem projekt ustawy od deski do deski. Powierzchnia użytkowa brana będzie z zatwierdzonego projektu. Oczywiście ktoś zapisy ustawy może zinterpretować inaczej - jak to u nas
    Tak, zgadza się - powierzchnia użytkowa będzie z zatwierdzonego projektu, ale kwestia tego jak ma być naliczona, bo jak już napisałem dojdzie do nierównego traktowania...
    U mnie np powierzchnia użytkowa wymieniona na pierwszej stronie opisówki obejmuje wszystkie pomieszczenia, a u mojego kolegi widnieją tam dwie wartości - powierchnia użytkowa (obejmująca głównie powierzchnię mieszkaniową), a druga to powierzchnia całkowita, czy jakoś tak (gdzie jest użytkowa + garaż, kotłownia, klatka schodowa itp.)
    Tak więc w tym punkcie widzę jeden z potencjalnych "haków" na kredytobiorców...

  9. #9

    Domyślnie

    Powinno to być jasno określone co do pow. użytkowej, czy np. garaz wlicza sie.
    Przecież najpierw trzeba kupic projekt, następnie z pozwoleniem na budowę idzie sie do banku i co będzie wówczas jak okaze sie że pow. jest przekroczona???. Gdzie mozna zasiegnąć opinii na ten temat?
    Cała Polska

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał szafir6
    Powinno to być jasno określone co do pow. użytkowej, czy np. garaz wlicza sie.
    Przecież najpierw trzeba kupic projekt, następnie z pozwoleniem na budowę idzie sie do banku i co będzie wówczas jak okaze sie że pow. jest przekroczona???. Gdzie mozna zasiegnąć opinii na ten temat?
    Cała Polska
    Przeczytać tekst ustawy, są tam odnośniki to poszczególnych rozporządzeń, gdzie dokładnie określono pewne budowlane "sformułowania"
    Tu była reklama.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    Przeczytać tekst ustawy, są tam odnośniki to poszczególnych rozporządzeń, gdzie dokładnie określono pewne budowlane "sformułowania"
    Problem w tym, że nie jest - prawo budowlane, mówi o budynku jednorodzinnym, że może mieć do dwóch wydzielonych lokali mieszkalnych i wydzieloną część użytkową o funkcji nie-mieszkalnej nie większej niż 30% powierchni całkowitej... To jest jedynie definicja ogólna i nie precyzuje takich parametrów jak powierchnia użytkowa. Te powinna definiować Polska Norma, ale problemem jest to, że po pierwsze są 3 funkcjonujące równolegle , a po drugie żadna z nich nie jest wymieniona w rozporządzeniach wykonawczych...

    Dla rozjaśnienia/zaciemnienia sytuacji (jak kto woli) proponuję zapoznać się z poniższymi linkami:
    http://domy.interia.pl/dom.php?p=a&aid=72
    lub tu (trochę wnikliwiej):
    http://www.hetman.com.pl/wiedza/wiedziec61.php

    Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jeden potencjalny opóźniacz nawet po wejściu ustawy w życie - w art.12 jest stwierdzenie, że minister właściwy do spraw budownictwa określi wzór umowy z pomiędzy bankami komercyjnymi, a BGK, na podstawie której będą mogły udzielać kredytów z dopłatą. Problem w tym, że ww artykuł nie ma granicy czasowej i zastanawiam się, czy nie stanie się tak jak zwykle, że na rozporządzenie wykonawcze często trzeba czekać dłużej niż na ustawę...

  12. #12

    Domyślnie

    Gdzie, w internecie, można znaleźć treść tej ustawy?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał wels
    Gdzie, w internecie, można znaleźć treść tej ustawy?
    Jest podlinkowany w tym wątku - trochę wyżej.
    Tu była reklama.

  14. #14

    Domyślnie

    A gdzie coś jest napisane że ustawa ta została w piątek przegłosowana przez sejm, ja nic nie mogę znaleść na ten temat.
    A skąd wogóle wiecie że ustawa została przegłosowana??

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał szafir6
    A gdzie coś jest napisane że ustawa ta została w piątek przegłosowana przez sejm, ja nic nie mogę znaleść na ten temat.
    A skąd wogóle wiecie że ustawa została przegłosowana??
    Sam na zadane pytanie sobie odpowiem. W końcu zamieścili na stronie
    http://orka.sejm.gov.pl/proc5.nsf/opisy/393.htm
    odnosnie ustawy.

  16. #16

    Domyślnie

    Powiedzcie mi jak to będzie kiedy już "oNI" to wszystko ustalą przegłosuja i wejdzie to wszystko w życie w jakiej kolwiek formie to kto sie na to załepie, ja potrzebuje kasy "na już" i chce dostać kredyt natychmiast, wiec te ulgi będą przysługiwały tym co wezmą kredyt po tych wszystkich głosowaniach, podpisach i innych pierdołach, czy może być tak jak z becikowym że wypłacali na 3 miesiące wstecz od daty wejścia w życie uchwały.

  17. #17

    Domyślnie

    Niestety nie będzie obowiązywało w wstecz - w ustawie wyraźnie jest mowa, że wejdzie w życie w 14 dni od publikacji w Dzienniku Ustaw.
    Z drugiej strony może warto byłoby się poratować jakimś mniejszym kredytem na 1-2 miesięczny plan prac, który spłacisz już z docelowego...
    Zresztą i tak nie dostaniesz tego dopłacanego na całość inwestycji, a na max. 70m2.

  18. #18

    Domyślnie

    No tak i człowiek tak będzie czekał od ustawy do ustawy i wprowadzi się po 4 wojnie światowej, a co poniekturzy może po piątej

  19. #19

    Domyślnie

    Nie wiem czy ja dobrze rozumiem te formalności
    najpierw sejm potem senat potem znowu sejm (a jak są poprawki to znowu sejm i senat i sejm) i jak juz uchwalą to potem podpis prezydenta a potam jakiś wpis do dziennika ustaw i potem tylko 14 dni na wejście w "życie" a może coś przegapiłem.

  20. #20

    Domyślnie

    Kurcze wydałem majątek na te wszystkie odpisy podania i tym podobne teraz przy staraniu się o kredyt znowu wydam kupe kasy na te same odpisy i podania


    JA TO ZROBIŁEM DLA POLSKI PYTAM SIE CO POLSKA ZROBIŁA DLA MNIE

Strona 5 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony